החזר בגין שימוש על מכשיר שנקנה מחוץ לחברת הסלולר - לשון החוק? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החזר בגין שימוש על מכשיר שנקנה מחוץ לחברת הסלולר - לשון החוק?

Milford Cubicle

Recommended Posts

בדקתי את הנושא באורנג'.

http://orange.co.il/he-il/cellular/packages/deals/sim-free-refund/

אני לא בטוח שמה שהם דורשים שם (החזר בהתאם לתקופת ההתחייבות למסלול) הוא חוקי.

אם המחוקק קבע שהם חייבים לזכות אותי על המכשיר בגין שימוש, אבל אז הם באים ובשביל לנצל את זה - מכריחים אותי להתחייב למסלול שלהם, אז מה עשינו פה?

הרי כל הרעיון בקניה מבחוץ הוא לא להיות משועבד לחברת הסלולר. כך שאם עוד חצי שנה אני רוצה לעבור חברה - אני יכול לעשות את זה ללא שום מגבלות, בהנחה כמובן שאני לא בהתחייבות (שזה בדיוק מה שאני מנסה להימנע ממנו, ומה שאורנג' מנסים לכפות עליי), ואז להמשיך ולקבל את הזיכוי בגין שימוש שלי על המכשיר, על פי חוק, בחברה החדשה.

מה דעתכם?

מה לשון החוק אומרת? יש למישהו ניסיון עם הנושא הזה של זיכוי על מכשיר מחברה חיצונית? באורנג' או בחברה אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשום שם ואני מצטט "ההחזרים הכספיים החודשיים יינתנו מיום ההצטרפות / חידוש ההתקשרות ועד תום 18/36 חודשים (לפי סוג העסקה)"

כלומר ההתחייבות המינימלית היא ל18 חודשים לפחות,זאת כדי לקבל את הזיכוי על עלות המכשיר.

כמו כן שים לב שתקבל זיכוי רק אם סה"כ החשבונית שלך תעלה מעל 149 ש"ח כך שזה זיכוי מותנה בהרבה תנאים:

עליך לדבר מעל 149 ש"ח

להתחייבת לתקופה של 18 או 36 חודשים.

לדעתי זה נשמע מסריח אבל כנראה שזה במסגרת החוק. כמו כן אל תשכח שכדי לעבור מתוכנית לתוכנית(תוכנית שיחות) אתה צריך להתחייב לפחות ל18 חודשיים(לפחות זה ככה אצלי בסלקום וגם נראה לי באורנג') כך שלא משנה מה תעשה אתה תמצא את עצצמך בהתחייבות.

אני אישית הייתי מחכה טיפה,בקרוב יורידו את ההתחייבות מ18 ל12 חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשום שם ואני מצטט "ההחזרים הכספיים החודשיים יינתנו מיום ההצטרפות / חידוש ההתקשרות ועד תום 18/36 חודשים (לפי סוג העסקה)"

כלומר ההתחייבות המינימלית היא ל18 חודשים לפחות,זאת כדי לקבל את הזיכוי על עלות המכשיר.

אני לא עיוור, אני יודע.. קראתי את זה, בדיוק על זה אני שואל. האם זו לא התחכמות מול לשון החוק. הרי כל הרעיון בחוק הזה היה לאפשר מעבר קל בין חברות, תוך המשך קבלת הזיכויים, פשוט מהחברה החדשה. אם בשביל לקבל החזר מלא על המכשיר (36 החזרים) אתה חייב להתחייב במסלול של 36 חודשים, אז מה עשית בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרי כל הרעיון בקניה מבחוץ הוא לא להיות משועבד לחברת הסלולר. כך שאם עוד חצי שנה אני רוצה לעבור חברה - אני יכול לעשות את זה ללא שום מגבלות, בהנחה כמובן שאני לא בהתחייבות (שזה בדיוק מה שאני מנסה להימנע ממנו, ומה שאורנג' מנסים לכפות עליי), ואז להמשיך ולקבל את הזיכוי בגין שימוש שלי על המכשיר, על פי חוק, בחברה החדשה.

מה דעתכם?

מה לשון החוק אומרת? יש למישהו ניסיון עם הנושא הזה של זיכוי על מכשיר מחברה חיצונית? באורנג' או בחברה אחרת?

