לא מבין מה באמת הטמפרטורה של המעבד שלי. כל תוכנה מראה משהו אחר. מצורפת תמונה. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מבין מה באמת הטמפרטורה של המעבד שלי. כל תוכנה מראה משהו אחר. מצורפת תמונה.

idanpc

Recommended Posts

בעיקרון מבין שניהם הHWMonitor יהיה דווקא אמין יותר בתוצאות שלו, אל תסמוך לעולם על התוכנות שמגיעות עם הלוח אם. בכל זאת הייתי ממליץ לך להשתמש בתוכנה RealTemp אשר ידועה כהאמינה ביותר למעבדי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי בעזרת realtemp והטמפרטורות כמו HWMONITOR, אז אני אאמין לזה ולא לתוכנה של , למרות שאני מאמין שהתוכנה של והביוס עצמו מראים את אותו הדבר.

ויש לי עוד שאלה: למה בכל יש טמפרטורה אחרת. במצב idle זה הפרש של 4 מעלות ובמאמץ זה מגיע להפרש של 7 מעלות.

זה תקין? או להחליף את המעבד?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הASUS ו הHWMONITOR מראים בדיוק את אותו דבר.

ההבדל היחידי הוא בקצב עידכון שגורם להבדלים זמניים קטנים בערכים דינאמים.

ובCPU שהASUS מדווח כנראה את טמפרטורת המעטפת ולא של הליבות כמו שHWMONITOR עושה.

בעיקרון הטמפרטורה של המעטפת לא מעניינת בדיוק כמו שהטמפרטורה של הצלעות של המעבד לא מעניינת.

הכל נובע מהליבות, וזה מה שחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ובCPU שהASUS מדווח כנראה את טמפרטורת המעטפת ולא של הליבות כמו שHWMONITOR עושה." - כנראה שאתה צודק. אבל בקשר לעדכון האסוס מראה 10 מעלות פחות גם אחרי רבע שעה של מאמצ והטמפרטורה קבוע.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים בטמפרטורות בין הליבות קיימים בכל מעבד.

לא כל יעילה באותה מידה ולכן יש הבדלים.

ההבדלים קטנים ככל שהטמפרטורות עולות כי כל הצ'יפ מתחמם ומשפיע על הליבות והחיישנים.

4 מעלות הפרש זה מעט באופן יחסי.

יש עם פחות מזל.

למקרה שאתה תוהה, הקשר בין טמפרטורות ליבות מאוזנת לבין OC מוצלח יציב וחזק, אולי קיים לפעמים במידה כזאת או אחרת.

ראיתי גם עם חוסר איזון גדול יחסית שהשיגו תוצאות טובות.

אז גם אם יש קשר, הוא לא משמעותי וחד משמעי ברוב המקרים.

במיוחד כי יש למעבד עוד משתנים לא פחות רלוונטים ליעילות ויציבות בOC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...