דעה: בחרתם מקצוע עם משכורת נמוכה? אל תתבכיינו - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה: בחרתם מקצוע עם משכורת נמוכה? אל תתבכיינו

Art Tatum

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4107514,00.html

דעה: בחרתם מקצוע עם משכורת נמוכה? אל תתבכיינו.

יכלתם לבחור מקצוע עם משכורת גבוהה יותר ושאחרים ידפקו.

כמו המתמחים והעו"סים והמורים ורוב האנשים במדינה.

איזה אנשים מגעילים עם דעות מגעילות יש בעולם הזה.

בחרתם להיות עניים ? אל תתבכיינו.

אולי כל מה שאתם צריכים זה לצפות בזה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=508859.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברור שהוא צודק הרופאים היו צריכים לחשוב על זה לפני שהם התחילו במסע בין ה7 שנים שלהם לפני ההתמחות בשביל להגיע לתפקיד שלהם.

גם מה קורה כאשר מהנדס לא מרוויח משכורת של מהנדס?

זה לא שאין משהו במה שהוא אומר אלא שכרגיל שום דבר הוא לא אבסולוטי וכמו שהוא צודק קצת יש גם צדק גם בדבר ההפוך ממה שהוא אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר? הוא לא צודק בעליל!

מציגים את הדברים כאילו מדובר בבחירת מקצוע שהיא לכאורה פשוט פחות מכניסה מאשר מקצוע אחר.. אבל זו לא בכלל מהות המחאה!!!

אין פה טיפת בכיינות. יש המון המון המון עיוותים היום באיך שהחברה שלנו עובדת מבחינה כלכלית.

אותם יש צורך עצום לתקן. וכמה שיותר מהר.

לא יתכן שיהיה כזה פער עצום בין העובד "הפשוט" לבין ה"מנהל". בכל חברה שהיא. לא תתכן ריכוזיות כזאת גדולה של המשק, כך שכל השירותים בבעלות 3-4 אנשי הון מולטימיליונרים שמתאמים מחירים וגורפים לכיסם עוד ועוד רווח פרטי שלעולם לא יוכלו אפילו להצליח לבזבז...

במקום להשוות בין מקצועות לחיים, תשוו בין מקצועות כאן ומקביליהן במדינות אחרות (שאינן קפיטליסטיות חזיריות כמו ארה"ב). תבדקו כמה מרוויח עובד סוציאלי בגרמניה, או כמה מהנדס מרוויח באיטליה, תשוו את זה גם ליוקר המחייה.. ותראו שבארץ מעמד הבניים הם פשוט עבדים: קורעים את התחת. מחזיקים את כל המדינה על הגב, ובסוף מסיימים כל חודש במאזן שלילי. בלי יכולת לחסוך, בלי יכולת לדאוג לעתידם.

זה לא רק סיסמאות. זו האמת. ואני לא יודע מה הגיל שלכם, אבל אני בחור בן 27 ואני יודע להגיד שאילו בדיוק הבעיות של הדור הנוכחי. ואם אתם עדיין חברה צעירים בני 16 - 22 יש סיכוי שפשוט עוד לא באמת נחשפתם לגודל הבעיה ועוד לא הבשלתם מספיק בשביל להבינה. (זה כמו שאתם תסתכלו על ילד בכיתה ו' מתלונן על הפרויקט בתנ"ך שהוא צריך להגיש => לכם זה נראה פשוט פתאם). אז ממרום גילכם והבנת החיים, אני יכול להגיד שכשתתבגרו קצת ותתמודדו יותר, תבינו יותר את המהות של כל העניין ולא תחשבו שמדובר פה ב"מתבכיינים". יום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בן 29. הנקודה היא להתאים את צורת החיים למקצוע. הוא לא טוען שמי שבחר מקצוע שמרוויח פחות לא יוכל לקנות בית, פשוט הוא צריך לדעת שהוא ל א יוכל לגור בוילה\דירת 5 חדרים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר? הוא לא צודק בעליל!

מציגים את הדברים כאילו מדובר בבחירת מקצוע שהיא לכאורה פשוט פחות מכניסה מאשר מקצוע אחר.. אבל זו לא בכלל מהות המחאה!!!

אין פה טיפת בכיינות. יש המון המון המון עיוותים היום באיך שהחברה שלנו עובדת מבחינה כלכלית.

אותם יש צורך עצום לתקן. וכמה שיותר מהר.

לא יתכן שיהיה כזה פער עצום בין העובד "הפשוט" לבין ה"מנהל". בכל חברה שהיא. לא תתכן ריכוזיות כזאת גדולה של המשק, כך שכל השירותים בבעלות 3-4 אנשי הון מולטימיליונרים שמתאמים מחירים וגורפים לכיסם עוד ועוד רווח פרטי שלעולם לא יוכלו אפילו להצליח לבזבז...

