הקוטג'-הצלחה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקוטג'-הצלחה?

JohnnyBravo

Recommended Posts

לדעתי אולי ניצחנו בקרב אבל לא במלחמה,מה אם שאר מוצרי הבסיס שיקרים בצורה מטורפת? דלק? אינטרנט? פלאפון? שאר מוצרי החלב?.

חוץ מזה,גם בקרב הספציפי לא בדיוק ניצחנו-תוך חודש חודשיים והם מחזירים את המחיר ואפילו מעלים אותו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שהחליט שיש פה מצב של "נצחון" הוא אדיוט.

מחיר הקוטג' ירד. אז? עם כל הדיבורים על כך שזה "מוצר בסיסי", הוא לא באמת מהווה חלק גדול מסל הצריכה של הישראלי.

מישהו באמת חושב שמדדי הרווחיות השונים של החברות האלו ירדו? אולי אני טועה ובעתיד יתברר שפעילות בשוק ישראלי קשה ואכזרי גרם לחברות הללו לצמצום משמעותי של הרווחיות. נכון לכרגע, אין שום הוכחה שזה יקרה.

זה לא משנה אם שילמת בסופר 500 שקל, לדוגמה, כשהקוטג' מהווה 3% מהסכום או כשהקוטג' מהווה 2.5% מהסכום. בשורה התחתונה, הוצאת 500 שקל (ואנחנו לא נוציא פחות לצערי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה ניצחון, גם לא הפסד.

זה יותר כמו "ניסוי כלים מוצלח".

צריך לעבור למוצרים בסיסיים אחרים: גבינה לבנה, צהובה, שמן זית וכו... כדי שמשפחות מעוטות יכולת יוכלו קצת לנשום.

וזה בטח לא הצלחת המאבק העברי הראשון. החרדים עשו את זה הרבה לפני על כל שינוי שלא מצא חן בעיניהם.

גם את מאבק הקוטג' התחילו חבר'ה מבני ברק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל העניין מטומטם לגמרי בגלל שלא מבינים מה גורם למחירים בארץ להיות גבוהים, להשאר רעבים זה לא הפיתרון הכי טוב.

כל עוד הממשלה תגן על קרטלי המזון המחירים יהיו גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניצחון? על מי?

אמנם מחירי הקוטג' ירדו אבל כל ההד התקשורתי עשה רק טוב לתנובה.

הניצחון היחיד הוא ההוכחה לכך שיש לנו כח. השאלה אם לישראלי תהיה בעייה לעשות חרם גם על הדלק\הוט\יבואני או מוצרים

בסיסיים יותר מקוטג' (מתי קוטג' היה חסר לכם?). רמז? יהיה לישראלי קשה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שומע את הכאב בדברים שלך, ואתה צודק בחלק מדבריך בעיקר על רמת האקטיביזם של האזרחים למען עצמם, גם אותי זה משגע.

אבל זו לא ממש הדרך לגרום לאנשים להקשיב, מעבר לזה שאני חושב שהם כן מוכנים להקשיב היום קצת יותר מבעבר...

חוץ מזה, יש סיבה לזה שאנשים לא ממש נראים מעוניינים, הם עסוקים בלשרוד פה יום יום, לא קל, לכן אנשים יותר טרודים בבעיות של עצמם

מאשר במה שהולך להם מתחת לאף (בהמון נושאים לאו דווקא קוטג')...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניתו היפה של הצרכן הישראלי.

זה מזכיר לי את תקופת המעבר לכבלים בשיטה הדיגיטלית. הכבלים התחילו להנחית ערוצים בתשלום - והעבירו אליהם תוכן מהערוצים שכבר שילמנו עליהם. כל דבר טוב שהיה ב 5, עבור לחמש פלוס. כל סרט סביר שעוד היה בערוץ 4, עבור לערוצים הסרטים בתשלום. כל זה, אך בלי שום אפשרות להוריד (עד היום!!!) את הערוצים שאנו לא רוצים ולצמצם את התשלום.

כולם התמרמרו, אך שילמו. זה, במקום להבין שאם הם יתאפקו כמה חודשים, מפעילים השידורים יאלצו להתקפל. לצרכן הישראלי אין שום אורך רוח. שים לב ש"מהפכת" הקוטג' הסתיימה בתוך כשבוע. עבור הרבה דברים צריך הרבה יותר מזה. ולזה - לישראלי אין כוח.

מהפכה צרכנית אמיתית לא נובעת מחרם רשמי. והרי הישראלי יהיה מוכן להצטרף לחרם, כמו בכל דבר אחר אצלו, רק כשהוא חלק מעדר. מהפכה צרכנית אמיתי מתקיימת כאשר כלל הצרכנים מודעים לכוחו של היחיד (בלי התארגנות "רשמית") ופשוט מחרימים מוצר כלשהו, בלי רוח וצלצולים, לאורך תקופה ובאופן עקבי. זה - לא יכול לקרות פה, לצערי הרב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...