מגרון - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מגרון

Judas Iscariot

Recommended Posts

מגרון הוא מאחז הנמצא בתחום המועצה האזורית מטה בנימין, כשני ק"מ מצפון-מזרח לכוכב יעקב וכ-3 ק"מ ממערב למעלה מכמש. מגרון הוקם ב-1999 על גבעה בגובה 748 מטר מעל פני הים בפיסגה שולטת על כביש 60 הנוכחי ויש ממנו תצפית לעבר דרום בקעת הירדן, צפון ים המלח ומעט מעבר הירדן. המאחז הוקם כדי ליצור רצף התיישבותי לאורך כביש 60 מכוכב יעקב בואכה עפרה ובית אל וכדי לחסום התפשטות עתידית של אל-בירה לכיוון כביש 60. המאחז נקרא על שם היישוב העתיק מגרון, המוזכר פעמיים במקרא,‏[1] ומזוהה באזור שבו נמצא המאחז. מגרון נחשב למאחז הגדול ביותר ומונה, נכון לאוגוסט 2011, 50 משפחות ולהן יותר מ-160 ילדים. במאחז קיימים חיבור לתשתיות, כמה בתי קבע, שני גני ילדים, מעון, מקווה ובית כנסת.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%9F_%28%D7%9E%D7%90%D7%97%D7%96%291

1109015-5.jpg

מגרון, שנבנה לפני יותר מעשור, קיבל אז את תמיכתם הפעילה של ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל, המנהל האזרחי ומשרדי ממשלה שונים וביניהם משרד השיכון והבינוי, משרד התחבורה והתקשורת, של חברות כמו חברת החשמל, מקורות ובזק ושל רשויות ממשלה שונות. במילים אחרות, בשל מיקומו האסטרטגי של היישוב, הוא למעשה הוקם בהסכמתה ואפילו בעידודה דה פקטו של ממשלת .
חלק מן האדמות שעליהם נבנה הישוב רשומות על שם ערבים שעזבו את האזור ולא ניתן לאתרם, ולפיכך הן נמצאות ברשותו של האפוטרופוס על נכסי נפקדים. אדמות האלו מכונות בשפה המשפטית "אדמות נפקדים", ולאפוטרופוס יש הסמכות לתת בהן זכות שימוש זמנית לפי שיקול דעתו. לגבי הקרקע בחלק אחר של הישוב, טוענים תושבי הישוב כי זו נרכשה על ידי יהודים, אך הרכישה לא נרשמה, בין היתר בשל חשש מפני חשיפתם של הערבים שמכרו אותה. [/r][/r]

http://www.maraah-magazine.co.il/show_item.asp?itemId=27&katavaId=2543&levelId=65189&archLev=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל עומדת כעת מול ביקורת נוקבת ביותר בכל העניין של מגרון ומאחזים דומים, אשר נקבע בעבר שהם אינם חוקיים על ידי בית המשפט העליון.

הביקורת מגיעה דווקא ממדינות התומכות בישראל - ארה"ב ומדינות מערב אירופה. מבחינתם - איך יתכן שבזמן שראש ממשלת מדבר על פתרון של "שתי מדינות לשני עמים", מבטיחים לארה"ב פעם אחר פעם לפנות מאחזים ובנוסף - יש החלטה של בית השפט המקומי בעניין, עדיין שום דבר לא קורה.

טענה נוספת שעולה מול ממשלת היא - כיצד יתכן שממשלה שטוענת שהיא "אי של יציבות במזרח התיכון" והדמוקרטיה האמיתית כאן, לא מכבדת את החלטות בית המשפט העליון?

אך בפני הממשלה ניצבת אפשרות אחרת והיא להכריז על שטחי מריבה כמו מגרון כעל אזורים המופקעים לצרכי ציבור (הליך המוכר בעולם כולו), ובכך להופכם לחוקיים. צו ממשלתי המפצה את התובעים הערביים יהיה פתרון הומניטרי שישרת את האינטרסים של שני הצדדים: הוא יגן על התובעים הערבים מצד אחד ויתיר לתושבי מגרון להישאר בבתיהם.

לא מוכר בעולם כולו וגם לא בחלקו - אף מדינה לא מכירה במרות החוק הישראלי על השטחים שנכבשו ב-1967. בכל מקרה, מדובר בהלבנה עקומה למדי של מהלך לא חוקי.

ואילו קידום אג'נדה פוליטית נגד יהודים אינה מועילה לאיש פוגעת בשלטון החוק ובהשגת צדק חברתי אמיתי.