במקום להשוות בין מקצועות לחיים, תשוו בין מקצועות כאן ומקביליהן במדינות אחרות (שאינן קפיטליסטיות חזיריות כמו ארה"ב). תבדקו כמה מרוויח עובד סוציאלי בגרמניה, או כמה מהנדס מרוויח באיטליה, תשוו את זה גם ליוקר המחייה.. ותראו שבארץ מעמד הבניים הם פשוט עבדים: קורעים את התחת. מחזיקים את כל המדינה על הגב, ובסוף מסיימים כל חודש במאזן שלילי. בלי יכולת לחסוך, בלי יכולת לדאוג לעתידם.

זה לא רק סיסמאות. זו האמת. ואני לא יודע מה הגיל שלכם, אבל אני בחור בן 27 ואני יודע להגיד שאילו בדיוק הבעיות של הדור הנוכחי. ואם אתם עדיין חברה צעירים בני 16 - 22 יש סיכוי שפשוט עוד לא באמת נחשפתם לגודל הבעיה ועוד לא הבשלתם מספיק בשביל להבינה. (זה כמו שאתם תסתכלו על ילד בכיתה ו' מתלונן על הפרויקט בתנ"ך שהוא צריך להגיש => לכם זה נראה פשוט פתאם). אז ממרום גילכם והבנת החיים, אני יכול להגיד שכשתתבגרו קצת ותתמודדו יותר, תבינו יותר את המהות של כל העניין ולא תחשבו שמדובר פה ב"מתבכיינים". יום טוב

צודק. מה גם שלא כולם יכולים להיות מהנדסים ורופאים או עורכי דין חלילה. מה עם עם כל בעלי המקצוע ונותני השרותים הפשוטים

בגלל שהם טובים בנושאים אחרים ואוהבים את המקצוע שהם בחרו בו הם צריכים לחיות בחרפת רעב ולהיות מנוצלים על ידי קבלנים?

ag43 : אז זהו שגם אם תנסה להתאים את אורח החיים לרמת ההכנסה אתה רואה שזה הופך לבלתי אפשרי. הכל עולה המשכורות לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה השווי שלהם בשוק, של אותם נותני שירות.

אתה רוצה שהם יקבלו יותר, שדברים יעלו פחות, מכאן או מכאן,

מישהו צריך לממן את זה.

מי יממן את זה? אתה?

אני מציע רעיון משוגע כזה, שמי שיממן את זה, יהיה האדם עצמו.

שאם הוא טוב במשהו לא רווחי, שיקבל את מר גורלו, או שינסה

לפתח את עצמו בכיוון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה השווי שלהם בשוק, של אותם נותני שירות.

אתה רוצה שהם יקבלו יותר, שדברים יעלו פחות, מכאן או מכאן,

מישהו צריך לממן את זה.

מי יממן את זה? אתה?

אני מציע רעיון משוגע כזה, שמי שיממן את זה, יהיה האדם עצמו.

שאם הוא טוב במשהו לא רווחי, שיקבל את מר גורלו, או שינסה

לפתח את עצמו בכיוון אחר.

זה כל העקרון של פערי השכר העצומים.

אז אתה בעצם אומר שכולם צריכים להיות מהנדסים?

אולי תהיה כמו כווית 10% אזרחים עשירים ו 90 עובדים זרים (בהגזמה)

אבל כנראה שלו בגלל שהערבים והחרדים מתרבים בקצב גבוהה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בן 29. הנקודה היא להתאים את צורת החיים למקצוע. הוא לא טוען שמי שבחר מקצוע שמרוויח פחות לא יוכל לקנות בית, פשוט הוא צריך לדעת שהוא לא יוכל לגור בוילה\דירת 5 חדרים וכו'.

מה לא ברור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק. מה גם שלא כולם יכולים להיות מהנדסים ורופאים או עורכי דין חלילה. מה עם עם כל בעלי המקצוע ונותני השרותים הפשוטים

בגלל שהם טובים בנושאים אחרים ואוהבים את המקצוע שהם בחרו בו הם צריכים לחיות בחרפת רעב ולהיות מנוצלים על ידי קבלנים?

או שיעבדו בתחום שהם לא אוהבים ויעסקו בתחומים שהם כן אוהבים בזמנם החופשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא ברור?

איך יקנה בית? יקח משכנתא? חח עזוב לקנות אפילו שכירות אי אפשר לשלם

או שיעבדו בתחום שהם לא אוהבים ויעסקו בתחומים שהם כן אוהבים בזמנם החופשי.

זה מתכון לחיים אומללים אתה באמת מאמין למה שאתה כותב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...