סגן שר הבריאות יעקב ליצמן על הרופאים: "כשהייתה שביתה פחות מתו" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן על הרופאים: "כשהייתה שביתה פחות מתו"

ALÞHA

Recommended Posts

האמת, גם אותי מעצבנת השביתה שלהם.

שכר הרופאים לא נמוך, בשום מדד. מה שכן הייתי מציע,

זה להגדיל את התקנים, כדי שהעומס והשחיקה עליהם תהיה קטנה הרבה יותר.

אבל יש רופאים שמרוויחים כ 50,000 ש"ח בחודש, מתמחים מתחילים משכר של 42 ש"ח לשעה,

איך שלא תסובב את זה, זה לא שכר נמוך. סורי.

אז בשביל שהם יקבלו 60 ש"ח לשעה במקום 42(במקרה הכי גרוע, ז"א, הרופא הכי זוטר),

אנחנו צריכים להיות בסכנת חיים? הם משביתים מערכת שלמה, לדעתי, מתוך תאוות בצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה רופאים בדיוק מרוויחים 50 אלף שקל בחודש לדעתך? אני אגלה לך: מעטים (או רופאים בכירים מאוד שעובדים 16 שעות ביממה), וכמובן שמדובר בברוטו.

היום יש 2 בעיות מרכזיות:

1. חוסר עצום בתקנים. משרד האוצר מבטיח כבר שנים תקנים נוספים ולא מקיים. כל פעם שאתה שומע על תקנים חדשים ז מחזור של ההבטחות הקודמות כאשר בפוע לא קורה כלום. רק לידיעתך, מספר התקנים התעדכן באופן מעשי בפעם האחרונה לפני 30 שנים בערך, כשבמדינה היו בערך 3-4 מיליון תושבים פחות.

2. רופאים עובדים בתנאים לא תנאים, במשמרות לפעמים של 24 שעות ויותר עם חוסר במיטות, חוסר ברופאים וחוסר באחיות. רובם המוחלט לא מרוויח 50K בחודש. אצל המתמחים המצב יותר קשה מאצל רופאים מומחים אגב.

היום סטודנט שנה שנייה- שלישית להנדסה מרוויח בעבודה בתחום בין 50 ל-60 שקל לשעה. רופא מתמחה הוא אחרי 7 שנות לימוד באקדמיה, ועושה הכשרה מקצועית בתחום מסוים שיכולה לקחת עוד מספר דומה של שנים (התמחות ברוב המוחלט של התחומים היא לא פחות מ-5 שנים) מרוויח פחות ועובד ה-ר-ב-ה יותר, ובנוסף הוא מבוגר יותר בגיל כלומר הסיכוי שהוא צריך לפרנס משפחה גבוה יותר. זה קצת לא הגיוני, נכון?

אגב, המספר של 42 שקל לשעה לא נשמע לי הגיוני אלא גבוה הרבה יותר מידי. אני יודע בודאות שלא חסרים רופאים מומחים עם המון ותק שמרוויחים פחות מ-60 שקל שעה. כמו כן אמא שלי טוענת שהיא שמעה ברדיו הבוקר מתמחה ברפואת ילדים שטוענת ששכר הבסיס שלה הוא 26.5 שקל לשעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתמחה ברפואה - אחרי 6.5 שנות לימוד + שנה סטאז'.

שבוע עבודה בסיסי של מתמחה - 45 שעות. למעשה מדובר ב-50-60 שעות. שכר בסיס - בערך 9 ברוטו.

ממוצע תורנויות של מתמחה בפנימית/כירורגיה - 7-8 לחודש. מתוכן 2-3 סופ"ש. משך התורנות 26 שעות.

סך הכל משכורת לאחר תורנויות 17 עד 20 ברוטו (תלוי אם תורנויות חול או סופ"ש, תלוי אם מחלקה או מיון).

משך ההתמחות 4-6 שנים. מעבר לזה רוב המתמחים בפנימית (4 שנים) מבלים עוד שנתיים בהתמחות נוספת.

