המחאה: בנייה ציבורית ופיקוח על שכ"ד, חינוך חינם מ-גיל 0, בריאות בחינם - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחאה: בנייה ציבורית ופיקוח על שכ"ד, חינוך חינם מ-גיל 0, בריאות בחינם

Judas Iscariot

Recommended Posts

לא. המצב בארץ לא טוב - הוא יכול להיות גרוע יותר, אבל הוא אכן לא טוב - זה לא אומר שאני צריך להפגין עם אנשים שעם כל הכוונות הטובות, רק יגרמו יותר נזק.

אני חושב שצריך לפתור את הבעיה עם הפלשתינאים, זה לא אומר שאני אלך להפגין עכשיו עם פעילי כהנא חי, ולא עם פעילי חד"ש - זה שהם מפגינים על נושא שבוער גם לי, כאשר הפתרון שלהם אינו נראה - זה סימן ברור להתרחק מהפגנה כזו.

צריך להפגין. נקודה. עם כל הכוונות הטובות שלך, זה שתשב על הגדר ותגיד כמה הקומץ הזה הוא טיפש, לא תעזור לעצמך בשיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

150 אלף איש :hat:

חע!

"חינוך חינם מגיל אפס..."

תינוק בגיל שנה לא מקבל שום חינוך.

חוגי קרמיקה ויוגה לילדות בנות 5 גם לא צריך להיות חינם. מי שרוצה, שישלם.

דרישה מכובסת לבייביסיטר על חשבון כולנו, כדי שהאמא האגואיסטית תחזור לקריירה שלה.

הבאתם ילדים? שמחה וששון. תגדלו אותם.

מבעיה אמיתית של דיור, זה הופך למצעד של דרישות מגוחכות.

או סתם ניסיון ליצור אשליה של תחושת חנק וייאוש. "הכל עולה כסף במדינה הזאת, לאן הגענו?!"

בסופו של דבר הכל יבוא מהכיס שלנו. וכאילו שאנחנו לא משלמים מספיק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין פה כמה הודעות, מדברות על כאלה שטויות שאי אפשר להבין.. באמת.

אנשים מדברים שזה אסון להוריד מיסוי על דבר כזה או אחר, שכחתם שבעבר המיסוי היה נמוך והפלא ופלא לא קרה כלום!

שכחתם שבעבר אנשים היו עובדים 8 שעות ואיזה יופי גם לא קרה כלום!

אנשים היו משכורות יותר נמוכות אבל במשכורות האלה הם הצליחו לקנות בית ורכב ולגדל 4 ילדים בלי אף עזרה מההורים! (ההורים שלי)

אין שום סיבה שהיום דווקה שהתכנולוגיה בקדמה ומצליחים לעשות כל דבר ביותר קלות ויותר בזול שיעלה יותר מפעם! ואני מדבר על הפקת מוצרי לא על LCD.

אנשים חיים בסרט שאין כסף ושאם יורידו מפה ומשם המדינה תיפול, האנשים היחידים שיפלו אלה אותם אנשים שלא צריכים לקבל משכורות ענקיות על תפקידים חסרי משמעות. אם הממשלה תמגר את כל תופעת הפרוייקטים המיותרים שזורקים את הכסף לפח אולי גם אז יהיה יותר.. אם המדינה תחסום סוף סוף את הכסף של החרדים (אני לא חושב שהתנחלויות מקבלות כסף סתם, והאנשים שם עובדים!)

יש מלא מה לעשות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להפגין. נקודה. עם כל הכוונות הטובות שלך, זה שתשב על הגדר ותגיד כמה הקומץ הזה הוא טיפש, לא תעזור לעצמך בשיט.

מישהו אמר שאני לא מפגין? אני מפגין. אבל לא עם אנשים שפועלים לרעתי ולרעת העם. ליגטימי? תודה.

אוקי אולי יש בעיתיות עם (1).

התאמת תכנון ובניה לצרכי המציאות זה בעייתי ?

זה בעייתי כשזה לא מותאם לצרכי המציאות!

דיור ציבורי כדי להגן על שכבות חלשות ונזקקים זה אלף בית של אנושיות.

אנשים זקוקים לבית.

לא מעניין אותי קישקושי כלכלה.

לא יתכן שאנשים ישנו ברחובות על ספסלים כשאפשר לספק להם דירת חדר קטנה שהעלות שלה עם תמיכה ממשלתית היא קטנה מאוד.

