האיפון החדש מוכרז - WWDC 2010 - עמוד 10 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האיפון החדש מוכרז - WWDC 2010

omrij

Recommended Posts

זה שיש בעיות במכשיר חדש זה דבר צפוי וקביל לחלוטין.

לא נכון.

זאת לא תוכנה שמשוחררת בגירסת בטה ראשונית, זאת חומרה סופית שנמכרת כמוצר מוגמר.

מה גם שבניגוד לתוכנה, אי אפשר (פרקטית)לתקן את המכשיר לאנשים שכבר מחזיקים אותו פיזית.. כך שבכלל חייבים לשים לב לדברים כאלה.

תקלה ברמה כזאת ("אם אני מחזיק את המכשיר ונוגע בפינה מסויימת, נעלמת לי הקליטה לגמרי") זאת תקלה שכל אידיוט מתחיל במחלקת QA היה אמור לעלות עליה תוך 2 דקות בערך, זה ממש לא צפוי ובטח שלא קביל במוצר של חברה בסדר גודל של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 177
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם היה מדובר בחברה אחרת (כלומר כל חברה נורמלית בלי פאנבויס שמוכנים לנשק למנכ"ל את הרגליים) המחדל היה גורר Recall או תביעה. סטיב אומר להם להחזיק את הטלפון באופן אחר (הדבר הכי הזוי ששמעתי אי פעם) או לקנות נרתיק. הלקוחות במקום לדרוש נרתיק בחינם ופיצוי עוד יקנו את הנרתיק מכספם, יגידו תודה לסטיב ויחסכו כסף למוצר הבא.

עכשיו ראיתי את הסרטון אני לא מכיר מישהו שלא מחזיק את המכשיר באופן הזה. חברה סינית לא משחררת מכשיר עם פגם כזה חמור בתכנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון.

זאת לא תוכנה שמשוחררת בגירסת בטה ראשונית, זאת חומרה סופית שנמכרת כמוצר מוגמר.

מה גם שבניגוד לתוכנה, אי אפשר (פרקטית)לתקן את המכשיר לאנשים שכבר מחזיקים אותו פיזית.. כך שבכלל חייבים לשים לב לדברים כאלה.

תקלה ברמה כזאת ("אם אני מחזיק את המכשיר ונוגע בפינה מסויימת, נעלמת לי הקליטה לגמרי") זאת תקלה שכל אידיוט מתחיל במחלקת QA היה אמור לעלות עליה תוך 2 דקות בערך, זה ממש לא צפוי ובטח שלא קביל במוצר של חברה בסדר גודל של .

בעיות, בכלליות, הן דבר קביל במכשיר חדש. לגבי חומרה או תוכנה, מן הסתם בעיות חומרה הן דבר רציני יותר, אבל שוב, יש את עניין דרך הטיפול-

חברה ראויה לשמה הייתה עוצרת את המכירות, עושה RECALL למכשירים הבעיתיים, ויושבים לפתור את הבעיה.

אני מניח ששמת לב לעניין הנקודות/פסים הצהובים, נכון? זה רק מראה שמכשירים שיוצרו ממש בימים האחרונים עפו ישירות לידיים של אנשים בשוק, בלי שכימיקלים למיניהם מתהליך הייצור הספיקו להתנדף.

משהו אומר לי שלא בדקו את היחידות הסופיות יותר מדי זמן לפני שהכניסו ליצור המוני.

אפשר לראות את זה גם בהתאבדויות במפעל פוקסקון, מה שכנראה מעיד על הלחץ שעובדים בו שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה מדובר בחברה אחרת (כלומר כל חברה נורמלית בלי פאנבויס שמוכנים לנשק למנכ"ל את הרגליים) המחדל היה גורר Recall או תביעה. סטיב אומר להם להחזיק את הטלפון באופן אחר (הדבר הכי הזוי ששמעתי אי פעם) או לקנות נרתיק. הלקוחות במקום לדרוש נרתיק בחינם ופיצוי עוד יקנו את הנרתיק מכספם, יגידו תודה לסטיב ויחסכו כסף למוצר הבא.

