בית המשפט קבע - התפטרות המתמחים לא חוקית.... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בית המשפט קבע - התפטרות המתמחים לא חוקית....

Niseg

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4117409,00.html

במילים אחרות בין המשפט קבע שאנחנו מדינה שבה אפשר להצדיק עבודה בכפיה.

אני מנחש שהולכת להיות לנו שביתה כללית בכל המשק. אני לא יודע עד כמה בית המשפט צדק אבל להגיד למישהו שהוא חייב לעבוד ולא יכול להתפטר היא פגיעה קשה בזכויות העובד/האזרח. הם הודיעו למעסיק 30 יום מראש - איפה היתה הממשלה אז. הם כנראה יפנו לבין המשפט העליון כי לא נשמע לי הגיוני שבמדינה חופשית ודמוקרטית אין לאנשים זכות לבחור במה הם יעבדו ואם הם יעבדו בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אני לא מסכים עם קביעת בית המשפט, אבל דבר זה לא ראלוונטי.

כמו שאחד המתמחים אמר ברעיון איתו הוא פשוט יתפטר שוב, כמה כבר יכולים למנוע ממנו להתפטר. האבסורד בכל הנושא של הרופאים שהם באמת רוצים לעבוד והממשלה או מי שאחריי אליהם לא מבין כלום ורואה רק את סימן הכסף בעיינים. מערכת הבריאות בארץ היא בושה למדינה שמתיימרת להיות מדינה מתקדמת ומדינת עולם ראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרת צו של בית הדין לעבודה זו עבירה לכל דבר ואפשר להישפט על זה.

בתכל'ס, כן, מה שקרה פה זה שנתנו לגיטימציה לעבודה בכפיה. המתמחים עברו את ההליך המקובל להגשת מכתב פיטורין, אין שום סיבה מוצדקת למנוע מהם להתפטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם הם לא יבוא לעבודה יעצרו אותם?אני לא מבין

בדיוק. הם הלכו לעבודה כדי לחסוך את הביקור בבית המעצר...

במעריב מגיב 20 אמר שבג"ץ פסק לפני 35 שנה שהזכות להתפטר היא זכות יסוד ואי אפשר לשלול אותה משום סיבה. כנראה שבמדינה המפגרת שלנו ברק יכול לפגוע פעמיים באותו מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, זה כזה בולשיט. בית הדין ביטל את המכתב הקולקטיבי.

אז הם פשוט יכתבו מכתבי התפטרות אישיים ועדיין יוכלו להתפטר בלי בעיה.

הבעיה עדיין לא נפתרה, מתמחים עדיין לא מקבלים מספיק אבל זו באמת

לא דאגה של בית הדין לענייני עבודה, אלא של משרד האוצר והבריאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

understaffed and underpayed - ואני הייתי פעם קורבן של זה לפחות הם הצליחו לדחוף לי את המחט לעמוד השדרה בפעם השישית. ;) תאמינו לי שזה היה שווה את הסבל - על הבוקר טיפלו בי וגורלי היה טוב בהרבה מחולים אחרים במצב דומה. אם כבר מחכים 4 שעות במיון אז שווה לקבל את ההתעללות עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק. הם הלכו לעבודה כדי לחסוך את הביקור בבית המעצר...

במעריב מגיב 20 אמר שבג"ץ פסק לפני 35 שנה שהזכות להתפטר היא זכות יסוד ואי אפשר לשלול אותה משום סיבה. כנראה שבמדינה המפגרת שלנו ברק יכול לפגוע פעמיים באותו מקום.

מצד אחד זה נכון, אבל מצד שני רופא מתמחה ברפואה פנימית או כיררוגית בבית חולים זה לא עובד "רגיל" אני אישית מכיר 3 אנשים שנפגעו קשות כתוצאה מהשביתה. לאחד דחו ניתוח הוצאת גידול ב-4 חודשים, ולשניים דחו ניתוחים פחות דחופים עד להודעה חדשה(ניתוח לתיקון רצועת הברך, וניתוח לבדוק למה אחת סובלת מכאבים עזים בבטן(חשד לבקע בטחול או משהו בסגנון).

אז כן הם אולי לא בסכנת חיים, אבל תסכים איתו שלהוציא גידול בהקדם האפשרי זה חשוב, תיקון מאוחר של קרע ברצועת הרגל עלול לגרום לנזק אורטופדי לכל החיים, ומישהי שסובלת מכאבים כלכך עזים בבטן שהיא לא מסוגלת לעבוד דיי זקוקה לניתוח על מנת לשפר את איכות החיים שלה.

השביתה וההתפטרות ההמונית כן תוביל לפגיעה קשה בחולים, אולי אפילו תעלה בחיים של כמה מהם, כן אין להם יותר מידי ברירה אבל יש הרבה יותר משני צדדים לסכסוך הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאשים את הרופאים, אני מבין את המצוקה שלהם אני מבין שאדם שלמד 7 שנים לא צריך להרוויח פחות ממנהל משמרת במקדונאלדס.

