הודעות POPUP מרגיזות (מסוג ה-Messenger Service) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הודעות POPUP מרגיזות (מסוג ה-Messenger Service)

drBozo

Recommended Posts

בזמן האחרון אני מקבל כל יום בין 5 ל-10 הודעות Popup מרגיזות מהסוג של ה-Messenger Service שמרביתנו בוודאי מכירים.

עכשיו, אני יודע שאפשר להתגבר על זה אם מבטלים את ה-Service הנ"ל, אבל אני משתמש בו ורוצה לשמור אותו (יש לי גם את ה-Norton Firewall, אבל כנראה קשה לו בזמן האחרון).

חלקן של ההודעות הללו מפנות אותי לכל מיני אתרים עלומי שם, אבל אחד הגדיל לעשות ואפילו פרסם את שמו ומספר הטלפון שלו בהודעות שלו (טילפנתי אליו והוא הודה שהוא אכן שולח את ההודעות הללו, אבל להתנצל הוא לא הסכים).

לשאלתי, האם מישהו מכיר דרך לגרום לאותם אתרים ואנשים לסבול, כמו שהם ממררים את חיי (וחיי רבים אחרים) בהטרדות מסוג זה?

(אם לטעמם של המנהלים, נושא זה אסור שיידון פה, אז קבלו את התנצלותי והרגישו חופשי לסגור אותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה שואל:

האם מישהו מכיר דרך לגרום לאותם אתרים ואנשים לסבול, כמו שהם ממררים את חיי (וחיי רבים אחרים) בהטרדות מסוג זה?

אם הכוונה היא לפריצה/ספאם שיכוון אליהם באותה צורה כמו שהם עושים לך, אסור לדבר על זה פה. פעולות כאלו הן עבירה על החוק, ולכן הדיון עליהן אסור.

אבל, מה שכן אתה יכול לעשות: ברגע שאתה מקבל הודעה, אתר את ה-IP של השולח (לפעמים הוא מופיע כבר בהודעה עצמה. אם לא אז דרך netstat), דווח לספקית האינטרנט, ואל תתפלא אם תשמע שהחיבור שלו לאינטרנט ייסגר באופן פתאומי, ואולי גם ייפתחו תהליכים משפטיים מצד הספקית שלו נגדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה שואל:אם הכוונה היא לפריצה/ספאם שיכוון אליהם באותה צורה כמו שהם עושים לך, אסור לדבר על זה פה. פעולות כאלו הן עבירה על החוק, ולכן הדיון עליהן אסור.

אבל, מה שכן אתה יכול לעשות: ברגע שאתה מקבל הודעה, אתר את ה-IP של השולח (לפעמים הוא מופיע כבר בהודעה עצמה. אם לא אז דרך netstat), דווח לספקית האינטרנט, ואל תתפלא לשמוע עם החיבור שלו לאינטרנט ייסגר באופן פתאומי, ואולי גם ייפתחו תהליכים משפטיים מצד הספקית שלו נגדו.

רעיון טוב, אין דרך טובה יותר לנקום מאשר שיסגרו לו את החיבור לאינטרנט ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא, האם אותם אנשים ששולחים את ההודעות הללו שולחים אותם מתוך המחשבים שלהם? האם הם לא מצליחים או אפילו מנסים להסתיר את ה-IP האמיתי שלהם?

ועוד דבר, האם פעולות שיינקטו נגדם מצד הספקים שלהם, האם הן ירתיעו אנשים כאלו מלהמשיך ולנהוג בשיטות כאלו? אני חושב שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא, האם אותם אנשים ששולחים את ההודעות הללו שולחים אותם מתוך המחשבים שלהם? האם הם לא מצליחים או אפילו מנסים להסתיר את ה-IP האמיתי שלהם?

אם הם מסתירים את ה-IP זה בעייה. יש דרכים לגלות אותו בכל מקרה (כי חייב להיות IP כלשהו).

ואם ה-IP לא מוסתר, גם אם זה לא המחשב הפרטי שלהם, יש לספקיות האינטרנט אחריות לטפל בדברים האלה. גם אם זה מחשב סרבר כלשהו שעושה את זה.

ועוד דבר, האם פעולות שיינקטו נגדם מצד הספקים שלהם, האם הן ירתיעו אנשים כאלו מלהמשיך ולנהוג בשיטות כאלו? אני חושב שלא.

אם הליכים כנגד אותו אדם/חברה יתפרסמו, אתה תתפלא לשמוע כמה זה ירתיע.

שלח מכתב ל-Ynet למשל אם באמת יקרה משהו כזה. עיתונות תמיד תשמח לשמוע קצת juicy stories כמו זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן לנסות את השיטה הזו (לא שיש לי ברירה אחרת) ולהודיע לספק שלי על כל IP ואתר ששולחים לי SPAM שכזה. רק מרגיז אותי שיש אנשים טיפשים שברוב חוצפתם שולחים לי הודעות כאלו למחשב, עם השם ומס' הטלפון שלהם, ואני צריך לשבת בשקט ולסבול את זה עד שמישהו יצליח לגרום להם להפסיק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוו אתה כל כך צודק!!!!

אני בן אדם רגוע בדרך כלל אבל זה כל כך מעצבן שאתה יושב לך בכיף מול המחשב שלך שקנית בהרבה כסף ופתאום קופצת לך מול העיניים הודעה מעצבנת.....איזו חוצפה ממדרגה ראשונה!!! >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני רגוע בד"כ, אבל כשהדם עולה לי לראש, הוא לא יורד גם אחרי שבוע. והדברים האלה באמת כבר הרגיזו אותי.

בכל אופן, בדקתי באתר של Symantec ובאתרים אחרים והם מראים איך להתגבר על זה. צריך לחסום את הפורטים 135, 137, 138, 139, 445 וגם את הפורטים 1026-1029 (שלאחרונה נתווספו לרשימה של מפיצי ה-SPAM האלו). אני מקווה שבזה זה ייגמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משתמש בשירות, אז לחסום את הפורטים זה לא דבר חכם במיוחד.

זה בדיוק כמו להפסיק את ה-Service הזה וזהו.

ברגע שסגרת את הפורטים, לא תוכל לקבל את ההודעות האלה יותר בכלל.

אולי אם אתה משתמש בשירות הזה רק ברשת פנימית, אז אפשר בפיירוולים טובים לחסום את הפורט הזה רק לחיבור החיצוני, ולהשאיר אותו פעיל ברשת הפנימית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש בו רק ברשת הפנימית שלי (שהרי לזה ורק לזה הוא מיועד).

ואכן, חשבתי על זה שסגירת הפורטים עלולה לגרום ל-Messenger להפסיק לפעול כליל, אבל בדקתי, וה-Norton Firewall מספיק חכם לא לחסום את ההודעות האלו כאשר הן מגיעות מתוך הרשת הפנימית (כמובן בתנאי שאתה מגדיר את כל ה-IP שברשת הפנימית כ-Trusted). אני רק מקווה שהפורטים החדשים שאמרתי לו לחסום באמת יחסמו את ההודעות שבאות מבחוץ (כי עד לפני שבוע בערך לא קיבלתי הודעות כאלו בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...