עכשיו ראיתי את הסרטון אני לא מכיר מישהו שלא מחזיק את המכשיר באופן הזה. חברה סינית לא משחררת מכשיר עם פגם כזה חמור בתכנון.

יכול להיות שזה עניין של זמן עד שמישהו יגיש תביעה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גם מאמין להם?

YNET כמו שאמרת הם הפאנבויס הכי ידועים שיש... ולא רק באינטרנט- גם בעיתון (ידיעות אחרונות) כל הסקירות הסלולר בממון משבחות את לעומת האחרים.

אני תמיד לוקח בערבון מוגבל כתבות באתר\עיתון שניזונים הרבה מפרסומות

ובעניין האיפון -היום ששלושת חברות הסלולר הגדולות בישראל חתמו עיסקה גדולה עם -אני בכלל לוקח כתבות כאלו בערבון מוגבל

תיראה לדוגמה איך התיחסו לאיפאד לאומת ביקורות שראיתי מחובבי אלקטרוניקה רגילים ותיראה את ההבדלים

חבל שזה המצב היום אבל צריך לחיות עם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיות, בכלליות, הן דבר קביל במכשיר חדש.

שוב, לא נכון.

יש בעיות ויש בעיות.

למצוא איזה באג נדיר בסיטואציה ספציפית - קורה.

לגלות שהמכשיר מאבד קליטה לחלוטין ברגע ש....נוגעים בו - תסלח לי אבל מנהל מחלקת ה-QA של האייפון 4 צריך ללכת הביתה.

אם בכלל היתה מחלקה כזאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השקה בזיונית

1.הכתמים הצהובים:אומרים שזה בגלל המהירות שהם יצאו מהמפעל ומדובר בדבר שמדביק את המסך למשטח מגע וזה נעלם לאחר יום וימיים של שימוש - אם זה המצב אז זה לא כ"כ נורא

2.כפתורי VOLUME הפוכים - לא מפריע לתפקוד (העליון עדיין מגביר רק שיש עליו מינוס ולהיפך) וגם יחליפו להם את המכשיר (קרה למעט) אבל עדיין בזיון

3.אבל הסיפור עם האנטנה? מה זה השטויות האלה? ומה זאת התגובה הזאת של סטיב ג'ובס? פשוט בזיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, לא נכון.

יש בעיות ויש בעיות.

למצוא איזה באג נדיר בסיטואציה ספציפית - קורה.

לגלות שהמכשיר מאבד קליטה לחלוטין ברגע ש....נוגעים בו - תסלח לי אבל מנהל מחלקת ה-QA של האייפון 4 צריך ללכת הביתה.

אם בכלל היתה מחלקה כזאת...

זה לא שאני לא מסכים עם זה, אני בספק שהמכשירים בכלל עברו QA נורמלי. לא רק מנהל המחלקה צריך ללכת הביתה, אלא כל צוות הפיקוח.

זה פשוט שמרגע שכבר קיימת הבעיה, כל עוד מציגים פתרון מהיר והגיוני שלא עולה ללקוחות אגורה- כלקוח, לא הייתי מתעצבן יותר מדי.

עכשיו, התגובה הבזיונית של ג'ובס.... זה כבר מרתיח את הדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, מסתבר שגם המולטיטסקינג של האייפון החדש לא באמת מולטיטסקינג (כמו ב- WM ו- ANDROID).

ה- iOS 4 נותנת רק לאפליקציות אחדות לרוץ ברקע (דוגמה לאפליקציות שכן יכולות לרוץ ברקע כאלו שמשתמשות ב- GPS או שמע ועוד), כל השאר יהיו במצב "המתנה", כלומר הן יקפאו במצב שהיו ויעברו לרקע, (להמחשה אם פותחים קישור בדפדפן של WM/ANDROID ומעבירים אותו לרקע, הדף ימשיך להפתח ברקע, ב- iOS 4 הוא יקפא בדיוק במצב האחרון שראיתם אותו ולא ימשיך להפתח), יש עוד קאצ' כאן, לא כל האפליקציות (כרגע אחדות תומכות) תומכות במצב "המתנה", אפליקציה שלא תומכת במצב הזה תסגר לחלוטין.

המולטיטסקינג של WPS7 יהיה כנראה דומה לזה של ה- iOS 4.

