מישהו פה מבין בתקלות מזגנים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו פה מבין בתקלות מזגנים?

pwntigo

Recommended Posts

שלום,

יש לי מזגן אלקטרה 10I, ולאחרונה הוא פשוט לא מחמם

קירור עובד מצויין אבל, כשאני שם אותו על חימום אפילו בטמפרטורה מקסימום הוא לא מחמם, אלא מוציא אויר רגיל.

כאילו הוא עובד על אוורור, ניסיתי מצבים אחרים כולם עובדים ללא בעיה.

מה יכולה להיות הבעיה והאם זה דורש הגעה של טכנאי או שיש משהו שאני יכול לעשות לבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי אותו מזגן אם אותו בעיה... אני לא חושב שהוא אף פעם חימם כמו שצריך. בקושי מעלה את הטמפרטורה... מאוד חלש.

בימים קרים למדי כשאתה מדליק אותו הוא בכלל סתם מאוורר אוויר שאפשר להחשיב אותו כקר במקום חם.

שים לב שאם אתה בתוך האחריות לאחר השנה הראשונה הם יבקשו ממך על כול ביקור טכנאי 250 ש"ח ואם יש לך בעיה עם שנים או יותר מהמזגנים שלהם בתוך אותו בית, יש להם אפילו את העזה לבקש תשלום על ביקור טכנאי עבור כול מזגן אפילו שהטכנאי מגיע בפועל רק פעם אחת וזה אותו ביקור. שירות זבל אל תצפה מהם יותר מידי.

ברוך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם זה יעזור אבל שווה לבדוק. עזר לי לפני שנה בדגם הזה.

נסה לקבוע את השלט של המזגן על iFEEL ולקבוע לו טמפ יעד של 26 מעלות.

המתן כדקה. צריך להתחיל לחמם. הוא תמיד מתחיל לחמם קצת אחרי הפעלתו.

אם מתחיל להוציא אויר חם - יש להחליף רגש הטמפ המקורי הנמצא ביחידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על טמפ' יעד אין בכלל מה לדבר. המקס' שהוא אי פעם הצליח לעלות זה בין 4~5 מעלות מטפ' החדר. אינוורטר זה ביזבוז וגם ifeel לא מושיע, אני מצר על כך שקנינו אותו. מה נעשה נמכור אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי אותו מזגן אם אותו בעיה... אני לא חושב שהוא אף פעם חימם כמו שצריך. בקושי מעלה את הטמפרטורה... מאוד חלש.

בימים קרים למדי כשאתה מדליק אותו הוא בכלל סתם מאוורר אוויר שאפשר להחשיב אותו כקר במקום חם.

ברוך...

יש לי שלושה מזגנים כאלו בבית, שניים עובדים מצויין, השלישי עושה את הבעיות.

לגבי הטכנאי זאת הסיבה שאני שואל, כי להזמין טכנאי בימינו זה עסק יקר במיוחד שאין לי מושג במזגנים

והטכנאי יכול להמציא אלף ואחת דברים.

לא יודע אם זה יעזור אבל שווה לבדוק. עזר לי לפני שנה בדגם הזה.

נסה לקבוע את השלט של המזגן על iFEEL ולקבוע לו טמפ יעד של 26 מעלות.

המתן כדקה. צריך להתחיל לחמם. הוא תמיד מתחיל לחמם קצת אחרי הפעלתו.

אם מתחיל להוציא אויר חם - יש להחליף רגש הטמפ המקורי הנמצא ביחידה.

ניסיתי עדיין לא מוציא אויר חם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה זה נכון אז קח את מה שאני אומר בערבון מוגבל.

בפעם האחרונה שבא אלינו טכנאי מזגנים, שאלנו אותו איך אפשר לבדוק אם המזגן עובד (מחמם) כמו שצריך.

הוא אמר לנו, לגעת בצינור נחושת שיוצא מהמנוע של המזגן. אם הוא מתחמם ורותח זאת אומרת, שהמזגן בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון שלי מדובר בחיישן טמפ' תקול, החלפתי כבר מספר פעמים למזגנים שלי (אלקטרה).

החיישנים האלו הולכים כמו נייר-טואלט, באלקטרה יודעים את זה (לפחות הטכנאים שלהם), אבל זה לא מפריע להם לגבות כסף לאחר תום האחריות (יש לי 4 מזגני אלקטרה 10-18, בכולם הוחלף החיישן בין 1-3 פעמים). זבל סיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באלקטרה החדשים (הסיניים) הכרטיס בקרה עצמו נמצא צמוד למסלול האוורי של המזגן, אני דיי מצפה פשוט לקורוזיה מכל הלחות והאבק שיש במזגן (לחות שהיתה כשהוא עבד אל קירור)

יכול להיות שפשוט אם תנקה את הכרטיס ותנתק ותחבר מחדש את החיישנים זה כבר יעבוד

יכולים להיות 3 חיישנים (זה לפחות מה שיש בתדיראן) :

חיישן TH1 מול הגוף בחדר - זה החיישן העיקרי שבודק את הטמפ' של האוויר

חיישן TH2 צמוד לאחד מהצינורות של הגוף בחדר - כנראה הגנה מהתחממות יתר / קפיאה

חיישן TH3 צמוד לאחד מהצינורות בגוף בחוץ - כנראה הגנה מהתחממות יתר / קפיאה

אם המצב שלו נראה כמו הגנה כלשהיא תבדוק מה קורה כשאתה מנתק את TH2 / TH3. ככל הנראה ניתוק TH3 לא יעזור לך (המזגן אמור לחשוב שהוא קפוא ולהתחיל לקרר), TH2 אוליי כן

אם יש לו רגעים שהוא מוציא קור כשהוא במצב חימום, תבדוק אם יש מתח 240V בחוט שמפעיל את ההחלפת כיוון בין 2 היחידות של המזגן. החוט דק ומחובר לראש כזה שיושב אל 4 צינורות ביחידה החיצונית, בדרך כלל החוט בצבע צהוב. אם יש מתח והמזגן מוציא קור (לזמנים קצרים קור ממש, לא סתם אוויר) יתכן שהרכיב החלפת כיוון דפוק. אחרת יתכן שהוא פשוט לא מקבל מתח בגלל משהוא דפוק בכרטיס - הוא אמור לקבל 240V בין החוט הצהוב והניוטראל כשהמזגן אל חימום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...