IPOD דור III - איזה מכשיר מאכזב - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

IPOD דור III - איזה מכשיר מאכזב

maphisto

Recommended Posts

ברק תודה על ההתיחסות.

אני לא באתי בגישה שלילית בכלל , אלא להפך

אמרתי טוב כנראה שאני לא בסדר והמכשיר הזה הוא פיצוץ .

לא סתם הוצאתי 1500 שח .

אני עכשיו מנסה עם ה EPHPOD 2 , נראת האמת נחמדה מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב לאחר שבוע של שימוש (לא מרובה ) אני מעדכן עוד קצת

1 : בעזרת התוכנות של אפל (ITUNES ) השימוש הרבה הרבה הרבה יותר נוח !!

2 : הסוללה נגמרת בצורה מטורפת

3 : עדיין האכזבה הכי גדולה שלי שאני לא מצליח להשתמש בו כ DRAG AND DROP אלא רק דרך ממשק תוכנה

מבחינתי זה החסרון הכי גדול שיש בו !!! (בניגוד לארקואס ARCOS - שהוא המלך מבחינתי וזה הנגן שאני מזמין בקרוב )

4 : בעיה נוספת זה הרגישות למקשים - כל נגיעה הכי קלה זה מפעיל את המקש - אני משתמש בזה בעיקר ברכב \אופנוע וזה

ממש לא נוח שכל נגיעה (כשאני למשל רק תופס במכשיר בכדי להסתכל עליו ) המקשים מופעלים .

5 : המלצה שלי - לא לרכוש אתה בשום מקרה .

כנראה שזה יהיה להגרלה במפגש הבא כי אני לא צריך אותו .

אשמח להערות נוספות אם יש למשהו (ברק , SHEVY ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב... אז קודם כל רק עכשיו ראיתי את הת'רד, כי אני פה רק בסופ"שים. אז הצטבר לי הרבה מטען מהתרד הזה שאני שופך אותו עכשיו, אז זה הולך להיות ארוך...

בכל מקרה, אני בעליו הגאה של דור שלישי 15 ג'יגה - ואני מבסוט מכל שניה שיש לי אותו.

נכון, לוקח קצת זמן להתרגל אליו, כי תפיסת ההפעלה שלו שונה מכל נגן אחר שניתקלתי בו עד היום. המתכננים באפל שתיכננו את האייפוד רצו נגן שיהיה ייחודי - גם בעיצוב וגם באופן השימוש. ורואים שחשבו בו על כל פרט. החל מאופן ניגון השירים ועד אופן העלאת וסידור הקבצים. וכן, גם אני בתחילה הייתי קצת מאוכזב משיטת העבודה עם האייפוד כי זה היה משהו שלא היכרתי ולא הייתי רגיל אליו. אז לקח לי שבוע - שבועיים ללמוד איך מתפעלים אותו - ואני חייב לציין שברגע שלומדים לעבוד איתו הוא הנגן הכי נוח בעולם! קל למצוא שירים, קל להעביר אותם למכשיר, ופשוט חוויה להשתמש בו!

בקשר לכפתור ה STOP - זו דוגמא לתכנון הייחודי של ה . למה צריך בעצם כפתור STOP? כדי להפסיק להשתמש באייפוד. מכיוון שזהו נגן שעובד על הארד דיסק, הוא מעלה לבאפר שלו את כל המידע שהוא צריך בשביל ה 30 דקות הקרובות, לכן אין גישה להארד דיסק אלא פעם בחצי שעה בערך, מה שאומר שגם אם אתה עושה PAUSE, לא מתבזבזת בטרייה! תוסיף על זה גם את התכונה של האייפוד שאתה יכול לדפדף בין השירים האחרים, לשנות SETTINGS, בעצם לעשות הכל בזמן שהאייפוד מנגן ברקע, אתה מבין שאין שום צורך בכפתור STOP. להפסקת השימוש, פשוט לוחצים PAUSE ונועלים את המקשים (מפיסטו - דרך אגב, זה הפיתרון לבעיה שלך עם המקשים!). האייפוד יכנס למצב תרדמה לאחר 30 שניות, ותרדמה עמוקה לאחר שעה בערך (תרדמה עמוקה זה אומר שהוא מוריד את המידע מהזיכרון כדי לא לבזבז בטרייה. במצב זה יקח לאייפוד כמה שניות בפעם הבאה שתפעילו אותו לעלות עד שהוא מעלה לזיכרון הכל מחדש). כשאתם באים להשתמש בו שוב - הכל חוזר בדיוק למקום בו עזבתם אותו!

