הנדסת מחשבים או מדעי המחשב ? צומת דרכים. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסת מחשבים או מדעי המחשב ? צומת דרכים.

Cr4ck

Recommended Posts

אני צריך עזרה בבחירת מקצוע ללימודים אקדמיים.

אני מתלבט קשות בין מקצועות מדעי המחשב להנדסת מחשבים , ובאיזה מוסד ללמוד - כשאני מכוון ללימודים במרכז .

לגבי הנדסת מחשבים :

בגדול עם הנתונים שלי כרגע ( ממוצע בגרות 99 ופסיכומטרי 665) אני יכול להתקבל להנדסת מחשבים באוניברסיטת בר אילן בלבד ולשאר המכללות במרכז.

לגבי מדעי המחשב :

אני לא מתקבל באוניברסיטאות אך אני מתקבל לכל המכללות שבדקתי, כשכרגע לפי מה שהבנתי מכללת ת"א יפו הכי נחשבת.

בכל מקרה 2 האפשרויות הללו כרגע עומדות על הפרק ואני ממש מתלבט קשות לאן ללכת ??? ??? :facepalm: .

- למה יש דרישה גדולה יותר בשוק?

- האם יש יתרון כלשהוא למכללה על אוניברסיטה ?

- לפי מה שהבנתי מדעי המחשב הוא תואר עם המון ביקוש אך גם המון "היצע" ( סטודנטים)?

- ולסיכום , במידה ואני מתעניין ב2 התחומים במידה שווה , מה כדאי יותר ללמוד בלי להתייחס למוסד הלימודים ?

אשמח לשמוע את דעתכם , ובמידה ומישהו מכיר סטונדט להנדסת מחשבים בבר אילן שיוכל לייעץ לי קצת על המסלול זה יעזור לי מאוד!!!

תודה רבה , אסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להיות מתכנת, כל זמן שיש לך BSc בתחום המתמטיקה/מחשבים, זה פחות משנה מה היה השם הספציפי של המסלול.

כל מסלול BSc חייב לכלול סדרה מינימלית של קורסים במתמטיקה ומספר קורסים העוסקים בתאוריה של מדעי המחשב. המסלולים נבדלים באופי והיקף הקורסים המעשיים יותר בתחום המחשבים, פרויקטים, סדנאות וכו'.

מוסד הלימודים חשוב. אין דין בוגר טכניון כדין בוגר מכללה (אפילו טובה) ולרוב זה יתבטא במשרות ובמשכורות בשלבים הראשונים של הקרירה (וכמובן עשוי להשליך גם הלאה).

לפי מה שהבנתי מדעי המחשב הוא תואר עם המון ביקוש אך גם המון "היצע" ( סטודנטים)?

יש הרבה ביקוש למפתחי תוכנה, אלגוריתמיקאים, אנשי UI/UX וכל מה שקשור לתעשיה. העניין הוא שהביקוש הוא גמיש, שונה מתחום לתחום ולא תמיד מתבטא במשכורות הגבוהות שאתה עשוי לפנטז עליהן. המשרות הטובות דורשות ניסיון וכישורים לא מבוטלים. אשתי בוגרת מכללה והתפשרה מאוד על משכורת ב-3 שנים הראשונות שלה על מנת שתוכל לצבור ניסיון. למזלה, התחום שבו היא צברה ניסיון הפך לאופנתי בשנים האחרונות ועכשיו היא במשרה מעניינת ויחסית מכניסה (16K ברוטו, לציין שלגברים בד"כ משלמים יותר - סתם עניין של אפליה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא מה אתה רוצה לעשות בסופו של דבר? הנדסת מחשבים ומדעי המחשב הם מקצועות קצת שונים.

הנדסת מחשבים זה מקצוע (כפי שאתה יכול לנחש) הנדסי, וזה גם שילוב בין הנדסת חשמל להנדסת התכנה. בתור אחד שתכף מסיים תואר בהנדסת חשמל, אני נוטה להמליץ לך ללכת למסלול הזה כי יש דברים שלומדים בהנדסת חשמל שנותנים לך כלים להסתכל על בעיות בצורה שלא מסתכלים עליהם בדר"כ אלה שבאים מעולם התוכנה (זה כמובן תלוי גם בתחום ההתמחות הספציפי שתבחר). אתה יכול לראות את זה גם כאזהרה - בהנדסת מחשבים אתה תלמד הרבה חשמל, ואם כל מה שמעניין אותך זה מדעי המחשב ותוכנה אז אין לך סיבה ללכת למסלול הזה.

מצד שני מדעי המחשב תואר הרבה יותר תיאורטי, עם מעט התמקדות על תכנות תכלס ויותר הבנה אבסטרקטית - אלגוריתמים, מתמטיקה, תיאוריה של שפות וכו'. אם זה מעניין אותך אבל אתה מעוניין בקצת יותר פרקטיקה שקשורה לתחום (בניגוד להנדסת מחשבים שמכניסה לך גם פרקטיקה מעולם החשמל), אז אולי כדאי שתלך להנדסת תכנה? האם בדקת את המסלול הזה?

בסופו של דבר, כמו הבחור שמעליי, אני חושב שכל עוד תסיים תואר עם ציונים טובים, ותוכיח בראיונות עבודה שאתה בחור עם ראש על הכתפיים שיודע ללמוד ולעבוד, זה לא באמת משנה איזה תואר עשית, אלא משנה זה שעשית תואר ושרדת אותו טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...