רוצה לשדרג מפרט קיים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לשדרג מפרט קיים

shaymor26

Recommended Posts

לילה טוב אנשים !

יש לי את המחשב הזה :

Q6600 (ללא אובר קלוק) + של OCZ

לוח אם P5ND

2 כרטיסי של GEIL

2 כרטיסי של CEON (סה"כ 8 ג'יגה)

כונן קשיח 750 GB

segate barcuda 7200 RPM

כרטיס מסך 9800 GT עם 512 זכרון

וכל זה מוחזק ע"י ספק ENERMAX 525W מודולרי

את המחשב קניתי לפני משהו כמו 3 שנים.

עד עכשיו אני מחובר עם מסך 22 אינץ' של פיליפס

אבל אני מתכנן לעשות שינוי ביחידת דיור שלי ולעבור לטלויזיה 37 אינץ'.

אני אחד שמאוד אוהב משחקי וחשוב הFPS

בנוסף, אני אוהב גם לערוך דברים (סרטונים, ואפילו קצת קיובס ואני הולך לקבל כרטיס קול מקצועי מתנה מחבר)

בקיצור, אני צריך מחשב חזק

ואחרי כמה זמן שלא הייתי עקבי

שמתי לב שיצאו מלא חדשים וכונני והמחשב שלי כבר לא תותח בכלל.

אין לי תקציב לבנות מחשב חדש וגם חבל לי על המערכת הקיימת.

אשמח אם תוכלו לעזור לי ברעיונות ובעיקר בעצות טובות

לשדרג את המערכת למקסימום שאפשר על הלוח אם הזה.

אני מעמיד לרשותכם תקציב של עד 1500 ש"ח

סומך עליכם

בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3DBOOM89 כרטיס 7950 יעלה 1850 ש"ח וצפונה זה אומר שהוא צריך למכור את ה9800GT ב350 ש"ח - מה שלא יקרה.

לגבי GTX560TI וSSD של 60GB זה אולי בקושי נדחס לתקציב, וגם לא שווה את זה, מנסיון, 60GB הם מגבלה קשה כאשר יש הרבה תוכנות שרוצים להתקין.

שילוב של GTX560 + כונן בנפח 120GB יהיה הרבה יותר אפקטיבי. ונכנס בתקציב. כ900 ש"ח לכרטיס וכ600 ש"ח לSSD.

מה שכן, בהיעדר בקר SATA3 שמן הסתם אין במערכת הקיימת, תהיה הגבלה של הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב בו אני קונה באמת כונן 120 GB

אני מתקין עליו ותוכנות עבודהכמו , קיובס וכו'

אבל כמובן שלא יהיה לי מקום לשים בתוכו את כל הקבצי עבודה אז המחשב יצטרך למשוך את הקבצים לתוכנות מדיסק קשיח הישן לא? אז כאילו לא עשינו כלום או שעדיין יהיה שיפור?

כנ"ל לגבי משחקים

משחק למשל כמו COD, לא יהיה לי מספיק מקום להתקין אותו על הSSD והוא יהיה מותקן בהארד דיסק השני. זה יתן שיפור או שלא ארגיש בהבדל?.

תודה רבה לכם על העזרה,

נראה לי שבאמת אלך על שדרוג קל יחסית ורק אקנה 560 TI בסביבות 1K

אבל אשמח לשמוע עוד הסברים ועצות:)

אגב,

עד כמה ה560 TI חזק מה9800GT ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצה:

אני מעוניין כבר לבצע את השדרוג אך מתלבט בעניין כונן הSSD

הצלחתי להשיג כונן SSD 128 GB של ב 620 ש"ח מחנות מחשבים של חבר.

את הכרטיס מסך TI הוא לא יכול לעשות לי בפחות מ1200.

ההתלבטות הגדולה היא במה שאמרת על הירידה בביצועים בעקבות זה שאין לי SATA3

ברור לי שזה לא יתן ביצוע מקסימלי, השאלה היא האם השיפור שזה יתן מהכונן הקשיח שיש לי עכשיו יהיה שווה את המחיר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי "היה"(עדיין יש) מחשב דומה ופשוט קניתי חדש אבל הייתי צריך מעבד עם ביצועי single לdwarf fort (אל תשאלו תחפשו :lol: ) אז הייתי חייב לשדרג גם מעבד. בגדול למשחקים המעבד מספיק טוב עד כמה שהבנתי אולי אפשר לעשות לו קצת OC כדי לדחוף אותו אבל עדיין אם משווים אותו לAMD הוא עדיין מעבד מצויין. לי "היה" 9800GTX ואני בתאוריה יכול לשחק עליו BF3 אבל המחשב היה עם אז הייתי על המסלול הבטוח למחשב חדש.

