בזיון חדש: 'יזכור' קיבל צביון דתי - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בזיון חדש: 'יזכור' קיבל צביון דתי

vic07

Recommended Posts

DXM, אני רואה שאתך באמת שאין שום טעם לדבר. אתה מאשים אותי בשימוש במילה "חרדים" בתגובה עניינית לחלוטין להודעה של מישהו אחר, שדיבר על עניין טקס הקבורה באופן כללי, ומה לעשות, התחום מנוהל בידי חברה קדישה שאינה בדיוק חילונית או דתית-לאומית. אם לא הבנת שאני לא מדבר אליך בכלל בחלק ההוא של הודעתי, ובמילים הללו אתה בוחר להגיב, תנחומי למי שנאלץ לשוחח איתך ביום-יום.

ברבי (?), אף אחד כאן לא עושה שימוש ציני בגופות. שוב אני מזכיר לך - יוזמת המאבק היא אמו של צה"ל. אלא אם אתה מתכוון להאשימה בכך שהיא עושה שימוש ציני בגופת בנה המת, כדאי שתחליף דיסקט.

דבר שני, אינך מכיר את תרומתי לבטחון (לא שמדובר במשהו מיוחד, אבל לפחות תרמתי 3 שנים פלוס מילואים, שלא כמו ההסדרניקים), אבל נחמד שאתה מטיח בי דברים שכאלה מבלי שום ביסוס.

כשעושים טקס ממלכתי עושים את מה שאכן נוח לרוב. על בסיס "זה נהנה וזה לא חסר", אם תסלח לי כמובן על שימוש במילה "נהנה" בהקשר הזה, כיוון ש"עם ישראל" הוא מה שהחילוני "נהנה" ממנו ואילו הדתי "לא חסר" שכן גם הוא עם , הרי שזה מה שנוח לרוב, ולא הגרסה הדתית הנוחה לדתיים ולמאמינים בלבד... מה גם שלפי כל סקר אפשרי רוב הישראלים מגדירים עצמם כחילונים או כשומרי מסורת לא מאמינים.

ואם לך אין בעיה עם שני הנוסחים, אתה אמור להיות בעד מניעת פילוג דווקא בכך שהנוסח הישן ישאר על כנו. אחרי הכל, את מי בדיוק מפלג הנוסח הישן?

אנשים כמוך יעשו הכל הפוך על הפוך כדי לחרב את הכל ולהאשים בזה את החילונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
יוזמת המאבק היא אמו של צה"ל. אלא אם אתה מתכוון להאשימה בכך שהיא עושה שימוש ציני בגופת בנה המת, כדאי שתחליף דיסקט

שמעוני משהו, לא? מארגון 4 אימהות, לא? אני אמנע מלדבר בהקשר אישי.

איני מכיר את תרומתך, ולא התכוונתי אליך באופן אישי.

ואתה עושה "מה ששנוא עליך..." לאותם "הסדרניקים".

ומעניין איזה סקר קבע את מה שקבעת.

שלא לדבר על הסטייה הקבועה בתוצאות בהתאם למזמין הסקר.

שלמרות ההטייה, די קשה להטות עשרות אחוזים.

אני בעד מניעת פילוג, ואל תחליט בשבילי איזה נוסח צריך כדי למנוע אותו.

אם צריך לבחור, יש להשאיר את "יזכר אלוהים", שזה הנוסח שרץ כבר שנים.

כלומר פתאום יש בעיה בגלל שמישהו החליט לפתוח במאבק.

ואולי תסביר לי מי זה "אנשים כמוני"? מאוד מסקרן אותי לדעת מי אני דרך העיניים שלך.

במיוחד לנוכח העובדה שאתה נפגע כשאני "מטיח בך דברים בלי להכיר אותך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם שינוי הנוסח, היה רצון של רוב הציבור הישראלי זה עדיין לא אומר שזה בסדר.

לכן הטיעון הדמגוגי הזה שאתה מנסה לטפטף בין השורות שזה בעצם רצון רוב הציבור,

הוא א. שיקרי. ב. גם אם הוא נכון, לא רלוונטי.