שכר מומחה בפנימית, הרדמה, ילודים או כירורגיה כללית (המחלקות "הבעייתיות") שבוע עבודה בסיסי + כונניות - בין 12 ל-30 לחודש, תלוי בסטטוס ומספר כונניות.

משכורת מומחה בקנדה או ברוב מדינות אירופה - 200 עד 400 אלף דולר לשנה. משכורת מומחה בארה"ב 200 אלף עד מיליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה בסדר שרופאים עובדים ב-150% תפוקה בגלל חוסר בתקנים (וזה לא מהיום או אתמול), לא ישנים יותר מ-24 שעות, נשחקים באופן בלתי סביר, ועוד מקבלים עבור זה משכורת מגוכחת? אם אתה קורא למחאה שלהם תאוות בצע, אתה סביר להניח אגואיסט מהזן הגרוע ביותר.

ואתה יכול להירגע, אתה לא בסכנת חיים. הרופאים הם בעלי מוסר ולכן מקרים בהם מדובר בסכנת חיים מטופלים כרגיל במשך השביתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה רופאים בדיוק מרוויחים 50 אלף שקל בחודש לדעתך? אני אגלה לך: מעטים (או רופאים בכירים מאוד שעובדים 16 שעות ביממה), וכמובן שמדובר בברוטו.

היום יש 2 בעיות מרכזיות:

1. חוסר עצום בתקנים. משרד האוצר מבטיח כבר שנים תקנים נוספים ולא מקיים. כל פעם שאתה שומע על תקנים חדשים ז מחזור של ההבטחות הקודמות כאשר בפוע לא קורה כלום. רק לידיעתך, מספר התקנים התעדכן באופן מעשי בפעם האחרונה לפני 30 שנים בערך, כשבמדינה היו בערך 3-4 מיליון תושבים פחות.

2. רופאים עובדים בתנאים לא תנאים, במשמרות לפעמים של 24 שעות ויותר עם חוסר במיטות, חוסר ברופאים וחוסר באחיות. רובם המוחלט לא מרוויח 50K בחודש. אצל המתמחים המצב יותר קשה מאצל רופאים מומחים אגב.

היום סטודנט שנה שנייה- שלישית להנדסה מרוויח בעבודה בתחום בין 50 ל-60 שקל לשעה. רופא מתמחה הוא אחרי 7 שנות לימוד באקדמיה, ועושה הכשרה מקצועית בתחום מסוים שיכולה לקחת עוד מספר דומה של שנים (התמחות ברוב המוחלט של התחומים היא לא פחות מ-5 שנים) מרוויח פחות ועובד ה-ר-ב-ה יותר, ובנוסף הוא מבוגר יותר בגיל כלומר הסיכוי שהוא צריך לפרנס משפחה גבוה יותר. זה קצת לא הגיוני, נכון?

אגב, המספר של 42 שקל לשעה לא נשמע לי הגיוני אלא גבוה הרבה יותר מידי. אני יודע בודאות שלא חסרים רופאים מומחים עם המון ותק שמרוויחים פחות מ-60 שקל שעה. כמו כן אמא שלי טוענת שהיא שמעה ברדיו הבוקר מתמחה ברפואת ילדים שטוענת ששכר הבסיס שלה הוא 26.5 שקל לשעה.

יואב, אלה המספרים. תשמע ראיונות ברדיו, תקרא עיתונים ואל תתן לדמגוגים לערפל את שיקול דעתך.

מתמחה היום, מרוויח במקרה הכי גרוע, השכר הכי נמוך שהוא יכול לקבל זה 42 ש"ח לשעה.

ולמה לעזאזל להשוות עם מקצועות אחרים? מישהו הכריח אותם להיות רופאים?

כמו כן, רפואה זה אחד המקצועות הבודדים שנהנה אפילו בימינו אנו מבטחון תעסוקתי מרחיק לכת.

בן 40, כבן 60 כבן 30, יכול לעבוד בתחום הזה באופן קבוע בלי להתקדם בכיף, יש מקום לכולם.