איך שאני רואה את זה, העתיד הוא עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כן מולטיטסק.... יותר מעין קישור מהיר לאפליקציות האחרונות שנפתחו:

Multitasking

Now it’s time for multitasking. Just to be clear here, gave due warning it wouldn’t be the multitasking that hardcore users expect. It’s more of a quick app switching than actual multitasking.

Apple’s idea of multitasking is not to continue running the minimized app in background, but to pause it till later access. There are exceptions for certain apps – such as or Pandora – they can actually play in background.

וכמו שאמרת, רק ספציפיות כמו ממשיכות לפעול ברקע.

פשוט בושה. אני רגיל למולטיטסק אמיתי עוד מימי סימביאן 8 ואפל עד היום לא נותנים לנו מולטיטסק כמו שצריך.

מה גם שאייפון 3G בכלל לא יתמוך במולטיטסק והאנימציות שם עובדות לאט ובצורה מקרטעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, מסתבר שגם המולטיטסקינג של האייפון החדש לא באמת מולטיטסקינג (כמו ב- WM ו- ANDROID).

ה- iOS 4 נותנת רק לאפליקציות אחדות לרוץ ברקע (דוגמה לאפליקציות שכן יכולות לרוץ ברקע כאלו שמשתמשות ב- GPS או שמע ועוד), כל השאר יהיו במצב "המתנה", כלומר הן יקפאו במצב שהיו ויעברו לרקע, (להמחשה אם פותחים קישור בדפדפן של WM/ANDROID ומעבירים אותו לרקע, הדף ימשיך להפתח ברקע, ב- iOS 4 הוא יקפא בדיוק במצב האחרון שראיתם אותו ולא ימשיך להפתח), יש עוד קאצ' כאן, לא כל האפליקציות (כרגע אחדות תומכות) תומכות במצב "המתנה", אפליקציה שלא תומכת במצב הזה תסגר לחלוטין.

המולטיטסקינג של WPS7 יהיה כנראה דומה לזה של ה- iOS 4.

איך שאני רואה את זה, העתיד הוא עם ANDROID.

צודק, הוא לא כמו באנדרואיד ובWM, אבל הרעיון מצויין

למשל, בדוגמה שנתת

אתה יכול לפתוח אתר (או להוריד קובץ PDF ענקי) בספארי (או להוריד תוכנה מהאפסטור, או להעלות קובץ בDROPBOX וכו')

ואז לעבור למה שבא לך

יש API שאחראי על TASK COMPLETION, ספארי יסיים לטעון את האתר/קובץ ואז יכנס להשהיה (ויקח כמעט אפס משאבים)

חזרה ליישום היא מיידית.

יש כמה סוגים של דברים שיכולים לרוץ ברקע (מוזיקה, VOIP, GPS ועוד איזה שטות או שניים)

השאר נכנסים להשהיה אבל חוזרים בדיוק למצב שעזבת אותם (בצורה מיידית)

וגם אלה שבהשהיה יכולים "לתקשר איתך" ע"י NOTIFICATIONS

המצב היום באנדרואיד (וגם בWM) שגם המכשירים החזקים ביותר יורדים על הברכיים אחרי כמה זמן עם הרבה יישומים פתוחים (באנדרואיד למעשה אין דרך לסגור יישום ללא תוכנה חיצונית "שהורגת" אותו)

אני אשמח לשמוע דוגמה לשימוש שזה לא מספק (כי אתה צריך שמשחק ירוץ ברקע כשאתה לא ביישום למשל?)

הבעיה היא שבאמת מפתחים צריכים להתאים את התוכנות שלהם לAPI החדשים

אבל זה נעשה בקצב מהיר יחסית, עוד חודש-חודשיים אני מניח ש90% מהתוכנות יהיו IOS 4 COMPATIBLE.

צריך לנסות דברים לפני שמעבירים עליהם ביקורת לפעמים, או לפחות לקרוא איך זה עובד לפני שיוצאים בהצהרות

So, does Apple pull it off? Can this scarce handful of APIs makeup for true backgrounding? In a word: yep.

http://www.engadget.com/2010/06/22/iphone-4-review/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...