רזרבות של בטח"ל - 145 מיליארד - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רזרבות של בטח"ל - 145 מיליארד

gabriel6

Recommended Posts

תקציב המדינה אאלט עומד על בסביבות 350 מיליארד שקל

קצת לא סביר בעיני שהרזרבות של ביטוח לאומי הם בסך של כמעט חצי מהתקציב הזה

למה אני אומר שאין למדינה ממה לחיות - לא חסרים דוגמאות על מחסרו בתקציב לאורך כל משרדי הממשלה (חינוך\בריאות\בטחון במיוחד)

כל שני וחמישי יש כאן מריבות על תוספת תקציבית כזו או אחרת אשר תתן לאנשים קצת מרווח נשימה - ולביטוח לאומי שוכבים בצד (ובחוסר מעש) 145 מיליאר שקל זה לא נראה עקום?

וכן - יש גרעון תקציבי

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000543639&fid=2

ואני אפילו לא התחלתי להזכיר את מדיניות מאזן התשלומים - שגם היא לדעתי לוקה (רזרבות מטח)

רזרבות הם מול התחייבויות ביטוח עתידיות, הם לא אמורות להיות עם קשר כלשהו לתקציב שוטף. בקרן פנסיה למשל יכולים להיות עשרות מיליארדים למרות שהיא משלמת פחות ממיליארד בשנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין גם אותי.

זה סתם מספר - וסתם החלטת שהוא "לא טוב". איך? למה? יש לך חישוב כלשהו שמוכיח שצריך רזרבה נמוכה יותר? :nixweiss:

האם עדיף "לפנק" את האוכלוסיות הנזקקות כיום על חשבון קריסה של המערכת הסוציאלית בעתיד?

ידוע שישראל עומדת בפני עתיד קשה (וגם כל העולם, בלי קשר): צמצום של האוכלוסיה החילונית על חשבון חרדים וערבים - שנכון לכיום, פחות מועילים מבחינה כלכלית. כמו כן, יש מגמה עולמית של הזדקנות האוכלוסיה - ולכך דרושה הקצאה של משאבים עצומים.

אז אני מודה שאין לי מושג מה הסכום הנכון שצריך להקציב לטיפול בכך, אבל סתם לבקר ולהגיד שמה שיש כרגע זו "שחיתות" ו"טירוף", זה טיפשי וגם חצוף (למה החלטת שאתה יודע יותר טוב מהם?).

המחשבה הנפוצה פה, כאילו כל אדם יודע טוב יותר מה לעשות מפקידים בכירים (שלרוב יש להם הכשרה הרבה יותר טובה לתפקידם מאותו אדם), מתחילה להרגיז. מי שהחליט על גודל הרזרבה הזו לא "מרוויח" משהו ממנה. קשה לי להאמין שהוא הולך לישון, חוכך ידיים וצוחק על כל מי ש"נדפק" בגלל ההחלטה שלו. :screwy:

בתקופה בה מדינות מערביות קורסות אחת אחרי השניה, או נמצאות על סף קריסה - אנחנו צריכים להיות גאים בניהול פיננסי קפדני ונכון של המדינה, במקום לבקר ללא הרף.

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שהביטוח לאומי מחזיק 145 מליארד במזומן או משהו, אלא שהוא מחזיק את זה באג"ח מדינה.

המשמעות של זה היא שהמדינה חייבת לעצמה 145 מליארד שקל. ולזה כמובן אין שום משמעות.

איך המערכת עובדת? אם לביטוח הלאומי יש עודפים, הוא קונה אג"ח מדינה (וכך מממן את הממשלה) כדי להחזיר את הכסף המדינה תצטרך לגבות מיסים חדשים. מי שחושב שיש פה "רזרבות" כלשהם במובן האמיתי של העניין לא מבין איך הביטוח לאומי עובד. ואת שהמטרה האמיתי שלו הוא לממן את הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה האמיתית של הביטוח הלאומי הוא לבטח את אזרחי מדינת מפני צרות שיכולות לקרות להם (כלומר, למזער את הנזקים של אלו).

להיות תמים זה לא טוב, אך גם להיות פרנואיד זה לא בריא. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...