מה דעתכם על פרויקט ה100 של ynet? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על פרויקט ה100 של ynet?

Dark_Phantom

Recommended Posts

כפי שאתם יודעים ynet במשאל גולשים דירגה את 100 האלבומים הטובים

ביותר לדעת גולשים בסדר יורד. מחר מתפרסם החלק האחרון של הכתבה עם עשרת

הגדולים אבל בינתיים אתם מוזמנים להביע את דעותיכם על הבחירה שנעשתה עד כה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2803199,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא תלוי בעורכים, אלא בתוצאות של סקר שלהם...

בכל מקרה אתה צודק, לד זפלין 4 אחד האלבומים הטובים שיש , כל פעם שאני שומע מחדש זה כמו בפעם הראשונה, פשוט לא נמעס, למרות שהשירים בו יותר קלילים לדעתי מאשר באלבומים הקודמים שלהם.

בקשר לרשימה עצמה, יש שם הרבה אלבומים צפויים וכמה שאתה תוהה למה הוא מופיעה כל כך רחוק ברשימה (Selling england by the pound של ג'נסיס למשל, אלבום ענק פשוט, מאלבומי הרוק המתקדם הטובים בכל הזמנים ורק במקום 30 או משהו כזה) ובכלל נראה שעשו עוול לרוק המתקדם. בכל מקרה קשה לשפוט את הרשימה ללא 10 המקומות הראשונים, כי לפעמים נראה שמקפחים אלבום כזה או אחר אבלאין לך שום מושג מה בעצם תפש את המקומות המכובדים באמת...

או עכשיו שמתי לב שיש את המקומות הראשונים סוף סוף (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2791196,00.html). אז ככה, המקום הראשון ראוי לו אבל 3 פינק פלויד בטופ 10? שישאירו מקום לאחרים :) לדעתי הרבה אלבומים נדחקו למקומות נמוכים כי הם פחות ידועים אבל לא נורא. דווקא אני חושב שהאלבום הכי טוב של יו 2 הוא ג'ושוע טרי, מוזר שבמקומו מופיע אכטונג בייבי במקום 10, אבל זו רק דעתי. דבר נוסף, נראה כאילו מצביעי הסקר כמעט ולא שמעו על ג'אז(הכניסו אלבום של מיילס דוויס באיזור ה 80-90 נראה לי) :\ חבל מאוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוחלפו המצביעים לאלתר!

;)

יש כמה להקות שמוזר לי שהם לא שם, ויש כאלה ש..מה לעזאזל הם עושים שם?

לדעתי אנחנו צריכים לפתוח רשימה לטראנסרים. ולראפריסטים למינהם.

יש מצב שאמינם יהיה בין ה5 הראשונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אם זה לא משתשמע מההודעה הקודמת שלי (רוב הסיכויים שלא ;D) אז ככה:

הסקר הזה מאוד לא ממצא.לא רק שהוא לא ממצה, אלא שאחרי מחשבה קצרה אפשר להגיע למסקנה שאי אפשר להרכיב את "100 האלבומים הטובים בכל הזמנים" משופ שקיימים כל כך הרבה סגנונות ששונים מאוד אחד מהשני. זה אולי ניתן לעשיה בז'אנרים בודדים(הסקר של וואי נט למשל פחות או יותר עוסק רק ברוק ומטאל, וזה גם ממש לא מספיק שכן הם מתחילקים לכל כך הרבה תתי ז'אנרים) אבל גם זה יהיה מאוד כללי ולא מספק. בסקר של וואי נט חסר יצוג של שחורה באופו מאוד בולט (לא רק ראפ שכבודו במקומו מונח אלא גם ג'אז, סול ועוד....) וגם כפי שאתה ציינת אלקטרונית. בקיצור, סקר מיותר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהעשיריה הראשונה הייתה גרועה עד כדי כך. אני אומנם לא חסיד Beatels גדול, לכן לא כל כך אהבתי שהם תפסו המון מקומות, אבל צריך לתת כבוד. הבחירות בפינק פלויד היו מצויינות, למרות שלדעתי The Wall היה צריך להיות מקום ראשון ולא Dark Side (אני יודע, דעת מיעוט :().

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית במצעד הוא שבחרו את הלהקות שידועות פחות או יותר ולא הזכירו אלבומים

של להקות אלמוניות אבל לא פחות מצוינות...למשל Symphony X או Blind Guardian וגם Nightwish

אומנם הטעם הוא דבר שאי אפשר להתווכח עליו אבל אלה להקות מצוינות לכל הדעות ואם אנשים לא

שמעו אותם זה לא גורע מאיכותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי פינק פלויד ולדעתי אולי כמה אנשים יגידו זה קלאסיקה אבל בעיני היא לא משהו. אני כן אוהב ביטלס

אבל פינק פלויד דווקא לא אהבתי יותר מדי. זה עניין של טעם ועל זה לא מתווכחים. אני הייתי שם במקום ראשון

להקה אחרת וזהו, הרי כל מצעד הוא דעתם הסובייקטיבית של אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקום 40 בהחלט לטעמי.

חשבתי שהוא לא ממש אהוב בארץ אבל הסתבר לי שהוא אהוב אפילו מאוד.

בכל אופן הבחירות בהחלט לטעמי והופתעתי מעם שבחר ולפעמים העדיף את האלבומים הפחות מוכרים.

אולי זה לא קשת רחבה של להקות ורבות נעדרות משם אבל עדיין הבחירות גרמו לי להעריך אנשים בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בכלל אלבומים של ישראלית יכולה להתקרב ל100?

זה סתם סקר דפוק. שירים ישראלים :cwm8:

מקום 1. Linkin Park Meteora

מקום 2. Linkin Park Hybrid

מקום 3. 50Cent Die rich or die tryin

אבל זה כל אחד והטעם שלו!

השירים ההישראליים שאתה כל כך מזלזל בהם הרבה יותר טובים מכל הבחירות שלך אבל זה כבר עניין אחר.

אלו אלבומי הרוק אני לא רואה כיצד "חצי דולר" משתלב בזה,לינקין פרק גם לא ממש משתלבים אבל זה עניין אחר.

העניין המרכזי הוא איך אפשר בכלל להציב בקו המחשבה שלך את לינקין פארק מול הדורז,הביטלס,לד זפלין או אפילו דוגמא עדכנית יותר נרוונה ופרל גא'ם זה מבציע רק על דבר אחד בורות מוסיקלית מוחלטת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

"500 האלבומים הגדולים של כל הזמנים" על פי מגאזין המוזיקה רולינגסטון

http://www.rollingstone.com/features/coverstory/featuregen.asp?pid=2164

לדעתי, רשימה הרבה יותר מגוונת (כוללת הפעם גם סגנונות אחרים פרט לרוק) אבל גם ארוכה מדי :|

בכל אופן שווה להציץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...