המכונית של בטר פלייס- מכונית בלי הילוכים. איך זה עובד? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המכונית של בטר פלייס- מכונית בלי הילוכים. איך זה עובד?

YogiBear

Recommended Posts

על פי מה שידוע לי משיעוריי המכניקה ותמסורות, כאשר יש לנו מנוע בנזין/דיזל (בעירה פנימית) יש צורך בשימוש בהילוכים כדי לספק מומנטים שונים לגלגלים לפי תוואי הדרך שבו אנו נוהגים- עליה, ירידה ומישור.

איך זה עובד שבמנוע חשמלי אשר יושב בליבת המכונית של בטר פלייס אין צורך בהילוכים?

תודה! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה גיר רציף? טרפזים מנוגדים בכיוונם עם רצועה?

אם המנוע מספק מומנט קבוע, כיצד הוא מתמודד בעליות ובישורת?

אגב, הערה לתגובה מעל- אני שואל את זה כאיש מכונות אחריי שחברה שלי נהגה במכונית כזו בהדגמה בגלילות והיה לנו ויכוח על זה. היא אמרה שזה חוויה לנהוג על מכונית שכזו, נסיעה חלקה אחריי שבבית היא נוהגת בידני... :P

עשתה לי עכשיו גם חשק לבקר שם לנסיעת מסלול.. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנוע חשמלי יכול לספק אותו מומנט (כמעט...) בלי קשר למהירותו באותו רגע. כשהמכונית מטפסת בעליה, המומנט הזה מתורגם לטיפוס (המפעיל מומנט נגדי על המנוע, וכך מגיעים בנקודה כלשהי לשיווי משקל). כשהמכונית בישורת, המומנט הזה מתורגם להאצה, שוב עד שמגיעים לשיווי משקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"חייל ישראלי", כמו שחשבתי, שתי גלגלים קונים ("טרפזיים") מנוגדים בכיוונם עם רצועה. פשוט לא זכרתי את המינוח המיקצועי לתמסורת הילוכים הזו.

תודה רבה חבר'ה על העזרה! :yelclap:

עכשיו רק נותר וליסוע בהזמנות לנסיעת מסלול בגלילות להרגיש את הרכב... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשר בין גיר רציף להיעדר גיר, מקרי.

תחשוב על זה ככה - למכונית חשמלית יש רק הילוך 1. מנוע בנזין היה מוגבל לסל"ד מסויים ולכן כשמגיעים לאותו סל"ד יש להעלות הילוך.

במנוע חשמלי אין הגבלה כזאת, אתה פשוט ממשיך ומאיץ באותו הילוך עד למגבלת הכח (לא סל"ד!) של המנוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו רק נותר וליסוע בהזמנות לנסיעת מסלול בגלילות להרגיש את הרכב... :)

שיהיה בכיף.

מנסיון - למעט האצה חביבה וחלקה המלווה בשריקה עדינה, זאת סה"כ פלואנס עם כיול מיתלים עוד יותר נוקשה ואיכות פנים סבירה מינוס. לא להיט, וככל הנראה שגם לעולם לא תיהיה, לפחות לא בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר תא מטען?

מישהו אמר שלשירות הלקוחות של "בטר פלייס" יש יכולות של "אח גדול" ?

כיאה למדינתנו אני מחכה ליום שנערים משועממים יתלשו את כבל החשמל המחובר לרכב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...