אין אין על איתמר בן גביר , אחת מן המחאות המבריקות שלו. - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אין אין על איתמר בן גביר , אחת מן המחאות המבריקות שלו.

mikko

Recommended Posts

ברור שיש כאן בעיה קשה ושנינו הרי מסכימים שהפתרון הוא לא לנייד אותם ממקום למקום אלא לקבוע מדיניות מסודרת. הבעיה היא שלממשלת מאוד נוח שיש אויב שניתן לאגד קבוצות חלשות כנגדו והממשלה מעדיפה להשאיר את המצב כמו שהוא במקום להשקיע בגדר גבול נורמלית בגבול עם המצרים, לקבוע בעזרת ועדה של מומחים מכסות מסודרות של עובדים זרים, לשלוח לכלא אנשים שמעסיקים עובדים בתנאי עבדות (בעיקר עובדים זרים אך לא רק), לאכוף את חוקי שכר המינימום עבור כל העובדים וכך הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בוא ננסה לחשוב על זה ככה, נניח שאתה גר באיזה בנין בדרום תל אביב. עשרות שנים שאתה גר בבנין ותמיד היו בו משפחות, עכשיו נקלעת למצב כזה, חלק לא קטן מבעלי הבתים מבוגרים מאוד וילדיהם פינו אותם לבית אבות או שההורים נפטרו והבית נשאר בירושה ואז, הילדים או האנשים שקנו את הבית בתור השקעה התחילו להשכיר את הבתים לעובדים זרים. לפי כתבות שעשו עליהם בעיתונות זה דיי סטנדרטי שבבית יגורו בין 10 ל 20 איש. עכשיו נניח שהשכירו בבנין שלך 6 דירות. (אחרי הדירה הראשונה שהושכרה הרי התחילו לברוח כל מי שהוא לא מהגר עבודה ויכול להרשות את זה לעצמו מבחינה כלכלית) פתאום יש לך 50 עובדים זרים בבנין שעבדת כל כך הרבה שנים כדי לקנות. כדרכם של אנשים צעירים כאשר הם בקבוצה הם שותים, מרעישים גם בלילה, מתלהבים כשעוברת בחורה (מה קורה אם יש לך ילדה צעירה בבית?) ובאופן כללי שכנים פחות טובים מאשר משפחה נורמטיבית שגרה באותו בית, במיוחד בצפיפות של דירה שלא נועדה לאכלס כל כך הרבה אנשים.

יש עוד צרות נוספות, אנשים אלה הרי חסרי אמצעים ככלל (מהגדרתם מהגרי עבודה בדרך כלל שולחים את מה שהם מרויחים למשפחתם בחו"ל כך שלהם לא נשאר יותר מידי לעצמם) מה קורה אם יש פיצוץ בצינור ביוב בבנין? אתה חושב שמישהו משלם ועד?

מה קורה אם יש מישהו שנראה מסוכן? אתה אפילו לא יכול לדבר איתו כי הוא מדבר בשפה אחרת.

עכשיו קח את כל זה, ותוסיף את זה לזה שאם אתה מתחיל להתלונן קוראים לך גזען.

בעצם מי שאשם הם חלק מבעלי הדירות בארץ שהם חזיריים בצורה שלא תאמן. במקום להאשים את הסודנים שמחפשים לגור בזול ונדחסים 10 בדירה, תאשים את העירייה שלא שולחת פקח לדירה ההיא ונותנת לבעל הבית החזיר והעבריין קנס עצום מימדים.

ד"א, חבורות סודנים שמסתובבות בת"א מפחידות אותי פחות מחבורות ערסים צעירים ושיכורים שמסתובבים בכמעט כל מקום במדינה בשנים האחרונות. אני חובב צילום ולפני שנתיים יצאתי לעשות צילומי לילה של איזה אתר ארכיטקטוני, למרבה הצער שכחתי שזאת הייתה תקופת החופש הגדול. חבורת בני נוער שיכורים קיללו אותי וכמעט תקפו אותי פיזית כי הם חשבו שאני מצלם אותם או משהו הזוי אחר, אני מדבר על שכונה מאוד יוקרתית במרכז הארץ ובני הנוער היו לבנים למהדרין!

