האיפון החדש מוכרז - WWDC 2010 - עמוד 6 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האיפון החדש מוכרז - WWDC 2010

omrij

Recommended Posts

• תגובות 177
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אל תדאג, SGX530 מריץ משחקים בצורה מצוינת על 840X480, והוא חלש ב 40% בערך מ 535.

באייפון 3GS אין SGX535, אלא 530 על תדר מופחת, או 520. הסיבה היחידה שחושבים שיש שם 535 היא שמצאו קובץ עם השם הנ"ל.

בנוסף, מהירות הזיכרון החלוק באייפון 4 גבוהה מב 3GS, ככה שרוחב הפס בין ה GPU למעבד גדול יותר.

סמוך על זה שהמשחקים לא רק יכולים לרוץ כמו שצריך, אלא גם לעלות רמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג, SGX530 מריץ משחקים בצורה מצוינת על 840X480, והוא חלש ב 40% בערך מ 535.

באייפון 3GS אין SGX535, אלא 530 על תדר מופחת, או 520. הסיבה היחידה שחושבים שיש שם 535 היא שמצאו קובץ עם השם הנ"ל.

בנוסף, מהירות הזיכרון החלוק באייפון 4 גבוהה מב 3GS, ככה שרוחב הפס בין ה GPU למעבד גדול יותר.

סמוך על זה שהמשחקים לא רק יכולים לרוץ כמו שצריך, אלא גם לעלות רמה.

איפה ראית שב3gs אין 535?

אתה מסתמך על הכתבה של אננדטק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחלוטין לא, 60% ממה שיש בכתבה הזו שגוי.

אני מסתמך על זה שבמספר מקומות דווח על SGX530 ו 520, והעובדה שהתוצאות ב GLMARK של ה 3GS לא מגיעות אפילו קרוב למה ש SGX535 אמור לתת (לעומת האייפד, שמספק בדיוק את זה)

זה לא משנה, כי גם SGX530 על מסך של 480X320 זה די overkill.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך קישור לבנצ'מארק הזה?

עד כמה שאני יודע, בכל אתרי הטכנולוגיה יש קונצנזוס בנוגע לכך שיש שם 535

(אפילו באננדטק הגיעו למסקנה הזאת :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע מה הבעיה? אף אחד לא פירק והסתכל (באייפון 3GS ה GPU לא יושב באותה אריזה עם המעבד כמו ה A4, אז אפשר להסתכל)

כולם הגיעו למסקנה הזו בגלל שבין הדרייברים באייפון 3GS קיים הדרייבר של ה 535 וכמה קבצים קשורים.

היה לי לינק למאמר שמישהו כתב בנושא עם הרבה מידע, לינקים, ותוצאות.

ובינתיים, פרטים יבשים מ GLMARK-

http://www.glbenchmark.com/phonedetails.jsp?benchmark=glpro11&D=Apple%20iPhone%203G%20S&testgroup=lowlevel

כמו שאתה רואה, 105 מליון פיקסלים לשניה ב FILL RATE זה רחוק (מאוד...) מה 400 מליון המוצהרים ל SGX535.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שפרקו, הם באותו צ׳יפ גם ב3gs, הוא ממותג כאפל ולא כסמסונג

תסתכל באותו מקום על הfill rate של המיילסטון והn900 ותראה שזה כן 535

בכל מקרה, בהחלט יש קונצנזוס שזה 535

כולל gsmarena, engadget

ובערך כל אתר שמתעסק בדברים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא ראיתי הוכחה מוצקה בודדת שזה אכן 535, חוץ מהעובדה שקיים שם הדרייבר ל 535 (ועל הדרך, קיים גם ל 530 ו 520)

ה FILL RATE במוטורולה וה N900 נמוך מסיבות אחרות, בעיקר מגבלות על תעבורת ועוד מליון גורמים אחרים

אם זה אכן ה 535, הוא underclocked. תסתכל על ההבדל העצום בין האייפון 3GS לאייפאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מכשיר שתמצא שם עם SGX530, הביצועים של ה3GS גבוהים יותר

(עלו לי לראש המיילסטון, אומניה HD וה N900, אתה מוזמן לחפש עוד)

אז זה שהביצועים שלו גבוהים פי 3 מהמיילסטון (ובחלק פי 10) זה לא סוג של הוכחה?

