המחאה: בנייה ציבורית ופיקוח על שכ"ד, חינוך חינם מ-גיל 0, בריאות בחינם - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחאה: בנייה ציבורית ופיקוח על שכ"ד, חינוך חינם מ-גיל 0, בריאות בחינם

Judas Iscariot

Recommended Posts

מה שהכי מעניין, ש 30% ממצביעי הליכוד שתומכים במחאה, תומכים בה למרות שהם חושבים שהיא פוליטית.

כי הם מסוגלים לעשות אבחנה בין מהות המחאה והסיבות העיקריות, לבין הטרמפ שכמה אירגוני שמאל רוצים לעשות על גבי המחאה כדי להשיג רווח פוליטי.

אל תתנו לבולשיט לבלבל אותכם.

יש בעיות קשות ואמיתיות במדינה שנוגעות לרוב האוכלוסיה במידה רבה.

והמחאה היא התגובה של העם שרק מתחיל להתעורר ולהבין שאפשר וחייבים להילחם.

תודה לפעילי השמאל שעזרו לגלגל את המחאה.

תרגיעו קצת את הפוליטיזציה ותתרכזו במה שחשוב באמת, איחוד העם נגד כל מי שלא עושה את תפקידו בשירות הציבורי ונכשל בדאגה לעם וניהול הכלכלה חסרת הרסן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה שהכי מעניין שאתה (kalen) לא מבין כלום בסטטיסטיקה, שכן אחוז התומכים במחאה מהליכוד למרות שהם חושבים שהיא פוליטית אינו חייב להיות 30% אלא יכול להיות גם 15% בלבד.

בעצם, מה באמת שהכי מעניין אותי הוא הניסוח המדוייק של השאלה שהופנתה לנסקרים, משהו שמשום מה כמעט ולא מפרסמים בתקשורת הישראלית. אני, למשל, מסכים שיש על מה למחות בתחום הדיור. האם זה אומר שאני תומך בדיירי האוהלים? האם זה אומר שאני תומך בדרישות שהם הציגו מעבר לרעיון הכללי שיש לצנן את מחירי הנדל"ן? האם זה אומר שאני סומך עליהם שינסו להשיג משהו מעבר להפלת הממשלה? האם אני חושב שהם מייצגים אותי בצורה כלשהי? אם התשובה לכל השאלות הללו היא לא, האם אני בין תומכי המחאה בכל זאת לפי עורכי הסקר?

ועוד "נתון" מעניין: איש מחברי אינו מרוצה מעלויות הדיור כיום, אבל איש מהם אינו תומך במאבק במתכונתו הנוכחית (בינהם גם כמה אנשי שמאל). אני מתקשה להבין עד כמה יצירתי צריך היה להיות בניסוח השאלות ופירוש הממצאים כדי להכריז ש88% מהעם"בעד מאבק האוהלים". בכלל, מתי לאחרונה שמעתם שאלה עקרונית כלשהי ש98% מציבור כלשהו (בוחרי קדימה, לצורך העניין) ענו עליה את אותה התשובה? אפילו בקרב החרדים אין אחידות דעה שכזו בשום שאלה פוליטית או חברתית. האם יכול להיות שכל הסקר הזה מצוץ מן האצבע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל סקר הוא מצוץ מהאצבע אלא אם אין לך את המידע הסטטיסטי המלא עליו ואפשר לומר שהוא מדויק (מי נשאל, מה נשאל ובעיקר בעיקר מי מימן אותו - אותו סקר עם אותה שאלה יכול לתת תוצאות שונות אם המממנים שונים :)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהסקר מאוד הגיוני, אני באמת לא מכיר כמעט מישהו שמתנגד למחאה הזו..

אני באמת לא מבין איך אפשר להתנגד לדבר כזה, אפילו אם יש לה זיקים של שמאלניות זה לא הופך אותה לפחות טובה. (אני לא שמאלני)

מה שהכי מעצבן אותי זה שאנשים מתנגדים למפגינים שיש ברשותם מותרות כמו וכאלה אבל לא מבינים שההפגנה הזו היא של מעמד הביניים ולא של העניים.. אנשים בעלי תארים ומלומדים שלא מצליחים להגיע לשום דבר בעל משמעות, בקושי ש"כ ובטח שלא דירה.. כבר אין לאן לשאוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת המחאה הכי שקטה במזרח התיכון, בארצות הקרובות יורים באנשים ברחוב ומעלים את השרים למשפט...