בקשר לטעינת השירים - שוב גם אני בהתחלה התאכזבתי מזה שאי אפשר פשוט לגרור ולזרוק שירים על האייפוד. אבל גם פה המתכננים של חשבו על הכל עד הפרט האחרון. בשביל להשתמש באייפוד אתם צריכים תוכנה ייעודית - שתעזור לכם לסדר את השירים שלכם לפני שאתם מכניסים אותם לאייפוד, כדי שלא תחפשו שעות בתוך המכשיר אחר שיר מסויים. אם כל האמפישלושים שלכם מתוייגים ב ID3 בצורה מסודרת - ככה הם יראו גם באייפוד. אני חייב להודות שאני לא ממש אהבתי להשתמש באופציית ה ID3 לפני, וגם אני סידרתי את האמפישלושים שלי לפי מחיצות ושם קובץ, אבל למדתי שיש לדבר הזה המון יתרונות, כמו שאפשר לאכסן יותר מידע על כל שיר, לנגן את השירים לפי סוג , לפי מלחין ועוד! גם באייפוד, ובלי צורך לעשות רשימות נגינה מוכנות מראש.

עצה שלי לכל המשתמשים באייפוד - אני עובד עם 2 תוכנות עיקריות TAG&RENAME - תוכנה מעולה לסידור כל ה ID3 של האוסף שלכם. ככה אני מסדר את כל הקבצים עם ID3 ועם שם נוח לקריאה.

לאחר מכן אני משתמש ב ITUNES 4 על מנת להעביר את השירים לאייפוד. שזה ממש נוח להעביר. כל מה שצריך לעשות זה להוסיף את הספרייה שאתם רוצים להעלות, לבחור את הקבצים הרלוונטים, ולגרור אותם אל תוך האייקון של האייפוד. הכי קל בעולם.

על כל זאת, תוסיפו את הרעיון בעדכון האחרון של האייפוד ניתן לנגן קבצי AAC, שזה פורמט הרבה יותר טוב מ , יש לכם פה את הנגן הכי טוב בעולם - ללא ספק. אני כבר המרתי את כל הקבצים שלי ל AAC וחסכתי כמעט 5 ג'יגה של מקום. ולא, אין ירידה באיכות (לפחות לאוזני הבלתי מקצועית) כעושים המרה לקבצים מ ל AAC (אני משתמש באנקודר שבא עם האייטונס).

לגבי החסרונות - אז כפי שאמרתי, כל גישת העבודה עם האייפוד זה משהו שצריך להתרגל אליו. אבל ברגע שמתרגלים, היא הרבה יותר טובה ויעילה מכל נגן אחר בשוק.

חסרונות אחרים זה אורך חיי הבטרייה - שהוא בסביבות ה 8-9 שעות. שלי זה מספיק מעולם לא נגמרה לי הבטרייה באמצע. הבעייה היחידה היא שהאייפוד צורך מעט גם שהוא לא עובד. ככה שאם אתם משאירים אותו כמה ימים בלי טעינה הבטרייה קרוב לוודאי תהיה מרוקנת (לוקח לזה משהו בסביבות שבוע)

חסרון נוסף זה באמת המכשירים הנוספים, שגם לא מביאים אותם לארץ וגם הם יקרים מאוד. אבל מבחינת מגוון המוצרים, אין מה להשוות אותו לכל נגן אחר. יש מלא מלא מוצרים שאפשר לקנות לאייפוד ולהגדיל את היכולות שלו, החל מתוספת בטרייות, המשך במיקרופון, חיצוניים, פנלים, תיקי נשיאה והאהוב עליי - חיבור שמאפשר לשדר החוצה בתדר רדיו לבחירתכם ככה שאפשר לקלוט את מה שמנגנים במכשיר רדיו רגיל!

בקיצור, האייפוד הינו המכשיר הכי טוב, הכי ייחודי והכי נוח לשימוש כיום בשוק. נכון, אין לו את כל הפיצ'רים המגניבים כמו בארכוס או הגודל הקטן של האייריבר (למרות שהוא מספיק קטן בשבילי), אבל בקטגוריה של נטו - האייפוד לוקח ו-ב-ג-ד-ו-ל!

נ.ב. ICE2K - נראה לי כאילו אני ואתה פה במסע צלב להצלת שמו של האייפוד. KEEP IT UP ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטות...

