כל אדם חמישי במדינת ישראל- עני. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל אדם חמישי במדינת ישראל- עני.

Dark_Phantom

Recommended Posts

לא צריך מורים פרטיים כדי להצליח. בבית הספר נותנים לך את הכלים להצליח בלימודים. מי שמתרגל מצליח - ככה השיטה עובדת. כל המורים מקבלים שכר לפי אותו סולם ממשרד החינוך, ככה שאין בתי ספר לעשירים ובתי ספר לא לעשירים. ייתכן שתלמיד חסר אמצעים לא יוכל לצאת לטיולים או הצגות, אבל זה לא ישפיע על ציוניו. הנושא הבעייתי הוא ספרי לימוד, ואני יודע שאצלי בתיכון עוזרים לאלה שאין להם כסף לכל הספרים, והספריה תמיד פתוחה, ואפשר להשאיל ממנה ספרי לימוד למשך חודשים.

זה מאוד נכון שהרבה אנשים עצלנים ולא רוצים לעובד. "אין עבודה המביישת את בעליה". כל עבודה עדיפה מלשבת בבית כמו עלוקה ולקבל כסף מהאנשים שכן עובדים. כל שיטת המינוס בבנק-דמי אבטלה-קצבאות פגומה לדעתי. בארה"ב, לדוגמא, אין כזה דבר מינוס בבנק. כשנגמר הכסף - נגמר הכסף. מי שלא רוצה לעבוד - לא מקבל כסף. ככה זה אמור לעבוד. ברגע שאנשים יבינו שהמדינה לא תשלם להם על לשבת בבית ולא לעשות כלום, הם ילכו לעבוד. תופעת העלוקות פשוט מרתיחה אותי. המשפחה שלי הייתה יכול לחיות הרבה יותר טוב אם אמא שלי לא הייתה צריכה לשלם מעל 10,000 ש"ח מס הכנסה בחודש. זה בדיוק חצי מהמשכורת, וזה מספיק כסף כדי שמשפחה שלמה אחרת תחיה ברמה סבירה, אז למה להם לעבוד?

נכון, לא כולם יכולים להצליח ולקבל משכורות ענק. אבל, ככה זה עובד. לא כולם באותה רמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא צריך מורים פרטיים כדי להצליח. בבית הספר נותנים לך את הכלים להצליח בלימודים. מי שמתרגל מצליח - ככה השיטה עובדת. כל המורים מקבלים שכר לפי אותו סולם ממשרד החינוך, ככה שאין בתי ספר לעשירים ובתי ספר לא לעשירים. ייתכן שתלמיד חסר אמצעים לא יוכל לצאת לטיולים או הצגות, אבל זה לא ישפיע על ציוניו. הנושא הבעייתי הוא ספרי לימוד, ואני יודע שאצלי בתיכון עוזרים לאלה שאין להם כסף לכל הספרים, והספריה תמיד פתוחה, ואפשר להשאיל ממנה ספרי לימוד למשך חודשים.

במדינת בבתי הספר העשירים יש מורים טובים יותר.

כל המורים מקבלים שכר לפי אותו סולם ממשרד החינוך:

מורה עים השכלה אקדמאית יקבל יותר שכר לפי הסולם של משרד החינוך ממורה ללא השכלה אקדמאית.

מורה עים תואר שני ושלישי יקבל יותר שכר לפי הסולם של משרד החינוך ממורה עים תואר ראשון.

מורה עים שנות וותק של 30 שנה יקבל יותר כסף ממורה עים שנות וותק של 10 שנות לימוד.

בבתי הספר העשירים המורים שמדורגים לפי הסולם הזה הם עים השכלה אקדמאית ועים תוארים מכובדים.

והמורים שמדורגים לפי הסולם הזה עים השכלה פחותה יעבדו בבתי ספר יותר גרועים.

במדינת לפני כ-5 שנים+- היה ניסיון להביא מורים מבתי ספר של עשירים ומצליחים לבתי ספר

שבעיר אופקים.

מורים אלה קיבלו הטבות ותגמולים והרוויחו יותר כאשר הפרויקט הוא של ממשלת .

% מסיים הבגרות שם הגיע לנתונים גבוהים.

