סקירת המחשב שקניתי לאדריכלות וגרפיקה בעקבות המלצות כאן ( כ4200 ש"ח) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקירת המחשב שקניתי לאדריכלות וגרפיקה בעקבות המלצות כאן ( כ4200 ש"ח)

artgrl

Recommended Posts

שלום לכולם,

למרות שהיה עיכוב קל ברכישת המחשב עקב חוסר מוחלט בזמן, לבסוף קניתי אותו עכשיו פחות או יותר לפי המפרט שהוזכר כאן...

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=506379.0

בעקבות ההמלצות בעד TMS ו-RSM ונגד KSP עשיתי טיול עד נתניה ורכשתי אותו בTMS. טוב שזה ממש ליד קיקה, כך שהייתה איזושהי הצדקה נוספת לכל הטיול מחיפה... :)

בכל מקרה אני אנסה לרשום ביקורת על הקנייה והרכיבים במקרה שמישהו אחר יתעניין במחשב דומה, אני לא מומחית בעניין כך שמדובר סך הכל בחוות הדעת האישית שלי בהתבסס על מחשבים אחרים שיצא לי לעבוד איתם...

נרכש בTMS:

Core i5 2500, Tray

Scythe Katana 3 SI

GA-P67X-UD3-B3

(התכוונתי לקנות גרסא P67A אבל היה רק את הX וזה נראה לי בערך אותו דבר)

2x4GB Kingston 1333

Sparkle GTX 460 2GB

Samsung 500GB HD502HJ

Thermaltake V3 Window Black

Seasonic 620W Active PFC 80+ Retail

(התכוונתי לקנות מארז sonata שהיה אמור להגיע עם ספק 500w ולצאת יותר זול מהקומבינציה הזאת אבל הוא לא היה במלאי ... הספק יותר חזק ממה שאני צריכה - לקחתי כי הוא היה במבצע ויצא אותו מחיר כמו ה520)

Cooler for Case Raidmax 120mm

זה יצא 3550 כולל המשלוח לחיפה... החלטתי להשקיע קצת יותר ולקנות אבל לא קניתי בTMS כי המבחר אצלם מאוד מצומצם.

בגדול התרשמתי מהם לטובה – סיפקו את המחשב מהר ובזמן, החיווט בפנים נראה שהועבר בקפידה יחסית. הכבלים מתוחים לאורך קירות המארז ומלופפים בהרבה "אזיקוני פלסטיק" בלי כל מיני קצוות משוחררים כמו שהתרגלתי לראות במחשבים שהזמנתי בKSP.

עשיתי טעות שלא קניתי צורב – חשבתי להעביר את הישן שלי – אבל אז התברר שהלוח החדש בכלל לא תומך בIDE... משום מה חשבתי שבכוננים אופטיים זה עדיין נפוץ.

אז הייתי כבר בת"א וביקרתי גם בRSM , קניתי :

Crucial M4 64GB

וצורב Samsung - SATA.

על החשבונית ד"א רשום:

Samsung SH-S223 שזה כונן שהומלץ פה בפורום אמצעי אחסון

אבל על הכונן עצמו רשום SH-222A... וכשהמחשב עולה בכלל רשום איזה משהו אחר לגמרה... לא יודעת מה להבין מזה...

גם מבחינת הSSD קצת התעצבנתי, הוא הגיע בקופסא שנראתה שנפתחה ונסגרה שוב אח"כ. בחנות אמרו שהם פותחים את זה כדי לרשום את המספר הסידורי של הדיסק על הקופסא החיצונית אז לא התעמקתי... אבל כשפתחתי את הקופסא בבית ראיתי שחסר מתאם לSATA שהיה אמור להגיע עם הSSD ואפילו מוזכר מפורשות על הקופסא! ...

http://www.avadirect.com/images/items/FNS-CRL-CT512M4SSD2CCA.jpg

בקיצור, מRSM לא התרשמתי...

בנוסף בבית הוספתי למערכת גם כונן 1TB של Caviar Green שכבר היה לי בשביל איכסון קבצים וכרטיס טלויזיה Pinnacle PCTV Studio PCI ישן שבינתיים עוד לא מצאתי בשבילו עובדים.

ולרכיבים הספציפיים...

Crucial M4 64GB

לפני שהSSD הגיע התקנתי Windows 7 pro 64 bit על הHD502HJ של סמסונג. לא הייתי מרוצה מקצב העלייה של המערכת, זה לא היה שיפור עצום לעומת המחשב הנייד שיש לי שהוא 2 Duo 2.4Ghz, 4GB עם HDD רגיל של 7200rpm.

