מה יותר כדאי ללמוד היום? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר כדאי ללמוד היום?

glassmoon

Recommended Posts

אמממ יש כאלה שהולכים לאלקטרוניקה אבל לדעתי זה קצת משעמם.

ונראה לי תקשורת מחשבים יהיה יותר שימושי כי תוכל להתקבל עם זה למגוון רחב

של עבודות מחשב ...

אבל אתה מחליט מה שאתה יותר אוהב אני אהבתי תמחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני למדתי בתיכון אלקטרוניקה (15 יח"ל) ופיזיקה (5 יח"ל) ועכשיו אני לומד הנדסת מחשבים בפקולטה לחשמל בטכניון.

אני מכיר מספיק אנשים שלמדו מחשבים בתיכון, ככה שיש לי את הרקע לענות לך על השאלה.

מה ללמוד?

את התשובה לשאלה הזאת רק אתה תוכל לתת לעצמך. אני יכול רק לנסות להסביר לך מה לומדים בכל מגמה.

רק בקשה קטנה, בשביל שאני לא אסביר על מה שבכלל לא שאלת, אתה מתכוון בהקשר של לימודים בתיכון, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סיימתי פיזיקה 5 יחידות ומחשבים 5 יחידות...

לפי דעתי... מחשבים זה ביזבוז... ואת האמת גם פיזיקה!

מחשבים... אני לא מוצא לזה שום יעוד וזה דיי משעמם...

פיזיקה זה ממש מענין אבל דורש השקעה רבה... שיעורי בית וזה... (יש מצב שהקושי היה עקב מורתי ה"מוצלחת")

בכל מקרה כימיה נותן לך בדיוק נקודות כמו פיזיקה וזה הרבה יותר קל...

אני לקחתי שתי מקצועות הרחבה ריאליים

אבל אני חושב שצריך לקחת אחת ריאלית ואחת קלה יותר...

כי בסופו של דבר מה שאתה צריך בתעודת הבגרות זה כמה שיותר נקודות

וזאת אתה משיג ע"י ציונים גבוהים וכמות יחידות מן הסתם...

שוב זאת דעתי בלבד... יש כאלו שיגידו לך להרחיב כמה שיותר ריאלי...

אם אתה הולך על שתי מקצועות הרחבה אז הייתי הולך על פיזיקה כימיה.

כל עוד אתה במתמטיקה 5 או 4 יחידות ויש לך מקצוע הרחבה נוסף ריאלי

זה מספיק בשביל להשאיר לך דלת פתוחה בעתיד כדי להתקבל לטכניון...

עריכה: שמתי לב שסטיתי קצת מהנושא אבל לא חבל למחוק כזאת הודעה ארוכה ומושקעת?? ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רציתי לדעת על הביה"ס, אותו כבר סיימתי עם פיסקה 5...

אלא לדעת יותר על לימודים גבוהים, מה כוללת תוכנית פיסיקה בטכניון למשל

או הנדסת מחשבים.....אני בטוח שיש פה כמה שעברו את תהמסלול הזה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סיימתי פיזיקה 5 יחידות ומחשבים 5 יחידות...

אני לקחתי שתי מקצועות הרחבה ריאליים

אבל אני חושב שצריך לקחת אחת ריאלית ואחת קלה יותר...

כי בסופו של דבר מה שאתה צריך בתעודת הבגרות זה כמה שיותר נקודות

וזאת אתה משיג ע"י ציונים גבוהים וכמות יחידות מן הסתם...

שוב זאת דעתי בלבד... יש כאלו שיגידו לך להרחיב כמה שיותר ריאלי...

אם אתה הולך על שתי מקצועות הרחבה אז הייתי הולך על פיזיקה כימיה.

תגיד, לקחת גם לשון? ;)

מקצוע אחד. שני מקצועות.

בכל מקרה, בהצלחה לכולכם.

לנושא: אולי בגלל שאני מתעסק במחשבים, נראה לי שאלקטרוניקה יותר מושך. אתה יודע, הדשא של השכן וכל זה...

אם יש לך ראש למתמטיקה, אני מציע לך ללכת לכיוון הזה. המקצוע הזה באוניברסיטה פשוט מרתק (ואני לא צוחק!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לומד כרגע הנדסת מחשבים באוניברסיטת ת"א. בגדול זה משלב הנדסת חשמל עם מדעי המחשב. ב-2-3 סמסטרים הראשונים מתרכזים בעיקר במבואות (פיזיקה, מתמטיקה לסוגיה) ואחר כך מתחיל להיות יותר מעניין, כשלבסוף אתה יכול גם לבחור מסלול - אם אתה הולך להתרכז בקטע של תוכנה, חומרה או . כרגע אני רק בסמסטר הראשון, אז אני לא יכול לספר על יותר מידי מלבד הקורסים שכרגע אני לוקח, אבל אני מפנה אותך לפורום עתודה או סטודנטים בתפוז למשל, אני בטוח שתוכל למצוא שם יותר אינפורמציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי יותר קשה ללמוד אלק' מאשר מחשבים

אבל אני חושב שזה שוה

כי תראה כמה אנשים לומדים היום מדעי המחשב

וזה יצור מצב הדומה למה שהיה לפני כמה שנים

שיש יותר מידי עורכי דיין

ואז יש אבטלה ועודף במקצוע

אז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מה אם הבחור שפתח את הנושא? לאיפה הוא הלך?

