הפתרון למצוקת הדיור: אלי ישי אישר הקמה של 4300 יחידות דיור, לחרדים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפתרון למצוקת הדיור: אלי ישי אישר הקמה של 4300 יחידות דיור, לחרדים

רפאלח

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזה כיף, עוד הזדמנות לשחרר לחץ על החרדים!

מי אמר שזה רק לחרדים? למה חילוני לא יכול לגור שם?

כי ככה הכי נוח להגיד? כי איזה עיתונאי אנטי דתי אמר?

כי זה מה שכתוב בוואלה-ג'אזירה?

איפה התקנון שאושר עם הסעיף *לחרדים בלבד?

ואחרי הכל, אלי ישי משרת את הציבור שבחר בו.

תתלוננו על הנציג שאתם בחרתם ובמקום לעבוד, הוא עסוק בספירת קלוריות במזנון הכנסת.

אני לא הצבעתי בכלל, ככה הכי טוב. לפחות אין תחושת בגידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי דירות זה יקר, ומשכנתא זה סיפור ארוך טווח.

ולא יעבור הרבה זמן עד שכמה דוסים יסגרו את הכבישים וישרפו חנויות שמוכרות טלפונים עם ובגדים עם שרוולים קצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה חילוני שפוי יגור מחוץ לתחומי הקו הירוק? איזה טיעון יהיה לו? אידיאולוגי? וממתי יש לחילונים מקום בירושלים? ועוד באיזור הזה?

אז למה לאשר שם 4300 יחידות דיור ולא בת"א, או במקומות הקרובים לשם? ולמה לא בדרום?

למה דווקא שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי 1600 דירות שאושרו יבנו בשכונה הזו:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%9E%D7%AA_%D7%A9%D7%9C%D7%9E%D7%94

בנוסף ע"פ הכתבה:

http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3527762,00.html

מכינים תוכניות ל-700 יחידות דיור בגבעת זאב ועוד 2000 בשכונה שלפי כיום מאוכלסת ע"י ערבים בעיקר (גבעת המטוס).

אלי ישי משרת את האינטרסים של הציבור שבחר בו - ועל זה מגיע לו כל הכבוד ואין על זה ספק בכלל, אבל בדרך הוא פוגע באוכלוסייה אחרת.

ולגבי השורה האחרונה שלך - זה טעות, ואתה לא מבין כמה (כמו יותר מ-50% מאוכלוסיית המדינה שלא הצביעה בבחירות האחרונות אאל"ט). אל תשכח שאם אתה לא מצביע לא רק שאתה לא נותן את הקול שלך למפלגה שלפחות ע"פ המצע שלה אמורה לייצג אותך, אתה גם מחזק מפלגות שאתה לא רוצה שייוצגו בכנסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד אתה צודק.

2000 דירות באזור עם צביון ערבי, איך זה בדיוק "לחרדים"?

כרגיל, נמצא האשם.

הטיעון "אם אתה לא מצביע, אתה מחזק אחרים" לא עובד עלי.

בסופו של דבר אף אחד בכנסת לא מקיים הבטחות. לא ביבי ולא נעליים.

המשחק הזה מכור מראש. הערבים יקבלו את אותם קולות, מר"צ תישאר בפינה, והליכוד ישחק כרגיל בנוגע-לא נוגע.

כשאוכל לתת את הקול שלי לאדם ספציפי, ארגיש יותר טוב.

כרגע בשביל לתמוך בכחלון (לדוגמה) אני צריך להצביע לביבי.

בשביל לתמוך ביחימוביץ' אני צריך להצביע לפרץ.

בשביל אטיאס אני צריך להצביע לישי.

שיטה רקובה, ואני לא מקבל אותה.

איזה חילוני שפוי יגור מחוץ לתחומי הקו הירוק? איזה טיעון יהיה לו? אידיאולוגי? וממתי יש לחילונים מקום בירושלים?

יש הרבה חילונים שגרים בשטח שהשמאל לא מכיר בו.

או שהם לא שפויים, או שאתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד אתה צודק.

2000 דירות באזור עם צביון ערבי, איך זה בדיוק "לחרדים"?

כרגיל, נמצא האשם.

זה לא, ציינתי עובדה (תוכננו של 4000 יח"ד בשכונה מעורבת, כיום קיימות או נבנות 900 יח"ד שמיועדות לאוכלוסייה ערבית).

הטיעון "אם אתה לא מצביע, אתה מחזק אחרים" לא עובד עלי.

בסופו של דבר אף אחד בכנסת לא מקיים הבטחות. לא ביבי ולא נעליים.

המשחק הזה מכור מראש. הערבים יקבלו את אותם קולות, מר"צ תישאר בפינה, והליכוד ישחק כרגיל בנוגע-לא נוגע.

