דעה: בחרתם מקצוע עם משכורת נמוכה? אל תתבכיינו - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה: בחרתם מקצוע עם משכורת נמוכה? אל תתבכיינו

Art Tatum

Recommended Posts

זה המציאות. תשלים עם זה. אתה שואף למציאות אידיאלית שלא קיימת ולא תהיה קיימת לעולם בשום מקום על פני כדור הארץ. גם באירופה, המודל שלכם, עם כל הרווחה והתקציבים יש עוני, מובטלים, פערים חברתיים, פשע, פרעות, חוסר צדק ושאר חולי החברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הוא צודק, אבל זה היגיון של רוסים. היגיון מחובר למציאות כזה. לישראלים תמיד קשה לקבל אותו.

היגיון מחובר למציאות? אני מזכיר לך מאיפה מגיע ההגיון הזה - ממדינה שמאז ומעולם הייתה דיקטטורה או סוג של דיקטטורה, מדינה של מלשינים, משטרה חשאית ואנשים שנעלמים מהבתים באישון לילה, מדינה מושחתת, מדינה שצריך להיות בה תחמן על מנת לשרוד ותחמן גדול בשביל לשגשג. לא תודה, אני חי טוב מאוד בלי "ההגיון" הזה.

זאת ועוד, אני מבין מהתגובות שלך שאנחנו צריכים להיות אומה של מהנדסים בכירים, מנהלים וטייקונים? מי ילמד? מי יאסור גנבים? מי יטפל בילדים מוכים? מי יכתוב שירה, יחקור היסטוריה ויעבוד בארכיאולוגיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היגיון מחובר למציאות? אני מזכיר לך מאיפה מגיע ההגיון הזה - ממדינה שמאז ומעולם הייתה דיקטטורה או סוג של דיקטטורה, מדינה של מלשינים, משטרה חשאית ואנשים שנעלמים מהבתים באישון לילה, מדינה מושחתת, מדינה שצריך להיות בה תחמן על מנת לשרוד ותחמן גדול בשביל לשגשג. לא תודה, אני חי טוב מאוד בלי "ההגיון" הזה.

פשוט אנשים מברה"מ התרגלו לחיות מהכסף שיש להם.

פה בארץ אנשים יושבים עם מינוס בבנק ועדיין נוסעים במכונית ומדברים באייפון וכמובן מתלוננים על איך שקשה להם.

אבל עזוב.. הגיון טפשי של רוסים.

והמשפחה של אמא למשל שלי חיה מצויין בברה"מ ולא הם לא היו תחמנים פשוט אנשים משכילים שאהבו לעבוד קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק ממה שהוא כותב נכון לחלוטין. אפילו הרוב,

עובדה, מי שבאמת רוצה להרוויח כמו שצריך שלא ילך לעבוד בתור מורה.

מה לעשות לצערנו וגם לצערי זה נכון, כמובן שזה תלוי בהרבה דברים כמו היצע וביקוש העבודה וכמובן לא לכל אחד יש מזל ולא לכל מהנדס יש עבודה, וגם לא לכל מתכנת יש עבודה בהייטק,

גם אני בתכנוני ללמוד הנדסת מחשבים, למה? כי יש בזה כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צודק בכך שאנשים שמרוויחים מעט כסף לא צריכים לחיות ברמת חיים גבוהה אלא בהתאם למה שיש.

השאלה היא למה מורים, שוטרים, עו"סים, רופאים וכו' (והרשימה ארוכה מאוד), חלקם עם תארים אקדמיים (לפחות ראשון ואחוז גבוה עם תארים שניים ודוקטורטים) מרוויחים כ"כ מעט.

אין פה שום קשר להיגיון רוסי, אתה סתם מנסה לטעון שהרוסים טובים יותר. גם במדינת היה ככה, אל תשכח שעד לפני 30-40 שנים במדינת היה עוני קשה מאוד, פשוט כי לא היה כסף לאף אחד ואנשים חיו ברמת חיים מתאימה. זה תוצאה של הגלובליזציה, הרי בכל העולם המערבי ובמיוחד בארה"ב אנשים חיים מהלוואות (ומינוס בבנק בסופו של דבר זה הלוואה בתנאים גרועים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הטענות של lev ו - AG, לכאורה אפשר להבין אתכם. מן הסתם ראוי שמנקה זבל שעבודתו לא דורשת שום דבר (כל אחד יכול להיות) תגרום לו להרוויח פחות מכל אדם אחר שרכש מקצוע / למד עבור מקצוע אחר. זה הגיון בריא, ראוי ונכון. אבל אתם מתעלמים שוב ושוב מהעובדה החד משמעית ברורה שיש קיטוב מאד גדול ברמות השכר => בהתאם לרמת המחיה אני חוזר ומציין. אם שכר מינימום היה מאפשר לחיות בכבוד לא הייתי מתלונן. אבל שכר המינימום היום במשק לא מאפשר את זה יותר. וזה חד משמעית המצב ואי אפשר לסלף את זה.