דבר שני, בקשר ללימודים בתיכון, (אני יודע שלא על זה הנושא, אבל משהו כתב כאן משהו ואני רוצה להגיב כדי לא להשאיר דברים שאני לא מסכים איתם פתוחים).

קודם כל, הבהרה. כל מה שעושים בתיכון ניתן לתיקון ושינוי אחריו ואחרי הצבא. אם זה בשיפור בגרויות ואם זה במכינות למינהם. אבל זה הרבה יותר קשה, מסובך וקורע את התחת :)

דבר שני. על הנייר כדי לקבל תעודת בגרות צריך להרחיב מקצוע אחד לרמה של 5 יח"ל. בדרך כלל בתי ספר נותנים שני מקצועות או אשכול של שלוש אבל על הבסיס צריך רק אחד.

בקשר לקבלה ללימודים גבוהים. כל מקצוע שמורחב לרמה של 5 יח"ל נותן בונוס. זה אומר שעל כל מקצוע שאתה מרחיב אתה מקבל ציון של 120-130 אחוז מהציון (למשל קיבלת 100 במדעי המחשב, בטכניון זה נחשב לך כ125 לצורך חישוב ממוצע.)

דבר שלישי, אני ממליץ לך לקחת פיזיקה ומתמטיקה ברמה של5 יח"ל. כן, אלו המקצועות הריאלים הכי קשים שיהיו לך בתיכון (אבל הם משחק ילדים לעומת מה שתפגוש בטכניון אם תלך) אבל הם נותנים את הפקטור הכי גדול, ובילעדיהם יהיה לך נורא קשה להתקבל ולהבין משהו בלימודים הגבוהים.

ואת העצה האחרונה רק אתה יכול להחליט בשבילך, כי היא אומרת שתיקח כמה מקצועות של 5 יח"ל לימוד שאתה יכול להרשות לעצמך מבחינת זמן. אני למדתי 15 יחל אלקטרוניקה בנוסף ל5 בפיזיקה אנגלית ומתמטיקה. כן, זה היה המון שעות בביס אבל אני הסתדרתי עם זה טוב מאוד ועוד הייתי פעיל ברמה הארצית בתנועת נוער שהייתי חבר בה, יו"ר מועצת תלמידים בבית הספר שלי פעיל באלף ואחד דברים וגם עבדתי כשופט כדורסל. אני מכיר אנשים שקרסו על הרבה פחות מזה. הכל עניין שלך באופן אישי ואיך שאתה מכיר את עצמך.

בסך הכל, רוב המקצועות שאתה מרחיב, אלקטרוניקה, מחשבים, כימיה או גאוגרפיה הם מקצועות שבהשקעה יותר קטנה אתה תוציא בהם ציונים יותר טובים מאשר בספרות או לשון. ובסוף הדרך, כשתילך לנסות להתקבל לאוניברסיטה או לטכניון ה5 יחל חשמל שיש לך בהם 96 יבלעו את ה2 יחל ספרות שיש לך בהן 83... קפיש?

בקשר להבדל בין מחשבים ואלקטרוניקה בתיכון. לכל מקצוע יש את הצדדים הטובים שלו והמגעילים שלו. אנצלי באלקטרוניקה המקצוע התחלק ל3 חלקים - חשמל - מיקרו מחשבים ותכנות. חשמל זה הקטע הכי פחות מעניין אבל הוא דיי פשוט לדעתי והוא מוריד לך חלקים די גדולים בפיזיקה שהם בדיוק אותו דבר.

אלקטרוניקה ומיקרו זה לדעתי יותר קשה אבל גם יותר מעניין שמה מדברים על תקשורת, מערכות אלקטרוניות, תכנות בסיסי למחשבים וכו'.

תכנות זה תכנות, לא ברמה של המגמה למדעי המחשב אבל תכנות (C++, פסקל וכו'). אני עשיתי במקום את החלק של תכנות, פרוייקט עם עוד ילדה בכיתה ויצא דווקא אחלה. מעט השקעה יחסית, אין בחינה ועוד זכינו בתחרות ארצית אז קיבלנו פרס כספי.

מדעי המחשב מדבר יותר על תכנות. פסקל, מיבני נתונים, וויזואל וכו', אבל אני יודע שיש להם גם חלקים במחשבים ואיך מחשבים עובדים אבל זה לא מגיע לרמה של מיקרו וכו'.

בטכיניון אני עדיין בסמסטר הראשון בפקולטה לחשמל. כמו שכתבו כאן אחרי שנה וחצי אתה יכול לבחור שם אם לפנות למסלול לחשמל, למסלול למחשבים (שהוא אותו מסלול לחשמל ולפקולטה למדעי המחשב) או למסלול לתכנות. בכל מסלול אתה צריך לבחור קורסים ומקצועות וכו'. מבני נתונים, תקשורת, אבטחת מידע, מיקרו וכו'. המסלול האידיאלי לדעתי הוא מחשבים, כי הוא משלב הכל, אבל מצד שני אתה לא מקבל התמקצעות של חשמל או התמקצעות בתיכנות.

מה שכן, חדוא ואינפי זה מבאס :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...