צרות עם DELL U2410. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צרות עם DELL U2410.

Art Tatum

Recommended Posts

עד לפני כמה שבועות היו לי שני מסכים 22" בבית.

אחותי הגדולה היתה צריכה מסך וכדי לעזור לה מכרתי לי את אחד המסכים במחיר משומש.

שבוע שעבר אימא שלי מתקשרת ואומרת לי שהמסך הישן שלה נשרף.

ביום שישי על הבוקר איך שיש לי זמן רצתי לקנות מסך חדש כדי שאוכל להביא לה את הישן.

מכיוון שמיהרתי לא עשיתי בדיקה באינטרנט ושום דבר לא היה מתוכנן.

בדרך לאיבורי מחשבים החלטתי לקנות 24", ואם כבר לקחת אז נשקיע קצת בDELL.

לקחתי אותו הביתה והבאתי לאימא שלי את הישן.

עד כאן הכל בסדר, כולם קיבלו את מה שרצו.

היום אני סוף סוף מוצא זמן לבדוק את המסך.

דבר ראשון אני מבחין באיזורים וורודים משהו על המסך.

ואז בדקתי בעזרת רקעים מתאימים מהאינטרנט פיקסלים שרופים ועוד כל מיני.

מצאתי בעיה רצינית עם DITHERING ולפחות 3 פיקסלים סגולים שבולטים ועוד כמה שרק מזווית מסוימת משנים צבע לסגול ועד אז כמעט ולא מבחינים בהם.

כמובן שבשלב הזה כבר התחלתי להריץ חיפוש מסיבי באינטרנט לגבי המסך הזה וגיליתי שהכל כבר ידוע וזה פגם ברוב אם לא כל (במינה כזאת או אחרת) המסכים בדגם הזה מהיצור של הגרסה הראשונה, וראה הפלא שלי כמובן REV A00.

כתוב גם שמאז שיצאו המסכים עם REV A01 בינואר הדגם מקבל המון תשבוחות והבעיות סודרו במידה כזאת או אחרת והמסך הרבה יותר טוב.

אולי מישהו עם נסיון יכול לתת לי כמה עצות.

יום ראשון מגיע, מה אני אמור לעשות עכשיו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל, תצא בחוץ, קח אוויר, שחרר לחץ, לא דואגת, הכל בסיידר.

המסך ... מאאגניב. ואני מדבר מניסיון עם חמישה כאלה A00 .

השינוי היחיד בין A00 ל A01 אחרי הרבה בירורים שונים וחפירות ושאילתות ובלה בלה בלה, הוא לא שינוי באלקטרוניקה אלא רק ב FIRMWARE.

( שוב, למיטב ידיעתי וכלל הבירורים שביררתי )

עד פה הכל טוף ? יופי.

עכשיו, אתה פותחת דפדפן לכתובת הזאת :

http://cid-8c9c325b9dbea304.skydrive.live.com/self.aspx/DELL/U2410%20ISP%20Tool%202.0.Ex^_

http://cid-8c9c325b9dbea304.skydrive.live.com/self.aspx/DELL/DELL%20U2410^_M1F191^_5719.bin

http://cid-8c9c325b9dbea304.skydrive.live.com/self.aspx/DELL/DELL%20U2410%20FW%20upgrade%20procedure%20USB%20ISP^_Rev%2001.pdf

ומוריד שלוש ( שלוש, שלושה, שלישייה, לא יודעת ולא מעניין אותי ) קבצים לתיקייה אחת. את הקובץ הראשון שמור עם סיומת EXE

עכשיו, קרא טוב טוב את ההוראות בקובץ ה PDF , עשה UPDATE קטן, תתחנדש ותהנה.

המלצה חמה חמה חמה וחכמה :

את העידכון כדאי מאוד לבצע כשה 2410 מחובר ל ולא משמש כמסך ראשי !!

אם יש לך לאפטופ או מחשב נוסף, השתמש בהם בתור המחשב הראשי.

ככה, אם אתה נתקל בבעיה, תוכל לדעת מה קרה ולא תתקע עם מסך שחור ומחשבות מפחידות.

