השמאל איבד כל בושה - גם בעליית מחיר החשמל נתניהו אשם? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השמאל איבד כל בושה - גם בעליית מחיר החשמל נתניהו אשם?

vic07

Recommended Posts

זאת דווקא מדיניות השמאל שמעדיפה להתקפל ולא לפעול איפה שאין חוסר ברירה מוחלטת.

אתה אומר שהיה צריך לשמור על שליטה בשטח שבו אני לא נמצאים.

השמאל אומר שאתה מחרחר ריב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

@Art Tatum - למי ענית?

במידה והתכוונת להודעה שלי - במידה ומחבלים מנסים לצאת מהרצועה לחצי האי סיני יש אינטרס משותף לישראל ולמצרים למנוע זאת.

ובדיוק כמו שישראל יכולה להפציץ תחמושת במנהרות ברפיח היא הייתה יכולה להפציץ מחבלים שמנסים לעבור דרך המנהרות ברפיח

שלא תבינו בטעות לא נכון, בהודעה של farkash7 יש יותר אי דיוקים מדיוקים.

1. הסנקציות על איראן הן תוצאה של תהליך ארוך ומתמשך של הממשלה הנוכחית להטיל סנקציות על איראן.

2. מחיר הדלק מושפע במידה רבה משינויים בשערי מטבע. הניתוח לעיל מתעלם

3. מיסוי הדלק הוא פונקציה של הערכות האוצר לתקציב המדינה. יש צפי להכנסות מהמיסוי על הדלק. לפי הערכה שלי, החבר'ה שם באוצר יצאו מנקודת הנחה שמחיר ליטר דלק יעמוד על סביב 7.5 ש"ח בממוצע שנתי, והציפיה היא להכנסות מתאימות במיסוי. בהתאמה, כשמחיר הדלק עלה על המצופה, פתאום יש הוראות שעה שמורידות את הבלו על הדלק באופן זמני. אין שום קשר ל"יצואנות נפט".

4. לגבי המינהל - צודק. זה גוף רקוב ומושחת מהיסוד. אבל לשלמות התמונה היה צריך להגיב שאותו ביבי שמר פרקש טופל בו אשם - הוא זה שמנסה לפרק את המינהל ולהעביר את הקרקעות לבעלות פרטית.

5. שיעור האבטלה בישראל נמוך מזה שבחלק ממדינות . כידוע יש אמת, שקרים וסטטיסטיקה. אבל בארץ עושים (עכשיו) שימוש באותו מדד לחישוב אבטלה שעושים בו שימוש באירופה. ועדיין מצבנו טוב יחסית.

6. תאגידי מים וביוב - צודק. לגבי המע"מ אני לא בטוח. לא הבנתי את הטענה. לפי אותו הגיון צריך לפטור אותך גם ממע"מ על אוכל וחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתה יכולה.

בטח היתה יכולה.

אפשר לעשות הרבה יותר.

אבל יחסי ציבור, ופוליטיקה פנימית, גורמים לצימצום הפעולות הלא "נחוצות מאוד" לטווח הקרוב בלבד.

ככל שהתועלת מפעולות - רחוקת טווח, כך ההבנה והתמיכה למהלך ע"י השמאל המרכז וקבוצה של ווכחנים סדרתיים (יש גם מהימין) מצטמצמת.

דוגמאות::

שמאל: זה לא מוסרי לעשות זאת, וזה רק ימשיך את מעגל הנקמה.

מרכז: לכולם יש אינטרנס שזה לא יקרה, לנו, למצרים, ולחמאס שלא רוצה להיגרר לעופרת יצוקה 2.

ווכחנים המאמצים את העמדה הרחבה בתירוץ אחר: עדיף לא להתערב יותר מדי במה שקורה, ואם הם יגזימו אז ניכנס בהם חזק כי אז תהיה לנו הצדקה.

העמדה הנכונה, זאת שמובילה להשגים, היא שצריך לעשות כמה שיותר גם לטווח הקרוב וגם לטווח הרחוק.

ישראל עברה למצב מגננה.