ואותם אנשים מסכנים שיושנים על ספסל ברחוב כבר שם שנים על גבי שנים.

העובדים הסוציאלים יכולים לנסות לעזור אבל אין להם איך.

אפילו הם לא מסוגלים לשלם את שכר הדירה.

תכנון, בכל שוק, מסתמך על מערכת סיגנלים שמייצר השוק. מחיר גבוה ב-X ומחיר גבוה ב-Y מסמן לי כי כדאי לי לייצר X.

כאשר המחיר מפוקח, הסיגנלים משתבשים. בהינתן שכ"ד מפוקח במרכז תל אביב למשל, אין דרך להבחין מה יותר "מבוקש" או "עדיף להשקעה" בין דירה בפיקוח במרכז ת"א לדירה בבאר שבע.

שלא לדבר על כך שתכנון ממשלתי, הוא לאתמול במקרה הטוב, להיום במקרה הנפלא ולמחר - אף פעם. הוא מסורבל מדי, יקר מדי, ארוך מדי - כמו לגבי הזמן שלוקח החל מכך שיזם מתחיל להגיש בקשה לבנייה עד שהוא בונה - עוברות שנים!

כלומר, גם אם עכשיו אלפים על גבי אלפים של יזמים מגישים בקשות לבנייה - עוברות שנים רבות עד שהן מאושרות, ועוד כמה שנים עד שבונים - כלומר גם אם הממשלה עכשיו מתאימה את היצע הדירות למצב עכשיו, במקרה הטוב הוא יתאים למציאות אז.

דיור ציבורי הוא כישלון, אלא אם אתה מכיר דרך טובה לבצע אותו - ואני אשמח לשמוע על כך.

מספר אפשרויות שאני מכיר לגבי דיור ציבורי:

- בניית דירות על ידי הממשלה: עיירות פיתוח, מכיר? לוקחים קבוצה עצומה של אנשים, בד"כ חסרי הכנסה גדולה(מצב סוציו-אקונומי נמוך) ושמים את כולם ביחד. מה קורה אח"כ אתה יודע? מירוץ, תרתי משמע, ל"יציאה מהפריפריה". השכונות האלה, הבניינים האלה הופכים לסלאמס נוראיים ממגוון רחב של סיבות(כך נראה פרוייקט דיור ציבורי: http://youtu.be/g7RwwkNzF68)

- פיקוח על שכ"ד למעוטי יכולת: באופן רשמי, המצב הוא שאם יש שני סטודנטים, אחד בעל הכנסה של 5K ואחד בעל הכנסה של 1.5K - השני יזכה לשכר מפוקח והראשון לא. כלומר, שניהם ישלמו מחירים שונים על מוצר זהה. עזוב את חוסר המוסריות שאני חושב שמצויה כאן - בוא נשאל מה קורה מבחינה פרקטית? אז ככה - קורים מספר דברים:

א. הסטודנט בעל ההכנסה הנמוכה מקבל את הדירה בשכ"ד נמוך, וכיוון שהסטודנט הראשון מעוניין גם כן לשכור את הדירה, ומוכן לשלם על כך יותר(מחשיב יותר את הדירה + יש לו הכנסה גבוהה יותר), אזי הסטודנט בעל ההכנסה הנמוכה ישכיר לזה בעל ההכנסה הגבוהה - כך שלמרות שהשכ"ד הוא כביכול 1000 בחודש, הרי שהוא בעצם גבוה בהרבה.

ב. תחזוקת הדירה יקרה יותר מהשכ"ד המפוקח. שכ"ד מפוקח לא לוקח בחשבון את המכלול העצום של עלויות בתחזוקת דירה - החל ממים וחשמל ועד לעובדי בניין, וניקיון. במקרה כזה בעל הנכס פשוט ישכן בו איזה קרוב משפחה או חבר. לא שווה לו להשכיר את הכנס כאשר הוא מוציא עליו יותר מאשר הוא מקבל - אתה תהיה מוכן לקנות קיוסק שמכניס מיליון שקל בחודש ומוציא שניים? אני לא.