אם מישהו מהגר בלתי חוקי המדינה צריכה לפעול לגירוש שלו. אם אין לו לאיפה לחזור (פליט חרב, חסר אמצעים) או שיש שיקולים יוצאי דופן אחרים, צריך לפעול בחוכמה על סידור אחר בשבילו - חלק להחזיר למחנות פליטים באפריקה, חלק לאפשר מעבר לאירופה וחלק אולי לקלוט.

הצעד של איתמר בן-גביר היה מגעיל. לציין שלא ראיתי שתוארה התרגשות רבתי בקרב קשישי בריכת גורדון. כמו שנכתב כאן לפני, אני תוהה מה היה קורה אם 50 סודנים היו קופצים לבריכה באחת ההתנחלויות (רמז - רכז הביטחון אפילו לא היה נותן להם להכנס בטיעון "בטחוני").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד אומרים שסתם מפילים תיק על אזרחי צפון תל אביב, שלא הוכחה שום צביעות מצידם.

מצד שני קובעים שכל מי שלא אוהב עובדים זרים הוא גזען. מה שנקרא, טלו קורה.

אני לא שונא זרים, למה שאשנא?!

אבל בהחלט יש לי בעיה עם מסתננים שחוצים את הגדר בצורה לא-חוקית.

יש לי בעיה עם עובדים זרים שבאו במטוס, ומביאים ילד כדי להישאר פה בקומבינה.

ויש לי בעיה עם כל מיני ארגונים צבועים (שלא לומר אנטי ישראליים) שעושים הכל כדי להשחיר את מי שחושב כמוני,

ועושים הכל כדי להפוך אותנו לפח זבל של המזרח התיכון, שכל מסתנן מתקבל בעוגה ובלונים.

ארה"ב גזענית? לא ידוע לי על מדיניות סובלנית כלפי מסתננים שם.

ובעניין "פליטים", למיטב ידיעתי, החוק קובע שהאדם פליט רק במדינה הראשונה שהוא מגיע אליה.

אלינו הם מגיעים אחרי שעברו את מצרים. וזה לא ענייני שיורים בהם שם. פה אנחנו יורים בעצמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מז״א בקומבינה? מטפלת מגיעה לכאן לטפל בקשיש במשך 10 שנים.

מה היא אמורה לעשות? לשים את החיים שלה בהמתנה?

יש עובדים זרים שעובדים כאן 20 שנה, אין שום סיבה שהם לא ייקבלו אזרחות.

הם עשו כאן עבודת קודש בתמורה לשכר מחפיר, למה שאחרי תקופה ארוכה לא ייקצרו מזה פירות?

וכמו שאמרו פה לפניי, זה בטח עדיף על אוכלוסייה יהודית למהדרין שהם פרזיטים ומהווים יותר נטל על החברה

מאשר תרומה ותועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר שתומכי הזרים שונאים חרדים באותה נשימה.

או שלא.

גם לא ידעתי שעובד זר שנמצא פה 20 שנה (בטוח שלא 30?!) זכאי לפרס בדמות ת"ז כחולה.

זה האיזון בדעות שלי.

שונא פרזיטים צדקניים ואוהב אנשים שעובדים קשה מאוד ותורמים לחברה בה הם חיים.

לא משנה מאיזו דת הם או מה מוצאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלבול מוח. חסר לך ישראלים שעובדים 20 שנה בארה"ב בלי לקבל אזרחות? אתה רוצה לשפר את התנאים שלך, סבבה. אל תצפה גם לקבל מתנה בצורה של אזרחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלבול מוח. חסר לך ישראלים שעובדים 20 שנה בארה"ב בלי לקבל אזרחות?

אם הם הגיעו עם אשרת עבודה חוקית, כמעט כל העובדים עם כזה וותק בארה"ב יקבלו לכל הפחות אשרת שהייה לכל החיים והילדים שלהם יקבלו אזרחות אמריקאית.

אם אתה מביא לכאן עובדים זרים עם אשרות חוקיות למשך שנים, מה אתה מצפה? שהם יתנזרו ממין כל התקופה הזאת? מה תעשה עם הילדים שלהם שנולדו כאן וחונכו כאן?