כשמדברים על שיוויון גבוה גבוה שוכחים שאותו עשיר משלם בדרך כלל את אותו הסכום שמשלם האדם שמשתכר משכורת מינימום

כדי לקבל חינוך שווה ואז מגיע ושואל אותו אדם מדוע הוא לא זכאי שיקבלו גם את אותם מורים הוא משלם אותו סכום כמו העשיר

ומקבל מורים בכמה דרגות יותר נמוכות.

לגבי נושא המורים הפרטיים במדינת -

זה תופעה שהתגברה והתעצמה בשנים האחרונות ביגלל שאותם מורים בעלי התואר השני והשלישי לא מעוניינים לעבוד בתור מורים.

הם לא מעונינים לעבוד בתור מורים כי השכר של מורה במדינת ישראל היום הוא שכר גרוע ונשחק משנה לשנה כתוצאה מקיצוצים של ממשלות ישראל בתקציב החינוך.

ווביגלל של מעמד המורה הדרדר והיום הוא לא יכול לפעול ביד קשה נגד התלמיד.

וכשאין לך מורים מהסולם הגבוה שזה בעלי תואר שני ושלישי אז התוצאות נמוכות גם בבתי הספר של מעמד הביניים והעשירון העליון.

ואז הם יכולים להרשות לעצמם לקחת לילדם מורה פרטי וככה צצה לך תופעת המורים הפרטיים שלמי שאין יכולת לקחת מורה פרטי

לא יצליח בלימודיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארה"ב, לדוגמא, אין כזה דבר מינוס בבנק. כשנגמר הכסף - נגמר הכסף. מי שלא רוצה לעבוד - לא מקבל כסף. ככה זה אמור לעבוד.

אתה טועה בגדול ,למה אתה חושב שבישראל המציאו את המושג אוברדראפט, אז זהו שלא..מה שכן הם רוצחים אותך בריבית ואני מדבר מניסיון, אובר של 30 דולר שהיה לי הפך ל-60 בתור שבוע ..ועם כל הכבוד המדינה שלנו עדיין לא מוכנה לכזה שינוי ..אין ספק שביבי מנסה להפוך אותנו לאמריקה , אבל לא תוך שנה , צריך לקחת את זה לאט לאט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במדינת בבתי הספר העשירים יש מורים טובים יותר.

כל המורים מקבלים שכר לפי אותו סולם ממשרד החינוך:

מורה עים השכלה אקדמאית יקבל יותר שכר לפי הסולם של משרד החינוך ממורה ללא השכלה אקדמאית.

מורה עים תואר שני ושלישי יקבל יותר שכר לפי הסולם של משרד החינוך ממורה עים תואר ראשון.

מורה עים שנות וותק של 30 שנה יקבל יותר כסף ממורה עים שנות וותק של 10 שנות לימוד....

אני מצטער, אבל זה פשוט לא נכון. מה זה בתי ספר עשירים? המורים לא מקבלים את השכר מבית הספר, הם מקבלים אותו ממשרד החינוך. לא מקבלים שכר שונה בכל בית ספר. בבית ספר שלי, כבר אין כסף לשכפל דפים, אבל יש לא מעט מורים מצויינים, כולם בעלי תארים (תואר ראשון לפחות, רובם בעלי תואר שני, ואני לא מדבר על תואר בהוראה :P). אין קשר בין הדברים. אתה מציג את זה כאילו אנשים עשירים משלמים באופן אישי כסף לבתי הספר כדי שיעסיקו מורים בשכר יותר גבוה. הדבר היחידי שיכול להיכלל בהגדרה של בתי ספר עשירים הם תיכונים אקסטרניים למיניהם, וזה קיים בכל העולם.

אתה טועה בגדול ,למה אתה חושב שבישראל המציאו את המושג אוברדראפט, אז זהו שלא..מה שכן הם רוצחים אותך בריבית ואני מדבר מניסיון, אובר של 30 דולר שהיה לי הפך ל-60 בתור שבוע ..ועם כל הכבוד המדינה שלנו עדיין לא מוכנה לכזה שינוי ..אין ספק שביבי מנסה להפוך אותנו לאמריקה , אבל לא תוך שנה , צריך לקחת את זה לאט לאט

אז אני טועה, אבל לא בגדול :) העיקרון שדיברתי עליו תקף - שמינוס בבנק הוא דבר לא טבעי, בניגוד למצב בארץ היום, שבו יתרה בבנק היא דבר לא טבעי :P אני לא חושב שיש מה לקחת לאט לאט. אנשים פשוט צריכים להתרגל למנטליות שונה, ועדיף שיעשו את זה מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...