ג. השכרה בשחור - "השכ"ד המפוקח לנכס זה הוא 200 דולר. אבל יש בו ארון נורא שווה שעולה לי 500 דולר בחודש. סה"כ 700 דולר בחודש - take it or leave it". אם השוכר לא ייקח, מישהו אחר ייקח - השוק נחנק וכך הוא מתכווץ. ההיצע נמוך ועל כל דירה(בטח ובטח דירה עם שכ"ד מפוקח!) יש עשרות שוכרים פוטנציאלים - לא השגת כלום

ד. והיה והממשל הקים גוף פיקוח יעיל מספיק(שמבזבז מספיק כסף מהמיסים שלנו גם) שהצליח להוריד את תופעות א',ב',ג' ועוד רבות אחרות למינימום - הרי שאז פשוט יפסיקו להשכיר דירות במקרה הרע, או פשוט לא יבנו יותר דירות להשכרה בחיים - כי עם מגבלות כאלה זו השקעה לא שווה בעליל. ואז(אם כבר תכנון מותאם מציאות...) מספר הדירות להשכרה יישאר סטטי או יוקטן ומספר הדורשים יעלה ויעלה - ואז תהיה "רשימת המתנה" לדירה. שוכר פוטנציאלי צריך לחכות בתור(בדומה לתרומות איברים) בין שנתיים ל-12 שנה בשביל לשכור דירה בשכ"ד מפוקח בשטוקהולם.

אין לי נתונים לגבי כמות ההומלסים במדינה. אני מניח שהיא קטנה מאוד. 150 אלף אנשים לא יצאו להפגין בשביל דירת חדר קטנה להומלסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי סבסוד עשירים ועניים וכו' - אישית, אני לא חושב שזה כ"כ מוסרי. כמו שאמרת, חינוך חינם לעשיר וחינוך חינם לעני זו, כביכול, אותה עלות - אז מדוע העשיר צריך לשלם יותר? תאר לעצמך שאתה בתור בחנות מחשבים, רוצה לקנות לעצמך איזה כרטיס מסך חזק שמחיר המחירון שלו הוא 1000 ש"ח. אתה נכנס, אומרים לך שהמחיר עלה ל1200, ואתה משלם בכל זאת. אחרייך נכנס מישהו שמרוויח קצת פחות, והוא משלם 800 - אתה מתרעם(ובצדק!) ובחנות אומרים לך - "תראה, העשירים צריכים לדאוג לעניים..."

אני מסכים לחלוטין. אך לא מדובר על כרטיס מסך, על מותרות. מדובר על . מדובר על חינוך (כלי שמצמצם פערים). מדובר על לתת לאדם שנולד עם פחות את האפשרות להשיג יותר בהמשך חייו (אדגיש: להשיג יותר, לא לקבל).

אז כן - כשמדובר בדברים הללו, אני חושב שהעשיר צריך לסבסד את העני. זוהי תפיסת עולמי. אקסיומה. כל מה שאני טוען מבוסס על כך שלתפיסתי כך הדברים אמורים להתנהל. אם אתה יוצא מנקודת הנחה אחרת, הגיוני שהמסקנות שלנו יהיו שונות.

במשפחה החילונית הממוצעת 2 ילדים, במשפחה החרדית הממוצעת 8 - עכשיו תאמר לי - מי מסבסד את מי? יפה מאוד! ה-2 ילדים את ה-8, אין אפס.

אוקיי. אבל חלק מהטענה היא שלמעמד הביניים דווקא נמאס לממן באופן עקבי אוכלוסיות שבוחרות להפוך לחלשות (חרדים). שבוחרות לחיות בדרך שאותה אחרים חייבים לממן (מתנחלים).

אני מסכים שיש דברים מסויימים שבהם אני (ורבים מן המפגינים, אני חושב) תומך ובהחלט גורמים לרווח של אנשים שבחרו לגדל הרבה ילדים, לדוגמה, על חשבון אלו שלא. עם חלקם, צריך לחיות (בריאות, השכלה). יש דברים מסויימים שאני בהחלט לא מסכים איתם - לדוגמה, סבסוד גנונים ("חינוך חובה מגיל 0").

לגבי ארה"ב - מאירפולאריס ענה לך. ארה"ב לא קרובה לחדלות פרעון בגלל מדיניות קפיטליסטית, כי מדיניות קפיטליסטית היא מדיניות בה לשלטון יש מעט מאוד תקציב, ומעט מאוד דברים שהוא יכול לעשות איתו. בעשורים האחרונים ארה"ב לקחה עוד ועוד הלוואות למימון מדיניות חוץ ופנים בזבזנית ואנטי-קפיטליסטית בעליל.

מדיניות קפיטליסטית לא קשורה לתקציב השלטון בהכרח, אלא יותר לנכסים שברשותו.

