מחשב רותח למרות שמאוורר. מה אפשר לעשות? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב רותח למרות שמאוורר. מה אפשר לעשות?

יונתן4

Recommended Posts

שלום

המחשב שלי רותח. אני לא יודע עד כמה זה פוגע בביצועים ואולי הוא אמור להיות ככה אבל הכרטיס מסך והדיסק קשיח ואפילו הזכרונות, כולם חמים עד רותחים למגע.

בדקתי בחנות ואמרו לי שהקירור שיש לי אמור להספיק אבל הכל עדיין רותח. במיוחד הכרטיס מסך אפילו שהוא לא במאמץ. מצאתי וסת לקירור וגם על הכי גבוה אין הבדל, חוץ מהרעש. יש לי את המחשב 3 שנים ואני מנקה אותו אבל אף פעם לא מרחתי או שימנתי או משהו כזה.

ראיתי שיש משחות ומאווררים אבל איך אני יודע מה צריך ומה מתאים ואם בכלל? :nixweiss:

Sapphire Radeon HD2900XT 512MB Vivo DualDVI PCI-E Ret

Western Digital 320Gb 16MB WD3200AAKS

Corsair 2GB (2x1GB) Value Select -800 CL5 C2G800

KINGSTON 2048MB 800MHZ CL6

Thermaltake V1 CL-P0401

ANTEC SONATA III 500W SONATA3

Gigabyte GA-P35-DS3L Conroe Support GP35DS3L

Intel 2 Duo E6550 2.33Ghz Conroe OEM E6550T (אוברקלוק)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו כבר הגיעו ל100. אני לא בטוח למה אתה מתכוון אבל נראה לי שרק אחד שיוצא לחלק האחורי של המארז. בנוסף למאוורר הגדול שהוא הגוף שעושה את רוב הרוח והרעש וכמובן זה של הכרטיס מסך. בכללי לא נראה שעוברת שם יותר מדי בריזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' של הכרטיס מסך סבירה..בדוק אם גוף הקירור של המעבד מותקן טוב..כמו כן הייתי ממליץ בחום פירוק שלו ומריחה מחדש של משחה טרמית..

כמו כן איך הסירקולציה אצלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה ואיך אני בודק סירקולציה?

הגוף יושב טוב. פירקתי אותו מהלוח וניקיתי, נראה שאין יותר מדי משחה אבל אני לא יודע כמה אמורה להיות. יש גם חתיכת ניילון או חומר דומה, אמורה להיות?

בכרטיס מסך שלמרות הקריאה של הטמפרטורה מרגיש רותח יש משחה אבל היא בעיקר מסביב, יוצרת מעין מעוין שבאמצע במתכת אין כמעט.

המאוורר של המארז היה על LOW והעברתי לMEDIUM. לאיזה כיוון הוא אמור לפנות? הוא עכשיו עם הלוגו לכיוון החוצה ומרגיש שהאוויר הקריר יוצא מהחלק האחורי של המחשב. יכול להיות שהוא מותקן הפוך?!?!

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה ואיך אני בודק סירקולציה?

הגוף יושב טוב. פירקתי אותו מהלוח וניקיתי, נראה שאין יותר מדי משחה אבל אני לא יודע כמה אמורה להיות. יש גם חתיכת ניילון או חומר דומה, אמורה להיות?

בכרטיס מסך שלמרות הקריאה של הטמפרטורה מרגיש רותח יש משחה אבל היא בעיקר מסביב, יוצרת מעין מעוין שבאמצע במתכת אין כמעט.

המאוורר של המארז היה על LOW והעברתי לMEDIUM. לאיזה כיוון הוא אמור לפנות? הוא עכשיו עם הלוגו לכיוון החוצה ומרגיש שהאוויר הקריר יוצא מהחלק האחורי של המחשב. יכול להיות שהוא מותקן הפוך?!?!

תודה

אסור לפרק תקירור אם אין לך משחה ביד!

עכשיו חחחחחח ניקית תמשחה ושמת תקירור? מזה עזר לך? זה הבעיה..דחוף לך תקנה MX3 או MX2 ותמרח תמשחה..זה הבעיה של המעבד כרגע..

ומה שמסביב זה דבק טרמי או משהו כזה..לפי ידיעתי אי אפשר להוריד טוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח בני סמטוחה רצינית עשית פה D:

פותח הדיון, כאשר אתה מוריד את המשחה הטרמית אתה מונע מהקירור את האפקטיביות שלו, הוא לא יכול להעביר את החום כמו שצריך.

אתה חייב ללכת ולקנות משחה חדשה, כל משחה תעשה את העבודה פה, העיקר משחה.

לגבי סירקולציה, ההסבר הוא כזה.

סירקולציה זה תיאור של מצב זרימת האוויר(מאיפה נכנס ומאיפה יוצא).

תגיד לנו כמה מאווררים יש לך במארז, גם אם אתה לא רואה אותם, תחפש טוב.

ותגיד לנו לאן הם מופנים.

איך אתה מנקה את המחשב ? באיזה עזרים אתה משתמש ?

תתן לנו את הפרטים האלה, תעקוב אחר ההוראות ונוכל להמשיך ולעזור לך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סירקולציה=כמה מאווררים יש לך במארז+לאן כל מאוורר דחוף/מושך אוויר...

פירקת את הקירור של המעבד והחזרת אותו בלי למרוח משחה מחדש ? :nono: חובה למרוח משחה מחדש..

מרח משחה מחדש..ואז תבדוק טמפ'..לגבי הטמפ' של הכרטיס מסך..החיישן לא משקר..הטמפ' שלך סבירה..

למה אתה מרגיש רותח ? כי גם הגוף שלך מייצר חום..תוסיף לזה את החום של הכרטיס מסך..וזה יהיה רותח ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות

אז ככה

מרחתי משחה טרמית על המעבד והכרטיס מסך. זה בסדר אם נגעתי עם האצבעות קצת והמשחה התייבשה קצת?

יש לי מאוורר אחד גדול בחלק האחורי של המארז שנראה שמוציא אוויר החוצה. קצת לפניו יושב המאוורר של הגוף שגם מוציא אוויר לאותו כיוון, החוצה, כלומר לעבר המאוורר הגדול. ויש את המאוורר הקטן שיושב בתוך הכרטיס מסך שלא ברור מה עושה. זהו נראה לי, לא כל כך מרגיש שיש תנועת אוויר חוץ מהאיזור בין שני המאווררים...

צירפתי את המצב אחרי המשחה, לכמה זמן היא מחזיקה דרך אגב?. כל זה בלי מאמץ מיוחד למחשב

והמסך באמת רותח למגע, לא יודע איפה החיישן אבל הגוף עצמו של הכרטיס רותח ברמה שאני לא יכול להשאיר אצבע על הבורג או על הפלטה החיצונית

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...