כאילו שאם לא נפעל נגד חמאס אז יהיה יותר טוב.

ואחרי 20 שנה נוכל לקבל את ההבנה של 5 אולי 6 מדינות, שהחמאס באמת הגזימו, וזה לא אשמתינו.

האבסורד הוא שזה לא החמאס שיצר את המציאות הזאת, החמאס אולי פועל מטעם עצמו ובעידוד ותמיכה של אחרים, אבל היכולת לעצב את פני השטח כגורם בעל רוב הכוח היא שלנו.

אנחנו הובלנו להתעצמות החמאס.

אנחנו הובלנו להיווצרות כוח עויין בסיני.

הובלנו בפסיביות אל מול אקטיביות עויינת.

לכל צד יש פעולות מצטברות.

וישראל הפכה למדינת REACTION, ולא ACTION.

השאלה כל הזמן היא איך נגיב למה שקורה ?

בעוד שהיא צריכה להיות איך ניזום את מה שקורה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם הכלכלה פועלת באותו אופן.

הכלכלה כל הזמן מגיבה!

מגיבה לשינויי מטבע, מגיבה לכלכלה העולמית, מגיבה לירידות ועליות הבורסה, מגיבה למחסור הדירות, מגיבה למפגעים בצינור הגז.

בחייכם, הרי ידענו (אני ואלו שהיו שותפים לדעה) שצינור הגז לעולם לא יחזור לפעולה תקינה אחרי המהפיכה במצרים.

לא רק על רקע העוינות הגוברת מול ישראל, והתמודדות הצבא המצרי מול גורמי שילטון שרוצים להתנכל לישראל.

אלה גם על רקע האשמות ה"שחיתות" בנוגע למחירי הגז לישראל.

ברגע שצינור הגז התפוצץ, זה היה ברור שהגז לא יחזור לזרום.

וגם אז היו שאמרו שהמצרים לא יתנו לזה לקרות כי הם מפסידים כסף, וכי יש חוזה, ושנוכל לתבוע.

וכל מיני קישקושים וספקולציות הזויות לגבי העניין.

בנתיים מספר הפיצוצים בצינור הגז עלה על הIQ של אותם ספקולטורים הזויים.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000621435

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/223/619.html

"הדוגמא הטובה ביותר היא מה שקורה עתה עם הגז המצרי. כולם אמרו: 'יש לנו חוזה עם מצרים, יש שם גז. מחירו נקבע ל-20 שנה. אנחנו מסודרים'. איש לא צפה דרמות גדולות מדי שיתחוללו סביב העניין. כאשר היו אנשים שהעלו אפשרויות לשינויים בלתי צפויים, התשובות שהם קיבלו מכל הגורמים המעורבים, היו: 'אם יתרחש משהו בלתי צפוי, נתמודד עם זה'. 'אין זה סביר שיתרחש', או 'כשנגיע לגשר נדע איך לעבור אותו'. והנה זה קרה, במצרים - התחוללה הפיכה, השלטון הופל ובנוסף לכך בסיני מפוצצים את צינור הגז לישראל, שוב ושוב. בתחום פיתוח אנרגיה שדורש השקעות לטווח ארוך - וזה ידוע מכבר (ולהלן הדוגמא של 'של') הצורך לבחון תרחישים שונים הוא ממש חיוני. אין בונים דבר על הנחת פעולה אחת ויחידה".

http://www.energianews.com/article.php?id=10585

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם את זה הם משום מה לא צפו.

למרות שגם זה היה ברור אחרי האירועים במצרים.

אני לא יודע מי יושב שם בראש הצבא, ומי הם אותם "מודיעין" שעליו מסתמכים.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/354/585.html?hp=1&cat=875&loc=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Art Tatum - למי ענית?

במידה והתכוונת להודעה שלי - במידה ומחבלים מנסים לצאת מהרצועה לחצי האי סיני יש אינטרס משותף לישראל ולמצרים למנוע זאת.

ובדיוק כמו שישראל יכולה להפציץ תחמושת במנהרות ברפיח היא הייתה יכולה להפציץ מחבלים שמנסים לעבור דרך המנהרות ברפיח

שלא תבינו בטעות לא נכון, בהודעה של farkash7 יש יותר אי דיוקים מדיוקים.

