סרטון נדיר מהפינוי במגרון - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרטון נדיר מהפינוי במגרון

smisrael

Recommended Posts

סרטון חדש 11:30 דקות אורכו, של הבימאית שושי גרינפלד שהיתה במגרון, שוחחה

עם המגורשים וצילמה את ההריסה וגירוש המשפחות ממגרון השבוע. סרט קשה,

לא לפטריוטים אוהבי הארץ...

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשו משהו בניגוד לחוק, מה הם מצפים שיקרה?

עריכה: עכשיו ראיתי הכל, נראה ששני הצדדים פעלו באלימות גם כלפי נשים. אבל רואים בדקה השביעית, שגם המתנחלים האלה בכלל לא תמימים, ולא טלית שכולה תכלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט יש אלימות, אבל כנראה שאין דרך אחרת עם המתנחלים, הם לפעמים פרועים ופנאטיים יותר מערבים מוסלמים שזה מפחיד, כואב לראות את הנשים והילדים ככה, אבל אין דרך אחרת כנראה, הם עוברים על החוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הדרמה והכותרת חשבתי שאני אראה משהו בלתי רגיל. מה אני אגיד לך - אני לא חושב שראיתי פינוי (ובכלל התנגשות בין כוחות בטחון לאזרחים) עם פחות אלימות ממה שראיתי כאן. בכל מדינה אחרת היית מקבל פה עשרות הרוגים. ותהיה בטוח שגם במדינה שלנו אם זה היה מול אוכלוסיה אחרת (פלשתינאים, למשל...) זה גם היה נראה הרבה יותר גרוע.

בכלל, רוב הסרט מראים לך בחורות בלחץ על זה שנכנסו להן הביתה בלילה. אני מבין שפינוי זה זוועה ואני לא מזלזל או ממעיט בערך של זה, זה באמת זוועה - אבל בתכלס - בחיים שלי לא ראיתי פעילות בטחונית כ"כ מנומסת :nixweiss:

אולי זה מלוכלך לעשות את זה בלילה ובלי להודיע - אבל אם מודיעים אז יש התנגדות אלימה ומאורגנת וזה נגמר עם נפגעים לשני הצדדים.

בסופו של דבר הם עברו על החוק והפינוי הזה היה בלתי נמנע. 'בעלי לקח שבתון בשביל לבנות את הבית' - חבל כי שניכם ידעתם שיפנו אתכם. זה לא איזה משהו תמים ומפתיע, זו התנחלות בלתי חוקית. אם כבר אז הטעות של המדינה היא שנתנו להם להשאר שם כ"כ הרבה זמן.

לגבי הבלאגן של המתנחלים (הספירה לאחור) - יש לך שם חיילים ושוטרים חמושים עומדים במקום, וערמה של אזרחים שנכנסת בהם בצורה אלימה ומאורגנת - תגיד לי מה היה קורה אם אלו היו בדואים או ערבים ישראלים או (חלילה) פלשתינאים בעזה? היית מקבל שם טבח.

ומכיוון שברור שהכתבת לא בדיוק אובייקטיבית, אני גם לא ממש אתפלא אם קטעים דומים או חמורים יותר היו שם ופשוט לא נכנסו לעריכה.

מעבר לזה, אני בעד לצלם ולשמור את השמות של האנשים המעורבים - אבל ממש נגד להפיץ אותם ככה. מה שחסר עכשיו זה שכמה קיצוניים יתחילו עם הטמטום של תג מחיר וירדפו את האנשים האלה. זה חוסר אחריות עיתונאית, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תבלבל תמוח!

מדינה של אידיוטים חארות רשעים ארורים

מהרסיך ומחריביך ממך יצאו

במקום לבנות המדינה זאת {יותר נכון החארות שכיביכול אחראים עליה} הורסת את עצמה ותוקעת סכינים ללב של האנשים שמחזיקים אותה ... הכל יחזור לכולם בפרצוץ שלהם העולם לא הפקרות

אם היה לי כוח הייתי מעלה איזה קטע שראיתי מתוך סרט שעשו על הפינוי בגוש קטיף... אני בן אדם שקשה לו להוריד דמעות ושם פשוט לא יכולתי לעצור את עצמי...אין לי כוח לפרט את המקרה אבל אם מישהו באמת רוצה הוא ימצא את זה קטע מצמרר על בן אדם רציני בצבא שבאו לפנות {ולשבור לו תבית} הוא שואל אותם אתם יודעים בכלל למי אתם באים?????!!!!! את השם שלי! הם לא ידעו להגיד לו את השם שלו בכלל!!!!!! הוא אומר להם אולי אתם טועים הגעתם לאדם הלא נכון!! בקיצור בסופו של דבר הוציא להם את כל הציוד שלו של הצבא זרק להם על הפצוף ורק לשמעו את הקול שלו והצער שלו אני נמסתי כולי... בקיצור קטע מצמרר מאד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הדרמה והכותרת חשבתי שאני אראה משהו בלתי רגיל. מה אני אגיד לך - אני לא חושב שראיתי פינוי (ובכלל התנגשות בין כוחות בטחון לאזרחים) עם פחות אלימות ממה שראיתי כאן. בכל מדינה אחרת היית מקבל פה עשרות הרוגים. ותהיה בטוח שגם במדינה שלנו אם זה היה מול אוכלוסיה אחרת (פלשתינאים, למשל...) זה גם היה נראה הרבה יותר גרוע.

