מערכת החינוך, כשלון שלה ? עצלות התלמידים ? או טיפשות. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת החינוך, כשלון שלה ? עצלות התלמידים ? או טיפשות.

OR007

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לי יש תלונות לכולם אז אני אפרט אחד אחד :)

משרד החינוך -

1)מוצא לנכון להכריח אותנו לעשות בגרות בנושאים פחות חשובים ובטח שלא מעניינים כגון תנ"ך אבל לא מלמד בכלל ידע בסיסי בעולם שלנו כגון חוק אום. למה צריך לעשות בגרות 2 יח"ל בתנ"ך? שיהיה מקצוע פנימי, בעולם שלנו מחשבים, פיזיקה, כימיה וביולוגיה לא פחות חשובים.

2)בוחר בתכנית לימודים משעממת עד כדי גיחוך, לפחות שיהיה לנו מעניין אם אנחנו תקועים שם.

3)יוצר בית כלא. עד עכשיו מי שרצה יכול היה להבריז ואז כל מי שלא עניין אותו לא היה בכיתה בשביל להפריע. עכשיו נועלים לנו את החלונות שלא יהיה חמצן למוח (האיבר שאיתו לומדים) ודוחפים כרטיס חכם שיפקח עלינו שגם לא נבריז ואז יהיה יותר בלאגן בכיתות.

4)הולכים לפי הקו של החלשים, אני לא אומר שזה רע אבל אם אני יכול ללמוד בשבוע חומר של שנה במקצוע מסוים אז למה שלא ייתנו לי לעשות את המבחן בתחילת השנה ויתנו לי פתור מהשיעור הזה?

5)הנחיה לא להגיש לבגרות 5 י"ל אנגלית לפני הזמן. כביכול זה אפשרי לגשת בכיתה י' אבל הם עושים הכל כדי לדפוק אותך קודם, כולל ציונים נמוכים שלא מגיעים לך. בדוק, יותר מנסיון אישי, מכיר עוד שניסו. התוצאה היא ש 5 יח"ל מלא באנשים שיושבים שם סתם ומבזבזים כסף מתקציב בי"ס על שעות של המורים הללו.

בתי הספר -

1)הפסקה ארוכה אחת? מה אני מכונה? אני צריך הפסקה כל כמה שעות כדי לתת למוח לנוח, ההפסקות האלה של 10-15 דקות זה בדיחה.

2)זלזול מוחלט בתלמיד. זוכרים את הסיסמה "הזכות לכבוד והחובה לכבד"? הכוונה "הזכות של המורה לכבוד והחובה לכבד את המורה, התלמיד זבל" זאת הגישה בכל מערכת החינוך.

3)מאפשרים למורים לא כשירים ללמד

4)משאירים תלמידים שעושים צרות בהקבצות הגבוהות מה שמפריע ללמידה.

תלמידים - יש כאלה שמפריעים בשיעור בצורה שלא מאפשרת ללמוד

הורים -

1)לא מאפשרים לבתי הספר להוריד את התלמיד שלהם הקבצה

2)לא דואגים שבי"ס יעשה את עבודתו ושיטפל במפריעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האשמה נופלת כמובן על כל הצדדים. גם הורים, גם תלמידים, גם משרד החינוך וגם בתי הספר לגופם.

יש כלכך הרבה מה לתקן במערכת החינוך אבל אף אחד לא יודע מאיפה צריך להתחיל ועד שהם מתחילים משהו הם מתחילים מהמקום הלא נכון (עיין ערך "הכנסת שיעורי תיאוריה למערכת החינוך בתור מקצוע פנימי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא נכון? אתה רוצה לומר שביסודי יש צורך ללמוד בבית ועבור תלמידים במגמות פיזיקה ומתימטיקה מוגבר לא? ההפך הוא הנכון.

מערכת החינוך בארץ בנויה כך שעד כיתה י' אתה יכול לא להשקיע בכלל כמעט ולהצליח, אבל הרבע האחרון של הלימודים בבית ספר דורש המון השקעה. זה גם הבעיה לדעתי. נכון תלמידים לא רוצים ללמוד, ומתעצלים לעבור על החומר בבית אבל מצד שני המערכת כמעט ולא מחנכת אותם לדרך חיים כזאת. כמו שאמרתי, עד כתה י\ט לא עושים שום דבר ואז שכבר צריך להשקיע קצת, אנשים לא רגילים לזה וזורקים על הלימודים.