כשאוכל לתת את הקול שלי לאדם ספציפי, ארגיש יותר טוב.

כרגע בשביל לתמוך בכחלון (לדוגמה) אני צריך להצביע לביבי.

בשביל לתמוך ביחימוביץ' אני צריך להצביע לפרץ.

בשביל אטיאס אני צריך להצביע לישי.

שיטה רקובה, ואני לא מקבל אותה.

זה שטות וזה בדיוק מה שאתה לא מבין. הבחירות בישראל דמוקרטיות ולא מושחתות, ואם אתה לא תצביע רק אתה תפגע מזה (ואתה לבד לא תשנה כלום אבל אם עוד 20-30% יצביעו זה ישנה והרבה). אגב, ככל שפחות אנשים מצביעים כך מפלגות נישה יקבלו יותר מנדטים, ואם אתה לא רוצה את ש"ס כ"כ חזקה, או להוריד עוד מנדטים למלפלגות שמאל שאתה לא תומך בהן אתה חייב להצביע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא, ציינתי עובדה (תוכננו של 4000 יח"ד בשכונה מעורבת, כיום קיימות או נבנות 900 יח"ד שמיועדות לאוכלוסייה ערבית).

תחליט... 4000 בשכונה מעורבת? אז זה כבר לא "לחרדים בלבד"?!

זה שטות וזה בדיוק מה שאתה לא מבין. הבחירות בישראל דמוקרטיות ולא מושחתות, ואם אתה לא תצביע רק אתה תפגע מזה (ואתה לבד לא תשנה כלום אבל אם עוד 20-30% יצביעו זה ישנה והרבה). אגב, ככל שפחות אנשים מצביעים כך מפלגות נישה יקבלו יותר מנדטים, ואם אתה לא רוצה את ש"ס כ"כ חזקה, או להוריד עוד מנדטים למלפלגות שמאל שאתה לא תומך בהן אתה חייב להצביע.

גם מי שמצביע נפגע. לא סיבה מספקת בשבילי.

אחרי שכל כך הרבה אנשים לא מצביעים, היו צריכים להפנים כבר שהשיטה הנוכחית מסריחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליט... 4000 בשכונה מעורבת? אז זה כבר לא "לחרדים בלבד"?!

תקרא טוב טוב את מה שכתבתי ותבין שלא כתבתי כלום על כן או לא לחרדים בנוגע לשכונה הזו.

גם מי שמצביע נפגע. לא סיבה מספקת בשבילי.

אחרי שכל כך הרבה אנשים לא מצביעים, היו צריכים להפנים כבר שהשיטה הנוכחית מסריחה.

זה רק בכמה מערכות בחירות האחרונות, עד לפני לא ככ הרבה זמן אחוזי הבחירות בארץ היו גבוהים מאוד. אגב, יש מדינות בעולם שבהן אם אתה לא מצביע אתה נקנס!

חוץ מזה, למה ומדוע השיטה הנוכחית מסריחה? ולמה זה מונע ממך להצביע? גם חוסר הסכמה עם השיטה זה לא תירוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש הסכמה שאין פה קשר לחרדים. פותח האשכול הוזה.

השיטה מסריחה מכמה סיבות:

1. אותם מועמדים ריאליים לראשות הממשלה חוזרים בכל מערכת בחירות, כי תמיד נשאר להם כוח בגרעין המפלגתי.

אם הציבור היה מצביע לנציג ספציפי, מועמד שנכשל לא היה נשאר במעמדו בבחירות הבאות, כי המפלגה הייתה מבינה שהוא רק יזיק לה.

2. כפועל יוצא של אי אפשרות לבחור נציג ספציפית לכנסת, אין לציבור אפשרות לבחור את את הנציג לראשות הממשלה.

אם הציבור היה בוחר נציג ספציפית, המפלגה הייתה מריצה את הנציג הכי "אהוד" בציבור, ולא בגרעין המפלגתי, או באיזה סקר פנימי, או איך שלא בוחרים שם...

ביבי ראש הליכוד, ובבחירות מי שרוצה ליכוד, מקבל את ביבי.

פרץ ראש העבודה, ומי שרוצה את העבודה מקבל את פרץ.

וכן הלאה...

הלילה היה עימות פומבי בין הנציגים הרפובליקנים. חגיגה.

מי שיהיה מועמד בישורת האחרונה, יהיה זה שהרשים את הציבור, ולא חבורת עסקנים בתוך המפלגה.

גם חברי המפלגה ייבחרו ע"י קומץ. וכשהציבור יבחר במפלגה, כל מיני חסרי יכולת יכנסו לכנסת בלי שנכיר אותם בכלל.

אני לא מצביע כי אני לא רוצה את ביבי. גם לא את לבני או פרץ.

