עזרה|תאורת LED מתחת לדשבורד(תאורה על הרגליים ופדלים)החיבור לאוטו. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה|תאורת LED מתחת לדשבורד(תאורה על הרגליים ופדלים)החיבור לאוטו.

yossik17

Recommended Posts

שלום ברצוני לבנות תאורת לדים לחלק שמתחת לדשבורד ברכב, היכן שהרגליים של הנהג והפדלים (תאורה כמו ברכבים של השיעורי נהיגה)

עכשיו יש לי לדים לבנים טובים ויש לי ידע בסיסי באלקטרוניקה.

חשבתי על גוף שכולל 5 לדים ולכל אחד מוצמד נגד מתאים(אני יודע לחשב).

עכשיו אני רוצה כמובן שיהיה כפתור שיכבה ויפעיל את זה ופיוס למקרה חירום.

את הפיוז יש לי בנפרד(לא קשור לקופסאת פיוזים של הרכב) כפתור יש לי, והגוף תאורה מוכן.

מאיפה אני יקח את החיבור חשמל? באינטרנט דיברו משהו על חיבור מקופסאת הפיוזים ועוד ועוד. הבעיה שהאנגלית שלי לא הכי טובה.

חשבתי על לעשות מפצל לחיבור שבא לרדיו דיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה יכול בכיף להתחבר אל הרדיו דיסק או למצת, לדים לא לקוחים יותר מידי ויש שם פיוזים של עשרות אמפרים.

מה שחשוב זה שתיקח את המתח שפועל רק אחרי סיבוב של המפתח ככה שלא יהיה מצב שזה ידלוק סתם.

אני מציע לך פשוט להתחבר מנקודת הקצה של הכבל, או פשוט לחתוך אותו ולעשות גישור לעוד חוט.

אני השתמשתי בטרמינלים האלו שיש בחשמל של הבית עם הבורג הזה שתופס את הנחושת, עובד מצויין.

5 לדים זה לא כזה חזק, שים איזה 8 לפחות, אחרי שמבינים את הטריק זה פשוט להוסיף עוד כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עושה את זה באוטו של חבר, סבבה אז אני יעשה כבר עם 8 לדים (אין לי הרבה לדים) אבל אני לא בטוח איך החיבורים הולכים למערכת שלו, הרי יש הרבה סוגים של חיבורים ופינים.

ואיך אני משלב את הכבל הצהוב של ההצתה והכבל האדום של המצבר על מנת שזה ידלק בהתנעה?.

אני מתכוון להשתמש בכפתור כדי לכבות ולהפעיל את זה בכל מקרה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקו מתח 12V שפועל רק אחרי שיש סוויטצ' יעבור דרך המתג ככה שרק כאשר המתג סגור הוא מעביר את המתח אל הלדים.

לא צריך להשתמש ב 12V הקבוע.

יש לך רב מודד? איזה רדיו דיסק מותקן לו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי רב מודד, לא הבנתי ממש את מה שאמרת, ויש לו רדיו דיסק של קנווד.

כבר נראה לי עדיף לנסות להעביר כבל מהמצבר ישירות למפסק ואז לפיוז ואז לבית מנורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לו רדיו דיסק נורמלי אז הצבעים צריכים להיות פשוטים להבנה.

החוט האדום הוא זה שמוציא 12V אחרי סוויטצ' שאתה צריך להתחבר אליו, יהיה לך הרבה יותר קל מלשים כבל חדש מהמצבר שתמיד יהיה בו מתח.

שאני אצייר לך את המעגל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בבקשה כי פשוט אני יודע שלמערכת בד"כ מגיע חיבור צהוב שזה ההצתה וחיבור אדום שזה המתח 12V, אני חושב שאצלו זה מחובר ביחד על מנת שיוכל לשמוע שהמפתח לא בסוויץ'.

אם כן זאת אומרת שהצהוב והאדום של המערכת מחוברים כ1 למתח של המצבר(אדום)

ואם לא אז הצהוב מחובר לצהוב והאדום לאדום. אני מקווה שהבנת את מה שכתבתי כי אני בעצמי התבלבלתי ;D

המטרה העיקרית שלי היא לחבר את הגוף תאורה שכולל את הכפתור+לדים+פיוז בלי להתעסק עם קופסאת פיוזים של הרכב או כל מיני כאלה.

אני רוצה שזה יהיה חיבור קל ביותר למשל לכבל מתח שהולך למצבר וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אפשרות לחבר את שניהם לאותו אחד אבל זה לא כדאי, אפשר לשכוח את המכשיר דלוק לפרוק את המצבר.

רוב הסיכויים שזה בנפרד לכל קו.

הנה המעגל, לא מסובך בכלל... פיוז תשים לפי צריכת הלדים.

דרך אגב הנה דוגמא לזה אצלי:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=376298.msg3811956#msg3811956

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רביד, קצת התבלבלתי מהגוף תאורה שעשית אצלך ברכב מכיוון שהמיקום של הנגדים ושונה, זאת אומרת בעליונים הפיוז בא אחריי הלד ואילו בתחתונים הנגד בא לפניי הלד.

וחבר שלי אמר לי שהמערכת שלו עובדת תמיד ושהוא פשוט דואג לכבות(טיפשי אני יודע). אז כנראה זה מחובר אצלו כך.

קו מתח 12 וולט של הרכב מחובר לקו ההצתה והמתח של הרכב( וקו ההצתה של הרכב נשאר לבד ולא מחובר לכלום).

אז אני יוציא את המערכת מהמקום ועם טרמינל חשמלי(הנחושת עם הבורג שמצופה בפלסטיק)אני יחבר את החיבורים של המערכת וגם החיובי של הגוף תאורה.

ואת השלילי של גוף תאורה לשלילי של הרכב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יותר קל להזמין או לקנות?

זה לא כזה יקר..

ובגדול אני ממליץ להתחבר לחיווט של המצט סיגריות זה בד"כ יותר פשוט מהחיווט של המערכת עצמה, וחבל לגרום חס וחלילה לקצר שיכול לפגוע

אפילו בשמיעה ועוד תופעות מוזרות אחרות..

ואני ממליץ גם על תאורה עמומה שלא תפריע בזמן נהיגה .. לא חזקה מידי, אולי 5 לדים יספיקו צריך לראות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד הלדים מכוונים למטה הם לא בשדה הראיה של הנהג, ככה שזה לא מפריע.

לקנות מוכן זה תמיד אפשרות, כמו שאפשר פשוט לקנות קטודה למארז במקום הכנת אלמנט תאורה של לדים.

בקשר לחיבור למצת, תבדוק שהמצת פועל רק כאשר יש סוויטצ' אם זה ככה אז אין בעיה להתחבר לשם.

תצטרך לבדוק מה זה + ו -

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתחבר לפניי הגוף של המצת או או עם גוף חיצוני?יעני האם לקחת מצת שלא בשימוש(ממטען ישן או משהו כזה)ולחבר אליו או דרך HACK לשקע המצת?

כי בסובארו אימפרזה ניואייג' זה לא כזה יפה מצת בולט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...