צדק חברתי אמיתי? יישוב לא חוקי מעבר לקו הירוק זוכה לסלילת כביש, תשתיות, גדר ואבטחה על חשבון משלם המיסים, זוכה לתקן של רכז בטחון שמשכורתו משולמת ממשרד הביטחון, המועצה זוכה לתשלומי העברה מוגדלים.

ובתוך גבולות הקו הירוק? אפילו ישוב חוקי לא מקבל הטבות כאלו - התשתיות בחלקן ע"ח התושבים, גדר ואבטחה כנ"ל, רוב משימות הביטחון נעשות ללא תשלום, כמובן שאין הנחות בארנונה וכו'.

שלטון החוק? שלטון החוק הוא כיבוד החקיקה והפסיקה גם שהיא לא מוצאת חן בעינך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהפלסטינים יתחילו אינטפדה שלישית וצלפים ירו על צירי תחבורה ראשיים, מה יגן עלינו החוק ?

החוק שווה לתחת בזמן מלחמה מול אויב אכזר.

במצב הקיים קווי 67 הם אסון בטחוני.

אם החוק היה קובע שאסור לך לנעול את הדלת בפני רוצחים ואנסים הבאים לרצוח ולאנוס את משפחתך, היית מצדד גם בשמירת חוק זה ומשאיר את דלתך פתוחה?

יש חוק בסיסי יותר שנקרא הגנה עצמית.

למגרון יש חשיבות אסטרטגית בטחונית שתמנע אסונות בעתיד.

רק מי שאינו אוהב את משפחתו ואינו חושש לגורלם, ומתעלם מאירועי העבר ומסכנות ממשיות, מסוגל לעסוק בפרשנויות וואקום ולמסור את ילדיו לשחיטה בגלל סעיף 5ג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומי אומר לך שדווקא מיגרון היא בעלת תרומה משמעותית לבטחון בנוסעים בצירים ונגד התפרצות אינתיפדה נוספת?

האם החשיבות הבטחונית של מיגרון עולה על החשיבות של יחסינו האסטרטגיים עם ארה"ב, צרפת ובריטניה?

האם החשיבות של מאות מיליונים ויותר ששופכים כל שנה על תשתיות ואבטחה בשטחים יותר תורמת לבטחון מהפניית הכסף הזה לחינוך? לקרנות מחקר?

החוק שווה לתחת בזמן מלחמה מול אויב אכזר.

בלי חוק יש אנרכיה ואין מדינה בכלל. מלחמה לא מבטלת את החוק ולא משנה כמה אכזר האויב. ללא חוק אין הגנה על האזרחים לא רק מפני אויביהם, אלא גם מפני שכניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שואל למה זאת נקודה אסטרטגית?

כבר הסבירו זאת בציטוטים הקודמים.

מדובר על נקודה גבוהה, המשקיפה על כביש 60 והאיזור.

זהו כביש ראשי באורך 228 קילומטר.

והישוב משמש חוצץ בין הכביש והאיזור עליו משקיף ההר, לרמאללה והישובים הערבים העוטפים.

זה לא כאילו שבאו להר ופינו שם אנשים שגרים שם בכוח או משהו.

לא היה שם כלום חוץ מאבנים.

על המעט שכן היה שם שהיה שייך למישהו, שילמו יפה.

המלחמה היא לא על למי זה שייך, ומה עשו להם, וכמה מגיע להם.

אין כאן עניין משפטי אמיתי, יש מלחמת נגד של הפלסטינאים שהבינו באיחור שמדובר בנקודה אסטרטגית (כי זה מה שלימדנו אותם), וקיבלו סיוע מגורמים בעלי אינטרס להילחם "בכובש הציוני", אותו "כובש ציוני" שהם ישמחו למחות מעל פני האדמה כל פעם שהעצבים ישתחררו.

כל עניין קווי 67 לא רלוונטי למצב המורכב שנוצר מאז קום המדינה ולאורך מלחמות רבות.

שום דבר ממה שקרה כאן במדינה מאז ראשיתה לא קשור לחוקים ולגבולות.

הכל עניין של שרידה באיזור עוין.

אם לא היינו פועלים בהתאם למצב ולתנאי השטח, כולנו היינו נשחטים כבר מזמן.

באותה מידה שמגרון לא שלנו, גם כביש 60 לא שלנו.

אולי גם את זה נחזיר להם ?

אז שהשמאל ימשיך לנפנף בקווי 67.

ושהפלסטינאים שרוצים (וניסו שוב שוב) להשמידנו ימשיכו לנפנף בזכויות האדם והחוק הבינלאומי.