ליברמן יכול להבטיח וללהטט, אבל גם אם הוא יהיה ראש ממשלה, הליכוד יהיה חלק מהקואליציה החדשה, והם כבר יסרסו אותו.

גם ש"ס תהיה חלק מהקואליציה, וכל הסיפור יחזור על עצמו. כל מה שישתנה זה מי שיהיה אחראי על הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש קשר, 1600 יחידות דיור הן בשכונה חרדית (ואני מניח שאין פה כוונה לשנות את הציביון שלה). יותר מזה, לפי כלכליסט, אלו 1600 הדירות שיחלו לבנות קודם כל. בנוסף אני לא מכיר את התוכניות של ישי לאיכלוס שכונת גבעת הטייסים - כיום אין בה חרדים (לפי כמעט ואין יהודים כלל שם), אך ייתכן שהוא מתכנן ליישב שם חרדים, נחכה ונראה.

השיטה מסריחה מכמה סיבות:

1. אותם מועמדים ריאליים לראשות הממשלה חוזרים בכל מערכת בחירות, כי תמיד נשאר להם כוח בגרעין המפלגתי.

אם הציבור היה מצביע לנציג ספציפי, מועמד שנכשל לא היה נשאר במעמדו בבחירות הבאות, כי המפלגה הייתה מבינה שהוא רק יזיק לה.

זה נובע מתוך 2 סיבות:

1. היה פריימריז והוא נבחר - אתה מוזמן להתפקד למפלגה ולהצביע.

2. המפלגה פועלת בדרך לא כ"כ דמוקרטית אך אין בזה כדי להאשים את שיטת השלטון.

2. כפועל יוצא של אי אפשרות לבחור נציג ספציפית לכנסת, אין לציבור אפשרות לבחור את את הנציג לראשות הממשלה.

אם הציבור היה בוחר נציג ספציפית, המפלגה הייתה מריצה את הנציג הכי "אהוד" בציבור, ולא בגרעין המפלגתי, או באיזה סקר פנימי, או איך שלא בוחרים שם...

ביבי ראש הליכוד, ובבחירות מי שרוצה ליכוד, מקבל את ביבי.

פרץ ראש העבודה, ומי שרוצה את העבודה מקבל את פרץ.

וכן הלאה...

היה, נוסה ונכשל כשלון חרוץ. התוצאה הייתה ראש ממשלה שאין למפלגתו רוב בקואליציה (תחשוב על מצב בו ראש הממשלה מהשמאל אך רוב הח"כים מהימין או להיפך), דבר שעוד יותר יפגע ביציבות השלטון במדינה שלנו.

זה גם הנחה סבירה שאם ביבי הוא ראש הליכוד אז בין כה וכה רוב מצביעי הליכוד יצביעו לביבי וכו' (למרות שהדוגמה של הליכוד לא טוב - ראש המפלגה נבחר ע"י מרכז המפלגה, אגב שיטות לא כ"כ דמוקרטיות בתוך המפלגה, שחיתות וכו').

כפי שאמרתי, אתה מוזמן להפתקד למפלגה האהודה עליך ולהצביע בפריימריז. אם המפלגה הזו בוחרת את נציגיה בשיטה שהיא אינה בחירות פנימיות הוגנות ופתוחות לכל מתפקדי המפלגה זו בעיה אחרת, אך היא לא באשמת שיטת הבחירות בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיעשו בחירות כך שבוחרים באותו פתק גם מפלגה וגם נציג מתוכה.

אחרי ספירת קולות למפלגה, יספרו את הקולות לנציגים שירכיבו את הרשימה שלה. הנציג המוביל יקבל את המושכות.

ריאלי או לא, אני גם ככה לא אמור למצוא פתרון למדינה.

השיטה הנוכחית לא מתאימה לי, נקודה.

וזה לא אומר שלא אצביע יותר לעולם.

דווקא רוב הסיכויים שאצביע למפלגה קטנה שהראש שלה מתאים לי, בידיעה שהיא לא תגיע רחוק ותשכח מכל אידיאולוגיה והבטחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו לא בסדר איתך, אתה לא מעודכן?

וזה עוד משנה שעברה:

http://news.walla.co.il/?w=/22/1651460

ציטוט הכותרת:

אושרה הרחבת השכונה החרדית רמת שלמה בירושלים
אז בנימה הזאת, תפסיק לגבב שטויות לפני שאתה בודק את דבריך.

ובחזרה לדיון:

מסכים איתך לגבי העניין של השיטה, מסריחה מהיסוד. כל בחירות אותם אנשים חוזרים למקומות החשובים שמשפיעים לנו על החיים.

כל מה שנותר לשאול זה עד מתי נמשיך לאכול את החרא שהם מאכילים אותנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...