תביעת מעסיק, ובחירת עורך דין - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תביעת מעסיק, ובחירת עורך דין

Alexkmr

Recommended Posts

אבא שלי עבד בחברת כוח אדם עד לפני שנה, והם רימו אותו המון.

לא שילמו פיצויי פיטורין, הרעת תנאי עבודה, לא שילמו וגנבו תשלומי פנסיה, לא שולמו דמי הבראה במלואם וכו'.

היינו בייעוץ אצל עורך דין והוא רוצה 10 אלף ו20 אחוז מהתוצאות. וזה קצת יקר לנו.

עכשיו:

1. יש גם בעיות עם שעות העבודה שהחסירו, אבל אין לו רשימה של כל שעות העבודה.

2. מדובר על תביע של 7 שנים אחורה.

3. יש כמעת את כל התלושים.

מדובר בסכום של כ80 אלף שקל בערך.

אנחנו לא כך כך יודעים מה לעשות \:

פניתי לקו לעובד והם הביאו לי רשימה של עורכי דין, אני מחר יעשה טלפונים ואשמע מה יש להם לומר.

אשמח לשמוע ממשהו שעבר תהליך דומה.

אנחנו קצת מבובולים ולא יודעים מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, כל עניין התביעות זה עניין מסובך מאוד שגורם לעוגמת נפש,הוצאות והרבה חרא (בלשון העם) לשני הצדדים - במקרה שלך אתה תובע חברה שמן ההיגיון שהיא גם כך מעסיקה עו"ד קבוע ובטח בעלת אמצעים כלכליים גדולים יותר משלך - לכן ולו רק מהבחינה הזו אתה בעמדת נחיתות.

עכשיו, אני היתי קודם כל בודק טוב טוב עם עו"ד (כזה או אחר) עד כמה החומר שיש בידיים שלך יחשב בביהמ"ש כראייה חזקה. יכול להיות שכמעט ואין לך הוכחות מספקות וכל מה שתטען יהיה אפשרי לסתור אותו די בקלות מהצד השני - במקרה הזה אתה בבעיה יחסית, גם אם השופט יאמין לך יש ראיות ולכן גם אם תזכה אתה בטח ובטח שלא תקבל 80 אלף אלא הרבה פחות ואם בכלל. כמובן שתאלץ לשלם לעו"ד את ה-10K בכל מקרה.

אז אחרי שתשב עם עו"ד\שניים\שלושה ותחליטו שמה שיש לכם כדאי בכלל לגשת לתביעה - היתי קודם כל מציע לנסות להגיע לפשרה. הרבה פעמים כששולחים מכתב לחברת כוח האדם ובה פירוט הטענות שלכם כולל רשימת ההוכחות וכיו"ב - לפעמים הם מרימים ידיים בצורה מלאה או חלקית ומוכנים להגיע לפשרה לפני משפט (שכאמור הוא עסק יקר לשני הצדדים). אל תמהר לתביעה - זו העצה היחידה (כרגע) והעיקרית שלי אלייך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם מה שאמרתי לאבא שעדיף לא למהר אלה לדבר עם עוד כמה עורכי דין.

כי אנחנו עוד נפסיד ונשלם להם כסף.

הוכחות יש רק על זה שאין פנסיה, נגנבו כספי פנסייה(הורד כסף בתלוש), ופיצויי פיטורין.

זה מה שאני יודע מבדיקה שלי.

תודה על העזרה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1]שימו לב לחוקי התיישנות http://www.gavriel-law.com/Default.aspx?Page=273

וכתוצאה מזה לדעתי עדיף למהר

2]לקבל יעוץ מבלי לשלם 10K ובעצם ללא תשלום תפנה לשי"ל - שירות ייעוץ לאזרח

http://molsa.gov.il/MisradHarevacha/HomePageMenu/HelpCenters/Shil

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה החברה טוענת כשאבא שלך פונה אליהם בבקשה לקבל את הכספים שמגיעים לו?

בכל מקרה, גם אני חושב שכדאי להתייעץ עם עורך דין לראות אם בכלל יש לכם עילה וסיכוי בתביעה. אם יש עילה אז כדאי לשלוח לחברה מכתב מעורך הדין עם כל הדרישות שלכם ושאם הם לא יקיימו אותן תאלצו לתבוע.

אני לא מסכים עם זה שכדאי להמנע מתביעה כי זה עושה הרבה צרות ועבודה, אבל זה עניין סובייקטיבי.

אני חושב שאם נעשה לך אי צדק אתה צריך להלחם על זה, ולא לתת לחברה גדולה לדרוך עליך ועל הזכויות שלך כי יש להם יותר כח וכסף ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אבא התפטר מהם לפני כ4 חודשים, נשלח מכתב הזהרה לפני.

ב. הם פשוט לא עונים לשום מכתב רישמי או פקס.

העורך דין שהיינו אצלו אמר שאפשר לתבוע 7 שנים אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...