פה ושם קראתי וראיתי ( וגם חוויתי אישית ) שביצוע העידכון דרך מע' ההפעלה פשוט נתקע באמצע. למה ? לא יודע.

זה לא הורג את המסך, פשוט נתקע. ניתוק המסך מהחשמל ( לא דרך הכפתור !! אלא הפלאג מהשקע ) מאפשר להתחיל את התהליך מהתחלה.

VISTA או 7 עושות הכי פחות בעיות בנושא.

הכי חשוב, עוד לא נתקלתי ( ותאמין לי, אני פדאנט וחיפשתי היטב ) בידיעה על מישהו שהרג את המסך דרך העידכון.

אבל תמיד יש אפשרות, לכן, קרא את ההוראות היטב ואל תעשה נסיונות ושטויות.

בהצלחית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה.

האם עדכון הFW יכול לבטל את האחריות ?

עדכון הFIRMWARE אולי יעזור קצת עם חלק מהבעיות, אבל איך זה יעזור עם הפיקסלים השרופים/סוררים ?

אני לא אמור לפנות לחנות או לDELL ולדרוש החלפת מסך ?

ואם כבר מחליפים מסך אז אני מתעקש על REV A01 ונפתרו שני ציפורים במכה.

למי לפנות, מה לדרוש, ולמה אני יכול לצפות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי לפני יומיים מסך כזה חדש A00 והכל נראה פצצה..

חוץ מהבעיות שיש בו הוא נראה מעולה.

יכול להיות שנפלת על אחד מוצלח ואולי אתה פשוט לא שם לב לבעיות כי לא יצא לך ממש לבדוק.

אם הFW באמת משפר קצת את המצב אני יכול עוד לחיות עם זה אבל אם הפיקסלים השרופים אני לא יכול להשלים.

זה לא אחד, זה לא שניים, זה לפחות שלוש בולטים מאוד ועוד כמה פחות בולטים שלא בטוח שכל אחד יסכים איתי שהם שרופים.

בנתיים בדקתי רק על רקע ספציפי, אולי בבדיקה עם צבעים שונים יהיה אפשר לזהות גם את האחרים ביתר קלות.

אם אכן זה כך אז יש מצב שיש לי לפחת 6 פיקסלים שרופים ועל פי האחריות של אני אמור לקבל מסך חדש במקומו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי עם תוכנה מיוחדת ואין אף פיקסל שרוף,הצבעים נראים חיים והכל חד ומעולה

תן דוגמא מה לא נראה לך טוב...

תשתמש בזה לבדוק פיסקלים שרופים:

http://www.gdargaud.net/Hack/DeadPixels.html

תבדוק את המסך טוב טוב עם כל אחד מהאופציות צבעים (תלחץ F11 בדפדפן כדי לקבל מסך מלא).

תבדוק גם עם זה בדיקות שונות:

http://www.lagom.nl/lcd-test/inversion.php

עריכה:

עשיתי עכשיו בדיקה יותר יסודית של הפיקסלים ונראה שיש לפחות 6 פיקסלים שרופים.

זה אמור להקל על ההחלפה של המסך כיוון שאני עומד בתקנון החלפה של .

צריך מזל נאחס כדי ליפול על מסך חדש עם כל כך הרבה פיסקלים שרופים.

מצד שני זה עדיף על מסך עם שני פיקסלים סגולים תקועים במרכז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארטי ( בחיבה, לא גנאי ) :

אם בא לך להתעדכן בעניין ה FIRMWARE , לקרוא 20 עמודים פלוס, פה תמצא תשובות לרוב

http://en.community.dell.com/forums/t/19307543.aspx

שנית, עידכון הקושחה ( איזו מילה מפגרת ) לא פותר בעיית פיקסלים מתים/שרופים/סוררים/רוקדים ממבו/...

הבחלט צריך מזל נאחס כדי ליפול על מסך שמכיל כלכך הרבה במכה. תגיד שלוש פעמים חמסה ותנשק איזה צדיקוס בזקן ואתה מוגן.

לעצם העניין, רק החלפה של המסך. איך הנושא מתבצע, אני ממש לא יודע איך אייבורי מטפלים בעסק.

