אולי לא כל כך רע פה... - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אולי לא כל כך רע פה...

MasterDK

Recommended Posts

מרגיז אותי מאוד הטענה שאין כזה דבר אנשים שעובדים ועדיין עניים.

עוד יותר מרגיז אותי התירוצים שאנשים נותנים לדוגמאות כמו:

אם אדם מרוויח משכורת מינימום וזה בקושי מספיק לשלם שכר דירה והוצאות תשתית, אז שיעבור לגור באיזור טילים בדרום, שם השכירות נמוכה יותר.

ישנה אמת הנראית דרך ראיה סטטיסטית (שאינה מגמתית ומטעה).

המציאות מורכבת מאוד, ואין באמת פתרונות מתאימים לכל המקרים.

להיפך, לרוב המקרים אין פתרונות כלל.

מקום העבודה, שיקולי תחבורה וזמן, מרקם החיים של האדם ומשפחתו בסביבה.

הקצב הטבעי המהיר יותר של היווצרות בעיות חדשות, מול הקצב הטבעי האיטי של פיתרונם.

תירוצים המצביעים על אפשרויות תיאורטיות, שאינן ישימות לרוב המקרים, אינן אלה חלקיק אמת הנושא איתו שקר גדול.

כך גם לגבי הסטטיסטיקות השקריות על מצב האבטלה (הלכאורה טוב), והשימוש בסטטיסטיקות רכש כדי להציג כלכלה תקינה.

כל אמת מורכבת נדרשת לבחינה מעמיקה ומקיפה.

הממשלה תמיד תעדיף לעשות מניפולציה חיובית לנתונים, ולהסתיר את האמת המכוערת מהציבור.

העובדות מראות שכך הם עשו ועושים מאז ומתמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בדיוק כפי שעל הסטטיסטיקות מופעלת מוניפלציה "חיובית" (כמו ההגדרות השונות והמשונות למובטלים), מופעלת עליהם גם מוניפולציה שלילית כמו הדרך הדי הזויה שמתאר שטרסלר להגדרת "עובד".

אני מסכים עם זה שכל סטטיסטיקה צריך לבדוק בציציות, גם חיובית וגם שלילית(תלוי בנקודת המבט שלך), אין ספק.

אבל! שים לב שיש הבדל עצום בין "20% עובדים ועניים" לבין "20% עובדים ועניים עקב הגדרה עקומה לעובד ועני - כך שבעצם "רק" 8% עובדים ועניים". אף אחד לא אומר שאין אנשים עובדים ועניים, אלא שיש סיכוי לא רע בכלל שההגדרה העקומה של הביטוח הלאומי גורמת למצג שווא של מצב בעייתי גבוה בהרבה. דבר דומה לגבי מדד הכנסות לעומת מדד הוצאות.

עריכה: מה זה "סטטיסטיקות רכש"? מדדי צריכה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבא שלי עובד שנים רבות בענף הבנייה והנתונים בכתבה נכונים. שימו לב מדובר בסינים "פשוטים" שמרוויחים 20 אלף בחודש. סינים רבים התקדמו בסולם והגיעו למעמד של מנהלי עבודה/אחראים על עובדים סינים והמשכורת כמובן יותר טובה. חלקם מקבלים מסחרית על חשבון הקבלן כדי שיוכלו להסיע עובדים ולהביא חומרים. בשעות הערב/סופי שבוע הם עושים עבודות בשחור ומרוויחים 400-500 שקל לערב. אין ספק שהם חיים כמו כלבים בדרום ת"א ליד תחנת מרכזית עם שמונה שותפים בדירת שני חדרים, אבל החסכונות... וואו. אם סיני מוציא על חיים 1000 שקל בחודש בשבילו זה נחשב הרבה. סינים זו דוגמה קלאסית לאנשים שמעדיפים לחיות מספר שנים כמו כלבים כדי לחיות 50 שנה ברווחה. כמובן אסור לשכוח שהם עובדים מאוד קשה. בקיץ עובדים ב-40 מעלות, בחורף עובדים ברוח ובגשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הבאמת מעניינת היא האם התיכנון שלהם(ושל השלטון כאן) הוא בכלל לחזור או להישאר כאן ולהשתקע.