ברור שהוא מוגבל על ידי המעבד/רוחב פס, ושבאייפד יש הרבה פחות הגבלות כאלו

http://www.geek.com/articles/mobile/cpu-showdown-the-ipad-versus-the-iphone-3gs-2010044

אבל חוץ מFILL RATE יש הרבה מבחנים, והתוצאות שם מאוד דומות לIPAD

למעשה, התוצאות כמעט זהות מבחינת מבחנים גרפיים

http://www.glbenchmark.com/compare.jsp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, בקשר למסך של הIPHONE 4

http://www.cultofmac.com/iphone-4-retina-display-fuses-lcd-and-touchscreen-for-pixels-painted-on-glass/46146?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+cultofmac/bFow+%28Cult+of+Mac%29

אני לוקח את הדברים האלה בערבון (מאוד) מוגבל

אבל אם זה נכון (העובדה שמדובר בייצור מיוחד של מסכים משולבים במסכי מגע אה לה SAMOLED) אז זה פשוט מצויין

אין ספק שהיתרון של צריכת החשמל של הSAMOLED עדיין קיימת

אבל זה אומר שיהיו לו ביצועים מצויינים גם בשמש (OUTDOOR) ולא כמו בIPAD שהוא בלתי שמיש בעליל בשמש (בניגוד אגב ל3GS למשל שקריא בצורה טובה יחסית בשמש).

צריך לחכות לביקורות על המסך הזה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי עדיין את המסך הזה בפעולה ולכן אני לא יודע איך הוא נראה גם ביקורות רשמיות לא יצאו.

---

עד כה מסכי הAMOLED של סמסונג לא באים לידי ביטוי רק ביכולת צריכת חשמל נמוכה אלא שהמסך

והצבעים נראים הרבה יותר ריאליסטים מכל מסך אחר.

למשל בפיקסון12 כשאני מתמקד על אובייקט מסויים, נניח במקרה זה פרח, וכשאני מסיט מבט לעבר הפרח

עצמו ומשווה בינם זה נראה כאילו המסך זה בסך הכל זכוכית שמשקפת את המציאות כמו שהיא.

יהיה מעניין מי מבין הטכנולוגיות האלה, או יהיה פופולרי יותר בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, בקשר למסך של הIPHONE 4

http://www.cultofmac.com/iphone-4-retina-display-fuses-lcd-and-touchscreen-for-pixels-painted-on-glass/46146?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+cultofmac/bFow+%28Cult+of+Mac%29

אני לוקח את הדברים האלה בערבון (מאוד) מוגבל

אבל אם זה נכון (העובדה שמדובר בייצור מיוחד של מסכים משולבים במסכי מגע אה לה SAMOLED) אז זה פשוט מצויין

אין ספק שהיתרון של צריכת החשמל של הSAMOLED עדיין קיימת

אבל זה אומר שיהיו לו ביצועים מצויינים גם בשמש (OUTDOOR) ולא כמו בIPAD שהוא בלתי שמיש בעליל בשמש (בניגוד אגב ל3GS למשל שקריא בצורה טובה יחסית בשמש).

צריך לחכות לביקורות על המסך הזה :D

צריך לחכות לראות את הדבר הזה.

אני ללא ספק לא הולך לקנות אחד, אבל אני בהחלט אשמח לראות את האייפון החדש, המסך עורר את סקרנותי בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברת מסתובבות שמועות על חוזקו המבני של המכשיר, שכנראה ירד באופן משמעותי מול ה-3GS כאשר כרגע אין את מעטה הכרום המגן כל הזכוכית וקצוותיה חשופים לחלוטין, שלוש נפילות מגובה כיס של מטר הספיק לרסק את המסך (החזק כביכול פי 20) לחלוטין. בהחלט משהו שצריך לעקוב אחריו שכן גם גב המכשיר שביר כעת הרבה יותר מקודמו שכן גם הוא עשוי מאותה זכוכית "קסם".

בעניין המסך, השמועות מדברות על גבול יכולת ההפרדה שהעין האנושית מסוגלת לגלות, וכנראה שהאייפון עבר אותה כבר שלא לצורך (מדובר על יכול זיהוי של כ-300 פיקסלים לאינצ' מרובע ונראה שה-326 שהאייפון החדש מציג נכנסים כבר לקטגוריה של סתם יותר מדיי. סמסונג מדברת על כך שחדות המסך החדש של האייפון אולי תהייה גבוה יותר במספר אחוזים כרגע אך מסכי ה- לוקחים כ-30% יותר סוללה, מה שיוכל להוביל למסכים גדולים יותר, בהירים יותר שעדיין יצרכו פחות סוללה, אני חושב שבלי קשר לויכוח אם כרגע ה- של אפל טוב יותר או פחות מ- של ברור איפה העתיד נמצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...