פינת האיוולת: חוק חדש לסיוע למשפחות שנולן להן ילד עם מום - נשמע מצויין, לא? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פינת האיוולת: חוק חדש לסיוע למשפחות שנולן להן ילד עם מום - נשמע מצויין, לא?

vic07

Recommended Posts

אם לא שמת לב, אנחנו כבר עושים את זה.

ילד שנולד לעוני - מלגות, עזרה מביטוח לאומי, קצבאות שונות ומשונות במקרים מסוימים

אפילו פטור ממס הכנסה עקב מגורים בעיר פריפריה מסויימת.

ילד שלא קיבל חינוך מועיל - כנ"ל, חלק מהמצויין לעיל עוזר לו לקבל חינוך ראוי יחסית(אולי לא ישלחו אותו להארוורד,

אבל עם הנתונים הנכונים הוא בהחלט יכול לסיים גם תואר ראשון).

אני לא חושב שיש צורך בחברה ספרטנית שנוטשת את החלשים שלה, בסופו של דבר זאת תעודת עניות לנו

ויש לא מעט שכבות חלשות באוכלוסיה שלנו שזוכות ליחס מחפיר(למשל, ניצולי שואה).

לגבי נושא הדת, אני בתור אתאיסט לא בטוח שהייתי מסוגל להפיל תינוק בגלל שהוא צפוי להוולד עם מום.

בטוח שהיה לי קשה עם החלטה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש צורך בחברה ספרטנית שנוטשת את החלשים שלה, בסופו של דבר זאת תעודת עניות לנו

ויש לא מעט שכבות חלשות באוכלוסיה שלנו שזוכות ליחס מחפיר(למשל, ניצולי שואה).

בגדול אני מסכים אם צורת החשיבה הזאת. אם כי יש משהו מקומם בהתנהגות ההורים (נו, בחברה אתה לא צריך להסתדר רק עם אלה שמסכימים אתך).

לגבי נושא הדת, אני בתור אתאיסט לא בטוח שהייתי מסוגל להפיל תינוק בגלל שהוא צפוי להוולד עם מום.

בטוח שהיה לי קשה עם החלטה כזאת.

אני לא רמזתי בשום מקום שזאת ההחלטה "הנכונה" או שמדובר בהחלטה "קלה". אני כן חושב שהיא לגיטימית במקרים מסוימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרון ביניים אפשרי (שכמובן לא יקרה), הוא לא העברת כסף למשפחה, אלא סבסוד ישיר לילד - כלומר המשפחה לא תקבל כסף לכסא גלגלים, אלא "תלוש" לכסא כזה. לא תקבל כסף לחינוך מיוחד, אלא חינוך מיוחד ינתן בחינם וכד'.

זה כבר סורב בעבר ע"י בית משפט בתביעה של ילד, הטענה היתה שבן אדם לא יכול לתבוע על זה שהוא חי ולא הגיוני לפצות אותו על זה שנתנו לו חיים, אבל לפצות את ההורים זה אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם לידע כללי, כשהעובר בן 4 שבועות כבר יש לו לב פועם, בן 6 שבועות והוא מרגיש ויכול להזיז איברים, ב10 שבועות הוא כבר ממש תינוק אבל מאד קטן.

הלב מתחיל לפרפר (זה עדיין לא "פועם") בסביבות השבוע ה 6-7, קצב לב סדיר לא לפני השבוע ה 8.

פעילות חשמלית במוח מתחילה לא לפני שבוע 10 (והוא לא מרגיש. זה רק סערה של אותות חשמליים בלתי סדירים), תנועות בלתי רצוניות סדירות ראשונות רק בסביבות שבוע 13.

עד שם אי אפשר לדבר על שום דבר שאפילו דומה ל "מרגיש".

בנוגע להפלות, צריך לשפוט כל מקרה לגופו וזו בטח לא החלטה קלה, אבל הגישה הזו של מלחמה כוללת בהפלות פשוט שגויה. יש מקרים שזה דבר הכרחי ואפילו נכון לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר סורב בעבר ע"י בית משפט בתביעה של ילד, הטענה היתה שבן אדם לא יכול לתבוע על זה שהוא חי ולא הגיוני לפצות אותו על זה שנתנו לו חיים, אבל לפצות את ההורים זה אפשרי.

עד כמה שהבנתי זו בדיוק מטרת החוק, לפצות את הילד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרון ביניים אפשרי (שכמובן לא יקרה), הוא לא העברת כסף למשפחה, אלא סבסוד ישיר לילד - כלומר המשפחה לא תקבל כסף לכסא גלגלים, אלא "תלוש" לכסא כזה. לא תקבל כסף לחינוך מיוחד, אלא חינוך מיוחד ינתן בחינם וכד'.

מדיניות דומה לדעתי צריכה להוות תחליף לקצבאות ילדים - חינוך חינם אמיתי למשל. כך המשפחה לא תוכל להביא ילדים בשביל לקבל כסף, ומצד שני הסבל של הילדים עקב טמטום הוריהם יהיה פחות.

זה אחת מהבעיות במדינה

כסף להורים בימקום שרותים למי שבאמת ניזקק לזה

מבחינתי רוב הדברים צריכים להיות שרותים ולא כסף

כולל בתי אבות ,מוסדות ,מעונות ,וכו -למי שאין כסף שיהיה לו את האפשרויות האלו

לא צריך לתת כסף שבהרבה מיקרים הולכים לדברים שלילים כמו סמים\אלכוהול\הימורים\או סתם ביזבוז על מותרות עם ניהול קלוקל של משק הבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...