צריך לזכור שעד לפני כמה עשרות שנים גם היו אלפי פועלים סינים פשוטים בארה"ב(בעיקר פועלי מסילות ורכבות) שגם עבדו כמו חמורים אבל השתקעו בארה"ב ועכשיו הם המיעוט המוצלח ביותר שם, יחד עם הודים ויהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתבה הזו לא אומרת הרבה. היא בסך הכל מביאה את דבריו של בן אדם אחד, שבכיר ככל יהיה, הוא בעל אינטרס.

לכן אני מרשה לעצמי לקחת אותה בערבון מוגבל.

הוא גם לא מציין כמה שעות נמשך יום העבודה שלהם. שמונה? תשע? אולי 14 שעות?

בכל מקרה הדיבורים על עבודה קשה וכו' הם נחמדים, אבל גם זכויות העובד הן לא מילים גסות. אין שום דבר לא בסדר בבן אדם שרוצה יום עבודה סביר ומנוחה בסופ"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיני שמקבל 20 אלף בחודש?

משום מה נישמע לי לא הגיוני... כי פועל ביניין ישראלי שסיים פה מכללה מקבל סביב ה15 ברוטו

אולי, ממש אולי קיימת האפשרות שבעל העסק רושם בתעודות שהסיני קיבל 20,000 שקל כשהסיני שלא בקיא בחוקה ודיי חסר אונים נגד הבוס שלו מקבל הרבה פחות

אחרי הכל, כמה סינים על מסחריות כבר ראית?

לרוב רואים אותם מתנועעים בשיירות של אופני סבא מתפרקות בבגדים מרופטים וחצי הרוסים

המקומות שמשלמים בצורה הגיונית בעבור העבודה שלהם בארץ קטנים...

והם עוד יותר קטנים אם אתה נחשב ל"נוער"

מה שכן אפשר לחסוך

לא קל, קשה מאוד אבל אפשר

והעייניין הוא שהרבה מאוד אנשים פה פשוט לא מבינים איך אפשר לחיות בתנאים כאלה

(כמו שכבר אמרתי בת'ארד אחר- לא לצאת לחופשות בחו"ל, לאכול בבית ולהביא אוכל מהבית, לקנות כשיש את הסכום מראש, לבדוק מחירים גם על מוצרי בסיס)

חחח אפילו עכשיו, כשאנחנו קרוב ל15 שנה בארץ ועלינו מדרגה בסולם הסוציו אקונומי ההורים שלי עדיין מחזיקים מחברת שבה הם מנתרים את מחיריהם של מוצרי המזון הבסיסיים

זה מצחיק אנשים מסויימים כשמספרים להם שעל ידי המחברת הזאת אנחנו חוסכים 50 שקל בסיבוב קניות

העיניין הוא שהם רואים את זה בתור 50 שקל בסיבוב קניות

אנחנו רואים את זה בתור 2000 שקל בשנה

מתחילים מהדברים הקטנים :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מצחיק אנשים מסויימים כשמספרים להם שעל ידי המחברת הזאת אנחנו חוסכים 50 שקל בסיבוב קניות

העיניין הוא שהם רואים את זה בתור 50 שקל בסיבוב קניות

אנחנו רואים את זה בתור 2000 שקל בשנה

מתחילים מהדברים הקטנים :D

לפעמים הזמן הנדרש לניתור החיסכון ישתלם פחות מלהתעלם ממנו לחלוטין.

לא צריך להפריז בשום דבר ותמיד צריך לשקול את הכדאיות שלו לטובת החיסכון הפוטנציאלי והטירחה שהוא מספק בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

maximskv

אהבתי מאוד את הרעיון שלך, כל הכבוד! :)

אומנם יש דבר אחד שהרבה אנשים שוכחים:

זמן זה גם כסף. ואפילו יותר, כסף כמאט תמיד אפשר להרוויח, זמן לא. הרבה אנשים היום מתרוצצים בין חנויות בשביל למצוא את הזול ביותר כשבפועל הזמן המושקע לאחרת "מציאת הזול ביותר" כבר מגיע לרמה שהיה משתלם לקנות את היקר.

תזכרו את זה, לפעמים הניסיון לחסוך עשרות שקלים בקניית ספגטי ושניצלים יכול לעלות לכם יותר זמן ממה שאתם חושבים.

זה לא אומר שצריך עכשיו לקנות את ספגטי והשניצלים הראשונים שאתם רואים במדף, אלה לדעת את הגבול בין כמות הזמן שאתם משקיעים בחיפושים לבין כמות הכסף שתחסכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...