קניה ב- Ebay - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניה ב- Ebay

ONKYO

Recommended Posts

בגלל שנגנב הפלאפון שלי (824 חמוד..) והביטוח (טלטיב-לא להתקרב אליהם) החליט שבא לו לקחת 1500 שקל בשביל שאני אקבל אחד אחר, לא חדש, מחלקים...

בקיצור אני רוצה לקנות מכשיר חדש

ומצאתי באיביי את המכשיר שאני רוצה:

נוקיה 6100, אני לא צריך מידע על המכשיר, אני מכיר אותו והוא הבחירה שלי.

הקטע הוא הקניה מאיביי

זה הקישור

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3057455429&category=41346

קראתי וראיתי שיש לו 100% של positive feedback, לא נשמע קצת מוזר? 100% ??

מה דעתכם? מישהו כבר קנה מאיביי? ויודע איך הולך התשלום? (לפני קבלת המוצר? אחרי? מה קורה אם לא מקבלים את המוצר?)

ויש לי בן דוד בארה"ב, חשבתי לשלוח אליו ואז ממנו להביא את זה דרך עוד מישו מהמשפחה שטס לבקר

כי בארץ בטח יעשו עם זה בעיות בדואר וכו'?

מה דעתכם?

מצטער על השאלות הרבות

ותודה מראש לעונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Will ship to United States, Canada

Seller's payment instructions:

For payment we accept PayPal, Money Order, or Cashiers Check... Shipping & Handling Charges are as follow... Within the USA = $13.00 (priority mail) Canada = $20.00

אני לא רואה שהוא שולח בינלאומי בכלל..

אלו ששולחים בינלאומי בד"כ כתוב Will ship worldwide.

חוץ מזה יש לו רק 87 משתמשים מקוריים שנתנו feedback (לא שזה מעט...), אז זה לא מפתיע כל כך שיש לו 100% חיובי.

אתה יכול למצוא כאלו שמכרו אלפי מוצרים עם 99.9% חיובי, זה בכלל סימן טוב בד"כ..

בכל מקרה הוא נראה כמו מישהו שניתן לסמוך עליו.

ב- בד"כ ניתן לשלם עם Paypal.com, שזה שירות אומנם חינם, אבל זה סיפור לא קטן לסדר אחד, ולפעמים גם כאב ראש.

וגם אחרי שסידרת אתה נחשב כאילו יש לך כתובת לא מאושרת (רק אלו בארה"ב מקבלים Confirmed Address), ויש מוכרים שלא מוכנים לשלוח לכתובת לא מאושרת (בלי שתשלח להם עוד מסמכים להוכיח לפחות..).

לפעמים גם ניתן לבצע העברה בנקאית, או Wetern Union שזה לשלוח כסף דרך הדואר (אבל זה עולה כסף).

התשלום נעשה ישר לאחר שקנית את המוצר, או זכית במכרז.

אם עשית ביטוח ולא קיבלת את המוצר אז בד"כ תקבל חלופי, אם לא.. באסה.

אם אתה רוצה לשלוח את החבילה למישהו אחר, הוא סביר להניח גם יצטרך לשלם על המוצר, כי בד"כ מפחיד אנשים לראות כתובת משלוח שונה מכתובת חיוב, זה יכול לסמל על רמאות ברוב המקרים.

חוץ מזה שאתה מסתכל על Feedback שים לב שהוא קיבל אותו על מכירה ולא על קנייה (S ולא B).

ואם אתה יכול לבדוק עדיין את המוצרים שהוא מכר שים לב שהם לא שטויות שעולים מתחת לדולר..

יש כאלו שעשו חשבונות דמי ומכרו שטויות בפרוטות, ולאחר כמה חודשים באו ופתאום מוכרים פלאפונים חדשים שעוד לא יצאו לשוק במאות דולרים.. אז צריך להיזהר לפעמים.

למרות שבד"כ הם מזוהים ע"י לאחר זמן קצר ומנוטרלים.

עוד דבר חשוב לשים לב עם פלאפונים זה שלא יהיו נעולים על רשת מסויימת, כי אז הם לא יעבדו לך עם ה-SIM של הארץ.

