עזרה ב-OC ל- E6500 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה ב-OC ל- E6500

Murmur

Recommended Posts

שלום,

אני מנסה להרביץ OC בינוני פלוס לצרכי שימוש ארוך טווח ל-E6500 של אינטל.

הלוח שלי הוא Gigabyte P35-DS3L שעשה עבודה יפה ב-OC עם ה- E2160 שהיה קודם.

זכרונות 800 MHZ

ספק Neo 430

קירור Max Orb

בינתיים העליתי באס ל-300 ושמתי מחלק 2.5 (ככה שהזכרון עובד ב-750 מה"צ) - עם המכפיל X11 אני מגיע לתדר עבודה של 3300 MHZ.

השארתי את המתחים באוטומט ובעומס (עם ORTHOS) המעבד מגיע לטמפ' של 66-67 מעלות, במתח 1.385V (אוטומט בביוס, כאמור).

האם אפשר להעלות תדר ולהוריד טמפרטורה עם מתחים גבוהים יותר למעבד? קראתי אפשהו שלא מומלץ לליבות 45nm לעלות ל- 1.4V

אולי להוריד את המכפלה ולהעלות תדר יעזור?

אנא עזרתכם, תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתחים גבוהים יותר דווקא יגרמו להפך..המעבד יפלוט יותר חום..כמובן אם יש לך מתאים לא צריכה להיות בעיה..

שכן ולרוב העלת מתח מעניקה לך את היכולת לעלות בתדר עוד..

כמובן שמלבד המתח לנעבד יש חשביות לשאר המתחים..NB/PLL/FSB וכו..

ואכן לא מומלץ לעבר את ה1.4-1.45V+ עם מעבדי הC2D..מה שכן עם איזה אתה כרגע ?

ניסת להמשיך בOC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את tatotao בקשר לטמפרטורה, אבל אני חושב שהאוברקלוק שעשיתה הוא מצויין ואפשר לעצור פה.

אני אישית אוהב לעבוד עם FSB 400 Mhz תבדוק מה המקסימום שאפשר להגיע בלי לעלות מתחים, או לעלות ממש קצת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתחים גבוהים יותר דווקא יגרמו להפך..המעבד יפלוט יותר חום..כמובן אם יש לך מתאםי לא צריכה להיות בעיה..

שכן ולרוב העלת מתח מעניקה לך את היכולת לעלות בתדר עוד..

כמובן שמלבד המתח לנעבד יש חשביות לשאר המתחים..NB/PLL/FSB וכו..

ואכן לא מומלץ לעבר את ה1.4-1.45V+ עם מעבדי הC2D..מה שכן עם איזה אתה כרגע ?

ניסת להמשיך בOC?

כמו שכתבתי בהודעה המקורית - אני עם Max Orb של TT - לא אידיאלי אבל זה מה שיש כרגע ואין תקציב למשהו אחר.

לא ניסיתי להמשיך ב-OC כי המחשב אצל אחות שלי ואני לא נמצא שם כל הזמן ולא רציתי להיכנס לבעיות יציבות. בגלל זה גם האוברקלוק אמור להיות לא רצחני.

האם אפשר להחזיק את המחשב לאורך זמן רב עם הטמפ' שציינתי (67 מעלות בעומס)? כלומר האם אני יכול להרשות לעצמי שזה יהיה תדר העבודה שלו בשנתיים הקרובות?

בנוסף - אני שוקל את הצעדים הבאים שלי - האם להעלות OC ע"י הורדת מכפלה והעלאת FSB או להעלות תדר בסיס מעל 300?

מנסיונכם - מה בעל סיכויים טובים יותר למערכת יציבה ו/או להפחתה של פליטת החום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

67 מעלות במאמץ זה בסדר גמור.

בקשר לשאלה שנייה, תמיד עדיף לעלות FSB שכן FSB יותר גבוה משפיע על מהירות המערכת כולה. מה שכן אם אתה משנה את הFSB אתה חייב לשמור שהזכרון לא יצא מהתדר הפעולה שלו (אפשר לשנות מכפלה גם לזכרון).

בנוסף הייתי ממליץ לך לנסות להגיע ליחס DRAM:FSB 1:1 הדבר גורם לשיפור ביציבות ובביצועים גם יחד (לפעמים אפילו אפשר להוריד מתחים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...