הפתרון למצוקת הדיור: אלי ישי אישר הקמה של 4300 יחידות דיור, לחרדים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפתרון למצוקת הדיור: אלי ישי אישר הקמה של 4300 יחידות דיור, לחרדים

רפאלח

Recommended Posts

הלבנת כספים, מאפיה רבנית... הבנתי ת'כיוון שלך.

אם כבר נכנסים לכיס האישי של המגזר, אפשר גם להזכיר את שוק הסמים שלא מעט מהחילונים מממנים.

ובציבור הערבי מגלגלים כספים לחנויות ברשות הפלסטינית, סחר בנשק וסמים, והונאות של ביטוח לאומי (עובדים את המינימום הנדרש כדי לקבל דמי אבטלה, וחוזר חלילה).

ואני כמובן לא מכליל, בניגוד לאחרים.

הנה משהו בשבילך - חלק מהנתונים על תקציבי העברה למגזרים שונים מאוד מעורפלים. יש כמה תקציבים לעומת זאת שגלויים לעין - לדוגמא תקציבי איזון של משרד הפנים למועצות השונות.

http://www.masham.org.il/NewsPaperKey/Documents/izun2606112.pdf

מלבד המועצות הערביות (כצפוי, כולל ערים מעורבות כעכו ורמלה ולוד שהוכרזו כאיזורי עדיפות) ועיירות נחשלות (כצפוי) יש כמה הפתעות -

בני ברק - הנטועה במרכז הארץ, עם מחירי נדל"ן מרקיעי שחקים, תקציב האיזון הגבוה ביותר בארץ - 60 מיליון ש"ח (400 ש"ח לתושב).

יחד איתה כל אחת ואחת מהמועצות המקומיות עם אוכלוסיה חרדית דומיננטית.

אבל הנה עוד הפתעות משעשעות -- ברשימה מככבות מספר מועצות מקומיות, בעלות אוכלוסיה מאוד חזקה ואפילו עשירה שמקבלות תקציבי איזון עסיסיים. המשותף לכולן? מיקום גאוגרפי מעבר לקו הירוק (לא ממש מפתיע, אה?)

אפרתה - עם אוכלוסיה מבוססת - 10 מיליון ש"ח. כאלף ש"ח לתושב.

אורנית - יישוב עשיר ומבוסס, מחיר בית 2-3 מיליון - 4.5 מיליון ש"ח. צמוד לאורנית מצפון-מערב - מועצת דרום השרון (תקציב איזון - 0).

שומרון - יותר מ-40 מיליון. יותר מאלף ש"ח לתושב.

לעומת זאת - ערי הסטלנים בגוש דן - תל אביב ובנותיה, לא נזקקות לתקציבי איזון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז אתה מוזמן לחזור למאהל שלך ברוטשילד, שלדעתי מתהפך בעקבות כל הבטלנים האלה שפוקדים את הרחוב...

שמת אותי באור לא חיובי בעניין הזה. ורק בשביל לשים דברים על דיוקם, לא הפגנתי בעבר על מחירי הדיור, אני לא צבוע, ואני יודע טוב טוב את הפרשי המחירים בין חו"ל, לארץ.

מה שמפריע לי בכל העניין זה החרדים והבאלגן הנוראי שהם עושים בממשלה העקומה שלנו.

אז ככה זה שיש שר ששמו אלי ישי. כי כשנשרף הכרמל וכל המדינה זעקה, רק אז התעורר המחדל. לישיבות הוא הפך שולחנות בכנסת. בשביל להכניס תקציבים למשריצי ילדים במגזר שלו הוא פוצץ עולמות, הוא נגס בתקציב כמעט מכל פינה אפשרית בשביל לעשוק את ראש הממשלה בשביל כנסת יציבה.

אבל ש11 שנים התלוננו על זה שיש מחסור בתקציבים למכבי אש, הוא לא הזיז אצבע, למרות שזה התיק שלו. ועובדה שזה התפוצץ לו בפנים.

אבל זה שכל המדינה זועקת על יוקר מחיה בתחומי מדינת ישראל, אני לא יודע עד כמה אפשר לשמוח מזה ועד כמה זה יתן לנו משהו, הכותרות היחידות שתראה זה שהוא עדיין מזיז את התחת לכיוון של החבר'ה שלו. איזה אישורים הוא נתן בשביל להקל על המצוקה באיזורים שבאמת מתלוננים שחסר?