אבל אני גם מודע לזה שהרופא לקח על עצמו אחריות אישית שהיא הרבה מעבר לעובד או לאדם רגיל בסופו של דבר, וכאשר אלף רופאים נאלצים להתפטר מי שיפגע מזה הם החולים, המעמד שלהם לא ישתפר באופן ניכר לא משנה מה, ענף הרפואה בארץ זקוק להפרטה כבדה, צריל להפטר מההסכם הקיבוצי של הרופאים ולהפטר ממשרד האוצר לחלוטין, בתי החולים בארץ גם ככה הם "פרטיים(כמעט)" מנוהלים כמו עסק, ובכמו מדינות רבות בעולם מתבססים רבות על תרומות. אבל להבדיל מלא מעט מדינות הם לא צריכים "לריב" על רופאים, והרופא במיוחד רופא מתמחה לא ממש יכול להמקח על התנאים שלו או על השכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד זה נכון, אבל מצד שני רופא מתמחה ברפואה פנימית או כיררוגית בבית חולים זה לא עובד "רגיל" אני אישית מכיר 3 אנשים שנפגעו קשות כתוצאה מהשביתה. לאחד דחו ניתוח הוצאת גידול ב-4 חודשים, ולשניים דחו ניתוחים פחות דחופים עד להודעה חדשה(ניתוח לתיקון רצועת הברך, וניתוח לבדוק למה אחת סובלת מכאבים עזים בבטן(חשד לבקע בטחול או משהו בסגנון).

תתקשר מהר לחברים שלך ותגיד להם לרוץ לבית חולים פרטי ושיתבעו אחר כך את הממשלה על הנזק. גיסי סיפר לי שמישהו שהיה לו קרע ברצועה עשה את זה כי אמרו לו שיעשו לו את הניתוח תוך חודש ולרוב אחרי שבוע - שבועיים אתה הופך לנכה לכל החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאשים את הרופאים, אני מבין את המצוקה שלהם אני מבין שאדם שלמד 7 שנים לא צריך להרוויח פחות ממנהל משמרת במקדונאלדס.

אבל אני גם מודע לזה שהרופא לקח על עצמו אחריות אישית שהיא הרבה מעבר לעובד או לאדם רגיל בסופו של דבר, וכאשר אלף רופאים נאלצים להתפטר מי שיפגע מזה הם החולים, המעמד שלהם לא ישתפר באופן ניכר לא משנה מה, ענף הרפואה בארץ זקוק להפרטה כבדה, צריל להפטר מההסכם הקיבוצי של הרופאים ולהפטר ממשרד האוצר לחלוטין, בתי החולים בארץ גם ככה הם "פרטיים(כמעט)" מנוהלים כמו עסק, ובכמו מדינות רבות בעולם מתבססים רבות על תרומות. אבל להבדיל מלא מעט מדינות הם לא צריכים "לריב" על רופאים, והרופא במיוחד רופא מתמחה לא ממש יכול להמקח על התנאים שלו או על השכר.

אם זה לגיטימי לבית דין לעבודה לכפות על אנשים להמשיך לעבוד כדי למנוע פגיעה בחיי אדם מבחינתי זה גם לגיטימי לכפות על רופאים להיות ברפואה הציבורית כדי לא לפגוע בחיי אדם (רופא עייף זה רופא שעושה טעויות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה רופאים צריכים לעזוב לחו''ל כדי להכניס את הממשלה ללחץ?

ומה אם חס וחלילה מתחילה מלחמה כוללת על כל ישראל? טבח פרל הרבור סטייל?

באמת הגיע הזמן שניכנס לחלליות ונטוס להתיישב בירח, או לפחות נעבר למעצמה חזקה כמו אמריקה או רוסיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוסיה זה לא שידרוג יחסית לישראל :lol: . גרמניה עדיפה בהרבה וגם יש שם חוקים שחבל"ז מגנים על יהודים - מי שאומר משהו נגד יהודים הולך לכלא.

בכל מקרה זה שערוריה שמכריחים את המתמחים לעבוד - אם לא בא להם שלא יעבדו . הממשלה כבר הרבה זמן לא אשרה תקנים ולא מזמן היא הוסיפה 1000 . עכשיו נראה את הממשלה מאיישת את המשרות. מישהו בעולם יבוא לארץ לעבוד בארץ ברפואה בשביל 7-8 דולר לשעה ו58~ שעות בשבוע. יום עבודה של לפחות 28 שעות .

שיתנו למתמחים ללכת ושהאילו שלא התפתרו יעבדו במקומם יותר שעות - ככה זה עובד בארץ. כבר שמעתי על בית חולים שהם הצליחו לרדת מ11 משמרות ל7 . עכשיו הם יכולים לנסות קצת יותר וכל הרופאים יעבדו 12 משמרות של 36 שעות כל החודש (30 ימי עבודה) כל . זה בערך 14.4 שעות ביממה בממוצע. . זה אומר שבממוצע יהיה להם 9.6 שעות ביום שבהם הם יוכלו לעשות מה שבא להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...