וניפגש בעימות הבא, בתקווה שיהיו כמה שפחות קורבנות.

מה שבטוח שלום עכשיו לא יצמצמו את מספר הקורבות.

את שלום עכשיו לא מעניין המצב הביטחוני או אסטרטגיה מרחבית.

אותם מעניין עקרונות מנותקים והרבה פעמים גם הזויים.

השומרון שגם הוא מעבר ל"קווי 67" משקיף על כל ישובי החוף.

על פי השמאל ההזוי גם זה של הפלסטינאים וצריך להחזיר להם.

וכשהם יהיו בשלטון (שלום עכשיו) אז נוכל ליסוג לים על פי חזונם העיוור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מצטט כמובן את האתר האוביקטיבי וחסר הפניות "מראה".

ואם מדובר בנקודה איסטרטגית - אפשר פשוט לשים שם מגדל תצפית עם 4 חיילים ("פילבוקס"), אפקטיבי לא פחות, זול יותר ולא מסכן את חיי התושבים.

באותה מידה שמגרון לא שלנו, גם כביש 60 לא שלנו.

אם נמשיך בדרך הנוכחית - בדיוק באותה המידה.

נכון לעכשיו מנהלת קרב לא מוצלח בזירה הדיפלומטית, ההתעקשות על מגרון וכל נקודה רק גורמת לנו עוד ועוד נזק. בסוף ניתקע עם הסכם בלתי אפשרי, בלי תמיכה בינ"ל ועם סנקציות, או גרוע יותר - מדינת כל תושביה בין הירדן לים.

אם לא היינו פועלים בהתאם למצב ולתנאי השטח, כולנו היינו נשחטים כבר מזמן.

ומה בדיוק דרך הפעולה הנכונה? האם הדרך של גולדה מאיר שהיא השיבה ריקם את ההצעה של המצרים להסכם תמורת החזרת סיני? מה אתה יודע שאני לא?

שום דבר ממה שקרה כאן במדינה מאז ראשיתה לא קשור לחוקים ולגבולות.

אין לך מושג בהיסטוריה, אה?

אחרי המלחמה ממשיכים במשא ומתן. הרבה מאוד ממה שקרה מדינה נקבע בדיונים ובמסדרונות דיפלומטיים ולא בשדה הקרב. שיחות רודוס אחרי מלחמת השחרור, הלחץ הרוסי והאמריקאי אחרי מבצע קדש (שבכלל היה חלק ממשחק גדול יותר שכלל גם את בריטניה וצרפת), החלטות האו"ם אחרי 1967 שעד היום מהוות יסוד למו"מ ככל שמדינות המערב תופסות זאת, השיחות החשאיות עם ירדן משנות ה-70 ואליך, השיחות ב-101 ב-1974 ולאחר מכן הסכמי קמפ-דיויד. להמשיך?

שהפלסטינאים שרוצים (וניסו שוב שוב) להשמידנו ימשיכו לנפנף בזכויות האדם והחוק הבינלאומי.

למה שלא ינפנפו? נכון להיום הפלסטינאים חיים במצב של אפרטהייד. אני לא אוהב להשתמש במלה הזאת, אבל כל פעם שאני חוזר ממילואים בשטחים (לא תאמין, אבל גם שמאלנים עושים מילואים, הפתעה!) אני מבין שאין דרך אחרת לתאר את זה. אם אתה מתייחס לשטחים כחלק מישראל - איך יכול להיות שיש שם אוכלוסיה שלמה שלא מצביעה בבחירות? שלא זוכים לתקציבים ולתשתיות של שכניהם היהודים? שאפילו לא יכולים להתשתמש בכל הכבישים וזוכים ליחס גרוע מצד רשויות הצבא והמשטרה?

אתה יכול לטעון (במידה של צדק) שרבים מהפלסטינאים רוצים לפגוע בנו ואולי אף להשמיד אותנו. אבל לא כולם כאלו ואסור (לפי דיני המלחמה) לנקוט במדיניות של ענישה קולקטיבית כלפי אוכלוסיה אזרחית.