ולמה הכסף עדיין ממשיך לזרום לכיס הפרטי של הרבנים? הרי משם הוא לא יוצא, לא סתם הם לבושים בצבע שחור, זה חור שחור למזומנים.

רשתות פרטיות יש להם ועוד איך. על כמעט חינם שמעת? חיפוש בגוגל עשית? הנה, קיצרתי בשבילך:

קישור

יש להם פרטי (רימון)

יש להם סגירה הרמטית מכל הקצוות של הטכנולוגיה (פלאפון "כשר")

יש להם ארגוני גמ"ח שדואגים להשאיר את הרעבים, רעבים. (give to a man a FISH, and you feed him for a day. TEACH him how to fish, and you fed him for life.)

יש להם ישיבות כדי להשאיר את הטפשים, טיפשים. (עוד בורג במכונה המשומנת לייצור חיילים לרבנים)

יש להם מערך שלם של הלבנות כספים (תרומות)

יש להם ארגונים יעודיים למרר את החיים של מי שרוצה לעזוב אותם.

יש להם מנגנון סחיטת כספים ממדינה שלמה (הכשר, בד"ץ, מהדרין)

יש להם מנגנון סחיטת כספים "רגשיים" מעם שלם (רבי שעושה ניסים!, רק תשלם לו כמה אלפים. ואם זה לא עבד, אז לא התפללת מספיק. אין החזר כספי.)

לאן הכסף הולך בסופו של דבר? לרבנים. ומשם הוא מטפטף באיטיות נוראית, ל...שום מקום.

אז הסכמנו לזה שחסר כסף במדינה, והוא ימשיך להיות חסר וליצור חור בתקציב הממשלתי.

אז הסכמנו לזה שיש להם הרבה נציגים בממשלה שלא דואגים לאף אחד אחר חוץ מלובשי השחורים. (קרי, "פנגווינים") והראשי הוא אלי ישי.

אז, BarBee, אל תסנגר עליהם, במטותה ממך. הנרקומנים הרבה יותר טובים מהחרדים (בהקשר הזה). הם לפחות משלמים מיסים, שבסופו של יום, הולכים לכיס של הרבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא את ההודעה שלך ומרגיש כמו בעיתון גרמני בסוף שנות ה-30.

השנאה שיש בך פשוט חולנית. אתה מפיץ שקרים בכמויות הזויות.

כבר ניהלתי פה דיונים עם אנטי דתיים, אבל אתה ברמה אחרת לגמרי.

אני אגיב רק על הזיה אחת שלך, וזה בעצם יסכם הכל

יש להם ארגונים יעודיים למרר את החיים של מי שרוצה לעזוב אותם.

אני עזבתי לפני שנים, ומשום מה אף אחד לא בא לחפש אותי. לשיטתך אני צריך להחליף זהות ולרדת למחתרת.

תפסיק להזות, זה לא בריא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא את ההודעה שלך ומרגיש כמו בעיתון גרמני בסוף שנות ה-30.

השנאה שיש בך פשוט חולנית. אתה מפיץ שקרים בכמויות הזויות.

כבר ניהלתי פה דיונים עם אנטי דתיים, אבל אתה ברמה אחרת לגמרי.

אני אגיב רק על הזיה אחת שלך, וזה בעצם יסכם הכלאני עזבתי לפני שנים, ומשום מה אף אחד לא בא לחפש אותי. לשיטתך אני צריך להחליף זהות ולרדת למחתרת.

תפסיק להזות, זה לא בריא.

על מה אתה מדבר בדיוק?

על המיליארדים שהולכים לחרדים?

ציטוט מהארץ:

עוגת התמיכות שחילקה המדינה אשתקד מבהירה את ההעדפה הברורה של מוסדות דת על פני מוסדות תרבות: מוסדות דת וישיבות קיבלו 1.15 מיליארד שקל ב־2009, בעוד שלמוסדות תרבות וספורט הסתפקו ב־495 מיליון שקל - רק 23%.