אני מסכים שבהחלט יש קשר בין חלק מהדברים הללו למצבה של ארה"ב. אבל בנוגע למצבה של ארה"ב לא התכוונתי רק למצב ממשלתה. התכוונתי גם למצב עמה. מצב בו ישנן ערי רפאים שלמות. מצב בו אנשים איבדו את ביתם (מן הסתם, גם באשמתם). מצב בו הבורסות הגדולות בעולם צנחו בין לילה. בין אלה למדיניות החוץ והבטחון של ממשלת ארה"ב אין קשר.

ראוי לציין שכלכלנים בכירים רבים טוענים טענה זו (לצערי לא אני המצאתי את זה), עם כל הכבוד למאירפוליס.

אני ממש לא מסכים לגבי כך שמדינות שנוטות יותר לכיוון הסוציאליסטי פורחות - על אילו מדינות אתה מדבר?

מדיניות סקנדינביה. גרמניה.

זה לא רק העניין של לשלם על משהו שהוא "חינם", אלא שתקבל אותו בצורה גרועה מאוד. אתה מרוצה ממצבה של מערכת החינוך כאשר היא בגילאי 6-16 בלבד? אני חושב שהיא מזעזעת - ואתה רוצה לעשות אותה עכשיו 0-18?! זה כמו שיהיה לך עובד ממש גרוע, ובמקום לפטר אותו אתה מחתים אותו על חוזה לעוד 10 שנים... זה אבסורד.

קודם כל, אני לא רוצה. עם זאת, אני כן חושב שהמערכת הגרועה הזו עדיפה על מצב שבו אזרחים מסויימים לומדים בבתי ספר "של עניים" בעוד שאחרים לומדים בבתי ספר "של עשירים".

בנוסף, הרי הטענה של רוב האנשים היא שהמערכת לא טובה מספיק, ולכן יש להפנות אליה יותר משאבים. כך שהטענה שלך לא ממש רלוונטית.

ד"א: מזעזעת היא לא. לא צריך להגזים.

... התמורה נמוכה! - אלפי השקלים שכל משפחה בישראל משלמת עבור חינוך הילדים שלה מגיעים לפקידונים במשרד החינוך שתפקידם "להעביר תקציבים". אלפי השקלים האלה הולכים לבתי ספר "המעיין התורני" ודומיהם שיש בהם אולי שעה אחת של מתמטיקה בשבוע! ...

את כל הצרות האלה יצר השלטון - ואנשים רוצים עוד ממנו! זה אבסורד, וגובל בהתאבדות המונית.

התמורה נמוכה - בדיוק כטענת המפגינים. על זה ממורמרים. :lol:

לא. לא רוצים עוד ממנו. רוצים אותו, רק בשינוי אדרת. נקי משחיתות, נקי מסיאוב ויעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לכל סוגית הפריפריה:

ראוי לציין שאני חושב שזה פתרון גרוע. מדענים לא מעטים בחנו את העניין והגיעו למסקנה העקבית שפירבור הוא עניין גרוע. גורם לזיהום אוויר, גורם לבזבוז משאבים, גורם לפקקים שמעולם לא נפתרים.

אני ממש לא תומך (ולדעתי גם רוב האנשים לא) בהקמת שיכונים שלמים לאוכלוסית חלשות, כדוגמת עיירות הפיתוח. עיירות הפיתוח הן טעות, לדעתי.

אי אפשר להתנגד באופן מלאכותי לאבולוציית העיור של היישוב האנושי. האדם עובר לערים באופן אבולוציוני. הוא רוצה את זה, הוא צריך את זה. זה יעיל הרבה יותר. לבטל את זה באופן מלאכותי ובכוח זו טעות וטמטום. לכן אני חושב שכל הטענות של "בכרמיאל יש דירות זולות, מה הבעיה?" הן חסרות טעם. גם רוב מי שטוען אותן איכשהו גר בעיר (או לא צריך לדאוג לפרנסתו).

בהחלט יש לדאוג לתחבורה ציבורית ראויה, בעיקר בתוך הגושים העירוניים. לאחר שתהיה תשתית תומכת, צריך לאפשר לערים לגדול ולצפיפותן לעלות.

אפנה פה לכתבה ולטור שתומכים במה שאני אומר.

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3508436,00.html

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3526002,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לחבר את כל הערים הגדולות ברשת רכבות מהירה.

ולבנות מערכת תת קרקעית (רכבת תחתית) באיזורים עמוסים במיוחד (כמו תל אביב).

