האם הקשרים בין ארה"ב לישראל נשחקים!? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הקשרים בין ארה"ב לישראל נשחקים!?

DrowNz

Recommended Posts

כמו שהבנתי היום מאבא שלי, בחדשות הודיעו על סכסוך בין ארה"ב לישראל בפוליטיקה, ארה"ב אמרה שנעמס לה מכל השטויות של ו "שילכו לאזעזל" , רציתי לדעת העם זה באמת נכון? חוסר יחסים שלנו עם ארה"ב עלולים להיות הרסניים שכן מחר יכולה לקום ארה"ב ולהרוס אותנו אני בטוח שמצידת המדינות אירופה זה יהיה מעשה חכם מאוד מצד ארה"ב- לא שהמדינה לא הרוסה גם ככה, אבל זה מאוד חשוב להמשך קיומנו הרי ארה"ב היא ה"אח הגדול" שלנו והיחסים שלנו חשובים מאוד, תגיבו בקשה!

ומצטער עם זה לא קשור זה המקום הכי מתאים שמצאתי לשאול את זה, אני ישמח אם הדיון לא יסגר, תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון לא ייסגר כי זהו המקום המתאים לדיון כזה.

ארה"ב לא תפגע בנו ולא תמחק אותנו גם אם לא נהיה ביחסי ידידות נפלאים. אנחנו

הדמוקרטיה היחידה באזור חוץ מטוריקה ולכן היא גם מעוניינת לשמור איתנו על קשר טוב, גם לטובתה.

חוץ מזה אל תשכח שיש בארה"ב בחירות עוד מעט ובוש לא ירצה להפסיד קול יהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג. היחסים עם ארה"ב הם יחסי ידידות וקשר שאין שני לו בעולם. נכון לפעמים יש בעיות וויכוחים על גבי התיקשורת אבל גם אותם הם ידעו לפתור.

הבאלגן נוצר עקב הלחץ שנוצר בעיראק וסכנה עקב הסקרים הלא מחמיאים של בוש לקראת הבחירות.

בסופו של דבר מה שיכריע את כף המאזניים זה הסקרים והפופלריות של בוש למול התנהגות ותרומתה למהלכים הפוליטים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדמוקרטיה היחידה באזור חוץ מטוריקה ולכן היא גם מעוניינת לשמור איתנו על קשר טוב, גם לטובתה.

קודם כל תודה :)

ב. אני מדבר בכלליות על השחקה של היחסים ולא שהיא תפגע בנו אבל בלי "אח גדול" לצידנו שעוזר ותומך בנו כבר מזמן היא הורסים אותנו!

ג. בעניין הדמוקרטיה לדעתי זה לא הגורם, מהווה עצם בגרון למדינות רבות , וארה"ב לא הייתה רוצה להיות איתם בסכסוך (מדינות כמו צרפת, ספרד וכד'...), היא הייתה מעדיפה להיות בקשר טוב איתם מאשר מדינה אחת שלדעת רבים אשמה בטעונות רבות ולא הייתה צריכה בכלל לקום. אנחנו פשוט המדינה הכי קרובה למדינות ערב, שמאפשר לארה"ב להיות כמה שיותר קרוב לאובייקט (מדינות ערב), ולעקוב אחרי פעילויות מצידם ולנקוט בצעדים שצריך לנקוט, במידה ותגיד לי שגם טורקיה קרובה למדינות ושהיא חברה באו"מ, ולכן עלייה לאפשר לצבא ארה"ב להתגורר שם - טורקיה עושה הרבה בעיות והרי הם מוסלמים לכן יש להם חילוקי דעות בעניין וישראל היחידה שמאפשרת לארה"ב לעשות כירצונה, תקן אותי עם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