1. הסנקציות על איראן הן תוצאה של תהליך ארוך ומתמשך של הממשלה הנוכחית להטיל סנקציות על איראן.

3. מיסוי הדלק הוא פונקציה של הערכות האוצר לתקציב המדינה. יש צפי להכנסות מהמיסוי על הדלק. לפי הערכה שלי, החבר'ה שם באוצר יצאו מנקודת הנחה שמחיר ליטר דלק יעמוד על סביב 7.5 ש"ח בממוצע שנתי, והציפיה היא להכנסות מתאימות במיסוי. בהתאמה, כשמחיר הדלק עלה על המצופה, פתאום יש הוראות שעה שמורידות את הבלו על הדלק באופן זמני. אין שום קשר ל"יצואנות נפט".

4. לגבי המינהל - צודק. זה גוף רקוב ומושחת מהיסוד. אבל לשלמות התמונה היה צריך להגיב שאותו ביבי שמר פרקש טופל בו אשם - הוא זה שמנסה לפרק את המינהל ולהעביר את הקרקעות לבעלות פרטית.

5. שיעור האבטלה בישראל נמוך מזה שבחלק ממדינות . כידוע יש אמת, שקרים וסטטיסטיקה. אבל בארץ עושים (עכשיו) שימוש באותו מדד לחישוב אבטלה שעושים בו שימוש באירופה. ועדיין מצבנו טוב יחסית.

6. תאגידי מים וביוב - צודק. לגבי המע"מ אני לא בטוח. לא הבנתי את הטענה. לפי אותו הגיון צריך לפטור אותך גם ממע"מ על אוכל וחשמל.

1.יש לך איזה הוכחות לכך? או שבגלל שביבי זקף את החמרת הסנקציות לזכותו אתה מאמין לו.

הסנקציות על איראן הן הרבה יותר מאינטרס ישראלי ולובי ישראלי חזק אם איראן הייתה רק בעיה שלנו האירופאים היו שמים עלינו פס כנ"ל האמריקאים.

היות ואיראן ממשיכה לפתח טילים ארוכי טווח(איום על אירופה), וממשיכה בתהליך של הפצצה(איום על האינטרסים של ארה"ב, נפט, במפרץ) הסנקציות התחזקו.

אין פה שום קשר לישראל.

2+3. הניתוח שלי לא מתעלם משום דבר, הדולר בחלק משנת 2008, השנה בה מחיר הדלק הגיע לשיא, היה אכן בשער נמוך של כול הזמנים והגיע בשיא השפל ל3.23.

נניח שלאורך כול שנת 2008 הוא היה בשער הנמוך הזה מה שלא באמת היה, אבל רק נניח לשם ההמחשה, אז מאז הדולר התחזק ב20%.

עדיין מחיר הדלק אם השער לא היה משתנה צריך להיות באזור ה5.7 שקלים, תעלה את זה ב20% כי שער הדולר עלה תגיע למחיר של בערך 6.7-6.8 שקלים רחוק מאוד ממחיר הדלק כיום.

אין על מה להתווכח ביבי העלה את הבלו ביותר מ50 אגורות, ובחודשים הקרובים זה יגיע יותר לכיוון השקל.

לגבי "יצואנית נפט" דבר ראשון אתה טועה הבלו לא ירד בזמן האחרון כי מחיר הדלק גבוה, התייקרות הבלו רק נדחתה כדי להקטין מעט את האש היא אמורה לצאת לפועל בחודשים הקרובים יחד עם ביטול כול ההנחות הזמניות. אף אחד באוצר לא שם עלינו פס.

אם אתה חושב שתקציב המדינה מתבסס על הכנסות מנפט כתלות במחיר הנפט(צפי כלשהו) אז או שאנחנו בבעיה גדולה מאוד, או שאתה טועה.