אם רשת הרכבות תהיה יעילה, רחבה, ומהירה, אפשר יהיה לחבר את המדינה ולפתור המון בעיות.

בעיות שרק יחמירו עם הזמן.

נמאס שעושים מעט מדי מאוחר מדי.

ואפילו את זה עדיין לא התחילו.

תכנון, בכל שוק, מסתמך על מערכת סיגנלים שמייצר השוק. מחיר גבוה ב-X ומחיר גבוה ב-Y מסמן לי כי כדאי לי לייצר X.

כל מה שאני שומע ממך זאת משנת הטייקונים.

תירוצים למה שום דבר לא יעבוד.

אפשר לגרום לדברים לעבוד אם רק רוצים.

שלא לדבר על כך שתכנון ממשלתי, הוא לאתמול במקרה הטוב, להיום במקרה הנפלא ולמחר - אף פעם. הוא מסורבל מדי, יקר מדי, ארוך מדי - כמו לגבי הזמן שלוקח החל מכך שיזם מתחיל להגיש בקשה לבנייה עד שהוא בונה - עוברות שנים!

כלומר, גם אם עכשיו אלפים על גבי אלפים של יזמים מגישים בקשות לבנייה - עוברות שנים רבות עד שהן מאושרות, ועוד כמה שנים עד שבונים - כלומר גם אם הממשלה עכשיו מתאימה את היצע הדירות למצב עכשיו, במקרה הטוב הוא יתאים למציאות אז.

הממשלה טימטמה אותך להצדיק את הכישלונות שלה.

הכל נראה שחור כשפקידונים ובירוקרטים מנהלים ומובילים את המציאות.

אם רק תפסיק לחשוב בפוליטיקקה ובקלקלה, ותתחיל להתייחס לבעיות מהבחינה הטכנית אתה תתחיל להבין את הבעיות והפיתרונות, וגם תוכל לראות ולתכנן קדימה.

הכל זה בעיות טכניות.

מה שצריך זה צוות של מדענים ומתכנני ערים שעובדים ביחד ליצור עתיד טוב יותר.

מה קורה כשצוות פיזיקאים שחוקר את סודות היקום פונה לבחון את הערים שאנחנו חיים בהן? נולד מדע חדש, מתמטיקת ערים, שמאפשר לחזות באמצעות נוסחאות מדויקות

ולא חבורת קופים שמנהלים מדינה באותה דרך שהאחיניות שלי והחברות שלהם מנהלות תכנון מסיבה.

ניהול מדינה זה עניין רציני שדורש ידע מקצועי ומדעי מקידמת התחומים.

ואם רק יקחו את העניין ברצינות הראויה אפשר יהיה לפתור ולמנוע בעיות ביעילות גבוהה.

המציאות שקיימת היום יכלה להיות פי כמה טובה.

והמציאות שתהיה מחר תוכל גם היא להיות טובה יותר בעזרת תכנון וביצוע מקצועי ורציני.

אז אולי רוב האנשים שמפגינים לא יודעים מה ואיך.

אולי גם אני לא יודע בדיוק מה ואיך.

אבל אנחנו יודעים שמה שיש כרגע זה חרא של חרא.

לאזרחי אפשר ומגיע יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=a28b07a102084d28785d2d933122ebb1&id=2662

מחאת רוטשילד ושלל מחאות הזוטא הנלוות אליה מחייבים אותנו לקום ולומר את הדברים, פעם אחת ולתמיד: די לשקרים. מחאת רוטשילד, כמוה כמחאות הבת, אינה מחאה עממית ועל-מפלגתית, כפי שהיא מוצגת, אלא מחאת שמאל קלאסית...

...מצד עמדותיהם בנושאי חברה של רוב המוחים לא הייתה לי בעיה. בענייני פליטים, מהגרים ופלסטין אני נמצא, כנראה, משמאל להם...

...רק דבר אחד צרם לי: העמדת הפנים. הסרטון המשועשע שיצרנו על "מהפכת הסטלה" נפתח בצעירה שדיברה בהתלהבות על "קשת ענקית של דעות פוליטיות, קשת ענקית של השקפות עולם" כשמאחוריה יושב קהל לא גדול שכולו שיבוטים אידאולוגיים זה-של-זה, כשהקשת הענקית משתרעת מהימין הקיצוני של מרצ ועד לשמאל הקיצוני של אנרכו-קומוניסטים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שזה מראה זה שלאירגוני ימין זה לא מעניין את התחת.