הרעיון היה ניתוק הקשר בין קבלת שירות סלולרי (קו) לבין רכישת מכשיר, בלי קשר "לשעבוד" לחברת הסלולר

כמובן שכמו בשביל לקבל זיכוי כשאתה קונה מכשיר מהחברה הסלולרית אתה חייב להתחייב, כך גם כשאתה מגיע עם מכשיר "מהבית"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא עיוור, אני יודע.. קראתי את זה, בדיוק על זה אני שואל. האם זו לא התחכמות מול לשון החוק. הרי כל הרעיון בחוק הזה היה לאפשר מעבר קל בין חברות, תוך המשך קבלת הזיכויים, פשוט מהחברה החדשה. אם בשביל לקבל החזר מלא על המכשיר (36 החזרים) אתה חייב להתחייב במסלול של 36 חודשים, אז מה עשית בזה?

הנה ציטוט ישיר של החוק,לדעתי יש התנגשויות

יש התנגשויות,כי יש שם דוגמא של לקוח שקנה מכשיר עדיין יכול להתנייד מחברה אחת לשנייה

http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/9/1829.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעצם רוצה לקבל משהו מעבר למה שמקבל מי שקונה מכשיר מהחברה הסלולרית

כל הרעיון היה להשוות את התנאים של אלו שקונים בחנויות לאלו שקונים מכשיר דרך חברת הסלולר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון היה ניתוק הקשר בין קבלת שירות סלולרי (קו) לבין רכישת מכשיר, בלי קשר "לשעבוד" לחברת הסלולר

כמובן שכמו בשביל לקבל זיכוי כשאתה קונה מכשיר מהחברה הסלולרית אתה חייב להתחייב, כך גם כשאתה מגיע עם מכשיר "מהבית"

אבל כשאתה קונה מכשיר מהחברה הסלולרית אתה לא מתחייב בהכרח למסלול. אתה יכול להיות ללא התחייבות לצורך העניין ובכל עת פשוט לעזוב אותם (וכמובן להפסיק לקבל זיכויים / לשלם את הפרש התשלום על המכשיר, כי אתה כבר לא מנוי בכלל..).

פה בשביל הזכות לקבל זיכוי מלא אתה חייב קודם כל להתחייב מראש ל-3 שנים. אם תתחייב ל-18 חודשים אז מראש ויתרת על חצי מהזיכוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כשאתה קונה מכשיר מהחברה הסלולרית אתה לא מתחייב בהכרח למסלול. אתה יכול להיות ללא התחייבות לצורך העניין ובכל עת פשוט לעזוב אותם (וכמובן להפסיק לקבל זיכויים / לשלם את הפרש התשלום על המכשיר, כי אתה כבר לא מנוי בכלל..).

פה בשביל הזכות לקבל זיכוי מלא אתה חייב קודם כל להתחייב מראש ל-3 שנים. אם תתחייב ל-18 חודשים אז מראש ויתרת על חצי מהזיכוי.

תעיינו בזה ,ובכך נגמר הויכוח :yelclap:

http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/9/1829.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אפשרות בשום חברה כיום לקנות מכשיר ולקבל זיכויים בלי התחייבות

הקטע של 18/36 חודשים ידוע וזאת פירצה בחוק

המחוקק אמנם הגביל את החברות להתחייבות של 18 חודשים (לפרטיים) אבל התשלומים עדיין תמיד ב36 ולכן מי שרוצה ליהנות מהזיכוי בעצם מתחייב ל36 חודשים.

אמור לעבור חוק שיגביל את פריסת התשלומים ל18 כדי לתקן את המצב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעצם רוצה לקבל משהו מעבר למה שמקבל מי שקונה מכשיר מהחברה הסלולרית

כל הרעיון היה להשוות את התנאים של אלו שקונים בחנויות לאלו שקונים מכשיר דרך חברת הסלולר

זה לא נכון. על פי חוק אסור לחברות הסלולר לחייב אותך בימינו לתקופה של 36 חודשים.

אז הן "מחייבות אותך" ל-36 חודשים על המכשיר - בפועל פשוט פורסות את התשלום ל-36 חודשים, ונותנות לך זיכוי חודשי מול כל תשלום, בגין שימוש בפועל.