חשוב לזכור שלא רק המשכורת היא הקובעת, יש את המדד וחשוב מאד להתחשב בו.

חיפשתי באינטרנט http://www.worldsalaries.org/firefighter.shtml וכבאי בגרמניה עובד 40 שעות שבועיות, עושה בסביבות ה - 2000 יורו נטו (בסביבות ה - 10000 שקל בחודש) וזה לאחר ניכוי של 23 אחוז מהברוטו - שעוברים למסים, קופות וביטוחים למינהן. מה גם שראוי להזכיר שעם 10000 שקל בגרמניה, אפשר לרכוש הרבה יותר דברים מאשר בישראל. מסקנה => יותר כדאי להיות כבאי בגרמניה מאשר בישראל. (תרגישו חופשי לקחת את הנוסחה להכיל אותה על כל מקצוע כאוות נפשכם => סטטיסטית אתם תהיו נכונים ברב המקרים באופן גורף.

הטענה שלי היא שבמקום להסכים למבנה הכלכלי החולה הזה שרץ פה בארץ (קפיטליזם חזירי ולא משנה כמה זה נשמע כמו סיסמא פרופאגאנדית זו האמת לאמיתה ואשמח אם תוכיחו לי אחרת), צריך לשנות את הכל מהבסיס ולאפשר ביסוס של מעמד הבניים כמעמד פורה, אמיד ורווחי על חשבון הרווחים הדרקוניים של בעלי המונופול. זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה חושב שזה בר-ביצוע? אתה חושב שהעלאת המינימום ל-5000 לא תגרור השלכות, כבדות אפילו?

קל מאוד לדבר. יותר קשה לעשות ועוד יותר קשה לעשות את הטוב ביותר (מה הוא הטוב ביותר?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלאת שכר המינימום לא תתן כלום, זאת דרישה מפגרת ותלושה מהמציאות, לא בגלל שזה יהרוג את המשק, אלא בגלל שזה לא ישנה שום דבר, רוב האנשים לא מרוויחים שכר מינימום, רוב כולל האלה שמתלוננים מרוויחים שכר כפול משכר המינמום ולא "ירוויחו" שקל מהעלאה, העשירונים התחתונים בד"כ מרוויחים פחות משכר המינימום לפחות בצורה רשמית, עבודות חלקיות\אבטלה\ביטוח לאומי\וואט אבר. המקומות שמשלמים היום שכר מינימום מתחילים ונגמרים בערך במקדונאלדס(והאמת שאפילו הם אחרי חצי שנה משלמים 20-30% יותר), אפילו עובדי נקיון בקבלנות מרוויחים מעל לשכר המינמום, שלא נדבר על שומרים ושות'.

הדרישה הזאת כבר נבדקה כל פעם שמישהו מעלה את הדרישה המפגרת הזאת, החל מ1000 דולר לעובד של עמיר פרץ וכלה בכל אידיוט תורן אחר, ועלה נתון מפתיע אנשים שמרוויחים מינימום, עובדים במשרות זמניות על בסיס שעתי רובם המוחלט צעירים ורווקים, וגם אז רובם לא מגיע למינימום של משרה מלאה עקב זאת שהם בוחרים לעבוד פחות שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהיום המינימום זה בערך 1000 דולר אבל נו מילא, וצפוי לעלות ל-4100 שקלים בחודש למשרה מלאה שהם בוודאי יותר מ-1000 דולר ;D

העלאת שכר המינימום בלי צעדים נוספים לא תעשה כלום (אלא תגרור כנראה רק פגיעה במשק), מה שצריך לעשות זה להוריד את יוקר המחייה - כדי שאדם עם משכורת מינימום יוכל לחיות בצורה מכובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את הכתבה, אבל נראלי שהבנתי את הקונספט.

