חדש במאהל המחאה ברוטשילד: גליוטינה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדש במאהל המחאה ברוטשילד: גליוטינה

vic07

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4107435,00.html

עוד מישהו פה חושב שהמפגינים מתחילים להגזים ובגדול? קודם הבערת צמיגים בחולון, עכשיו זה. אני עדיין תוהה מי משלם על הקונצים הללו (או מיהו אותו "תורם מסתורי" שתרם השכרת בניין משרדים קטן לטובת מטה המאבק).

ואגב, אולי כדאי להזכיר למפגינים את ההסטוריה של הגליוטינה, וכלפי מי היא הופנתה במסגרת המהפיכה הצרפתית אחרי שהם גמרו עם המלך והאצולה. ליברלים, אמרנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהם לוקחים את המחאה לכיוון לא נכון. זו סתם היסחפות מיותרת לחלוטין.

vic07 - מסכים איתך לחלוטין.

ההפגנה הייתה יעילה בלי כל האלימות והפרובוקציות, אז למה להעלות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואגב, אולי כדאי להזכיר למפגינים את ההסטוריה של הגליוטינה, וכלפי מי היא הופנתה במסגרת המהפיכה הצרפתית אחרי שהם גמרו עם המלך והאצולה. ליברלים, אמרנו?

הוצאת לי את המילים מהמקלדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק להזכיר שמה שאנשי השמאל האלה מבקשים לעשות זה להפסיק את המימון לחרדים (נכון שהם לא בסדר,אבל למי שכבר אברך להפסיק לו את המימון? להשאיר אותו למות ברעב? חשבתי שהרעיון הוא לקחת מהעשירים ולתת לעניים ולא ליצור עניים חדשים בשביל שמעמד הביניים יקבל איכות חיים גבוהה יותר) ולהפסיק את המימון להתנחלויות (מה שכמובן יבוא כבומרנג ויכריח אנשים ללכת לגור במרכז הארץ).

אני לא אומר שאני תומך בהתנחלויות או בחרדים,רק שתראו איזה שטויות הם אומרים,כשאתם תומכים באנשים האלה תחשבו פעמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(נכון שהם לא בסדר,אבל למי שכבר אברך להפסיק לו את המימון? להשאיר אותו למות ברעב? חשבתי שהרעיון הוא לקחת מהעשירים ולתת לעניים ולא ליצור עניים חדשים בשביל שמעמד הביניים יקבל איכות חיים גבוהה יותר)

הם לא עניים, הם אוכלי חינם. ברגע שיקטע המימון האסטרונומי שהם מקבלים, לא תיהיה להם ברירה אלא לצאת לעבוד כמו כל אזרח במדינה הזאת. ואם הם לא עומדים בחשבונות ובמחייה של המשפחה שלהם, אז שישריצו קצת פחות ילדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא עניים, הם אוכלי חינם. ברגע שיקטע המימון האסטרונומי שהם מקבלים, לא תיהיה להם ברירה אלא לצאת לעבוד כמו כל אזרח במדינה הזאת. ואם הם לא עומדים בחשבונות ובמחייה של המשפחה שלהם, אז שישריצו קצת פחות ילדים.

נגיד,מה יעשה אברך בן 30-35 עם 8 ילדים?. יתחיל לעשות בגרויות ויהרוג חצי מהילדים שלו?.

אתה לא יכול להשאיר אותו למות ברעב,זה כמו להגיד "יש לי פתרון למצב! בוא נבטל את כל קצבאות למובטלים,כי גם ככה הם אוכלי חינם".

הפתרון היחיד למצב של החרדים זה חינוך,חינוך וחינוך. זה הדרך היחידה לצאת ממעגל העוני,ככה מלמדים בשיעור גאוגרפיה שהוא חלק מה"בגרויות הפנימיות". אם תבטל את הקצבאות לחרדים,קשה לי להאמין שגם אם הילדים של החרדים ירצו,הם יוכלו להוציא תעודת בגרות ולקבל חינוך טוב.