אחרי שהתקנתי את הSSD השיפור היה מאוד משמעותי. הורדתי בשבילו גם את העדכון האחרון 0009. לדעתי עולה עכשיו במהירות כמעט כפולה מבHDD הרגיל. cs5 64 bit שהותקן כמו כן על הSSD ממש טס... גם ההתקנה לקחה רק כדקה או 2 וגם ההפעלה של התוכנה עצמה מאוד מהירה - כ-2 שניות בלבד!

עוד יתרון חשוב מאוד לדעתי –אין את הרעש הרגיל של הדיסקים המכאניים !!! אפילו לא שמתי לב לעד כמה הוא היה מעצבן עד שאין אותו כמעט ;D ... בגלל שהתקנתי גם את הדרייברים, התוכנות שעולות עם המחשב (אנטי וירוס וכנ"ל), ופיירפוקס גם כן על הSSD – המחשב נשמע ממש שקט עד שאני נאלצת לגשת למידע בכוננים רגילים... אם אני נכנסת בשביל /מייל/מסמכים, יוצא שאני לא שומעת את הHDDיים הרגילים בכלל, שזה מאוד נחמד...

מה שמביא אותי למארז...

Thermaltake V3

לא מומלץ... מרגיש קצת זול כזה, פח דק לעומת המארז הקודם שלי והדלתות לא נסגרות טוב לפני ששמים את הברגים... המארז נוטה להיכנס למן מומנטום כזה של רטט ומתחיל להרעיש, לפעמים זה קורה לאחר שאחד הכוננים\מאווררים מתחילים לפעול. אחרי שאני נוגעת\מזיזה קצת את המארז הרטט נפסק, אבל זה מציק.

בנוסף היה לי מאוד קשה להבין איפה לשים את הSSD... במארז של Sharkoon Rebel שקניתי בשביל מחשב בעבודה היו מן פסי מתכת צדדיים כאלו (בשלושה עותקים) שנועדו בשביל להתקין את הSSD שהוא 2.5" במקומות של דיסקים קשיחים רגילים...

(כמו כאן http://2.bp.blogspot.com/-sExhv6SCT-4/TkR55t72oCI/AAAAAAAABN0/ykP9qusTzCk/s1600/ssd10.jpg)

אין דבר כזה בV3. לבסוף הבנתי שיש חורים כדי להבריג את הSSD אל רצפת המארז. מאוד מאוד מסורבל!! (להשכיב את המארז- ביד אחת להצמיד את הSSD בדיוק למקום הנכון ברצפת המארז מבלי שיזוז מילימטר וביד השנייה להבריג מהצד השני של המארז.. אחד הדברים הקשים שיצא לי לעשות!!).. זה גם אומר שאי אפשר "להצמיד" יותר מSSD אחד למארז בתור ברירת מחדל...

Sparkle GTX 460 2GB

נחמד שיש בו הרבה אבל בשימושים שלי עד עכשיו (סקצ'אפ, ויריי לסקצ'אפ, פוטושופ) הוא מעל ומעבר... ייתכן שבעתיד אעבור לתוכנות יותר מתקדמות שישתמשו בו כמו Revit.

בינתיים שמתי לב שאף אחת מהתוכנות לא באמת מנצלת אותו...

בנוסף - למרות שהתקנתי את הדרייברים האחרונים, כבר היו שני "כשלים" של כרטיס המסך - כשעבדתי על קבצים כבדים דווקא בפאוור פוינט... כלומר המסך השחיר לשנייה ואז נדלק שוב ובקר הודיע על תקלה שהוא הצליח להתאושש ממנה... >:(

זיכרון – בינתיים 8GB הספיקו... הניצול המקסימלי אליו הגעתי עד כה היה כשפתחתי בפוטושופ קובץ של 700 מגה. הקובץ ד"א כלל כ100 שכבות ברזולוציית פוסטר להדפסה ועבד מצוין. תזוזות, זום אין וזום אאוט חלקות בלי ה"תקיעות" אליהן הורגלתי במחשב הקודם, או ה"רפרשים" הארוכים... בכלל אין מה להשוות ...

CPU

נראה שזה הדבר היחיד שויריי לסקצ'אפ צריך.... הוא חורש על הליבות וכמובן כולן ב100% בזמן הרינדור. הזיכרון וכרטיס המסך כמעט לא מנוצלים...