אירגוני השמאל קופצים על ההזדמנות לארגן ולדחוף מחאה.

פעילי שמאל שמחים על ההזדמנות להילחם על עניינים חברתיים.

מפלגות השמאל מתלהבים מהאפשרות שהמחאה תחזק אותם פוליטית כ"מפלגות חברתיות".

בתוך המחאה יש המון עצום של אנשים שבאמת מתקשים לשרוד, לשלם שכירות, או שאינם יכולים לקנות דירה.

ואותם אנשים הם אנשים רגילים בדיוק כמוני וכמוכם.

לכו תראו בעצמכם במקום לשבת על התחת.

דברו עם האנשים.

תראו מה קורה.

כל המפלגות שוות לתחת.

כל האינטרסנטים קופצים על העגלה.

הקואליציה מעדיפה שזה יעלם ויעבור.

החרדים רוצים את שלהם.

השמאל מתנגח בימין על חשבון המחאה.

ולמרות כל הטררם המחאה קיימת.

היא אמיתית ולגיטימית וחשובה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימים האחרונים שוחחתי עם המון אנשים, רובם המוחלט ממעמד הביניים כמוני, לגבי עניין המחאה המתעוררת פה.

רוב האנשים מאוד ראליים, הם לא רוצים דירה ברוטשילד, הם לא רוצים שמחר ירדו המיסים ולא מצפים פתאום לחינוך חינם מגיל 0. מעמד הביניים בישראל עובד קשה מאוד, התפוקה של העובד הישראלי מהגבוהות בעולם, שעות העבודה שלו מטורפות בהשוואה לשאר ה-OECD, רמות המיסוי מופרכות ואנשים לא מסוגלים לגמור את החודש בגלל עלות מחייה מטורפת. אנחנו לא מפונקים!

האנשים מוחים על העלייה המטורפת במיסים עקיפים שמוצצת לשדו של המעמד הנמוך והבינוני, זאת בזמן שהמעמד הגבוה משלם פחות ופחות מיסים.

האנשים מוחים על ההתנערות הזוחלת של הממשלה בסוגיות של חינוך, ורווחה, בזמן שכסף למגזרים מסוימים נראה שלא חסר.

האנשים מוחים על הריכוזיות הנוראית במשק שמובילה לכך שאנחנו משלמים יותר מרוב אזרחי המדינות האחרות על כמעט כל מוצרי הצריכה שלנו.

האנשים מוחים על כך שנערי האוצר שולחים אותם לפריפריה בזמן שאין שם מספיק תעסוקה ושהתחבורה הציבורית בישראל מחפירה.

האנשים מוחים על מחירי הדיור ועל ספסרות הקרקעות של מנהל מקרקעי , אבל גם לא רוצים לחזור לימי הוועדות של שרון שחיסלו שטחים ירוקים וחילקו בונוסים בזול שבעיקר העשירו קבלנים ויזמים.

זה מה שאני שמעתי מהסובבים אותי.

הבעיות האלו מתבשלות כבר 4-5 שנים לפחות והחמירו מאוד לאחרונה.

עכשיו, לא תפקיד האזרחים לפתור את הבעיות האלו, אלא רק להצביע על קיומן ולהעניש את הפוליטיקאים שיתעלמו מהן. יושבים במשרדי הממשלה ובכנסת אנשים שנבחרו ומקבלים שכר נאה על מנת שישברו את הראש יומם וליל ויציעו פתרונות ראויים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמאס שעושים מעט מדי מאוחר מדי.

ואפילו את זה עדיין לא התחילו.

כל מה שאני שומע ממך זאת משנת הטייקונים.

תירוצים למה שום דבר לא יעבוד.

כל הנקודות שלי מנוגדות לחלוטין למשנת הטייקונים. תפסיק להכניס לי מילים לפה.

אפשר לגרום לדברים לעבוד אם רק רוצים.

הממשלה טימטמה אותך להצדיק את הכישלונות שלה.

הכל נראה שחור כשפקידונים ובירוקרטים מנהלים ומובילים את המציאות.

אתה מוזמן להציע פתרונות. רק אל תשכח שכל פתרונות התכנון המרכזי, EVER, נכשלו בגדול - אבל באמת(ואני לא ציני) אם תראה לי פתרון תכנון מרכזי שעובד כמו שצריך, אני הראשון שיתמוך בו. דיל?