האמת היא שהאוצר פשוט התאהב במס על הדלק, זה מס שהוא לא צריך לעבוד בשבילו, קשה מאוד להעלים אותו והוא גובה אותו אוטומטית מהתחנות, זה ששר האוצר ממציא שלל תירוצים שאנשים כמוך אוכלים זה משהו אחר.

4. מנסה? יפה שהוא מנסה העובדות בשטח הן שהוא לא ממש מצליח.

5. לא מדובר באי דיוקים סטטיסטיים מדובר בנתון מעוות שלא קשור למציאות, ברגע ש20% מהאוכלוסיה שלך שאחוז לא קטן ממנה לא רוצה לעבוד בכלל לא נמצא בנתון הזה הוא לא שווה כלום.

חוץ מזה תפסיקו להשוות אותנו למדינות הOECD אנחנו לא באמת חלק מהם כול פעם שר האוצר משווה אותנו אליהם, הוא טוען שמחיר הדלק אצלנו יחסית זול לשאר מדינות הOECD, הוא טוען שהמיסים נמוכים יחסית, הוא טוען שהחשמל זול יחסית, הוא רק שוכח ששם מרוויחים פי 2 לפחות מבארצנו, ואין להם מע"מ על אוכל או מים.

יש להם תחבורה ציבורית ברמה, אדם בפריז או לונדון יכול לקנות מנוי למטרו בסכום שלא עובר את ה200 שקל, שגם אותם בטח מחזירים לו מהעבודה ולהתנייד. כאן אנשים חייבים , התחבורה הציבורית שווה לתחת והמדינה רק מנצלת את זה כדי לגבות עוד ועוד מיסים.

תשווה כוח קניה של אזרח ממעמד הביניים פה לאחת ממדינות הOECD, דוד שלי בארה"ב מרוויח חצי ממה שאבא שלי מרוויח כאן, אין ו כמעט השכלה יחסית לאבא שלי ובכול זאת הוא חי טוב יותר תסביר לי את זה?

6. ראה סעיף 5, כן לקחת לאנשים מע"מ על מים זה אבסורד, מים אתה מבין את המשמעות של מים? אני כבר לא מדבר על פירות וירקות אני מדבר על מים.

מה השלב הבא יקחו לנו מס על האוויר שאנחנו נושמים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר,מה שמציק לי בתלונות השמאל הם ה"שיטה הישראלית" של "לתת פחות,לקבל יותר".

אין הפרדה בין הדרישה להפחית מיסים (הבלו) ללקחת עוד מיסים (דרישות כמו דיור מוזל,חינוך יותר טוב וכ"ו).

איך משהו חכם אמר:"באמריקה יש שני אסכולות-לתת פחות ולקבל פחות או לתת יותר ולקבל יותר. רק בארץ יש אסכולה שלישית ורחבה-לתת פחות ולקבל יותר".

כששופטים ממשלה ככה,השפיטה לא תהיה אמיתית כי הממשלה תמיד איכשהו תצא אשמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיור מוזל הוא בעייתי מאוד אצלנו היות וכול תהליך ההחלטות במערכת הפוליטית הוא כמעט תמיד נגוע באינטרסים סקטוריאליים, ולכן הקריטריונים לאותו דיור תמיד יהיו בעייתיים מאוד.

יש דרך לפתור את מצוקת הדיור, דיור מוזל הוא לא אחד מהם אני אישית חושב שזה נוגע לכמה תחומים:

1. שיחרור קרקעות והקטנת הבירוקרטיה.

2. הגדלת כמות העובדים בבניין.

3. חזקה.

הסעיף הראשון נוגע למנהל הדפוק ולבירוקרטיה הסבוכה בארצנו.

הסעיף השני טומן בתוכו פוטנציאל גדול, המדינה יכולה למצוא תעסוקה להמון אנשים מה שצריך זה להכריח את הקבלנים להעסיק עובדים ישראלים שעוברים הכשרה, ולתת מענקים גדולים מאוד לאלה שיעבדו בבניין.

בסופו של דבר הכסף יחזור למדינה, אם זה ביותר עסקאות נדלן שיניבו הרבה מיסים, ואם זה בפחות מובטלים.