ברור שלא כולם יכולים להיות אמידים ולעבוד במקצועות מרוויחים, אין גם שום סיבה שאדם שהשקיע בלימודים והוציא הון יעבוד במשכורת של 5K.

למזלנו לא כולם בוחרים עבודה לפי משכורת ויש כאלה שבוחרים במקצועות בשביל לתרום לזולת ובעלי אידיאולוגיה ואיכפתיות.. האם לאותם אנשים מגיע משכורות כאלה? לדעתי לא.

אך כמובן אנשים שלא כלכך השקיעו ועובדים בעבודות סטנדרטיות לא חייבים לגור במרכז של המרכז ואוטו חדש וחיים בורגניים.. אין מה לעשות אלה החיים, וגם בשביל זה יש עוד הרבה מקומות בישראל שמשפחה עם תקציב של 10K יכולה לחיות בכבוד ואף לקנות דירה..כמובן שכרגע במחירי הדירות זה לא כלכך עובד כי גם בב"ש יקר לקנות במשכורות נמוכות וכלכלה של משפחה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה - מה לדעתכם השכר המינימלי שניתן לתת לעובד על מנת שיהיה עשיר. עשיר, לא אמיד. מה זה עשיר? פה בדיוק השאלה.

התשובה שלי תהיה לכך - אדם שיש לו יכולת לקנות כל מה שהוא רוצה (באופן פרטי) הכוונה לרכב פאר, דירה / וילה יפה ואיכותית, וכו' וכו', מה שרב האזרחים מקנאים ורוצים שיהיה להם..

כמה שכר צריך בשביל להגיע לסטטוס כזה? אני משער שעם התנהלות נכונה של כספים, שכר של גג 60 אלף יכול בהחלט לספק. (פר אדם, זוג מצידי שיעשה 120 אלף).

תקראו לי קומוניסט, סוציאליסט, קנאי או סתם אדיוט, אבל אני באמת לא חושב שיש הבדל בין העושר של ביל גייטס, לבין העושר של נוחי דנקנר או שטראוס => כל אחד מהם יכול לחיות ברמת החיים המקסימלית האפשרית. (מרבית הרכוש שלהם הוא בכדי לעשות עוד רווח ולא לצורכים פרטיים).

תדמיינו לעצמכם מצב בו השכר המקסימלי שיכול היה להינתן היה בין 60 ל - 80 אלף שקל לחודש. האם אדם כזה מסוגל להיות עני? לא נראה לי. נכון שהוא לא יוכל לקנות מיידית 5 דירות יוקרה של 5 מיליון כל אחת, אבל הוא בהחלט יכול לקנות איזו דירת חלומות שירצה עם משכנתא שבכלל לא תעיב עליו במהלכה. מה היה קורה אם השכר המקסימלי היה 80 אלף שקל? לאן שאר הרווחים היו הולכים? יש לכם תשובה?

לגבי התגובה של דובי זובי, עם כמות הפעמים שרשמת את המילה "מפגרת" אני עלול לחשוב שאתה מתנשא על אחרים... (שכר מינימום הוא מעניין, אבל את הבעיה איתו צריך לפתור בנושאים של מדד צרכני ויוקר מחייה, מה שאותי מדאיג יותר זה השכר מקסימום => שמוביל לריכוזיות => חזיריות => חוסר איכפתיות => אבדן ערכים => שינוי תרבות => חרא של מקום לחיות בו).

משעשע אותי שאנשים מבקרים פה את ה"בחירות" של אנשים הן לעבוד בעבודות "מפגרות" שלא נותנות באמת כסף, והן את ה"בחירות" של האנשים לבחור מקצוע לחיים שגם איננו כלכלי ומכניס. כי מה אני אגיד לכם - הכל זה בעצם נתון לבחירתי החופשית. אם אני מגדל ילד, ולא מסוגל לחיות ברמת השרון או הרצליה, אלא באיזה אזור נידח בפריפריה, ולכן הילד גדל בגנים ובתי ספר לא מושקעים, שכל מה שלומדים שם זה טהרת הלשרוד את החודש, הרי אין שום דבר שבעולם שאמור לכאורה למנוע מהילד הזה "לבחור" להיות מהנדס תוכנה מצליח לא???

אני כולי תקווה שאני מנהל פה דיון עם אנשים שהם פשוט צאצאים של החזירים הקפיטליסטיים ולכן מתוך אינטרס שאין הם רוצים שיאבדו אחוז קטן מעושרם הבלתי נגמר הם נלחמים בכל תוקף על הקפטילסטיות הרווחת במסדרונות מגדל השן.