לגבי הדוגמא של רופאים שמרוויחים 50K, נכון, אין הרבה כאלה אבל עובדה שיש כאלה.

המצב לא קשה כפי שהם מתארים, לפחות מבחינת השכר.

לגבי תקנים ומצב בתי החולים, אני מסכים איתך 100%, אבל למה יש לי תחושה שזה טיפה פחות מעניין אותם.

וזה בסדר שרופאים עובדים ב-150% תפוקה בגלל חוסר בתקנים (וזה לא מהיום או אתמול), לא ישנים יותר מ-24 שעות, נשחקים באופן בלתי סביר, ועוד מקבלים עבור זה משכורת מגוכחת? אם אתה קורא למחאה שלהם תאוות בצע, אתה סביר להניח אגואיסט מהזן הגרוע ביותר.

ואתה יכול להירגע, אתה לא בסכנת חיים. הרופאים הם בעלי מוסר ולכן מקרים בהם מדובר בסכנת חיים מטופלים כרגיל במשך השביתה.

אתה לא יודע לקרוא, אה?

הייתי מציע לך גם לנצור את מקלדתך לפני שאתה גולש לפסים אישיים.

האמת, גם אותי מעצבנת השביתה שלהם.

שכר הרופאים לא נמוך, בשום מדד. מה שכן הייתי מציע,

זה להגדיל את התקנים, כדי שהעומס והשחיקה עליהם תהיה קטנה הרבה יותר.

אבל יש רופאים שמרוויחים כ 50,000 ש"ח בחודש, מתמחים מתחילים משכר של 42 ש"ח לשעה,

איך שלא תסובב את זה, זה לא שכר נמוך. סורי.

אז בשביל שהם יקבלו 60 ש"ח לשעה במקום 42(במקרה הכי גרוע, ז"א, הרופא הכי זוטר),

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, אלה המספרים. תשמע ראיונות ברדיו, תקרא עיתונים ואל תתן לדמגוגים לערפל את שיקול דעתך.

מתמחה היום, מרוויח במקרה הכי גרוע, השכר הכי נמוך שהוא יכול לקבל זה 42 ש"ח לשעה.

אולי במשמרת של 24 שעות הם מרוויחים 1,000ש"ח, אבל זה בהחלט לא 42 ש"ח לשעה (למרות ש24*42=1,008 ש"ח)

אתה (ואחרים) מציינים נתונים כאלו, אבל זאת קצת דמגוגיה

למעשה זה קצת פחות מ33 ש"ח לשעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, זה גם התלושים שרואים בחדשות

הם אמנם מרוויחים 9,000 ואפילו יותר בתור מתמחים

אבל זה במחיר של למעלה מ300 שעות עבודה בחודש, כולל שעות נוספות שהן לא ממש מתוגמלים עליהן

לפי מה שאתה אומר, כל מתמחה מרוויח יותר מ15,000 ש"ח בחודש

(300 שעות+שעות נוספות*42 ש"ח לשעה)

זה ממש לא המצב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שקורה שיש לנו נבחרי ציבור שהציבור לא מעניין אותם כל שכן התפקדי עליהם הם אמונים

יום עצוב - אני מבחינתי מפריט את ליצמן ואת רב חברי הכנסת\שרים. מעטים מהם שבכלל עושים משהו יעיל

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, יצאתי חומוס.

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FFGIDM&c41t4nzVQ=EL

שמעתי את הראיון לעיל ברדיו היום בבוקר וחשבתי שהוא אומר(בדקה 3:44) "שכר היסוד של רופא מתמחה מתחיל הוא 42 ש"ח לשעה".

אבל הוא אמר 22.

:-[

שזה באמת שכר לא הולם בשום קנה מידה, כשעבדתי בתמיכה הטכנית של מיד לאחר השחרור עם 0 השכלה הרווחתי שכר

בסיס גבוה יותר.

לגבי ההתבטאות של ליצמן, מה בכלל ציפיתם ממנו? הבן אדם מתערב בנתיחות גופה של ילדים חרדים,

מבחינתו רופאים הם עובדי אלילים ותרבות זרה, זה מוקצה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...