למי אכפת מאר"הב? אימפריית דולרים מחורבנת עם ערכים של שבט בבונים...! וכלום לא יקרה ליחסים ביניינו, זאת לא איזו אימפרייה מתמדת, אלא יש שם ממשל של ראשי בטטה שמתחלף כל כמה שנים ואם זה מה שיקרה (קרע ביחסים בין אר"הב לישראל), בוש ופמלייתו יכולים לומר שלום לבחירות הבאות כי היהודים באר"הב הם אלו שמגבים אותם. אז אל דאגה, מעצמת ההמבורגרים והפלסטיק תישאר חברתינו (ומי צרייך אוייבים עם חברים כאלו?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם מישהו מכם יסכים איתי, אבל אני חושב שהקשר של ארה"ב עם בזמנים אלה הוא לא אינטרסנטי בלבד, אני חושב שהוא גם אישי.

אני חושב שאם זה היה אינטרס נטו אז הם לא היו שולחים לנו כספי סיוע, וגם אם הם היו שולחים הם לא היו מוותרים לנו על אותו חוב של 80-100 מליארד דולר(אני לא בקיא בנתונים) שהיה לנו להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם מישהו מכם יסכים איתי, אבל אני חושב שהקשר של ארה"ב עם בזמנים אלה הוא לא אינטרסנטי בלבד, אני חושב שהוא גם אישי.

אני חושב שאם זה היה אינטרס נטו אז הם לא היו שולחים לנו כספי סיוע, וגם אם הם היו שולחים הם לא היו מוותרים לנו על אותו חוב של 80-100 מליארד דולר(אני לא בקיא בנתונים) שהיה לנו להם.

יחסים אישיים יש בין חברים ובתוף המשפחה.(למרות שגם לא תמיד)

ישראל וארצות ברית מעוניינת בקשר מסיבות רבות ומגוונת, קשר אישי....אולי אבל לא תמיד וזה הגורם הכי פחות משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי אכפת מאר"הב? אימפריית דולרים מחורבנת עם ערכים של שבט בבונים...! וכלום לא יקרה ליחסים ביניינו, זאת לא איזו אימפרייה מתמדת, אלא יש שם ממשל של ראשי בטטה שמתחלף כל כמה שנים ואם זה מה שיקרה (קרע ביחסים בין אר"הב לישראל), בוש ופמלייתו יכולים לומר שלום לבחירות הבאות כי היהודים באר"הב הם אלו שמגבים אותם. אז אל דאגה, מעצמת ההמבורגרים והפלסטיק תישאר חברתינו (ומי צרייך אוייבים עם חברים כאלו?).

כשהם מממנים את מדיתנת (לצערנו/לא לצערנו) אז אכפת.

תראו דווקא הרבה טוענים שיש יחס אישי בין מדינת לאמריקה. אני לא יודע אבל אם זה יעמוד תחת בדיקה רצינית. אני זוכר שראיתי ספר בספריה פעם על המחלוקות והקשיים בין מדינת לארה"ב בעבר כאשר הטון (לפחות לפי הcover) הוא שארה"ב היא לא באמת בת ברית מרצון טוב אלא אפילו בד"כ בעלת ברית מסרסת. אני לא יודע כמה אני למשל מסכים עם זה, אבל מעניין לקרוא בהזדמנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהם מממנים את מדיתנת (לצערנו/לא לצערנו) אז אכפת.

תראו דווקא הרבה טוענים שיש יחס אישי בין מדינת לאמריקה. אני לא יודע אבל אם זה יעמוד תחת בדיקה רצינית. אני זוכר שראיתי ספר בספריה פעם על המחלוקות והקשיים בין מדינת לארה"ב בעבר כאשר הטון (לפחות לפי הcover) הוא שארה"ב היא לא באמת בת ברית מרצון טוב אלא אפילו בד"כ בעלת ברית מסרסת. אני לא יודע כמה אני למשל מסכים עם זה, אבל מעניין לקרוא בהזדמנות.