הסיכוי היחידי זה הדור הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם דבר אחד אני מסכים - רוב השינויים צריכים להיות הדרגתיים. אכן אי אפשר לדרוש מאדם עם 8 ילדים שימצא מעכשיו לעכשיו מקור חדש "לפרנס" אותם (ואני מקווה שאתה מבין למה המרכאות). עם זאת, יש שינויים שניתן לדרוש שיחולו מיידית על על נכנס "חדש" לקטגורייה מסויימת. ניתן לדרוש שעבור כל ילד "חדש" (כזה שיוולד החל מ9 חודש מהחלת החוק) לא תינתן קצבה אם כבר יש יותר משני ילדים קודמים במשפחה. ניתן לדרוש שכל צעיר חרדי שמגיע לגיל גיוס אחרי החלת החוק יגוייס. ניתן לקבוע שלא תינתן קצבה לאף תלמיד כולל חדש. וכולי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לבטל לאנשים שיש 8 ילדים קצבאות.

אבל, צריך להחליט שמעכשיו מי שמביא מעל 2 ילדים לא יהיה זכאי לקצבא.

צריך גם לקבל החלטה שמעבר ללימודי תורה הם גם ילמדו לימודים רגילים, ויכירו דברים מעבר לה'.

וכו' וכו' וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך גם לקבל החלטה שמעבר ללימודי תורה הם גם ילמדו לימודים רגילים, ויכירו דברים מעבר לה'.

עד כמה שאני תומך ברעיון, אני משתדל להיות מציאותי ולהכיר בכך שלא ניתן להכריח אף אחד ללמוד דבר, גם לא ע"י מניעת תקציבים למוסדות לימוד חרדיים. ניתן רק לדאוג לכך שהלימודים הללו יהיו האופצייה העדיפה עבורם. למשל, אם החרדים ייאלצו לדאוג באופן ריאלי לפרנסה, ירצו או לא ירצו הם יצטרכו לרכוש השכלה (או מקצוע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני תומך ברעיון, אני משתדל להיות מציאותי ולהכיר בכך שלא ניתן להכריח אף אחד ללמוד דבר, גם לא ע"י מניעת תקציבים למוסדות לימוד חרדיים. ניתן רק לדאוג לכך שהלימודים הללו יהיו האופצייה העדיפה עבורם. למשל, אם החרדים ייאלצו לדאוג באופן ריאלי לפרנסה, ירצו או לא ירצו הם יצטרכו לרכוש השכלה (או מקצוע).

מסכים מאוד איתך.

זה כבר עכשיו קורא,אני מאמין שעוד ככה 2-5 שנים האופצייה אצל החרדים לא לעשות בגרות תהיה לא-ריאלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הראו גליוטינה ושרפו צמיג אחד, ביג דיל. גם הרופאים וגם עובדי פרי הגליל שרפו צמיגים. קפוץ לראות את המחאה באנגליה, ותחזור אלינו. המחאה אצלינו מתורבתת לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זכור לי שהרופאים שרפו צמיגים - אתה מוזמן להאיר את עיני. ובקשר לגליוטינה, אומנם אין בה אלימות או הפרת סדר בפועל, אבל האם אתה באמת שלם עם הרמיזה שיש לערוך הפיכה ולהוציא את ההנהגה הישראלית להורג בכיכר העיר? או שלדעתך הסימבוליות היא אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם אחרונה שבדקתי, עדיין צריך ללמוד כל היסודי, החטיבה וחלק מהתיכון תנ"ך ואח"כ לגשת לבחינת בגרות, כדי לקבל תעודת בגרות מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זכור לי שהרופאים שרפו צמיגים - אתה מוזמן להאיר את עיני. ובקשר לגליוטינה, אומנם אין בה אלימות או הפרת סדר בפועל, אבל האם אתה באמת שלם עם הרמיזה שיש לערוך הפיכה ולהוציא את ההנהגה הישראלית להורג בכיכר העיר? או שלדעתך הסימבוליות היא אחרת?

בקשר לשריפת צמיגים - צודק, היה זכור לי שגם הרופאים.

בכל מקרה, איפה רשמתי שאני שלם עם זה? איפה אמרתי שאני תומך בזה גם? פאקינג 2 אנשים הביאו את זה לשם, זה הכל. הם לא מייצגים שום דבר ואין להם קשר לראשי המחאה. לא מובן איך אתה בכלל מנסה לעשות דה לגיטימציה לכל המחאה בגלל דבר אחד מסכן. איך אפשר להיות נגד המחאה הזו גם? עדיין לא הבנתי. לא נתקלתי בטיעון אחד שיש בו קצת היגיון מהצד השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...