במדינה דמוקרטית אין דבר כזה "עריצות הרוב", במידה והחילונים/האתאיסטים

היו מיעוט במדינה הזאת, היו חייבים להתחשב ברגשות והאמונות שלנו וגם האי-אמונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב, לב. הדתיים (וה"חילונים בכאילו") שכאן לא יחליפו דיסקט לעולם. מבחינתם רק לדתיים יש רגשות, ורק לדתיים מותר לעמוד על זכויותיהם שיתחשבו בעמדתם גם כשהם מיעוט. מבחינתם כפייה דתית אינה קיימת (או קיימת, אבל ברוכה), והסכנה האמיתית היא ב"כפיה החילונית" המתבטאת בכך שהחילוני המצוי מעדיף שלא לחיות לפי התכתיבים של הדתי, גם כשהוא מעז לצאת לרחוב ולא רק כשהוא בד' אמותיו. חלק מדברים אלה לא נאמר ולא נרמז עדיין בדיון הזה, אבל כל דיון דומה בסופו של דבר נתקע בטענה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום

כל ה - נדהמים,נעלבים, נרגזים וכו' וכו'

וגם אלה שמגיבים להם - הנה

http://news.walla.co.il/?w=/22/1833873

סתם עליתם על הבריקאדות, לפחות בעניין של כותרת הדיון הזה.

כל שאר הספינים שצמחו כאן ב "דיון " , לא הוסיף נקודות לאף צד.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עאלק לא שינו...

כבר בתגובות לכתבה ש-KAKADU999 פרסם יש אמא שאמרה שהיתה בטקס עם הנוסח החדש.

העיקר שיחזירו את הנוסח הקודם, ושהרמטכ"ל החדש יתחיל להתעסק עם דברים חשובים במקום ללקק לרבנים את הישבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מקבל את הטענה של DXM שאנחנו יוצאים נגד ההחלטה רק בגלל שב-YNET ו-NRG דיווחו עליה בטון מזלזל.

לא קראתי על הנושא בשום אתר או עיתון, ואני עדיין חושב שזה מטומטם ושצריך להוריד למישהו כאפה על זה.

אפשר לחשוב מה כאב לדתיים האלה שהם שינו את זה. כמו שציינו כאן כבר, אין שום סיבה לקחת נוסח שמקובל ב-90% על 100% מהאוכלוסיה ולשדרג אותו לנוסח שמקובל ב-100% על 10% מהאוכלוסיה. זה פיגור טהור, וזה פוגע במי שלא מרגיש שייכות דתית יהודית, או במי שהזהות הלאומית שלו חזקה יותר מהזהות הדתית.

חוצמזה, שיש את עניין הדרוזים והנוצרים. לא שזה לא מספיק שרובם המוחלט של החיילים אינם דתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי לשמוע דיון ברדיו על הנושא הזה היום בבוקר (גלי צה"ל נדמה לי). אחד המשתתפים היה בעלה של בתו של הרב גורן, הרב הצבאי שהציע בזמנו לשנות את נוסח ה"יזכור" של כצנלסון ל"יזכור אלוקים" כבתפילה. מיותר לציין, אותו משתתף הגן בחירוף נפש על השינוי הזה, וטען כי הנוסח ה"דתי" הוא זה שצריך להאמר. למה? "כי זה מה שאומרים בבתי כנסת בכל העולם". זה היה ההסבר היחיד שלו, עליו הוא חזר כמה וכמה פעמים - כולל ההתייחסות התמוהה ל"בתי כנסת בעולם". אולי הוא התכוון להגיד שזה נוסח "יהודי", לא "ישראלי", ולכן הוא המתאים... חבל רק שהוא שכח שדווקא הישראלים, ולא כל יהודי התפוצות, הם אלו שאומרים את ה"יזכור" המסויים הזה, והם עלי שמעל קבריהם אומרים אותו. אתם הבנתם, רבותי? מבחינתו, בית קברות צבאי או רחבת מסדרים זה כמו בית כנסת, לפחות מבחינת השאלה של מי מכתיב את התכנים.

אני תוהה כמה דתיים שותפים לעמדה הזו, לפיה הדת היא זו שצריכה להכתיב את סדר היום גם בציבור הכללי, ללא קשר לזהות המשתתפים בארוע זה או אחר או האמונה בה הם מחזיקים, ושלצורך העניין כל המרחב הציבורי דינו כבית-כנסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת? מצחיק! פה מגינים על המהלך הזה בצורה כזו שאפילו מי שמציע אותו לא מגן עליו ככה, מה עובר עליכם?

כל אחד בהלוויה שלו יחליט מה יהיה הנוסח וזהו, צאו מהווריד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...