אתה צודק, אבל אם כל הכבוד, כל הכסף הזה שהם תורמים לנו (וציוד צבאי) לא שווה את זה אם העמדות הפוליטיות שלנו הן ניגודיות. הם אומרים לנו לרחם על הפלסטינאים כשאנחנו יודעים שצרייך היה כבר מזמן להסיר את הכפפות ולטפל בנגע הטרור כמו שצרייך אבל בתכלע'ס אר"הב עומדת בדרכינו להשיג את המטרה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי הסיוע של ארה"ב הכלכלה הייתה מתמוטטת לחלוטין תוך חצי שנה. שלא נדבר על זה שהם המדינה היחידה שמגבה אותנו באו"ם, מוכרת לנו ציוד צבאי ומדבר בשבחינו בפורומים בין לאומיים (מפעם לפעם :P).

ודי עם הבולשיט על תרבות בבונים. לעומת התרבות בארה"ב, אנחנו נראים כמו חבורת אנשי מערות. קצת כבוד, בכל זאת, למעצמה הכי חזקה בעולם (כמה שאתם לא אוהבים את זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זוכר מי אבל היה בישראל פעם ראש ממשלה שאמר "לא" לאמריקאים וחיו אנשים, לא מתו.

שום כלכלה לא התמוטטה ושום דבר לא קורה. אבל היו אז זמנים אחרים. המצב היום כזה הוא שאנחנו פשוט

זקוקים לארצות ברית כי היא היחידה עם איי מרשל(אפילו לי אין מושג איפה זה נמצא בדיוק) שתומכת בנו עם האום שמום

הזה ושאר החרטה. אם היה הסכם שלום עם פלשטינאים אז אולי לא היינו צריכים את ארה"ב אבל בינתיים אנחנו צריכים

ועוד איך.

ולגבי התרבות, אם מישהו חושב בטעות שבארה"ב התרבות הרבה יותר טובה מפה הוא ממש טועה. הבאתי פה דיון

על הרגלי הקנייה של אמריקאים לפני כמה ימים, אתם מוזמנים לחפש. ההבדל בינינו לבין אמריקאים היא שאצלהם (עדיין)

אין מורדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זוכר מי אבל היה בישראל פעם ראש ממשלה שאמר "לא" לאמריקאים וחיו אנשים, לא מתו.

שום כלכלה לא התמוטטה ושום דבר לא קורה. אבל היו אז זמנים אחרים. המצב היום כזה הוא שאנחנו פשוט

זקוקים לארצות ברית כי היא היחידה עם איי מרשל(אפילו לי אין מושג איפה זה נמצא בדיוק) שתומכת בנו עם האום שמום

הזה ושאר החרטה. אם היה הסכם שלום עם פלשטינאים אז אולי לא היינו צריכים את ארה"ב אבל בינתיים אנחנו צריכים

ועוד איך.

ולגבי התרבות, אם מישהו חושב בטעות שבארה"ב התרבות הרבה יותר טובה מפה הוא ממש טועה. הבאתי פה דיון

על הרגלי הקנייה של אמריקאים לפני כמה ימים, אתם מוזמנים לחפש. ההבדל בינינו לבין אמריקאים היא שאצלהם (עדיין)

אין מורדים.

שמיר. זה ראש ממשלה שידע איך לטפל בעניינים (אם אני לא טועה [ויכול מאוד להיות שכן כי אני סנילי] אז הוא טיפל גם באינטיפדה הראשונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. המדיניות של שמיר היתה לא לעשות כלום, והוא עמד בזה טוב מאוד

2. רבין טיפל באינטיפדה הI בהייותו שר ביטחון ("נשבור להם את הידיים ואת הרגליים")

אני לא חושב שהיחסים בינינו לאמריקאים יפלו כל כך מהר לתהום, אני לא יודע מה האינטרס שלהם להחזיק בנו, אבל אני חושב שזה מסיבות היסטוריות שהסוביטים תמכו בערבים, אז האמריקאים בנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...