אני הזמנתי השבוע 6600 משם.. בהתחלה שחיפשתי אותו לפני למעלה מחודשיים לא היה מוכר אחד שהאמנתי לו, הכל היה זיופים.

היום כבר יש לחלקם מקוריות של המוצר ואני יודע שהוא כבר אמור לצאת כל רגע, אז ניתן לסמוך עליהם (ואכן חבילת FEDEX נשלחה אלי מ-Hong Kong.. נקווה שהיא גם תגיע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה רבה רבה, אז בעיקרון אתה אומר שהוא לא נראה מזויף המוכר הספציפי?

וד"א, אם קורה שהמוצר לא נשלח, או נשלח אחד משומש או לא כפי שסוכם, מי מפצה את הקונה?

שוב תודה רבה על העזרה... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EBAY זה לא חברה שמוכרת, היא רק נותנת במה לאנשים פרטיים למכור.

כך שבעניין הפיצוי בעניין של שגיאה - לך תדע.

יש כאלו שיש להם RMA.. הם בד"כ יזכירו את התנאים.

כנ"ל כלפי המשלוח.. זה תלוי מי שולח ומאיפה, זה כלל עולמי (למרות שהרוב מארה"ב).

לדוגמא הפאלפון ששלחו לי עלה 50 דולר לארץ ב-FedEX..

אבל יש הרבה חברות משלוח עם כל מני שירותים שונים, והרוב בכלל לא שולחים בינלאומי בכל מקרה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב במקרה ותהיתם, הטלפון אכן הגיע ארצה..

אבל, מכיוון שהוא לא מאחד הדגמים שמאושרים ע"י משרד התקשורת, הוא הולך להיתקע במכס עד שאני אצליח לאשר אותו.. :(

התקווה שלי שאורנג' שכבר חושבים על להפיץ את הדגם הזה כבר עשו את כל העבודה המלוכלכת של בדיקות מעבדה וכו'..

צריך להתקשר אליהם מחר..

ציינתי כבר כמה אני מת על מדינת ישראל?

מה לא?

כנראה שיש סיבה... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה שצריך לבדוק שהשולח עושה גם שליחות בין לאומיות נכון?

אם לא אז לא כדאי יהסתכן

נכון? ???

עוד שאלה

האם זה יותר כדאי להזמין מחנויות שיש להם international shipment

או לקחת דרך mustop

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי חשוב זה לוודא שהמוכר שולח מישלוחים בינלאומיים!

(אחרת למה לקנות ממנו? אלא אם כן יש לך מישהו בארה"ב שיכול להעביר לארץ = שווה וזול בטירוף)

חנויות ששולחות בינלאומי כותבות את עלות המשלוח לפני הרכישה בד"כ.

ככה את בודק אם משתלם לך.

הבעיה עם החנויות "הרשמיות והגדולות" זה שהן בד"כ כותבות את ערך המוצר ע"ג האריזה (לפעמים הם חייבים לעשות את זה), ואז אם המוצר הוא יקר (לא זוכר את הסכומי-גג של המכס והמע"מ - תבדוק) - אתה תשלם מכס/מע"מ. (לפי שווי וסוג המוצר כמובן).

מה שכן, לפעמים (או אולי בד"כ) גם אם המוצר הוא בשווי 200$ לא תמיד עושים משהו ואז זה יוצא סבבה.

מנסיון.

;)

חברות כמו mustop לוקחות מחירים ועמלות גבוהות יחסית, אבל יש בטחון בקנייה ובהגעת המוצר.

בדוק מוצר לדוגמה באתר שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אחרי הבלאגן שגיליתי עכשיו אני לא הייתי מזמין יותר פלאפון מחו"ל..

אלא אם כן אתה שולח אותו למישהו שאתה מכיר שיביא לך אותו.

אחרת זה בלאגן ואישורים..

ומשום מה יש לי הרגשה שאם אי פעם הוא יגיע אלי, גם במכס לא יהיו חביבים יותר מדי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...