נושא שמעניין אותי הרבה זמן: מה ההבדל בסוללות של חברות שונות. - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נושא שמעניין אותי הרבה זמן: מה ההבדל בסוללות של חברות שונות.

1

Recommended Posts

בנוגע לטעינת סוללות רגילות (לא נטענות), באמצעות מטען מיוחד, התחום טיפה אפור.

יש חברות שטוענות שהמטען (משחק מילים..) שלהן מסוגל לעשות את זה, ממה שאני מכיר, זה לא עובד הכי טוב וניתן לטעון את אותה מספר פעמים מועט ובכל פעם בנצילות נמוכה יותר.

אגב, זה התחיל לפני מספר שנים והיום כמעט ולא שומעים על זה, מזמן גם לא ראיתי שמציעים מטען כזה ואם ראיתי פעם זה לא היה של חברה מוכרת שמכבדת את עצמה.

אני אישית ממליץ על לרכוש נטענות מלכתחילה שזהו יעודן והתפוקה מהן תהיה הטובה ביותר.

בנוגע לידע שלי, אז אני מתעניין בהמון תחומים, בעיקר טכנולוגיים, וגם למדתי בתיכון כימיה 5 יח' ומאוד התעניינתי בנושא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פירוט טוב...

קבלו חיזוקים חיוביים (לפחות אני לא מתעצל לכתוב את המילה המלאה ;D)

שאלות:

התוכל לפרט בקצרה מה יש במטען חוץ מהשנאי?

ולמה GP לוקחת יותר כסף עבור מטענים מהירים יותר? (זה עולה להם יותר יקר לייצור!?)

תודה... :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במטען יש הרבה חלקים חוץ מהשנאי, מעגלים לייצוב מתח, מעגלים למניעת טעינת יתר וכו'.

בכל אופן, אני לא רואה טעם לפרט יותר מידי על המטענים משום שלכל סוג יש דרך שונה לטעינה ולכן גם המטען שונה, בנוסף, כמו שציינת, ישנם גם מטענים "חכמים" מהירים לכל מיני .

בנוגע לעניין של עלות המטען המהיר, יכולות להיות מספר סיבות לכך:

1. תהליך הטעינה הוא שונה, הוא טוען את הסוללות בזרם גבוהה יותר בפרק זמן קצר יותר, אך לשם כך צריך המטען יוכל לספק זרם גבוה מה שמייקר את החלקים שמהם הוא בנוי.

בנוסף תהליך הטעינה המהיר הוא "רגיש" יותר ויש צורך לנטר את מצב הסוללה, את הטמפרטורה שלה וכו' על מנת לדאוג שלא יגרם לה נזק. כל המעגלים האלו תורמים למורכבות המטען ומשפיעים באופן ישיר על עלותו.

2. כמו בכל דבר אחר, ישנה את עלות הפיתוח של המטען ה"חכם" ואני מניח ש GP מנסה להחזיר את עלות הפיתוח באמצעות העלאת המחיר.

אינטל לדוגמה מוכרת את המעבדים שלה בעלות גבוהה בהרבה מעלות הייצור שלהם בפועל, ולמה זה? משום שבפיתוח ותכנון המעבד היא משקיעה הון עתק וכמובן שהיא מצפה להחזיר את העלות באמצעות מכירת המעבד במחיר יקר בהרבה מעלות הייצור שלו, והדבר מובן ומקובל. (כל עוד לא מתפרעים במחירים... ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

כן בעיקרון בשביל זרם יותר חזק (גבוהה) צריך שנאי שמותאם כי הזרם ניקבע לפי עובי החוטים המלופפים בשנאי ככול שזה יותר עבה יותר אלקטרונים זורמים ביגלל זה תמיד רואים חוטים של חשמל בייתי עבים(מתחים וזרמים דיי גבוהים) ושל מעגלים קטנים שלא צורכים הרבה מתח.

בכל מיקרה זה אומר יותר חומר = יותר יקר..... מקווה שעזרתי .

דרך אגב למי ששאל אל איך הוא יודע כלכך הרבה אז התשובה היא = רצון..... אני עכשיו בן 14 וני מאוד בעוניין בחימיה אז אני כל הזמן קורא באינטרנט באתרים כמו www.howstuffworks.com כי לדוגמא אני רוצה ליקנות נגן מהחדשים מבוססי הרד דיסק של IRIVER ויש להם סוללת ליטיום פולימר אז חיפשתי הרבה באינטרנט ומצאתי הסברים על זה וזה מאוד מעניין.

טוב בייי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:eek2:

זו הייתה קריאה מהנה ...

שאלה: אמרת שסוללות דורסל מספקות 2000 מיליאמפר לשעה . זה אומר שהבטריה תפעיל מכשיר (בעל בטריה אחת) למשך שעתיים ?

אם כן - אז מה קורה כשיש לי אלחוטיות (זקוק ל2 סוללות) ו2 של דורסל המספקות 2000MAH ? (כמה זמן יספק שמיעה ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הסקת שאם יש 2000 זה אומר שעתיים?

זה פשוט אומר שיש לבטריה 2000 מיליאמפר לתת, אם המכשיר צורך 2000 מילי אמפר, זה יספיק לשעה, אם הוא צורך 200 אז ל10 שעות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...