קצת פרופורציות, לא תמיד מסכימים עם הכל אבל לפחות אם ברוב מסכימים אז מותר גם להתפשר ולפחות עכשיו להראות כח שאנחנו פה.

אחרכך אפשר יהיה לעשות קצת יותר סדר...

ממשלה חזקה וחכמה היא כזאת שיודעת לגרום לעם תמיד לשאוף ליותר ולחסום אותו בדרג הנכון.. הדבר היחיד שלקחנו מאמריקה זה את התרבות צריכה,

רק חבל שאת הדברים שכולם רוצים מוכרים פה בהרבה יותר משם, ומכל השאר הדברים שמאפשרים תרבות צריכה התעלמו לחלוטין.

בתים עם חדרים קטנטנים שבקושי מאפשרים מיטה ארון ופינת מחשב.. לילדים כבר אין מקום לשחק ברצפת החדר.

סלון שמאפשר כמות מצומצמת של רהיטים וחדרי שינה שמתאימים רק למיטות סטנדרטיות בקושי.

בחו"ל יש לאן לקנות עוד דברים ואיפה לאחסן את אותם דברים, יש מקום למכשיר , מכונת קפה על השיש וכדומה..

פה משלמים הרבה על קצת, ואפילו לחרא הזה התרגלנו.

מצד החד הממשלה רוצה "ירוק" אבל לוקחת מס מטורף על מכוניות חדשות ולא מזהמות ואנשים אוכלים סרט שאלטו ב60 אלף זה מצויין.

בממשלות אחרות רוצים שאנשים התקדמו למכוניות חדשות חסכוניות שלא מזהמות וכמובן בטוחות.. (אלטו זה קופסת מוות)

נראלי שהוצאתי מספיק אדים להיום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לזה התכוונתי כשאמרתי "אופי המאבק". הפגנות ומחאה זה כלי חשוב ונכון. אני דיברתי על אופי הדרישות - "תנו פתרון כאן ועכשיו". אמנם יש דברים שניתן לעשות באופן מיידי, אבל גם שם אי אפשר להתעלם לחלוטין מההשלכות. הזכרת את מחירי הרכב בתור דוגמה. אני מסכים שאין שום סיבה שאלטו יעלה 60 אלף שקל, אבל בשביל שהוא לא, חייב להתקיים אחד הדברים הבאים (לפחות):

1. רכבי יוקרה\עבודה ימוסו יותר, כך שההכנסה ממיסי לא תשתנה.

2. מיסים אחרים (ישירים או עקיפים) יועלו, כך שגם אם ההכנסה ממיסי תקטן ההכנסה הכללית ממיסים לא תשתנה.

3. הוצאות המדינה יוקטנו, כך שהתקציב ישאר מאוזן גם אם ההכנסה ממיסים תקטן.

מבחינתי, שלושת המקרים יכולים להתקיים בו-זמנית, ואפשר גם אפשר ליישמם בצורה צודקת אם בוחרים נכון את הפרמטרים, אבל הבעייה היא שכל אחד מהסעיפים יזכה להתנגדות - ולא רק של הטייקונים או מפלגה זו או אחרת אלא גם של חלק מה"מעמד הבינוני" שמפגין כרגע. למשל, אם יופחת המס על רכבים קומפקטיים אבל יוגדל המס על רכבי יוקרה, ללא ספק יימצאו כאלה שיבכו שמקודם הם יכלו לקנות BMW סדרה 5 ועכשיו רק סדרה 3, ושהממשלה גוזלת את הכסף שהרוויחו ביושר, ואם הוצאות הממשלה יופחתו, יהיה מי שיבכה שאין תקציב לסבסוד צהרונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה לקחת על רכבי יוקרה יותר, אתם צריכים להבין שיש כסף במדינה! הוא פשוט מתבזבז על שטויות.

זה לא הגיוני שלמשל תרצה לקנות מזדה 3 אז היא תעלה 70,000 ופתאום מזדה 6 תעלה 160,000 סתם לדוגמא..

המדינה הרגילה אותנו לחשוב שהכל יקר וצריכים לחסוך ושאין כסף, אני מבטיח לך שיש המון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...