"מד"א מספק מנות דם נגועות במחלות" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"מד"א מספק מנות דם נגועות במחלות"

Dark_Phantom

Recommended Posts

איזה שטויות לא יאמן...

אכן המנות לא נבדקות בארץ בתהליכים שמורידים את האחוז הביטחון שהדם נגוע לאפס כי השינוי עולה מיליונים שאין...

אבל יש בדיקות והסיכוי שדם יהיה נגוע הוא קטן מאוד

רק מנסים להלחיץ במדינה הזאת בעיקר עם כותרת כזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע לי יש וירוס כזה (דלקת כבד נגיפית) ונדבקתי ממנת דם נגועה

אמנם אז לא ידעו על הוירוס הזה, אבל עכשיו שיודעים, ולא בודקים עד הסוף, זה משגע אותי

אני יודע שמדא בודקים את מנות הדם

אבל אם אחת עוברת את כל הבדיקות, רק אחת, אפשר לקרוא לזה כישלון קולוסלי, כי הורדת למישהו את רמת החיים בכמה דרגות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הפרטים נכונים אז יש מנה נגועה אחת מכל 1.6 מיליון, אני חושב שזה יפה מאוד ולהשקיע מליונים בשביל לשפר את זה זה בזבוז.

בעשרים מיליון ש"ח לשנה ניתן לממן תרופות שידוע בוודאות שיצילו חיים של מאות ואלפי אנשים או לפחות לשפר את רמת החיים שלהם ולא ללכת לרדוף אחרי מספר סטטיסטי.

שיתנו לאותו אדם שנדבק 20 מיליון שקל ועם ה 100 הנותרים יעשו משהו מועיל (לא שנראה לי שימצאו תקציב כזה בכל מקרה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מנות דם נותנים לאדם? אני לא מדבר על המקרה הכי קשה, אלא על מקרים "ממוצעים" שבד"כ בהם משתמשים במנות דם אלו (תאונות דרכים למשל אני מניח)

איזה שאלה דיבילית :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שאלה דיבילית :-\

זה תגובה לזה:

"

אם הפרטים נכונים אז יש מנה נגועה אחת מכל 1.6 מיליון

"

מנה אחת נגועה מספיקה בשביך להדביק בן אדם, אבל, ככל הידוע לי -ואני לא יודע בוודאות ממש ובגלל זה אני שואל (ועל זה נאמר "אין שאלות טפשיות") - בד"כ צריך מספר מנות לאדם פצוע שצריך בכלל עירוי דם. על כן, הסיכוי פה להדבק מעירוי עולה דרסטית. מ1:1600000 ה 1.6 מיליון יורד לחצי, שליש, רבע ואף פחות (כמובן שאפשר לשים את מספר מנות הדם הקיימות במקום 1.6 מיליון, אבל אז כמובן מכפילים בהתאמה את האגף השני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תגובה לזה:

"

אם הפרטים נכונים אז יש מנה נגועה אחת מכל 1.6 מיליון

"

מנה אחת נגועה מספיקה בשביך להדביק בן אדם, אבל, ככל הידוע לי -ואני לא יודע בוודאות ממש ובגלל זה אני שואל (ועל זה נאמר "אין שאלות טפשיות") - בד"כ צריך מספר מנות לאדם פצוע שצריך בכלל עירוי דם. על כן, הסיכוי פה להדבק מעירוי עולה דרסטית. מ1:1600000 ה 1.6 מיליון יורד לחצי, שליש, רבע ואף פחות (כמובן שאפשר לשים את מספר מנות הדם הקיימות במקום 1.6 מיליון, אבל אז כמובן מכפילים בהתאמה את האגף השני).

אם לא מוצא חן בעיניך החישוב הזה אז בא נסתכל על זה אחרת, 20 מיליון לשנה כפול 6 שנים זה 120 מיליון ש"ח.

ז"א שבשביל למנוע מקרה בודד של הדבקה באיידס משקיעים 120 מיליון ש"ח.

מקרה אחד ב 6 שנים, יותר אנשים מתים בכל שבוע מדברים שניתן היה למנוע אותם אם היה תקציב.

מה יכול היה משרד הבטחון לעשות עם עוד 20 מיליון בשנה לשפר את הביטחון? כמה מאבטחים אפשר היה לממן לבתי ספר? (משהו כמו 450, שבנוסף לבטחון זה 450 אנשים עם עבודה).

כמה שיעורים פרטיים למעוטי יכולת יכלו לממן בשביל לשפר את רמת ההשכלה בקרב אוכלוסיות נזקקות?

2,000 מלגות ללימודים גבוהים כל שנה.

אפשר לחשוב על הרבה שימושים ל 20 מיליון ש"ח בשנה שיעשו הרבה יותר.

אם יפזרו אקראית קולטי ברק ברחבי הארץ יצילו יותר חיים לאורך זמן.

אני לא רוצה להשמע קר, אבל צריך להבין שבסופו של דבר הכל מוגבל תקציבית וככל שנבין את זה מהר יותר כן ייטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...