מקור

או,

על זה שרוב הדירות המוזלות שיצאו השנה יועדו רק לחרדים?

ציטוט מYNET:

בזמן שזוגות צעירים אינם יכולים לרכוש דירה בגלל המחירים הגבוהים, מתברר שיותר ממחצית יחידות הדיור המוזלות שהציעה הממשלה מתחילת השנה – מיועדות לחרדים. בדיקת "ממון"

מקור

או שיש עסקנים חרדים שממררים את אלו שרוצים לצאת לעולם החרדי?

ציטוט כותרת מהפסקה האחרונה:

מי שביקש את הטלפון של ה.ל.ל הופנה לעמותה החרדית

הפסקה עצמה:

עמותה של קבוצת עסקנים חרדים, בהם משה דניאל רביץ, בנו של סגן שר החינוך ח"כ אברהם רביץ מיהדות התורה, שנרשמה תחת השם "ה.ל.ל עמותה ליוצאים לשאלה", אף שמטרתה הפוכה: לשכנע יוצאים לשאלה להישאר במסגרת החרדית.

מקור

מאמר אנונימי שמוגש מאת עמותת "דרור". ציטוט מפסקה שניה:

ה"יוצאים בשאלה" נאלצים לעבור את כל הדרך הזאת בחשאי. עליהם לקבל החלטות קשות ביותר ולפתור אותם בעצמם ולבד. החברה החרדית מערימה קשיים על הרוצים לעזוב אותה. לרוב מופעלים עליהם, לחצים שונים כגון איומים, סחיטה, לעיתים שולחים אחריהם את " משמרות הצניעות" כדי לפגוע בהם.

מקור

אלו כמובן עמותות ללא מימון ממשלתי. למה? כי יש שרים עסקנים שלא נותנים להם שקל, ואת שאר המליונים יקבלו העמותות להחזרה בתשובה.

ציטוט:

בעתירה מציינת העמותה כי משרד החינוך העביר כ-71 מיליון שקל מתקציבו ב-2001 לעמותות החזרה בתשובה, וזאת ללא כל קשר ל-775 אלף השקלים שהועברו מקרן העזבונות, בהמלצת משרד החינוך, לארגוני ההחזרה בתשובה. לטענתם, לעמותות המסייעות ליוצאים בשאלה אין כל הקצבה בבסיס התקציב של משרדי הממשלה השונים.

מקור

-----------------------

וגם אני עזבתי את הדת לפני 13 שנים, מחרדי כבד, לבנאדם נורמלי. והספקתי לראות הרבה, ועדיין רואה הרבה, כי המשפחה שלי עדיין חרדית מכל הקצוות, ואני יודע איך זה להיות שם עם כל הלחצים שהם מפעילים כדי להשאיר אותי בפנים. ועדיין. כנראה שהם לא התגברו על זה..

אז, שנאה, אין לי. אני פשוט יודע מי הם ומה הם עושים, שיבושם להם.

מה שכן, מפריע לי שהם מתערבים לי בחיים, ובמיוחד אלו ששם למעלה בממשלה. שכבר אמרתי מה כל עיסוקם.

אז לשיטתי, כן. אתה צריך לרדת למחתרת, ולחיות שם. ותחליף גם זהות. כי אני לא יודע באיזה סרט אתה חי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה חילוני שפוי יגור מחוץ לתחומי הקו הירוק? איזה טיעון יהיה לו? אידיאולוגי? וממתי יש לחילונים מקום בירושלים? ועוד באיזור הזה?

אז למה לאשר שם 4300 יחידות דיור ולא בת"א, או במקומות הקרובים לשם? ולמה לא בדרום?

למה דווקא שם?

מתי תבינו שבשום מקום לא כתוב בתנ"ך "תגור ביהודה ושומרון ותזכה לאריכות ימים"?.

הטיעון האידיאולוגי של הדתיים שגרים מחוץ לתחומי הקו הירוק הוא לא דתי. זה לא הלכה. זה טיעון לאומני נטו.

הטיעון הוא "זאת האדמה שלנו,ואף אחד לא ייקח אותה מאיתנו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצטט את "הארץ" זה כמו לצטט את החמאס.

