בעיה מוזרה ב-OC עם HD5850 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה מוזרה ב-OC עם HD5850

KF

Recommended Posts

שלום!

אני עם OC יציב לכרטיס HD5850 900/1200mhz על מתח 1.275V.

לאחרונה שמתי לב שאני לא יכול לצפות בסרטי פלאש (לדוג' וכד') ובדיוק בתחילת הצפיה המחשב נתקע ולא ניתן לעשות דבר.

אם אני לוחץ כמה קליקים עם העכבר אני מקבל צפצוף יחיד מהמחשב ואז בעצם הוא קופא וצריך לרסט.

לפעמים קורה מצב שהוא קופא ואז לרגע אני מקבל מסך שחור ואחרי כמה שניות הוא חוזר לפעולה ובעצם אני מגלה שהכ.מסך חזר

להגדרות המקוריות שלו.. בעצם הכרטיס התאפס.

*במשחקים הכרטיס יציב.

*ניסיתי לשנות תדרים/מתחים וגיליתי שזה לא ממש עוזר.. למשל הבעיה הנ"ל עדיין ממשיכה כאשר הכרטיס ב-800/1000mhz על מתח מוגזם של 1.275 וכמובן שניסיתי גם פחות..

אני לא חושב שזו בעיה של הכ.מסך כי זה לא היה בעבר..

אודה לכל מי שיוכל לעזור !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל איך זה עובד רגיל כשהכרטיס על סטוק ?

אני לא יודע ממה זה נגרם פתאום.. אולי בגלל שעידכנתי שלשום את ה flash player ?

למרות שלא נראה לי שזו הבעיה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום עידכנתי לדרייבר החדש של ATI.. אבל גם לפני כן הייתה הבעיה..

לגבי ה- adobe flash player מחקתי והתקנתי מחדש ועדיין הבעיה נמשכת..

זה מתיש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא..

כשהכרטיס בסטוק 725/1000mhz עם המתח הרגיל 1087V הכל פועל כרגיל..

עכשיו עשיתי דבר כזה,העלתי 1mhz לליבה 726/1000 ושמתי את המתח על 1.275V וזה גם כן פועל כרגיל..

מנגד עכשיו קרה מצב שהמסך הפך להיות שחור לרגע ואז הסרטון חזר לפעול אבל מסתבר שהכרטיס השאיר את התדרים באוברקלוק 900/1200 אבל חזר למתח הרגיל שלו (1087)

בנוסף בשביל הרעיון העלתי את הכרטיס בחזרה ל- 900/1200 עם המתח הכי גבוה 1.35V ושוב המחשב קפא.

נ.ב

לרגע גם הופיע מסך כחול באחד השלבים אבל לא הספקתי לראות במה מדובר.. הוספתי קובץ minidump אם זה עוזר..

בנוסף שמתי לב שההגדרות בדסקטופ היו על 16 סיביות ולא על 32.. אין לי ספק שמשהו נדפק שם..

בכל מקרה גם שינוי למצב 32 סיביות לא פתר את הבעיה.. אבל אולי זה איכשהו קשור.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו OC בלי תוספת מתח גם גורמת לבעיה ?

באחד הכרטיסים שלי OC + תוספת מתח גרמה לבעיה, אז הרמתי מתח לתדר 3D ביניים ( הבעייתי אצלך ) והכל הסתדר... השאלה אם זה המצב אצלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו OC בלי תוספת מתח גם גורמת לבעיה ?

באחד הכרטיסים שלי OC + תוספת מתח גרמה לבעיה, אז הרמתי מתח לתדר 3D ביניים ( הבעייתי אצלך ) והכל הסתדר... השאלה אם זה המצב אצלך...

תראה,שמתי את התדרים על 900/1200 ועם מתח סטוק ועדיין המחשב קופא.. לפי דעתי זה בגלל שהכרטיס לא יציב עם כזה OC ומתח רגיל.. ?

בנוסף אני רוצה לעשות שוב בדיקה מחדש ליציבות הכרטיס ב-OC.. אבל משום מה OCCT לא מתחיל את הבדיקה ורושם לי error ומציג גרפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

עשיתי בדיקה עם furmark למשך שעה ורבע והכרטיס יציב..

כנ"ל לגבי משחקים..

אז מה יכולה להיות בדיוק הבעיה שהמחשב קופא כשאני מנסה לצפות בסרטי וכד'.. ?

*חשוב לציין,

עכשיו שמתי לב שהכרטיס מסך משנה את ההגדרות ל-16 סיביות לאחר שהמחשב קופא ומפעיל את עצמו מחדש..

כאילו משהו גורם לכרטיס לשנות הגדרות.. (אמנם זה לא קורה אחרי כל נפילה אבל עכשיו שמתי לב לזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד אני לא מבין איפה בדיוק אתה מחפש את הבעיה אם ברור שהיא בOC ?

לא משנה איך ומה..הכרטיס מסך לא יציב..למה ? OC..בסטוק הוא יציב ? הכל טוב ? כן..

אז הOC הוא הבעיה..תוריד תדרים ותראה איך הולך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך עד לפני יומיים הכל היה תקין ?

איך אתה מסביר את זה שהכרטיס עבר בדיקות בfurmark ובמשחקים הוא לא קורס ?

גם עם המתח הכי גבוה לכרטיס 1.35V על התדרים 900/1200 שהם לא כאלו גבוהים הכרטיס עדיין עושה בעיות עם ..

ככה שהסיבה שהכרטיס לא יציב לא מוצדקת.

בינתיים מצאתי פתרון זמני ואני נאלץ כל פעם לשנות פרופילים כשב-desktop אני על סטוק

ובמשחקים אני משנה לפרופיל OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך להסביר כלום..יש עובדות..לא חסר..וזה לא נדיר בכלל..שמשחקים עובדים כרגיל אבל יש נפילות באפלקציות אחרות או להפך..

כנ"ל בOC רגיל..

לא צריך להיות מהנדס גדול..עם OC יש בעיות ? כן..בלי אין ? כן..אז הOC הוא הבעיה..

זה שזה היה יציב ועכשיו לא..אני בטוח שאם הייתה עושה עוד בדיקות הייתה מגלה שזה לא יציב...למרות שזה נראה ככה..

בכל אופן..תוריד קצת את הOC וזהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...