זאת גם בעיה, שרק מכיתה ח'-ט' באמת מתחילים ללמוד משהו, עד אז סתם מורחים את הזמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת גם בעיה, שרק מכיתה ח'-ט' באמת מתחילים ללמוד משהו, עד אז סתם מורחים את הזמן...

מה בידיוק לומדים?

הכיתות ז-ח-ט זה ביזבוז ענקי של שלוש שנים.

רק באמצא כיתה ח' הבנתי את זה, ומאז בקושי למדתי, הגעתי אולי לחזרות למבחנים וזהו.

ולא, החומר ממש לא חסר לי בכיתה י'.

אפשר היה ללמוד את כל הדרעק הזה החל מכיתה ה' בערך, וישר לעשות בגרויות, ועד כיתה ח' כבר לסיים עם זה.

זה אפשרי, אם לא היו מבזבזים ת'זמן בגן, ובכל היסודי משחקים בקקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה...לפי דעתי עד כיתה ט' הבי"ס הוא לא בי"ס לימוד אלא לרוב" בית ספר לחיים "...

עד כיתה ט' מלמדים אותך איך ללמוד,נכון שיש מקצועות שמשעממים (ובאמת צריך לבטל אותם כי הם סתם מפריעים לנשמה)...

תאמינו לי שמע"כ החינוך היא לא עד כדי כך טיפשה כדי לשגע לילדים את השכל...היא עושה את השיכולים שלה.

אבל נכון...יש כמה בעיות שהיא צריכה לתקן .בתי הספר הרי מטרתם הם לא רק ללמד ולאפשר לילדים להשכיל אלא גם לחנך אותם איך להיתמודד עם העולם החיצוני,להתמודד עם החברה,להצליח,וללמוד ערכים ומוסר.

לפי דעתי צריך לתת דגש בתוכנית הלימודים על לימוד האנגלית...כי תאמינו לי יש בעייה גדולהה באנגלית אצל רוב הילדים.

המורה צריכה לדבר כל השיעור אנגלית ולא הרבה עברית וקצת אנגלית...וצריך להכחיד את הקלטות והחוברות של "candy can do it"

דבר דוחה ביותר...עד עכשיו לא הבנתי מה הם רוצים ממני... ???

דבר נוסף הוא שיש בתי ספר שמשקיעים בילדים מאוד ויש בתי ספר שמחפפים ונותנים לתלמידים לשבור את הראש לבד עם החומר

"הבנתי,הבנת..לא הבנת,לא הבנת" .למשל אצלינו זה לא קורה...אני לא יודע מה איתכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה...לפי דעתי עד כיתה ט' הבי"ס הוא לא בי"ס לימוד אלא לרוב" בית ספר לחיים "...

עד כיתה ט' מלמדים אותך איך ללמוד,נכון שיש מקצועות שמשעממים (ובאמת צריך לבטל אותם כי הם סתם מפריעים לנשמה)...

תאמינו לי שמע"כ החינוך היא לא עד כדי כך טיפשה כדי לשגע לילדים את השכל...היא עושה את השיכולים שלה

אבל נכון...יש כמה בעיות שהיא צריכה לתקן ...

לפי דעתי צריך לתת דגש בתוכנית הלימודים על לימוד האנגלית...כי תאמינו לי יש בעייה גדולהה באנגלית אצל רוב הילדים.

המורה צריכה לדבר כל השיעור אנגלית ולא הרבה עברית וקצת אנגלית...וצריך להכחיד את הקלטות והחוברות של "candy can do it"

דבר דוחה ביותר...עד עכשיו לא הבנתי מה הם רוצים ממני... ???

דבר נוסף הוא שיש בתי ספר שמשקיעים בילדים מאוד ויש בתי ספר שמחפפים ונותנים לתלמידים לשבור את הראש לבד עם החומר

"הבנתי,הבנת..לא הבנת,לא הבנת" .למשל אצלינו זה לא קורה...אני לא יודע מה איתכם...