אם רק תפסיק לחשוב בפוליטיקקה ובקלקלה, ותתחיל להתייחס לבעיות מהבחינה הטכנית אתה תתחיל להבין את הבעיות והפיתרונות, וגם תוכל לראות ולתכנן קדימה.

הכל זה בעיות טכניות.

לא. זה לא בעיות טכניות בלבד - זה בעיות פילוסופיות. ואני באמת מצטער שאני מביא לדיון מונחים כלכליים מאוד בסיסיים. אני אזכור להבא לשמור את רמת הדיון מאוד נמוכה ולדבר בבתי שירה סתומים.

מה שצריך זה צוות של מדענים ומתכנני ערים שעובדים ביחד ליצור עתיד טוב יותר.

ולא חבורת קופים שמנהלים מדינה באותה דרך שהאחיניות שלי והחברות שלהם מנהלות תכנון מסיבה.

ניהול מדינה זה עניין רציני שדורש ידע מקצועי ומדעי מקידמת התחומים.

ואם רק יקחו את העניין ברצינות הראויה אפשר יהיה לפתור ולמנוע בעיות ביעילות גבוהה.

המציאות שקיימת היום יכלה להיות פי כמה טובה.

והמציאות שתהיה מחר תוכל גם היא להיות טובה יותר בעזרת תכנון וביצוע מקצועי ורציני.

מה מבטיח לך שהמדענים הגאונים האלה הם לא חברים של הקבלן, ויאשרו לו לבנות במחירים נמוכים מאחרים, יתנו לו סובסידות כאלה ואחרות וכו'?

אז אולי רוב האנשים שמפגינים לא יודעים מה ואיך.

אולי גם אני לא יודע בדיוק מה ואיך.

אבל אנחנו יודעים שמה שיש כרגע זה חרא של חרא.

לאזרחי ישראל אפשר ומגיע יותר.

צודק. לאזרחי ישראל מגיע הרבה יותר. מגיע להם שוק חופשי.

בימים האחרונים שוחחתי עם המון אנשים, רובם המוחלט ממעמד הביניים כמוני, לגבי עניין המחאה המתעוררת פה.

רוב האנשים מאוד ראליים, הם לא רוצים דירה ברוטשילד, הם לא רוצים שמחר ירדו המיסים ולא מצפים פתאום לחינוך חינם מגיל 0. מעמד הביניים בישראל עובד קשה מאוד, התפוקה של העובד הישראלי מהגבוהות בעולם, שעות העבודה שלו מטורפות בהשוואה לשאר ה-OECD, רמות המיסוי מופרכות ואנשים לא מסוגלים לגמור את החודש בגלל עלות מחייה מטורפת. אנחנו לא מפונקים!

האנשים מוחים על העלייה המטורפת במיסים עקיפים שמוצצת לשדו של המעמד הנמוך והבינוני, זאת בזמן שהמעמד הגבוה משלם פחות ופחות מיסים.

האנשים מוחים על ההתנערות הזוחלת של הממשלה בסוגיות של חינוך, ורווחה, בזמן שכסף למגזרים מסוימים נראה שלא חסר.

האנשים מוחים על הריכוזיות הנוראית במשק שמובילה לכך שאנחנו משלמים יותר מרוב אזרחי המדינות האחרות על כמעט כל מוצרי הצריכה שלנו.

האנשים מוחים על כך שנערי האוצר שולחים אותם לפריפריה בזמן שאין שם מספיק תעסוקה ושהתחבורה הציבורית בישראל מחפירה.

האנשים מוחים על מחירי הדיור ועל ספסרות הקרקעות של מנהל מקרקעי , אבל גם לא רוצים לחזור לימי הוועדות של שרון שחיסלו שטחים ירוקים וחילקו בונוסים בזול שבעיקר העשירו קבלנים ויזמים.

זה מה שאני שמעתי מהסובבים אותי.

הבעיות האלו מתבשלות כבר 4-5 שנים לפחות והחמירו מאוד לאחרונה.

עכשיו, לא תפקיד האזרחים לפתור את הבעיות האלו, אלא רק להצביע על קיומן ולהעניש את הפוליטיקאים שיתעלמו מהן. יושבים במשרדי הממשלה ובכנסת אנשים שנבחרו ומקבלים שכר נאה על מנת שישברו את הראש יומם וליל ויציעו פתרונות ראויים

אנחנו, כמעט כולנו, מסכימים על הבעיה - חולקים על דרך הפיתרון. אנחנו לא מפונקים - דורשים את מה שמשלמים עליו.