בהתחשב בכך נראה לי שאולי היה משתלם יותר לקחת כרטיס מסך פשוט ולהשקיע במעבד i7 או בSSD יותר גדול... למרות שגם רינדורים בi5 עובדים הרבה יותר מהר מבCore2 Duo שבנייד, הi3 בעבודה ובטח שהרבה יותר מהר מאשר בפנטיום 4 שהיה לי לפני... בניין פשוט שרינדרתי אתמול באיכות סטנדרטית של vray for sketchup, עם בריכת מים ודשא (כלומר שימוש בcaustics ו- displacement maps), ברזולוציית HD לקח כ20 דקות בלבד... (בפנטיום 4 זה היה לוקח _שעות_)... בנוסף הצלחתי להמשיך לעבוד על המודל בסקצ'אפ תוך כדי תהליך הרינדור, מה שלא עבד במחשבים האחרים...

לסיכום, לצורכי אדריכלות פשוטה ולשימוש Autocad – Sketchup – Vray for Sketchup - Photoshop המחשב הזה מומלץ, ואם לא מתכוונים להשתדרג לתוכנות אחרות – אין לדעתי צורך בכרטיס מסך מיוחד ומספיק אחד זול... כדאי לקחת קצת יותר גדול מ GB 64 אם התקציב מאפשר, בשלי כבר GB 40 מלאים ויש הרבה תוכנות שעוד לא שמתי או שהתקנתי בכונן הרגיל כי לא רציתי למלא את הSSD כבר עכשיו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפוטושופ, אוטוקד - תדאגי שמוגדר במאפיינים של כל תוכנה שימוש בכרטיס המסך לשיפור הביצועים (Open GL)

http://blogs.nvidia.com/2010/04/adobe-cs5-accelerated-gpu-features/

לגבי הנפח המועט - נסי לבצע אולי "ניקוי דיסק" כדי להיפטר מכל מיני קבצים זמניים שייתכן ונשארו מכל ההתקנות.

בסקצ'אפ -

make sure you're using hardware acceleration:

[list type=decimal]

• Click Window > Preferences.
  • In the left pane, click OpenGL.

• In the right pane, select Use hardware acceleration.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לרינדורים כבדים על המעבד כדאי היה להשקיע בI7

דבר שני הSSD אמור להגיע עם מתאם ל3.5 אינץ' ואם אין אז קונים ב20 ש''ח

בקשר לכרטיס המסך - קריסת הדריבר בדר''כ מצביעה על בעיה חומרתית של חוסר יציבות של הכרטיס

יש מצב שהכרטיס תקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התוכנות - הן אכן משתמשות בכרטיס המסך, אבל לדעתי לא חייבים 2GB בשביל שימושים רגילים (כמובן שיותר לא מזיק והכרטיס אכן אינו יקר בטירוף ואפילו די זול לעומת כרטיסי הקוואדרו)...

v-ray for sketchup - נראה שמשתמש רק במעבד.

כמו כן שמתי לב שסקצ'אפ יש רק ב32BIT. כלומר בינתיים הוא לא ינצל את כל הזיכרון - מי יודע אולי בעתיד תצא גרסת 64...

בקשר לנפח הדיסק - ניקוי הדיסק מחק רק כ-200 מגה :-\

גם 2010 מלא הותקן בSSD - אולי הוא הפושע...

גודל הקובץ של הזיכרון הוירטואלי הוא 8175 מ"ב ... שווה להקטין?

בקשר למתאמי 3.5 ל2.5, לקנות תמיד אפשר, אבל אז בונים מחשב ונתקעים כל הזמן כשמגלים שחסרים פריטים... יותר נחמד כשהם מגיעים כבר עם המארז / מראש כמו במקרה של המארז שהזכרתי...

בינתיים כרטיס המסך לא עשה עוד בעיות, אני מקווה שיהיה בסדר...

בכל מקרה, כאמור אני מאוד מרוצה מהמחשב ותודה רבה על העזרה והעצות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן סקצ'אפ מוגבלת באופן הזה.

יש תוכנות רינדור נוספות שמשתמשות בעיקר בכ.מסך, כמו כן ניתן בחלק מהמקרים לעביר את המודל עצמו ל-3dsmax ולהשתמש שם ב-V-Ray RT.

תוכנת רינדור כמו Octane Render משתמשות בעיקר בכ.מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...