והעובדה שמוסדות דת מקבלים תקציב, מה בדיוק הבעיה?!

גם ערבים מקבלים כספים.

זרוק ת'חרדים לגטו ותחכה שימותו. בטח זה יעשה לעולם רק טוב.

ואני לא מתייחס ל"מאמר אנונימי".

כמובן שיש קיצונים, כמו נטורי קרתא וקנאי דת שמנסים להשליט את עצמם על אחרים. מיעוט קטנטן.

מפה ועד ל"מירור חייהם של חוזרים בשאלה" הדרך ארוכה.

גם איתי דיברו אנשים טובים שהכרתי וניסו לעזור לי בדרך שהם ראו לנכון.

מה לא בסדר?! הרוב המוחלט (99.9) עושים כרצונם, ואף אחד לא רודף אחריהם.

ראית סדרת והתייחסת לזה כעובדה. צא מהסרט.

כל משפחה מתערבת בחיים של בניה.

כל הורה מתערב כשהבן שלו הולך בדרך שהוא לא רצה מלכתחילה.

הורה שלא מעניין אותו מהילד, לא ראוי להיות הורה.

אז הוריך דתיים, ומפריע להם שלא הלכת בדרכם. ככה זה יהיה עד שהם ימותו (עד 120). תגיד תודה שלהוריך אכפת ממך ותתקדם.

לך לפנימיות נוער ותשאל את הילדים מה הם מעדיפים. הורה דתי שמעורב בחיי הילד שלו, או הורה נרקומן שקנה מנה על חשבון ארוחת הצהריים של הילד שלו. עצם זה שאתה מעדיף נרקומנים ולא חרדים, מראה שהבעיה אצלך.

העובדה שאתה חוזר בשאלה (לטענתך) עושה לי קצת סדר בעניינים.

חוזרים בשאלה מתחלקים לשתי קבוצות:

אלה שהופכים לשונאים הכי גדולים.

אלה שמרגישים זכות לחוות את שני הצדדים ולהיות הכי אוביקטיביים שיש.

אתה כנראה מהקבוצה הראשונה, כי אני בטוח מהשנייה.

לא זכור לי מנורות מזהב טהור.

או מרצדס של ראשי הישיבה.

או "חליפות שחורות" עם כיסים נסתרים נוטפי דולרים.

או תכנית סודית לחטיפת חוזרים בשאלה.

או מערך סוכנים חשאיים לאיתור עקבותיהם של אלה שכן החליפו זהות וירדו למחתרת...

(מה שעושות הזיות...)

רציתי לכתוב לך כמה דברים בנימה יותר אישית, אבל התחרטתי.

כל כך הרבה שטויות (על סף תעמולה) כתבת, שפשוט אין טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי תבינו שבשום מקום לא כתוב בתנ"ך "תגור ביהודה ושומרון ותזכה לאריכות ימים"?.

הטיעון האידיאולוגי של הדתיים שגרים מחוץ לתחומי הקו הירוק הוא לא דתי. זה לא הלכה. זה טיעון לאומני נטו.

הטיעון הוא "זאת האדמה שלנו,ואף אחד לא ייקח אותה מאיתנו".

חלקם הגדול משתמש בטיעון הלאומני כהסוואה לטיעון האמיתי - רווחה כלכלית. הקרקע זולה או בחינם, התשתיות על חשבון המדינה, שפע של תעסוקה ברשויות המקומיות וכו'. אם משפחה מחזיקה עדיף לה לגור מעבר לקו הירוק מאשר לגור בפריפריה ולשלם הרבה יותר על בערך אותם דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלקם הגדול משתמש בטיעון הלאומני כהסוואה לטיעון האמיתי - רווחה כלכלית. הקרקע זולה או בחינם, התשתיות על חשבון המדינה, שפע של תעסוקה ברשויות המקומיות וכו'. אם משפחה מחזיקה עדיף לה לגור מעבר לקו הירוק מאשר לגור בפריפריה ולשלם הרבה יותר על בערך אותם דברים.

פה אני התייחסתי לטענה שלו ש"איזה חילוני יתיישב מעבר הקו הירוק!",רק רציתי להדגיש שהטיעון ה"אידיאלוגי" הוא לא קשור לדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...