אם אחרי שמסתיימת לך ההתחייבות (למסלול!) אתה רוצה לעזוב אותם ופשוט לשלם את מה שנותר לך על המכשיר (עסקה רגילה ב-36 תשלומים, זוכר?) - אתה יכול לעשות את זה.

אבל פה, אם אתה רוצה זיכוי מלא על המכשיר (מקסימום זיכוי כפול 36 חודשים), אז אתה חייב גם להתחייב, מראש, ל-36 חודשים - על המסלול! כלומר שאתה כבול לחברה הסלולרית במשך 3 שנים עם או בלי קשר למכשיר או לזיכוי עליו.

וזה, לכאורה, רומס את החוק שמגביל את תקופת ההתחייבות לספק הסלולרי ל-18 חודשים (אאל"ט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחוקק אמנם הגביל את החברות להתחייבות של 18 חודשים (לפרטיים) אבל התשלומים עדיין תמיד ב36 ולכן מי שרוצה ליהנות מהזיכוי בעצם מתחייב ל36 חודשים.

נכון, אבל אם הוא לא רוצה - אחרי 18 חודשים הוא יכול לעזוב את החברה ופשוט לשלם רק על המכשיר (ועל פי החוק החדש - לקבל את הזיכוי עליו מהחברה אליה הוא עבר!).

לעומת זאת, לקוח שמגיע עם מכשיר פרטי, אם הוא רוצה לקבל את האופציה בכלל לזיכוי מלא, הוא צריך להתחייב למסלול של 36 חודשים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר לי מה זה שונה ממצב שבו אני קונה מכשיר ב36 תשלומים מאורנג'?

הרי גם שם בשביל לקבל את כל הזיכויים (36) אני צריך להשאר ברשת 36 חודשים

אחרי 18 חודשים אני יכול לעזוב בלי קנס ופשוט להמשיך לשלם את יתרת התשלומים (ולא לקבל זיכוי)

בדיור אותו מצב מציעים לך אם אתה מגיע עם מכשיר "מהבית"

[br]פורסם בתאריך: 13.09.2010 בשעה 13:22:35

בקיצור, אם אתה לקוח פרטי, אתה תתחייב רק ל18 חודשים בכל הרשתות

http://www.htmobile.co.il/article01824

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל אם הוא לא רוצה - אחרי 18 חודשים הוא יכול לעזוב את החברה ופשוט לשלם רק על המכשיר (ועל פי החוק החדש - לקבל את הזיכוי עליו מהחברה אליה הוא עבר!).

לעומת זאת, לקוח שמגיע עם מכשיר פרטי, אם הוא רוצה לקבל את האופציה בכלל לזיכוי מלא, הוא צריך להתחייב למסלול של 36 חודשים!

תגידו אתם עושים ממני צחוק,שמתי לך בעמוד הקודם קישור לחוק עצמו,תקראו ותפנימו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה ממילא טענת שאתה לקוח עסקי (שמחייבים אותו ל-36 חודשים במסלול) אז על מה הויכוח בדיוק? אם אתה מעוניין לקבל החזר על המכשיר בתנאים של לקוח פרטי, עלייך להתחייב למינימום של 18 חודשים לחברת הסלולר וההחזר אכן יינתן ב-36 חודשים אך אתה יכול לעזוב את חברת הסלולר שלך אחרי שנה וחצי ולהמשיך לקבל את ההחזר על המכשיר (36 חודשים פחות 18+X חודשים שנשארת בחברת הסלולר הראשונה) בחברת אחרת, בכפוף להצגת המסמכים הנדרשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אני מופתע ,

מה פתאום שמפעיל סלולארי יתן לי זיכוי על מכשיר - אפילו מחו"ל - אני מופתע , אבל נשים זאת בצד

הסיכום הוא פשוט, מי שרוצה זיכוי ( לא חשוב מאיזה מפעיל ) עבור מכשיר שיש ברשותו יהיה חייב להתחייב לפחות ל 18 חודשים ( הוא יוכל לקבל זיכוי של 36 חודשים ממפעיל אחד או שניים , בתום תקופת ההיתחיבות הראשונה שלו קרי 16 חודשים מינימום ) ושתהיה לו חשבונית מעל 149 שח' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...