הסעיף השלישי חשוב לא פחות, אם תיהיה תחבורה אמיתית שתחבר את המרכז לפריפריה אנשים לא יפחדו לקנות בית במרחק של 100 ק"מ מת"א, זה יוריד את מחירי הדיור דרסטית.

אני לא תומך בדיור מוזל/בר השגה זו פיקציה, גם במדינות שזה קיים כמו מדינות סקנדינביה זה מתחיל להתפורר בגלל שהמהגרים פשוט חוגגים על זה, נדל"ן הוא שוק וככה הוא צריך להתנהל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה אנשים טפשים אתם! טוב לפחות אחד מכם, אתה אומר שביבי עושה מה שאנשים עשירים אומרים לו, וזה ברור!

אין בן אדם אחד שהוא לא סוג של משוחד, ברור שביבי רוצה עוד כסף (לא שזה דבר רע כן? פשוט השמאלנים הסוציאליסטים מציגים את זה ככה).

ביבי הוא ראש ממשלה נהדר שנלחם למען המדינה, תסתכלו איזה כלכלה יציבה יש לנו כשלכל העולם הכלכלה נפלה וישראל השאירה אותה יציבה, סתכלו איך ביבי נואם הוא נואם ממש טוב לא כמו אהוד ברק שמגמגם באנגלית, לביבי יש בטחון לעומת אישים אחרים שמנסים להשמיץ אותו.

עם כל התקשורת השמאלנית הזאת : ynet, mako תיפול, מזל שקמו אתרים כמו rotter.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שיש איזה פוליטיקאי אחר שאני מעדיף בראש ממשלה.

לדעתי הם כולם גרועים.

המערכת כולה מקולקלת מהבסיס.

שיטת הבחירות לא מובילה ליצוג של הבוחרים.

והמערכת מלאה במושחתים מנותקים שמתעסקים בלהאכיל את כולם בולשיט.

מבחינתי הסרטון הקומי הזה יותר מציאותי מכל מה שמדברים בחדשות.

אני מוכן להסכים איתך שביבי יותר טוב ב"להאכיל את כולם בולשיט" מהמועמדים האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה אנשים טפשים אתם! טוב לפחות אחד מכם, אתה אומר שביבי עושה מה שאנשים עשירים אומרים לו, וזה ברור!

אין בן אדם אחד שהוא לא סוג של משוחד, ברור שביבי רוצה עוד כסף (לא שזה דבר רע כן? פשוט השמאלנים הסוציאליסטים מציגים את זה ככה).

ביבי הוא ראש ממשלה נהדר שנלחם למען המדינה, תסתכלו איזה כלכלה יציבה יש לנו כשלכל העולם הכלכלה נפלה וישראל השאירה אותה יציבה, סתכלו איך ביבי נואם הוא נואם ממש טוב לא כמו אהוד ברק שמגמגם באנגלית, לביבי יש בטחון לעומת אישים אחרים שמנסים להשמיץ אותו.

עם כל התקשורת השמאלנית הזאת : ynet, mako תיפול, מזל שקמו אתרים כמו rotter.

כן, איזה מזל שיש לנו את ביבי, כל הטייקונים מרוויחים מיליארדים ועושים תספורות לכל הפנסיות שלנו על חשבונינו, ומעמד הביניים נחשק לגמרי ומשפחה עם 2 ילדים כבר לא מסוגלת להתקיים עם משכורת של 12K נטו, איזה מזל, באמת, תודה ביבי :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים:

א)

מחיר הדלק מושפע משלושה גורמים - מחיר חבית נפט, שער החליפין ומיסוי. ב-4 ליולי 2008 עמד מחיר חבית נפט על שיא של $145.29. שער הדולר נכון לאותו יום היה 3.27 ש"ח. כלומר, במונחים שקליים חבית נפט עלתה 475 ש"ח. באותו חודש יולי, מחיר ליטר בנזין בישראל עמד על 7.01 ש"ח.