שנינו מסכימים שאזרחי משלמים הרבה ומקבלים מעט.

לפי מה שאני מבין, אתה מציע שדרוש יותר עבור ההרבה שאנחנו משלמים.

אני טוען שתמיד נקבל מעט, ולכן כדאי לשלם מעט ואת הכסף שחסכנו, נשקיע בפתרונות שוק שיתנו תמורה טובה יותר לכסף שלנו.

מעצבן אותי ההאשמות האלה על השוק החופשי. הסכמת איתי בדיון אחר, אין בארץ שוק חופשי. הבעיה בארץ אינה השוק החופשי או הקפיטליזם החזירי אלא בעיה של שלטון מול העם. איך פותרים אותו, פה אנחנו מנוגדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן להציע פתרונות. רק אל תשכח שכל פתרונות התכנון המרכזי, EVER, נכשלו בגדול - אבל באמת(ואני לא ציני) אם תראה לי פתרון תכנון מרכזי שעובד כמו שצריך, אני הראשון שיתמוך בו. דיל?

לא. זה לא בעיות טכניות בלבד - זה בעיות פילוסופיות.

תכנון מרכזי הוא חיוני להתפתחות נכונה.

כשממשלה מחליטה להשקיע ברכבות למשל או בגשר גדול וחיוני זה תכנון מרכזי ופרויקט לאומי.

אי אפשר לצפות ממדינה להתפתח לבד רק על בסיס שוק חופשי.

ובמדינה שלנו אין כזה דבר חוק חופשי ללא התערבות ממשלתית חזקה, כי המדינה קטנה יחסית וקל לטייקונים להשתלט על הכל ולהקשות על תחרות.

מה מבטיח לך שהמדענים הגאונים האלה הם לא חברים של הקבלן, ויאשרו לו לבנות במחירים נמוכים מאחרים, יתנו לו סובסידות כאלה ואחרות וכו'?

כי זה לא תפקידם.

תפקידם הוא לעבד מידע ולפתח מפות סימולציה של תשתיות, תחזיות, ותוכניות לעתיד.

לא. זה לא בעיות טכניות בלבד - זה בעיות פילוסופיות. ואני באמת מצטער שאני מביא לדיון מונחים כלכליים מאוד בסיסיים. אני אזכור להבא לשמור את רמת הדיון מאוד נמוכה ולדבר בבתי שירה סתומים.

צודק. לאזרחי מגיע הרבה יותר. מגיע להם שוק חופשי.

עכשיו מי מדבר בבתי שירה סתומים...

שוק חופשי זה לא הפיתרון לכל הבעיות.

מסתבר שזה דווקא גורם להרבה בעיות.

שוק חופשי למה ? לצבירת הון ולהשתלטות של טייקונים על תחומים שלמים ?

המדינה שלנו קטנה, אין הרבה מקום לשוק חופשי, בטח לא בתחומים המצריכים השקעות אדירות.

זה רק עניין של זמן עד שהריכוזיות והשוחד יעשו את דרכם לכל תחום רווחי.

הפיתרון הוא מטווה כללי ברור ומוקפד, ופיקוח ציבורי הדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדת המיסים העקיפים היא ברת השגה בטווח קצר יחסית

פשוט צריך להחזיר את המשק כמה שנים אחורה בכל מה שקשור למס חברות

עד שנת 2003 מס החברות היה 36%, כנראה גבוה מדי

אבל מאז הוא יורד באופן תלול, השנה הוא כבר ב24% וב2016 הוא יהיה 18% (בירידה הדרגתית כל שנה)

לא יקרה כלום גם אם הממשלה תתערב באופן אקטיבי במחירים מסויימים, לפחות לתקופה מסויימת (ויסלחו לי משתתפי הת'רד שהידע הכלכלי שלהם נובע מבלוג כלכלי כלשהו)

המצב הוא באמת לא פשוט, אני (בתור זוג) שנמצא איפשהו בין העשירון ה9 ל10 לא רואה אפשרות בעתיד הקרוב לקנות דירה במרכז

אני לא מחפש דירה באקירוב, אפילו לא בת"א, אבל באזור המרכז. וזה פשוט לא בר השגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיעו ימות המשיח? עומרי, מר "החברות הגדולות בסדר גמור ומי שאומר שהן עושקות את האזרח הוא פריק של קונספירציות", טוען שהחברות צריכות לשלם יותר מס ולהרוויח קצת פחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...