אם יתברר שאני פונה לעמיתי, כאלה שעצמם / הוריהם נאבקים לכלכל עצמם כל חודש מחדש, בלי עתיד רווחי ושקט נפשי אז המצב שלי פשוט עגום הרבה הרבה משקיוותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלאת שכר המינימום לא תתן כלום, זאת דרישה מפגרת ותלושה מהמציאות, לא בגלל שזה יהרוג את המשק, אלא בגלל שזה לא ישנה שום דבר, רוב האנשים לא מרוויחים שכר מינימום, רוב כולל האלה שמתלוננים מרוויחים שכר כפול משכר המינמום ולא "ירוויחו" שקל מהעלאה, העשירונים התחתונים בד"כ מרוויחים פחות משכר המינימום לפחות בצורה רשמית, עבודות חלקיות\אבטלה\ביטוח לאומי\וואט אבר. המקומות שמשלמים היום שכר מינימום מתחילים ונגמרים בערך במקדונאלדס(והאמת שאפילו הם אחרי חצי שנה משלמים 20-30% יותר), אפילו עובדי נקיון בקבלנות מרוויחים מעל לשכר המינמום, שלא נדבר על שומרים ושות'.

הדרישה הזאת כבר נבדקה כל פעם שמישהו מעלה את הדרישה המפגרת הזאת, החל מ1000 דולר לעובד של עמיר פרץ וכלה בכל אידיוט תורן אחר, ועלה נתון מפתיע אנשים שמרוויחים מינימום, עובדים במשרות זמניות על בסיס שעתי רובם המוחלט צעירים ורווקים, וגם אז רובם לא מגיע למינימום של משרה מלאה עקב זאת שהם בוחרים לעבוד פחות שעות.

המון עובדים במשק מרוויחים מינימום או במקרה הטוב שקל-שתיים מעל למשל שירות לקוחות, תחנות דלק, מקדונלס, , מפעלים ועוד. מאבטחים עם רובאי 02 מרוויחים מינימום + 2.5% תוספת לפי הסכם קיבוצי בענף האבטחה. מאבטחים עם רובאי 03 ומעלה מרוויחים משכורות יפות, אבל גם דורשים מהם הרבה יותר בעבודה.

בעבודה לפי שעות בדרך כלל אין אפשרות לעבוד במשרה מלאה כי אותם עסקים לוקחים עודף כוח אדם כדי לסגור חורים בסידור עבודה אם מישהו מבריז להם ככה שבדרך כלל עובדים מקבלים בין 3-4 משמרות בשבוע. אפשר לפתור את הבעיה בעבודה במשרה נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,הפורום מוכיח שכנראה האוויר בפקולטות להנדסה כנראה מנתק אנשים מראייה נכוחה של המציאות.

נכון שיש היצע וביקוש למקצועות ועל ידי זה מגולם השכר שמשלמים במשרות אלה, אבל אנשים שוכחים פה כנראה שלא כל המדינה מהנדסים, אפילו הרוב המכריע לא. מה עם הרופא שמטפל בך? השוטר ששומר עליך? העובדת הסוציאלית שעוזרת לשכן הנכה שלך? נורא קל לחלק את העולם להיגיון רוסי שכזה של מי שלמד X יכול לחיות טוב ומי שלמד Y שילך לעזאזל. לפי ההיגיון הזה אין הצדקה לשום נותני שירות במדינה או כל מקצוע שמניב פחות מ-14 ברוטו, ומי שמרוויח מתחת שילך לפריפריה ויסבול.

כל החשיבה הזאת מעוותת מהיסוד. המדינה מתנהלת גרוע, המיסים עושקים את מעמד הביניים, וזה לא רק העובדה שאנשים חיים ברמת חיים גבוהה מיכולתם (שזה בכלל מה שמניע קפיטליזם ואת העולם המודרני, אם תרבות הצריכה תיפסק אבוי לכלכלה), אלא שאי אפשר לגמור את החודש למי שלא עובד במקצוע מכניס. המצב הזה צריך להשתנות, על ידי שינוי המיסוי ולקיחת אחריות של המדינה על שלל תחומים.

אבל המאמר הזה תלוש מהמציאות, כל מי שנוהה אחריו כנראה לא יצא לחיים האמיתיים, או שהוא סתם נולד למשפחה עשירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...