Fast Forward כמעט שלוש שנים קדימה. היום, שישי לאפריל 2012, מחירה של חבית נפט עומד על $103 ושער הדולר הוא 3.74 ש"ח, כלומר במונחים שקליים היום אותה חבית נפט עולה רק 385 ש"ח - זוהי ירידה בפועל של 18%, שבהתאם להגיון הישראלי מתבטאת בעליה במחיר הדלק בשיעור של 14% (8 שקלים לליטר לעומת 7.01).

נשאיר לקורא המיומן להבין כיצד ירידה במחירי הדלק בעולם הביאה לעליה במחיר הדלק בישראל (רמז: קשור למרכיב השלישי שקובע את מחירי הדלק).

והנה תמונה להמחשה:

ב)

1.יש לך איזה הוכחות לכך? או שבגלל שביבי זקף את החמרת הסנקציות לזכותו אתה מאמין לו.

הסנקציות על איראן הן הרבה יותר מאינטרס ישראלי ולובי ישראלי חזק אם איראן הייתה רק בעיה שלנו האירופאים היו שמים עלינו פס כנ"ל האמריקאים.

היות ואיראן ממשיכה לפתח טילים ארוכי טווח(איום על אירופה), וממשיכה בתהליך של הפצצה(איום על האינטרסים של ארה"ב, נפט, במפרץ) הסנקציות התחזקו.

אין פה שום קשר לישראל.

הסנקציות על איראן הן בעיקר אינטרס ישראלי. אתה יכול לראות לשם השוואה את היחס של העולם לצפון קוריאה לה יש תוכנית גרעין בעלת מטרות צבאיות מוצהרות, והיא (בניגוד לאיראן) יכולה להשמיד את החוף המערבי של ארה"ב.

איראן לא באמת מאיימת על אירופה, ובטח לא על ארה"ב - הסיבה שגם אירופה וגם ארה"ב מרכזות כל כך הרבה מאמצים בבלימת תוכנית הגרעין האיראנית היא בעיקר החשש שלהן מפני ההשלכות של פעולה צבאית ישראלית, שעלולה להתרחש אם תגיע למסקנה שזהו המוצא היחיד.

תקיפה כזו תגרור תקופה איראנית לא רק כלפי ישירות אלא כלפי המערב כולו, ויהיו לכך השלכות בטחוניות וכלכליות גם יחד.

במקרה הזה העמימות של וגישת ה"תחזיקו אותי!" דווקא עובדת לא רע וצריך לתת לנתניהו את הקרדיט הראוי על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.themarker.com/markets/1.1658277

כמו כן אני מכיר טענה(בעיקר בארה"ב) שאחת הסיבות העיקריות לעליית מחירי הדלק היא אינפלציה גבוהה, כאשר מחירו של הדלק יורד למשל לעומת זהב - אבל אני לא מכיר את הנושא המוניטרי טוב מספקי בשביל לחוות עליו דעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסנקציות על איראן הן בעיקר אינטרס ישראלי. אתה יכול לראות לשם השוואה את היחס של העולם לצפון קוריאה לה יש תוכנית גרעין בעלת מטרות צבאיות מוצהרות, והיא (בניגוד לאיראן) יכולה להשמיד את החוף המערבי של ארה"ב.

איראן לא באמת מאיימת על אירופה, ובטח לא על ארה"ב - הסיבה שגם אירופה וגם ארה"ב מרכזות כל כך הרבה מאמצים בבלימת תוכנית הגרעין האיראנית היא בעיקר החשש שלהן מפני ההשלכות של פעולה צבאית ישראלית, שעלולה להתרחש אם תגיע למסקנה שזהו המוצא היחיד.

תקיפה כזו תגרור תקופה איראנית לא רק כלפי ישירות אלא כלפי המערב כולו, ויהיו לכך השלכות בטחוניות וכלכליות גם יחד.

במקרה הזה העמימות של וגישת ה"תחזיקו אותי!" דווקא עובדת לא רע וצריך לתת לנתניהו את הקרדיט הראוי על כך.

זה לא רק אינטרס ישראלי, המערב מפחד שאם איראן תשיג שליטה גרעינית, איראן תתן את הטון בכל מה שקשור במשאבי הנפט במזח התיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...