דעה: בחרתם מקצוע עם משכורת נמוכה? אל תתבכיינו - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה: בחרתם מקצוע עם משכורת נמוכה? אל תתבכיינו

Art Tatum

Recommended Posts

יש לי שאלה - מה לדעתכם השכר המינימלי שניתן לתת לעובד על מנת שיהיה עשיר. עשיר, לא אמיד. מה זה עשיר? פה בדיוק השאלה.

התשובה שלי תהיה לכך - אדם שיש לו יכולת לקנות כל מה שהוא רוצה (באופן פרטי) הכוונה לרכב פאר, דירה / וילה יפה ואיכותית, וכו' וכו', מה שרב האזרחים מקנאים ורוצים שיהיה להם..

כמה שכר צריך בשביל להגיע לסטטוס כזה? אני משער שעם התנהלות נכונה של כספים, שכר של גג 60 אלף יכול בהחלט לספק. (פר אדם, זוג מצידי שיעשה 120 אלף).

תקראו לי קומוניסט, סוציאליסט, קנאי או סתם אדיוט, אבל אני באמת לא חושב שיש הבדל בין העושר של ביל גייטס, לבין העושר של נוחי דנקנר או שטראוס => כל אחד מהם יכול לחיות ברמת החיים המקסימלית האפשרית. (מרבית הרכוש שלהם הוא בכדי לעשות עוד רווח ולא לצורכים פרטיים).

תדמיינו לעצמכם מצב בו השכר המקסימלי שיכול היה להינתן היה בין 60 ל - 80 אלף שקל לחודש. האם אדם כזה מסוגל להיות עני? לא נראה לי. נכון שהוא לא יוכל לקנות מיידית 5 דירות יוקרה של 5 מיליון כל אחת, אבל הוא בהחלט יכול לקנות איזו דירת חלומות שירצה עם משכנתא שבכלל לא תעיב עליו במהלכה. מה היה קורה אם השכר המקסימלי היה 80 אלף שקל? לאן שאר הרווחים היו הולכים? יש לכם תשובה?

לגבי התגובה של דובי זובי, עם כמות הפעמים שרשמת את המילה "מפגרת" אני עלול לחשוב שאתה מתנשא על אחרים... (שכר מינימום הוא מעניין, אבל את הבעיה איתו צריך לפתור בנושאים של מדד צרכני ויוקר מחייה, מה שאותי מדאיג יותר זה השכר מקסימום => שמוביל לריכוזיות => חזיריות => חוסר איכפתיות => אבדן ערכים => שינוי תרבות => חרא של מקום לחיות בו).

משעשע אותי שאנשים מבקרים פה את ה"בחירות" של אנשים הן לעבוד בעבודות "מפגרות" שלא נותנות באמת כסף, והן את ה"בחירות" של האנשים לבחור מקצוע לחיים שגם איננו כלכלי ומכניס. כי מה אני אגיד לכם - הכל זה בעצם נתון לבחירתי החופשית. אם אני מגדל ילד, ולא מסוגל לחיות ברמת השרון או הרצליה, אלא באיזה אזור נידח בפריפריה, ולכן הילד גדל בגנים ובתי ספר לא מושקעים, שכל מה שלומדים שם זה טהרת הלשרוד את החודש, הרי אין שום דבר שבעולם שאמור לכאורה למנוע מהילד הזה "לבחור" להיות מהנדס תוכנה מצליח לא???

אני כולי תקווה שאני מנהל פה דיון עם אנשים שהם פשוט צאצאים של החזירים הקפיטליסטיים ולכן מתוך אינטרס שאין הם רוצים שיאבדו אחוז קטן מעושרם הבלתי נגמר הם נלחמים בכל תוקף על הקפטילסטיות הרווחת במסדרונות מגדל השן.

אם יתברר שאני פונה לעמיתי, כאלה שעצמם / הוריהם נאבקים לכלכל עצמם כל חודש מחדש, בלי עתיד רווחי ושקט נפשי אז המצב שלי פשוט עגום הרבה הרבה משקיוותי...

אם תגביל שכר, אפילו ל100 אלף ש"ח - מי ישלם לעובדים שלו...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אם אני מגדל ילד, ולא מסוגל לחיות ברמת השרון או הרצליה, אלא באיזה אזור נידח בפריפריה, ולכן הילד גדל בגנים ובתי ספר לא מושקעים, שכל מה שלומדים שם זה טהרת הלשרוד את החודש, הרי אין שום דבר שבעולם שאמור לכאורה למנוע מהילד הזה "לבחור" להיות מהנדס תוכנה מצליח לא???

אתה מוזמן לבקר בפקולטה למדעי המחשב בטכניון ולבדוק מה אחוז הסטודנטים שלומדים שם שגרים ברמת השרון או הרצליה, לעומת אחוז הסטודנטים שגרים בפריפריה. כשתחזור, נדבר.

