אין גבול לעזות המצח של עוכרי דין - אריק קרפ ז"ל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אין גבול לעזות המצח של עוכרי דין - אריק קרפ ז"ל

gabriel6

Recommended Posts

עוד דוגמה:

אני נמצא במסעדה (כן, אני בחור רעב...), סיימתי לאכול וביקשתי חשבון.

המלצר הגיע, הגיש את החשבון ואמר "תודה רבה, אני מקווה שנהנית! המחיר לא כולל טיפ :)"

אני מתעצבן עליו שהוא מבקש טיפ, ו"בלהט הרגע" לוקח את הסכין שיש לי על השולחן (בדיוק סיימתי לאכול סטייק) ודוקר אותו.

זה לא רצח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מבחינתי, ברגע שבן אדם בין אם הוא שיכור ובין אם לא, לוקח סכין או כל חפץ חד אחר ודוקר מישהו אחר, גם אם הוא לא תכנן זאת מראש - זה רצח.

ומבחינת החוק במדינת לא.

מבחינתי במצב כזה גם אם המותקף לא מת - התוקף צריך לבלות את מירב שנותיו בכלא - אבל מבחינת החוק לא.

הנקודה שלי היא שצריך לבוא בטענות לחוק הישראלי במידה ולא מרוצים ממנו, ולא לסניגורים שפועלים לפיו.

.....

אני מתעצבן על זה שהוא קרא לי בן זונה, ומתחיל לפוצץ אותו באגרופים.

הוא מחזיר לי, ואז "בלהט הרגע" אני לוקח לו את הסכין (הוא בדיוק הזמין סטייק) ודוקר אותו.

זה לא רצח?

על פי החוק במדינת זו הריגה (כמו גם הדוגמא ששניצל הגיב עליה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשאל שוב: אם אני יוצא להסתובב ברחוב, וחונק למוות כל בן אדם שמסתכל לכיוון שלי, זה לא רצח? אני לא תכננתי את זה מראש, ולא באתי עם כלי מהבית (אלא אם זה נחשב "שהבאתי את הידיים שלי מהבית")..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:screwy:

בוודאי שזה רצח, אני התכוונתי לפגוע בהם. זה לא היה בטעות.

זה נראה לך אותו דבר כמו מישהו שנסע ברכב, התהפך, פגע בהולך רגל תוך כדי ההתהפכות והרג אותו?

בוא נעשה הבחנה קלה - לרצח נדרשת כוונה תחילה להרוג - באיזה שלב הכוונה הזו צריכה להיווצר? אני מניח שכל מקרה לגופו, צריך להסתכל על פסיקות קודמות של בתי משפט.

אם לא ניתן להוכיח כוונה תחילה להרוג - לא ניתן להרשיע ברצח! החשוד הצליח להוכיח שהוא דקר מישהו רק במטרה לפצוע אותו - הוא לא יורשע ברצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה שלי היא שצריך לבוא בטענות לחוק הישראלי במידה ולא מרוצים ממנו, ולא לסניגורים שפועלים לפיו.

אני מסכים עם רוב דבריך בדיון הזה, אבל זה ^ פשוט בולשיט. נכון, אי אפשר לבוא לסנגור המדובר בטענות מבחינה חוקית - אבל מבחינה מוסרית אפשר גם אפשר להגיד שהוא שפל כמעט כמו הלקוחות שלו, ואם זה היה תלי בי היו עוקרים לו את הלשון.

חוץ מזה, אני לא מבין את האבחנה בין רצח בכוונה תחילה להריגה, וליתר דיוק - את זה שהראשון נחשב חמור מהשני.

הריגה, כפי שכבר נאמר, היא מעשה שלא היה בו "תכנון מראש" לגרום למוות. כמעט כל המקרים המערבים ערסים (מכל עדה שהיא) וקורבנות אקראיים נכנסים אוטומאטית לקטגוריה זו, וסביר להניח שמבחינה "חוקית" - גם רוצחי קרפ. ברוב המוחלט של המקרים הללו אין שום אשמה של הקורבן, ואין שום נסיבות מקלות של התוקפן (ולא, שכרות זה לא נחשב). לרוב, מדובר באנשים שהחליטו להפעיל אלימות קשה ללא סיבה, שבמקרים מסויימים נגמרת במוות.

רצח (כהגדרתו בחוק - כלומר, בכוונה תחילה), לעומת זאת, כולל לעיתים קרובות הכרות מוקדמת בין הרוצח לקורבן. נכון, גם קטגוריה זו כוללת לא מעט ערסים, שחזרו יום אחרי למישהו שדיבר לא יפה לחברה שלהם ודקרו אותו, אבל היא גם כוללת את כל אותם האנשים שהיתה להם סיבה מוצדקת לשנוא את קורבנם העתידי: עובדים שמעסיקם התעלל בהם, דיירים ששכנם לא נתן להם לחיות בשקט במשך שנים... אני לא טוען חלילה שמדובר בהכרח בסיבה להרוג בן אדם, אבל לבטח מדובר בנסיבות מוצדקות לאין שיעור מאשר תקיפה אקראית של קרבן תמים ש"במקרה" גורמת למותו.

אז למה "הריגה" זה פחות חמור מ"רצח"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם רוב דבריך בדיון הזה, אבל זה ^ פשוט בולשיט. נכון, אי אפשר לבוא לסנגור המדובר בטענות מבחינה חוקית - אבל מבחינה מוסרית אפשר גם אפשר להגיד שהוא שפל כמעט כמו הלקוחות שלו, ואם זה היה תלי בי היו עוקרים לו את הלשון.

.....

תפקיד הסניגורים הוא לעורר ספק סביר בטיעוני התביעה - לא ברור לי מדוע באים אליהם בטענות על כך.

אם כבר לבוא אליהם בטענות - למה לכל הרוחות להסכים לייצג חלאות אדם?

מדובר בנקודה בעייתית, שאין לי ממש עמדה מגובשת לגביה. האם על עורכי דין לסרב לייצג רוצחים? מי קבע אם הם באמת רצחו או לא? מה עם אנסים? שודדים? איפה אתה מעביר את הגבול?

דבר נוסף - למען דיון נעים יותר, בוא נקבע כלל שלא מכנים את דברי השני "בולשיט". אנחנו לא בדיון דת ואמונה שם מועלות טענות חסרות שחר, אלא בדיון בין אנשים רציונאליים עם דעות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר נוסף - למען דיון נעים יותר, בוא נקבע כלל שלא מכנים את דברי השני "בולשיט".

מסכים ומתנצל.

בקשר לסוגיה המוסרית - כאן, במקרה המסויים הזה, לדעתי היא לא קיימת. אין כאן שאלה האם הנאשם אשם או לא - אין עוררין על כך שהנאשמים הכו את קרפ וזרקו אותו לים. תפקיד הסנגור במקרה זה אינו, אם כן, לטעון לחפותו של הנאשם, כי אם לשכנע את בית הדין להרשיע את מרשו (האשם בוודאות, לכל הפחות, בתקיפה) בעבירה קלה יותר מזו בה הוא הואשם ולגזור עליו בהתאם עונש קל יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה, אבל רצח הוא הריגה בכוונה תחילה בעוד שהריגה היא גרימת מוות בשל אדישות/רשלנות או "בטעות" (לא היה מתוכנן להרוג את הבנאדם).

למשל, מכות במועדון שנגררות לדקירת אחד המעורבים בראש עם אולר, היא רצח.

שוב, תקנו אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...