סתם שאלה, איזה כיתה אתה? בית ספר פרטי?

לא יודע מה איתך, ברוב בתי הספר בארץ, כיתות ז-ח-ט זה הדבר הכי לא נחוץ בעולם. לא מלמדים אותך כלום, גם לא איך ללמוד במיוחד לא איך להיות בנאדם.

כל השלוש שנים האלה אף אחד לא הסביר לילדים אצלנו איך כותבים תשובה בהיסטוריה כמו שצריך, ודווקא עכשיו כשיש לנו בגרות השנה מתחילים ללמד אותם את זה.

ולשון זה בכלל פאקינג אונס, את כל החומר דוחפים עלייך בחצי שנה, זה פאקינג בלתי אפשרי ללמוד את כל החרא הזה, אני מרוב סלט בראש לא יודע איך מוצאים פאקינג תיאורים אפילו.

למה לעזעזל לא לימדו אותי בהדרגה בכיתות ז-ח-ט את החומר בלשון? שאני אוכל לקבל אותו לאט לאט ולהבין? הרי זה מקצוע מאוד קשה, אולי אפילו המקצוע ההומני הקשה ביותר שיש בו בגרות, אנשים מתפללים להשיג בו ציון 65.

המורות אומרות לילדים שקיבלו 66 (כמוני) שזה יפה מאוד..

מערכת החינוך דפוקה מהיסוד, מהיסוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אחי אם ככה אתה אומר אז כנראה שהבתי ספר באיזור שלכם על הפרצוף....

אם כבר אז אצלינו זה נקרא שדואגים לתלמידים...(לעומתכם) יש תיגבורים אחה"צ

זה שאתה מקבל 65 זה לא אומר שכולם מקבלים ציונים כאלה...ואני נמצא בבי"ס רגיל והכל רגיל

כיתה יב'...

ולמה אתה אומר שלשון קשה? תלוי איך מלמדים אותכם את המקצוע....זה הכל תלוי במורה שמלמד אותך ועד כמה אכפת לו מהתלמידים שלו שיצליחו...

ואם למורים שלכם לא אכפת מהתלמידים שלהם...אז אני מצטער להגיד לך שאכלת אותה...

תבוא לדרום...תראה איזה יחס תקבל מצד המורים...

נכון שיש מורים חארות שמתנהגים מסריח...אם יש כאלה אז כולם מתנפלים עליהם והם מתרסנים... ;)

למשל יש לנו איזה מורה שרוטה אחת שדפקה לנו את המגנים שנה שעברה...עכשיו היא בתהליכי ריסון ולא זזה ימין או שמאל..חח מסכנה מה אנחנו עושים לה..(לא מפריעים או משהו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אחי אם ככה אתה אומר אז כנראה שהבתי ספר באיזור שלכם על הפרצוף....

אם כבר אז אצלינו זה נקרא שדואגים לתלמידים...(לעומתכם) יש תיגבורים אחה"צ

זה שאתה מקבל 65 זה לא אומר שכולם מקבלים ציונים כאלה...ואני נמצא בבי"ס רגיל והכל רגיל

כיתה יב'...

ולמה אתה אומר שלשון קשה? תלוי איך מלמדים אותכם את המקצוע....זה הכל תלוי במורה שמלמד אותך ועד כמה אכפת לו מהתלמידים שלו שיצליחו...

ואם למורים שלכם לא אכפת מהתלמידים שלהם...אז אני מצטער להגיד לך שאכלת אותה...

תבוא לדרום...תראה איזה יחס תקבל מצד המורים...

נכון שיש מורים חארות שמתנהגים מסריח...אם יש כאלה אז כולם מתנפלים עליהם והם מתרסנים... ;)

למשל יש לנו איזה מורה שרוטה אחת שדפקה לנו את המגנים שנה שעברה...עכשיו היא בתהליכי ריסון ולא זזה ימין או שמאל..חח מסכנה מה אנחנו עושים לה..(לא מפריעים או משהו)

אתה חושב שלנו בצפון הרחוק והקר אין תיגבורים? שבוע אחרון השלמתי 41 שעות לימוד, זה אומר כל יום להשאר עד איזה 4 בבית ספר, ולבוא ביום שישי למרות שאמור להיות חופש. אני כמעט מתתי ביום חמישי שעבר.. נרדמתי על השטיח בחדר הקטן שלי.