עוד כמה זמן תוכל להחזיק את האוכלוסיה הערבית בגדה מבלי להעניק להם אזרחות וזכויות מלאות. האם תוכל לעמוד בפני אינתיפדה שלא תדרוש עצמאות - אלא אזרחות? אתה מודע להשלכות ההרסניות של מהלך כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא ינפנפו? נכון להיום הפלסטינאים חיים במצב של אפרטהייד. אני לא אוהב להשתמש במלה הזאת, אבל כל פעם שאני חוזר ממילואים בשטחים (לא תאמין, אבל גם שמאלנים עושים מילואים, הפתעה!) אני מבין שאין דרך אחרת לתאר את זה. אם אתה מתייחס לשטחים כחלק מישראל - איך יכול להיות שיש שם אוכלוסיה שלמה שלא מצביעה בבחירות? שלא זוכים לתקציבים ולתשתיות של שכניהם היהודים? שאפילו לא יכולים להתשתמש בכל הכבישים וזוכים ליחס גרוע מצד רשויות הצבא והמשטרה?

אתה יכול לטעון (במידה של צדק) שרבים מהפלסטינאים רוצים לפגוע בנו ואולי אף להשמיד אותנו. אבל לא כולם כאלו ואסור (לפי דיני המלחמה) לנקוט במדיניות של ענישה קולקטיבית כלפי אוכלוסיה אזרחית.

עוד כמה זמן תוכל להחזיק את האוכלוסיה הערבית בגדה מבלי להעניק להם אזרחות וזכויות מלאות. האם תוכל לעמוד בפני אינתיפדה שלא תדרוש עצמאות - אלא אזרחות? אתה מודע להשלכות ההרסניות של מהלך כזה?

גם לא כל האנשים בכלא מסוכנים ובכל זאת כולאים אותם מגבילים את תנועתם ומפקחים עליהם בזהירות.

הפלסטינאים צריכים לשאול את עצמם, עד מתי הם ימשיכו בדרך ההטפה לשינאה ולאלימות? אתה מודע להשלכות ההרסניות שלל מהלך כזה?

אם לא היה צריך להגביל את תנועתם היא לא היתה מוגבלת, אם לא היתה סכנה אמיתית מהם הם היו משגשגים.

האפשרות לשלום חופש וזכויות נמצאת בידיים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מצטט כמובן את האתר האוביקטיבי וחסר הפניות "מראה".

ואם מדובר בנקודה איסטרטגית - אפשר פשוט לשים שם מגדל תצפית עם 4 חיילים ("פילבוקס"), אפקטיבי לא פחות, זול יותר ולא מסכן את חיי התושבים.

כאחד ששירת שם ומכיר את הגזרה ואת הצירים בעל פה, אני מוכרח לציין שכל האיזור של ציר 60 ממש חם ומהווה סכנה ביטחונית.

לא פעם ולא פעמיים נזרקים אבנים ובקת"בים על הציר לעבר רכבים. הרבה פעמים במזל לא נגרם נזק לרכוש ולחיי אדם.

אני לא יודע אם היית אי פעם בפילבוקס, אבל אם כן אני מניח שאתה יודע מה הולך שם.

שום דבר לא יעזור, אנשים מסתובבים לאורך הצירים על גבי המבתרים ולא כולם "חשודים". סלע זה דבר שנזרק תוך שנייה.

יום אחרי יום ממוקמים מארבים (ויותר מאחד) לאורך ציר 60 ואנשים לא ישנים בלילות על מנת להגן על הציר, במיוחד באיזורים שאין התיישבות יהודית.

במקומות הללו פולשות במהירות (וכמובן באופן לא חוקי) כפרים ערביים. נציין באיזור שם את ג'בע שליד שער בנימין, סילוואד (כפרו של מרוואן ברגותי)

עין יברוד (שם נהרגו שלושה חיילים מגדוד דוכיפת בעת פטרול) ועוד.

דווקא באיזור של מגרון, הכפרים שקטים מאוד (מוחמאס ודיר-דבואן) ושוחרי שלום.

אין לצבא מספיק חיילים להגן על כל הצירים. גם מה שהצבא מאייש עכשיו הוא מחזיק בקושי רב. אני לא רוצה לחשוב אילו אסונות יתרחשו אם

יתחילו לפנות התיישבויות שונות לאורך כביש 60 (גוש בנימין, גוש עציון, דרום הר חברון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

הקפצה הקפצה הקפצה

בג"ץ הכריע שמתיישבי מגרון יפונו עד יום שלישי הבא.

מי למה כמה? אני באמת לא מבין כלום בעניין מגרון. קרקע פרטית או לא? קרקעות מדינה או לא? קרקעות במחלוקת או לא? ראשי סחרחר עליי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסה"כ יישוב קטן שנמצא באיזור שהיה לא מאוכלס ויחסית רחוק מכפרים ערבים (קרוב יותר לפסגות וכוכב יעקב).

אני לא מבין על מה מהומה. קשה לי להאמין שהקרקע הייתה שייכת לפלסטינאים והם לא ניצלו את השטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...