ואתה יודע מי האחראי על הבאת עובדים זרים? משרד הפנים, בראשות שר הפנים. שכפי שניתן לראות ברשימה, הוחזק רוב הזמן בעשור האחרון על ידי שרים מהימין (קדימה תחת שרון הייתה מפלגת ימין, כעת יותר מפלגת מרכז) והשר שהחזיק במשרד התקופה הארוכה ביותר, רצוף ובמצטבר הוא (כמה לא מפתיע) מש"ס. למעשה ש"ס החזיקה במשרד יותר מכל מפלגה אחרת ב-30 שנה האחרונות, אולי בן-גביר היה צריך ללכת עם הסודנים לסיור בשכונת בהר-נוף במקום ולהכנס לבריכת השחיה בבית וגן (בשעה של הגברים כמובן).

כולם צבועים בעניין הזה, אתה לא יכול להנות מפירות העבודה של כל אותם תאילנדים, סודנים, פיליפינים וכו', בלי לשאת במחיר הנלווה. ושאיתמר בן-גביר לא יתמם, זה לא שבהתנחלויות רואים יותר עובדי משק חקלאי ופועלי בניין יהודים.

זה כנראה בסדר מבחינתו שערבים, מלוכסנים וכושים יבנו לו את ההאחזות, יפנו לו את הזבל, יטפלו לו בחממות ויחליפו חיתול לסבתא שלו. אבל אחרי שהכושי גומר לעבוד, הכושי יכול ללכת. אז שיפקח עיניים ויסתכל סביב, כי בתור עוזר פרלמנטרי (זה מה שהוא עכשיו) אני מצפה ממנו לדעת היסטוריה ולהיות בקיא במה שנעשה ומה שהיה בעולם, מצב כזה מעולם לא נמשך לאורך זמן ואותם פועלים שחורים יום אחד ידרשו זכויות.

שיקרא היסטוריה, בן-גביר, במקום לעשות פרובוקציות. אפילו ברומא, שהייתה ידועה לשמצה ביחס שלה לעבדים, היה מקובל לשחרר עבדים מעל גיל מסוים שהיו מועילים לחברה, משכילים או עבדו קשה שנים רבות והבנים של אותם עבדים משוחררים קיבלו אזרחות מלאה.

מי שלא רוצה לתת זכויות לעובדים הזרים שנמצאים פה שנים ולא רוצה לתת אזרחות לילדיהם, שילמד להסתדר בלעדיהם או שיביא אותם בחוזים קצרי טווח (מה שידרוש לרוב לשלם להם יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם הגיעו עם אשרת עבודה חוקית, כמעט כל העובדים עם כזה וותק בארה"ב יקבלו לכל הפחות אשרת שהייה לכל החיים והילדים שלהם יקבלו אזרחות אמריקאית.

אולי כן ואולי לא. מכאן ןעד לטעון לאיזה חובה מוסרית כזו או אחרת המרחק גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נושא המסתננים זה נושא אחד.

נושא העובדים הזרים זה נושא אחר.

נושא הילדים שלהם זה נושא נוסף.

הדרך שבן גביר מוחה זה עניין שלעצמו.

הקטע ש50 כושים מקצוות יבשת אפריקה קופצים לבריכת גורדון זה קטע מהסרטים. :lol:

אך איזה קטע טוב זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם עשו כאן עבודת קודש בתמורה לשכר מחפיר, למה שאחרי תקופה ארוכה לא ייקצרו מזה פירות?

וכמו שאמרו פה לפניי, זה בטח עדיף על אוכלוסייה יהודית למהדרין שהם פרזיטים ומהווים יותר נטל על החברה

מאשר תרומה ותועלת.

בהשוואה לשכר במדינת המוצא הם מרוויחים בארץ יפה מאוד. השכר המחפיר מאפשר למשפחה שלהם להתקיים בכבוד. אין כאן יחסים של ניצול מוחלט. כולם מרוויחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מביא לכאן עובדים זרים עם אשרות חוקיות למשך שנים, מה אתה מצפה? שהם יתנזרו ממין כל התקופה הזאת? מה תעשה עם הילדים שלהם שנולדו כאן וחונכו כאן?

שישתמשו בקונדום או לפחות לא ישתמשו בילדים שלהם כמגן אנושי. מעניין לי את התחת שהילד יודע לשיר בעברית ולא מכיר מציאות אחרת. זו בעיה של אמא שלו והיא הייתה צריכה לחשוב על.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...