יש לנו מורים סבבה, אבל כל הקטע שזה פאקינג קשה פשוט, לשון מלמדים לטעמי מהר מאוד, בשיעור אחד של שעה מלמדים 3 נושאים, ואנשים בעלי קליטה איטית (כמוני), שמבינים מהר רק כשמסבירים לאט לא מבינים כלום ותקועים עדיין איך למצוא נושא ונשוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנה שעברה, הבי"ס שלי גבה 900 שקל, 900 שקל מכל תלמיד על תיגבורים במקצועות לבגרות

(היסטוריה ולשון), והיו חייבים לשלם אותם ! ומה קיבלנו ? כמה שעות מסכנות ועלובות של חזרה בחופש פסח שגם ככה לא עזרו

לי, ולאן שאר הכסף הלך ? אלוהים יודע...

פשוט בושה לשמה.

מישה, בגלל זה צריך מורים פרטיים, שמה לעשות, לא לכולם יש כסף לשלם, והנה באה הדפיקות של מערכת החינוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רוצה לערב את מערכת החינוך הסובייטית עוד פעם, אבל מכיוון שאין לי מערכת חינוך אחרת להשוות אז

אני אתייחס אליה.

קודם כל אנ ירוצה להגיד שלמדתי במערכת החינוך הסוביטית 3 שנים, מכיתה א' עד ה' כשפעמים קפצתי.

פעם אחת כי כולם קופצים ופעם אחת כי ני יותר מדי חכם.

כמה דברים שיש שם ואין פה.

1. יחס למורה מהתלמיד. אין בכלל מה לדבר. כבוד זה לא מילה. תלמיד שהיה מפריע היה נענש וההורים היו תומכים

לגמרי בצעד. רק תעיזו פה לעשות משהו כזה בארץ. ישר מתלוננים עליכם לארגון זכויות הילד. תוצאה- הילדים מפונקים ומרשים לעצמם לעשות כל מה שבראש שלהם

2. תוכנית לימוד- מכיתה א' התחלתי ללמוד אנגלית, חשבון גיאוגרפיה ועוד מס' מקצועות, ביניהם (!!) אפילו נגרות שחייה

ומחשבים בתור מקצועות העשרה. ותבינו, זה היה ביסודי ובשנת 1993. לא 2003. 1993, שנים שבהם עדיין אף אחד לא חלם על מחשבים.

3. החומר שנלמד- החומר הובא מהתחלה בצורה שוטפת, קולחת. מנתחלה הורגלתי לכתוב מסודר ויפה, לשמור על ניקיון

וסדר בבחינה.

4. עידוד קריאה. ברור מאליו. גם בחינוך מהבית וגם מבית ספר כבר הכרתי את כל הסופרים הגדולים, קראתי הרבה מאוד

ספרים והייתי בערך עם השכלה של בן 18 טיפוסי, בכל מה שקשור למדע, אומנות, וידע כללי. ואני לא מגזים.

זהו. מה שהיה שם ומה שאין פה. אומנם פה הבית ספר יותר דמוקרטי והכל, אין עונשים פיסים לתלמידים, אבל ת'אמת

אני חושב שאם היו נותנים פה עונשים פיסיםף אולי אף משפילים לפעמים הילדים היו לומדים. ושבתי ספר לא היו פוחדים

להעיף מקקים בעייתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד פעם יש תבעיה של חינוך מהבית. אם הדור הקודם 'הכוונה להוריהם של המורים שמלמדים אותנו כיום' היו מחנכים אותם,

ואת הדורות הבאים שזה אנחנו התלמידים אצל אותם מורים הכל היה מסתדר. המורים היו מתקנים את מערכת החינוך מלפני

15 20 שנה, דור התלמידים של היום היה מחונך מהבית, ולתלמידים בימינו היה הרבה יותר טוב. חובה אבל שהתלמידים

של ימינו יהיו מחונכים מהבית, בית ספר לא מחנך, אם לא המערכת עדיין תכשל.

