עדי טלמור - האם לאדם יש זכות לבחור לסיים את חיו בכבוד? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדי טלמור - האם לאדם יש זכות לבחור לסיים את חיו בכבוד?

iakovl

האם לאדם צריכה להיות הזכות למות בכבוד?  

1523 הצבעות

1. 1. האם לאדם צריכה להיות הזכות למות בכבוד?

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

על פי ההלכה אסור לבנאדם להתאבד, והוא נקרא רוצח וזה סוגיה האם קוברים אותו ביחד עם כולם.

לעצם המקרה של עדי טלמור, לדעתי התקשורת חטאה שהיא פרסמה את זה בצורה כזאת, זה סתם מעודד עוד מקרים כאלה(בצהל לא מפרסמים שום התאבדות)

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה הרבה הבדל, בין למות עוד חודש-חודשיים לבין למות באופן יזום השבוע. (מבחינת הנפטר ומבחינת המשפחה)

יש היבט נוסף שיש לשים אליו לב. "ההמתות-חסד" הן דבר מאוד יקר. מי שמותיר אחריו משפחה, זה נוגס בסכום של הירושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתווכחים על 2 דברים שונים.יש הבדל בין המתת חסד-שזה המקרה הזה.לבין התאבדות שזה מקרה אחר

:facepalm: אנשים מדברים שטויות מבלי שהם מבינים את זה... המקרה של עדי טלמור הוא לא המתת חסד

המתת חסד - גורם צד ג' (לרוב רופא) מסייע לאדם שמעוניין לשים קץ לחייו מסיבה ____ אבל לא מסוגל לעשות זאת פיזית כי הוא ____

התאבדות - האדם שרוצה לשים קץ לחיו שם קץ לחיו מבלי שמישהו קשור לנושא הזה ישירות, הסיבה היחידה שהוא נסע לשוויץ היא כי שם יכולים לתת לו את הרעל שיהרוג אותו בצורה הומנית מבלי להוסיף לסבל שלו

לעצם המקרה של עדי טלמור, לדעתי התקשורת חטאה שהיא פרסמה את זה בצורה כזאת, זה סתם מעודד עוד מקרים כאלה(בצהל לא מפרסמים שום התאבדות)

שום חטא...

לגבי מתאבדים בצה"ל, בתור אחד שעסק בזה מתוקף תפקידו בצבא... זה לא יוסיף ולא יוריד מהכמות. לגבי פרסום, פשוט לא מפרסמים מקרה מקרה אבל יש פרסום מדי פעם של סטטיסטיקה

אני לא רואה הרבה הבדל, בין למות עוד חודש-חודשיים לבין למות באופן יזום השבוע. (מבחינת הנפטר ומבחינת המשפחה)

יש היבט נוסף שיש לשים אליו לב. "ההמתות-חסד" הן דבר מאוד יקר. מי שמותיר אחריו משפחה, זה נוגס בסכום של הירושה.

מה קשור ה"ירושה"...

הסיבה היחידה שזה עולה הרבה כיום בשוויץ היא כי צריך לטוס, להתאכסן, קבורה וכו'... אם זה יהיה חוקי בארץ הדבר הזה יעלה גרושים (עלות הסם + בדיקות צד ג' בשביל לאשר את מצב החולה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מה לא מובן? זה קשור ועוד איך.

בנאדם שמותיר אחריו משפחה ובוחר לשים קץ לחייו בשוויץ, או איפה שזה לא יהיה "מבזבז" את הכסף שהמשפחה שלו, הייתה יכולה לקבל במקום.

אנחנו מדברים על המצב כפי שהוא היום. כרגע, לא קיימת אלטרנטיבה אחרת זולה יותר. אם הייתה לי משפחה, הייתי מעדיף שעשרות אלפי השקלים יגיעו למשפחה שלי במקום אותו ארגון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא של התאבדות "חיובית" גם מעלה סוגיה קשה נוספת של מימוש ביטוח חיים שלרוב אינו מכסה התאבדות, במקרה כזה נראה את המשפחה נכנסת לקרב משפטי עם חברת הביטוח שבכל מקרה המתאבד היה נפטר תוך מספר חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרם הבנתי מדוע התפיסה היא כי מוות הוא דבר שלילי. הוא חלק מהחיים וככה זה.

אם זה יקרה לפני או אחרי, לפי בחירת האדם שחי אותם זה לא באמת רלוונטי.

ואני בספק אם הקבורה לאחר המוות תטריד אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיני כחברה אנחנו צריכים לשדר את זה שזה שלילי (ע"י זה שזה לא יהיה דבר שהוא חוקי וזמין) וע"י כך נציל את המעט שאולי מתלבטים ויבחרו לעשות את זה רק כי מדובר בדבר קל. כי אחרי הכל מה הבעיה להתאבד? אם אני אהיה חולה וארצה למות אני יכול לקחת 1001 דברים שהם רעילים לי והם חוקיים להשגה. חשוב להדגיש אבל שאני לא בעד שיהיו לכך השלכות חוקיות כלשהן. המדינה צריכה לנסות למנוע התאבדויות אך לא בעזרת הרתעה מעונש לנותרים מאחור.

לגבי המתות חסד- אני בעד. זאת זכותו של אדם שיתנו לו לסיים את חייו אם הוא רוצה, במיוחד כאשר אין לו את היכולת לעשות זאת בעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מה לא מובן? זה קשור ועוד איך.

בנאדם שמותיר אחריו משפחה ובוחר לשים קץ לחייו בשוויץ, או איפה שזה לא יהיה "מבזבז" את הכסף שהמשפחה שלו, הייתה יכולה לקבל במקום.

אתה שוכח את העובדה שלמות בישראל זה לא בחינם ... קדישא הם לא בדיוק ארגון נדבני... מה שאומר בסוף שהמוות בשוויץ לא יקר כל כך יחסית למוות בארץ, פשוט בשוויץ נותנים לבן אדם לבחור איך ומתי למות ואצלנו פשוט מחכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהתפיסה במערב לחיים ומוות היא נכונה. ישנה פוביה מהמוות. "משווקים" את המוות כדבר רע במקום לנסות להסביר שזה חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהחיים. יש למצות את החיים [כמובן שכל אחד והגדרתו שלו למיצוי החיים], אך בסוף מתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...