שאל את דנדן, הוא יותר מומחה ממני והיה בעובי הקורה כי הוא אירגן כמה וכמה מכירות פומביות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול תתחדש!

המסך הזה באמת האופציה הכי טובה בארץ כרגע למסך 24" שהוא לא TN.

החלפתי שני יחידות בגלל בעית אחידות מסך (גוונים ורודים באזורים שונים בשני היחידות) , בעיה ידועה עם הפאנל הספציפי שמשתמשים בו בדגם הזה , במסך של LP2275W קיימת בעיה דומה , לחלק מהאנשים שרכשו את המסך יש גם בעיה עם גווני ירוק וכחול.

חשוב להדגיש שהבעיה לא קיימת בכול היחידות צריך רק קצת מזל כדי לקבל אחד בלי בעיות. :)

לא בטוח שכול אחד ישים לב לבעיית הגוונים חלק מהאנשים שהסתכלו על המסך לא שמו לב בכלל עד שהראו להם את האזור וההבדל בגוונים.

בדרך כלל ניתן לראות הבדלים על גבי גוונים בהירים - לבן או אפור בהיר.

כמו שרשמו לפני עידכון הrevision פותר את בעיית הdithering כאשר המסך עובד במצב sRGB ו adobe ולא אמור לפתור שום בעיה אחרת.

לכול מי שמעוניין לבצע את השדרוג לבד הייתי ממליץ לבדוק לגבי מימוש אחריות במקום בו המסך נרכש למקרה ומשהו ישתבש בתהליך השידרוג והמסך יפסיק לעבוד.

בכול אופן המסך שרכשתי הגיע מאומניטק על הקופסא היה רשום Rev A00 עם זאת לאחר בדיקה בתפריט מפעל הופתעתי לגלות שהגרסה מעודכנת לRev A01 M1F191 תאריך הייצור היה ינואר 2010.

רוב היחידות מתחילת השנה אמורות להיות כבר מעודכנות עם זאת תמיד כדי לבדוק , במקרה שלך לא אמורה להיות בעיה לממש אחריות , תמיד יותר פשוט לבצע החלפה על סמך פיקסלים.

http://www.hardforums.com/showthread.php?t=1441159

תשעים ומשהו עמודים למי שיש כוח לקרוא על אנשים וחווית הקניה שלהם.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Umbra

ברשותי מסך כזה שנרכש לאחרונה כנראה שיוצר בינואר 2010

גם הוא ייבוא של אומניטק כאשר על תווית הקרטו מצוין Rev A00

היכן ניתן לבדוק תפריט מפעל כפי שעשית ?

בתודה.

Imar

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Imar

כדי להיכנס לתפריט מפעל לחץ על הכפתור השני והרביעי מלמעלה (brightness ו menu) ביחד כאשר המסך מכובה בזמן שהם לחוצים לחץ על כפתור ההפעלה , כאשר כול הלדים ידלקו תלחץ על הכפתור הראשון מלמעלה (preset mode).

אז אמור להיפתח תפריט כחול בחלקו העליון רשום מספר הגרסה M1F191 זו הגרסה החדשה M1F190 היא הגרסה הישנה.

לכול מי שרוצה לבדוק פיקסלים שרופים או תקעוים יש למסך גם מצב בדיקה , כאשר המסך דולק הפעלת לחצן הmenu אין צורך במגע רק ליצור תנועה על מנת שידלק ולאחר מכן לחיצה על הכפתור הראשון preset mode והלחצן הרביעי menu למשך שלוש שניות אמורים לפתוח מצב בדיקה בדומה לתוכנות כמו DPB עם מסך שחור , לבן , אפור , ירוק , כחול ואדום לחיצה על לחצן התפריט תעביר בין התצוגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיליתי משהו מאוד מטריד.

המסך עודכן לFW החדש לפני שהגיע אלי והוא יוצר בNOV 2009 מה שאומר שהוא עודכן באיזה שלב כי מסכים שיוצרו בתאריך הזה לא עודכנו במפעל עדיין.

היום בצהריים התקשרתי לDELL ולא חזרו אלי היום.

אני מקווה שיחזור אלי מחר טכנאי ויתאם איתי ביקור בית או הגעה למעבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...