כתבת פה כל כך הרבה על הסתגלות לשיטת השימוש באייפוד (ID3 וכו') ועד כמה היא טובה אחרי שמתרגלים עליה (ולכן כיביכול האייפוד הוא הנגן האולטימטיבי) עד ששכחת לגמרי ששאר הנגנים גם משתמשים בדיוק באותה שיטה, ויוצא דופן (בערך) הוא האייריבר, שמאפשר *גם* את השיטה הזאת, ו*גם* גישה רגילה דרך סיפריות\קבצים.

misc16.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(מפיסטו - דרך אגב, זה הפיתרון לבעיה שלך עם המקשים!). האייפוד יכנס למצב תרדמה לאחר 30 שניות, ותרדמה עמוקה לאחר שעה בערך (תרדמה עמוקה זה אומר שהוא מוריד את המידע מהזיכרון כדי לא לבזבז בטרייה. במצב זה יקח לאייפוד כמה שניות בפעם הבאה שתפעילו אותו לעלות עד שהוא מעלה לזיכרון הכל מחדש). כשאתם באים להשתמש בו שוב - הכל חוזר בדיוק למקום בו עזבתם אותו!

נ.ב. ICE2K - נראה לי כאילו אני ואתה פה במסע צלב להצלת שמו של האייפוד. KEEP IT UP ;)

1. כשאני הנסיעה ברכב \ אופנוע - ממש ממש ממש ממש לא נוח (ואף מסוכן) להתעסק עם הנעילה כל הזמן

לא רוצה את זה ולי זה לא נוח .

2. עוד יותר חשוב - לא רוצה שיחנכו אותי !! לי "את הדרך שלי לסידור השירים " ולא יתכן שאפל יחנכו משתמשים

נגן צריך להיות גמיש ככל האפשר בכדי שהרוב יהנו ממנו .

בקיצור - עוד מכשיר שמיועד ל"אוהבי " לכל השאר יש מכשירים טובים יותר באותו סדר גודל של מחיר.

סתם צעצוע לבן שנשרט בקלות (כמובן שלא מקבלים איתו איזה נרתיק - אלא במקום מקבלים מעוצב כזה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה מסתכן בלהעביר כפתורים בזמן שאתה נוהג באופנוע, אני לא חושב שעוד כפתור אחד של הנעילה יהרוג אותך (או שכן... ;D)

בכללי, אם אתה בנסיעה הייתי ממליץ לך לעשות רשימה מראש (יש את אופציית ה- PLAYLIST ON THE GO) ולא לגעת במכשיר כשאתה נוהג...

2. איך אתה אומר שאתה לא רוצה שיחנכו אותך? לפי מה שאני רואה חינכו אותך טוב טוב עם השיטה שלהם שאתה כל כך מקובע אליה ולא מוכן לקבל שום דבר אחר! האייפוד הוא מכשיר ייחודי ומתאים לאנשים עם ראש פתוח. כפי שאמרתי, בתחילה זה נראתה לי שיטה דפוקה אבל אחרי שבוע שבועיים של שימוש אני לא יכול להבין איך הסתדרתי בשיטה הקודמת.

וד"א - אם הייתה קורא לפני הקנייה היית מבין שבדגם 10 GB לא מקבלים נרתיק ומעמד ועוד כל מיני דברים מגניבים. בדגם של ה 15 וה 30 (או 20, 40) מקבלים את כל אלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האייפוד הוא מכשיר ייחודי ומתאים לאנשים עם ראש פתוח. כפי שאמרתי, בתחילה זה נראתה לי שיטה דפוקה אבל אחרי שבוע שבועיים של שימוש אני לא יכול להבין איך הסתדרתי בשיטה הקודמת.

שוב:

כתבת פה כל כך הרבה על הסתגלות לשיטת השימוש באייפוד (ID3 וכו') ועד כמה היא טובה אחרי שמתרגלים עליה (ולכן כיביכול האייפוד הוא הנגן האולטימטיבי) עד ששכחת לגמרי ששאר הנגנים גם משתמשים בדיוק באותה שיטה, ויוצא דופן (בערך) הוא האייריבר, שמאפשר *גם* את השיטה הזאת, ו*גם* גישה רגילה דרך סיפריות\קבצים.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש מדוייק כי האייפוד הוא היחיד שעובד בשיטה הזאת עם ממשק משתמש ייחודי לו (תוכנות ה ITUNES ודומותיה) שמאפשרת תכונות שעולות על כל נגן אחר שראיתי לפחות. זה לא שהם המציאו שיטה חדשה, הם עשו אותה יותר נוחה והגיונית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר, למען השם ?

חיפוש שירים לפי נתונים מה-ID3 (אלבום, אמן, סוג, וכו'), זה מה שיש לו. אין פה שום "ממשק משתמש ייחודי", זה מה שיש בכל הנגנים.

אגב, אני שמח להודיע שהזמנתי את ה-iHP120 (שלו באמת יש "ממשק משתמש ייחודי", כי הוא היחיד המאפשר *בנוסף* לחיפוש לפי ID ו\או Playlists, גם חיפוש דרך סיפריות -> קבצים ["השיטה של מייקרוסופט"]), ואני מניח שביציאה הבאה הוא כבר יחכה לי בחדר.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...