בכלל, רוב הסרט מראים לך בחורות בלחץ על זה שנכנסו להן הביתה בלילה. אני מבין שפינוי זה זוועה ואני לא מזלזל או ממעיט בערך של זה, זה באמת זוועה - אבל בתכלס - בחיים שלי לא ראיתי פעילות בטחונית כ"כ מנומסת :nixweiss:

אולי זה מלוכלך לעשות את זה בלילה ובלי להודיע - אבל אם מודיעים אז יש התנגדות אלימה ומאורגנת וזה נגמר עם נפגעים לשני הצדדים.

בסופו של דבר הם עברו על החוק והפינוי הזה היה בלתי נמנע. 'בעלי לקח שבתון בשביל לבנות את הבית' - חבל כי שניכם ידעתם שיפנו אתכם. זה לא איזה משהו תמים ומפתיע, זו התנחלות בלתי חוקית. אם כבר אז הטעות של המדינה היא שנתנו להם להשאר שם כ"כ הרבה זמן.

לגבי הבלאגן של המתנחלים (הספירה לאחור) - יש לך שם חיילים ושוטרים חמושים עומדים במקום, וערמה של אזרחים שנכנסת בהם בצורה אלימה ומאורגנת - תגיד לי מה היה קורה אם אלו היו בדואים או ערבים ישראלים או (חלילה) פלשתינאים בעזה? היית מקבל שם טבח.

ומכיוון שברור שהכתבת לא בדיוק אובייקטיבית, אני גם לא ממש אתפלא אם קטעים דומים או חמורים יותר היו שם ופשוט לא נכנסו לעריכה.

מעבר לזה, אני בעד לצלם ולשמור את השמות של האנשים המעורבים - אבל ממש נגד להפיץ אותם ככה. מה שחסר עכשיו זה שכמה קיצוניים יתחילו עם הטמטום של תג מחיר וירדפו את האנשים האלה. זה חוסר אחריות עיתונאית, לדעתי.

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs::yelclap:

ויניב, אני מניח שאתה דתי ,כי אובייקטיבי אתה לא נשמע, סורי שאני לא דתי או מתנחל, אבל הם חיות אדם פשוט, יש לי משפחה כזאת, וגם עליהם אני אומר שהם חולים אז אני דיי אובייקטיבי, אגב, הייתי דתי פעם, זוכר את כל התפילות בעל פה,

דת זה לחיות כמו ערבי בעזה בדרך כלל, פרמיטיביות, פנאטיות ושאר ירקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך נשמה...

אני יעיף בעצמי... ואתה יכול ללכת איתו ביחד לאותו מקום...

כשעוקרים אנשים מהבית שלהם או מצערים לאנשים עד עמקי נשמתם זה לא מזיז לכם... אבל אם יש איזה בעיה בכרטיס מסך או משהו בסגנון אז זה סוף העולם...

ואני מטורלל נכון?

חולי נפש פסיכופטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא שמת לב, יניב יקירי, בשאלת פינוי המאחזים אני תומך בעמדתך - אבל זו העמדה היחידה שלך בה אני תומך. ואגב, לאור דבריך, מה מעשיך בפורום מחשבים מלכתחילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטעמי יש הבדל גדול בין פינוי גוש קטיף (מקום בו עודדו ממשלות התיישבות), לבין פינוי מאחזים שאינם חוקיים מרגע הקמתם.

להגיד למישהו "הנה, קנה פה בית בהנחה, גור תחת איום חדירות ומרגמות וקבל קצת הנחות והקלות" ואחרי כמה זמן להגיד לו "מצטער, אתה צריך ללכת מהבית שלך כי התחרטתי" זה בעייתי מוסרית בעיני (למרות שמהרגע שהוחלט על פינוי, אני תומך בו - שלטון החוק וזה...).

לפנות התנחלות לא חוקית זה חובה של הממשלה, ולצורך העניין גם אם היה מדובר בכזו לצד כביש 4 בין נתניה לחדרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...