אפרופו ביל גייטס, הקרן שהוא הקים תרמה עד היום יותר מ-33 מיליארד דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מגדל ילד, ולא מסוגל לחיות ברמת השרון או הרצליה, אלא באיזה אזור נידח בפריפריה, ולכן הילד גדל בגנים ובתי ספר לא מושקעים, שכל מה שלומדים שם זה טהרת הלשרוד את החודש, הרי אין שום דבר שבעולם שאמור לכאורה למנוע מהילד הזה "לבחור" להיות מהנדס תוכנה מצליח לא???

איזו תפיסה מעוותת של המציאות.

רוב הסטודנטים שפגשתי בטכניון הם מהצפון - מקומות שאותם הרצליינים או תל אביבים קוראים להם פריפריה נידחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה שום קשר להיגיון רוסי, אתה סתם מנסה לטעון שהרוסים טובים יותר.

לרוסים פשוט יש נסיון עם "השיוויון" שנעשה בברה"מ שלא הביא דבר, אלא מסכנות. אני לא אומר שהשקפה זה נכונה, רק שניתן להבין אותה מההיסטוריה שלהם.

לגביי שכר המינימום. לא יזיק לעלותו במעט... אבל הדרך הטובה לעלות שכר היא לחסל את הריכוזיות במשק הישראלי, ולפתוח תחומים רבים לתחרות משוכללת.

זה יעלה את היצע המשרות, ויגביר את הביקושים לעובדים. וכתוצאה מזאת, גם השכר יעלה ברוב אם לא כל התחומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא טועה ועל זה בדיוק המחאה. המחאה היא על זה שבנאדם נורמלי שלמד תואר ראשון ועובד בעבודה נורמלית בתור שכיר, גם אם היא עבודה שמרוויחים בה פחות לא יכול לחיות כאן. הוא לא יכול לחיות כאן כי הוא יכול לחיות רק בפריפריה וגם זה בקושי. בפריפריה אין עבודה. אם הוא רוצה להגיע למקומות שבהם יש עבודה הוא יצטרך להחזיק אוטו שזה שחיטה כאן (100% מס על האוטו, 100% מס על ליטר דלק, 70% על חלפים).

אם הוא רוצה לאכול כאן הוא צריך להוציא המון כסף, גם בפריפריה כי אפילו מוצרים יסודיים עולים המון והרבה יותר ממה שהם שווים.

אני מכיר לא מעט אנשים שגרים בארה"ב ועובדים בעבודות פשוטות מאוד, משתכרים משכורת נמוכה יחסית בארה"ב ורמת החיים שלה הרבה יותר טובה משל אנשים כאן שנחשבים עשירון אמצעי ועליון. אף אחד מהם לא גר בוילה רב מפלסית, אבל יכול להחזיק אוטו, יכול לקנות דירה נחמדה באזור שפוי, ויכול להתקיים בכבוד ואפילו להנות מהחיים עם חופשות צנועות ונחמדות.

על זאת המחאה, על זה שגם אנשים שעובדים לא יכולים לחיות כאן. מי שאומר הייתי צריך ללמוד מקצוע אחר, פשוט לא מבין שזאת המדינה דפוקה עם המיסוי והריכוזיות שבה - לא הוא דפוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על זאת המחאה, על זה שגם אנשים שעובדים לא יכולים לחיות כאן. מי שאומר הייתי צריך ללמוד מקצוע אחר, פשוט לא מבין שזאת המדינה דפוקה עם המיסוי והריכוזיות שבה - לא הוא דפוק.

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפנים האמיתיות של המחאה:

איזה דמגוגיה בגרוש. הבנאדם עשה צחוק מהתקשורת, וכנראה גם ממך כי נורא מתאים לך לחשוב שמי שמוביל את המחאה הוא איזה סטלן שכל היום במסיבות טראנס. אני משוכנע שבסך הכל הוא התלוצץ והגזים במודגש, וזה שאתה מאמין לזה אומר שהבדיחה היא בעיקר, על חשבונך.

חוץ מזה בדרכו המעוותת הוא אומר משהו מאוד נכון, שצריך להפסיק להיות נחמד ולתת לממשלה למסמס את המחאה בועדות, אלא להציג פתרונות מעשיים במקום לחשוב שכולנו מטומטמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחאה היא לא הסטלנים מרוטשילד. זה שהתקשורת מחפשת פרצוף מנהיג או סמל למחאה הזאת הובילה לזה שהם בפרונט. אבל הם ממש לא המנהיגים והם לא אומרים לאנשים מה לעשות. העם ימשיך את המחאה הזאת גם אם מחר דפני ליף תטוס לשוויץ. המחאה הזאת הרבה יותר גדולה מהם. הם לא מובילים את הציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...