מחאת הרופאים - המתמחים מורידים את הכפפות? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחאת הרופאים - המתמחים מורידים את הכפפות?

vic07

Recommended Posts

ואני אטען שהמדינה לא צריכה לממן 99% מהדברים שהיא ממנת נכון לעכשיו. החל מלימודים בישיבה ועד לתיאטראות לעולים חדשים ועובדי נמלים. כך לאזרחים תהיה הרבה יותר הכנסה פנויה והם יוכלו לשלם יותר(ולדרוש יותר) מאנשים כמו... רופאים. אבל זה באמת דיון אחר.

הטיעון שפוליטיקה היא סדר עדיפויות הוא נכון ויציב, הבעיה היא שהפוליטיקה לא לצדך. היא לא לצד "הרוב הדומם". היא לצד קבוצות הלחץ - ובמקרה של הפוליטיקה הישראלית, קבוצות הלחץ הן החרדים, ארגוני העובדים החזקים, הערבים, קבוצות ייחוס אחרות("חקלאים") ועוד. "המעמד הבינוני" הוא לא מקובץ ולכן הוא לא חזק. הוא גם לעולם לא יהיה חזק, כיוון שמהגדרתו כמכיל את רוב רובה של אוכלוסיית המדינה - הרי שהוא אינו הומוגני ואינו "מתאחד".

המצב הנוכחי הוא בעיה פילוסופית של לקיחת כסף מכלל העם על ידי השלטון ופיזורו לקבוצות לחץ. בעיה פילוסופית, לא בעיה חשבונאית(לתת לא' במקום לב' זה טוב יותר!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק כל עוד הרוב הדומם באמת דומם. עכשיו לרוב הדומם נשבר והוא מתחיל למחות - זה התחיל עם הקוטג' (ותנובה ושאר היצרניות התקפלו עוד לפני שהתחילו החרם), ועכשיו זה ממשיך עם הדיור, ושכר הרופאים המזעזע וזה עוד ימשיך במידה ויהיו הצלחות.

כשהרוב הדומם כבר לא דומם נוצרות קבוצות לחץ חדשות הרבה יותר חזקות ואז השלטון חייב להכנע, רק שהפעם הוא נכנע לרצון הרוב ולא של הקבוצות החלשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ הלוואי.

אבל קשה לי להאמין, שמשהו בבסיס עומד להשתנות. קרא לזה מעט נסיון חיים, או ציניות. אני חושב שמה שקורה כיום זו אופנה, חדשה אומנם, אבל אופנה, שתחלוף עם המשבר/חדשה הרציני הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרוב הדומם יכול רק להוסיף על עצמו גזרות, נכון לעכשיו. לתת עוד כסף לרופאים זה מעולה - אך כאשר אתה עדיין מממן אלפי דברים אחרים - המדינה תהיה חייבת לקחת עוד כסף מהאזרחים על מנת לממן זאת.

"ציטוט חביב" שמצאתי:

היחס ההירואי והרומנטי ל "מאבק". "אנ איכפתיים", אנו "נאבקים למען השינוי". בארץ בה הממשלה מחלקת כסף והטבות לכולם, הכמות שאתה מקבל היא תוצאה של מאבק של כולם נגד כולם. ראה מאבק הרופאים.

איש אינו מקבל מהמדינה משהו בזכות העבודה או התועלת שהוא מביא, ורק מקבל בזכות המאבק - דהיינו הנזק שהוא גורם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...