לפי דעתי הכיוון של כרטיס מסך חדש הוא נכון . בקשר לSSD אני לא הייתי קופץ על זה אלא אם כן אתה משחק משחקים עם זמני טעינה ארוכים (RPG למיניהם, X3TC וכו) או שקריאה מדיסק קשיח מגבילה אותך באיזה תהליך עיבוד. היתרון העיקרי חוץ ממהירות הקריאה/כתיבה (קריאה לרוב יותר חשוב) של הSSD הוא כמות פעולות הIO בשניה שהיום הם בסביבות ה50000+ בזמן שדיסק קשיח עושה 100 בלחץ. זה עדיין נחשב למוצר מוטרות. אפשר לחיות בלעדיו .

מה שכרטיס מסך חזק יותר יתן לך זה סוג של שרידות בשוק המשחקים. עם הזמן יוצאים משחקים שדורשים יותר חזקים ואם תתחיל עם כרטיס מסך חזק יותר תצתרך לשדרג פחות. בכל מקרה אפשר לוותר על איכות כדי לקבל FPS עדיין היחס עלות טועלת של תמיד היה די טוב.

אני לא הייתי הולך על הOCZ , לא יודע איזה דגם זה אבל בזמן שקניתי מחשב היו המון בעיות עם כל מני SSD של OCZ ו אז וותרתי על זה ואז קניתי M4 128GB בקבוצתית שנחשב למאוד אמין. היום אפשר להשיג אותו ב630 שקל הוא אומנם לא מלך הביצועים אבל אמינות זה דבר חשוב. צריך גם לקחת בחשבון שאם כותבים על הכונן 40GB ליום הוא יחזיק 5 שנים עד שיהפוך לread only וזה שיקול שצריך לקחת אם הולכים לתחון אותו .

אם חבר שלך לא נותן לך מחירים טובים תקנה מחנות אחרת. אם יש לך תקציב מוגבל כדאי שתנהל אותו בחוכמה ולא תעשה טובות לחברים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

לגבי הOCZ, את אותו אחד פשוט ראיתי באייבורי במחיר של 900 שקל אז אין כאן עניין של טובה.

לגבי כרטיס מסך, עד כמה ארגיש בהבדל מה9800 GT ? אולי בכלל כדאי לי לעשות עם עוד אחד כזה (ב500 ש"ח) ולהגיע לביצועים דומים ל 560 GTX ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חייב לציין שיש משחק אחד יותר מכולם, שאמנם לא צריך יותר מכרטיס ONBOARD כדי לשחק בו, אבל הוא דורש יכולת עיבוד וכמובן שמירת נתונים גדולה. FOOTBALL MANAGER . אני אוהב לפתוח דטא בייס גדול ולעשות שמירות מאוד ארוכות.

מה שקורה כרגע במחשב הזה ונראה לי שזה בגלל הארד דיסק, זה שאחרי מספר עונות במשחק, כשהשמירה גודלת, הזמן טעינה/שמירה והמעברים של הנתונים נהפכים ארוכים יותר עד כדי יאוש.

המחשבה שלי שהSSD ישפר את זה בכמה רמות. ואם המחשבה שלי מוטעת אז כנראה שאני צריך לשקול מחדש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

לגבי הOCZ, את אותו אחד פשוט ראיתי באייבורי במחיר של 900 שקל אז אין כאן עניין של טובה.

לגבי כרטיס מסך, עד כמה ארגיש בהבדל מה9800 GT ? אולי בכלל כדאי לי לעשות SLI עם עוד אחד כזה (ב500 ש"ח) ולהגיע לביצועים דומים ל 560 GTX ?

תמיד צריך לבדוק עלות תועלת ולא לפי מחיר בלבד. צריך לדעת מה קטנים ולבדוק אם התמורה מצדיקה את הממיר.

בקשר ל sli אין ממש סיבה לזה ואני לא חושב שהספק יכול לסחוב את זה. ה560 הרגיל פי שלוש יותר מהיר מ9800 gt אחד אז אין שום סיבה לקחת את המסלול הזה אלא אם כן המטרה שלך לבנות תנור.

יש ל560 שלוש גרסאות . בקשר ל ssd אם זמני טעינה זה דבר חשוב כדאי להשקיע באחד אבל יש טריקים כמו drive שאפשר לעשות אבל הם לרוב מסובכים יותר ויש להם overhead של הכנה . ב x 3 אני חושב שה קיצר לי את זמן הטעינה לסקטור(כשעוברים בשער או קפיצה )מ20 ל 3 שניות. אני עוד לא חזרתי למשחק הזה אבל חדש לי בו איזה 500 שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, נראה לי שאשקיע בכונן .

ולגבי כרטיס מסך, ראיתי שיש דגם שלו עם 448 ליבות שעולה 1500 ש"ח ויש דגם שלו עם 2GB גם.

שווים את ההשקעה הנוספת?

זכור שאני מחבר את המחשב למסך 37

תודה על כל התשובות אגב:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...