מסקנה:

אם זה לא הצליח וזה לא הצליח ואחוז המתלוננים כמוכם לדוגמא קטן מאוד, אומר שרוב האנשים במדינה לפי שפת או מדד העם,

מטומטמים מפגרים סתומים דבילים אהבלים. אני קורא לזה הולכים בדרך לא נכונה. כי בן אדם זה מה שהמשפחה, החברה,אירגון

מסויים, הסובבים אותו, עושים ממנו.

ווא ווא ווא אני מאחר קצת באתי לכתוב תהודעה ב 22:40 מישו קטע אותי אבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת אי אפשר לדעת איפה להתחיל לתקן את הטעויות...

לא רק שהביתי ספר גובים תשלומים עצומים הכל שנה (יותר מ-1,000 ש"ח!!!!!), אלא גם המורים עושים מה שהם רוצים. מורה אחד בבית ספר שלי חשב שמותר לו לתת לי עבודה בכיתה ח' ולתת לי עליה ציון בכיתה ט' - הוא נתן לי את העבודה (הגדולה, יש להוסיף) 10 ימים לפני תום הלימודים בכיתה ח'!!! לא הגשתי את העבודה (מה אני פראייר שלו???), והוא עוד חושב שהוא יוכל לתת לי ציון עליה השנה!!! שימשיך לחלום!!!

ואם אני אראה שלילי בתעודה בגלל שהבית ספר נתן לו להכניס את העבודה למחצית הזאת, אני אתבע אותו!!!!! :cwm23: :cwm23: :cwm23:

ומה שמצחיק, זה שהוא נתן לי את העבודה בגלל שלא באתי לטיול המסריח שלו. זאת המדיוניות של הביתי ספר - משלמים מאות שקלים על טיולים דפוקים (מה שהם מכנים "יום לימודים רגיל") שגם ככה אף אחד לא רוצה לבוא איליהם, וזה לא משנה אם באת או לא - נדפקת. באת -קיבלת עבודה (המורה לשל"ח שיקר לכל הכיתה ואמר שאין עבודה למי שבא לטיול, ובכל זאת נתן עבודה). לא באת - קיבלת 10 עבודות להגיש.

עוד מקרה: יום אחד ילד מהכיתה אמר למורה שהוא לא רואה טוב, ובמקום להקריא לו את מה שכתוב מהלוח, היא עשתה דווקא - "אז תתרומם", היא אמרה לו בעצבנות.

מה שמצחיק זה שאחר כך הוא אמר "אני מתרומם" וכל הכיתה צחקה.

גם המורים אשמים (וגם ההורים שלא מחכנים את התלמידים להגיד "לא" לסמים ו"כן" לחינוך). >:(

הגיע הזמן ללמוד מטעויות ולהתחיל לתקן את כל הבעיות והטעויות של מערכת החינוך שלנו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה ולא ידעת, בית ספר לא לוקח (ואסור לו) כסף על הלימודים עצמם. הכסף הולך לטיולים ופעילויות שונות.

בקשר לחבר שלך, תלמיד שלא רואה טוב צריך להיות עם . אם אין לו אז הוא צריך לעשות את כל המאמצים בשביל להיות כמה שיותר קרוב ללוח. זאת לא אחריות של מורה והוא לא מחוייב לטפל בבעיה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשון זה בכלל פאקינג אונס, את כל החומר דוחפים עלייך בחצי שנה, זה פאקינג בלתי אפשרי ללמוד את כל החרא הזה, אני מרוב סלט בראש לא יודע איך מוצאים פאקינג תיאורים אפילו.

למה לעזעזל לא לימדו אותי בהדרגה בכיתות ז-ח-ט את החומר בלשון? שאני אוכל לקבל אותו לאט לאט ולהבין? הרי זה מקצוע מאוד קשה, אולי אפילו המקצוע ההומני הקשה ביותר שיש בו בגרות, אנשים מתפללים להשיג בו ציון 65.

המורות אומרות לילדים שקיבלו 66 (כמוני) שזה יפה מאוד..

מערכת החינוך דפוקה מהיסוד, מהיסוד.

תאמין לי, תקנה איזה ספר טוב כמו שאני קניתי של מט"ח "תחביר" ואתה תדע מעולה את החומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...