קירור מומלץ ל p4 3.0ghz - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מומלץ ל p4 3.0ghz

MasterDK

Recommended Posts

שלום לכולם.

בזמן האחרון אני מקבל הרבה מאוד שגיאות של מערכת ההפעלה ושל ה על לא טוב למעבד. לפעמים הוא מגיע ל 90-100C שזה מאוד מאוד מוגזם.

אני יודע שזה מעבד ישן (Intel 4 3.0GHZ Prescott) אך אין בכוונתי לקנות מחשב חדש כיום ולכן אשמח לקרר אותו טוב.

אני צריך המלצות למשחה טרמית והמלצות האם כדי להחליף מאוור (כרגע הוא יושב על הג'נרי של INTEL) ואם כן איזה מאוור כדי (סוקט 775 LGA).

אשמח אם כל זה לא יעבור את ה 200-250 ש"ח

יהיה מאוד נחמד שאם אצטרך לקנות אז הוא יתאים בעתיד למעבדים יותר חדשים (core 2 duo? icore).

תודה רבה מראש![br]פורסם בתאריך: 8.02.2010 בשעה 14:13:40

מידע נוסף והקפצה, מצטער מראש על ההקפצה פשוט אני מפחד שיכול להיגרם נזק למעבד.

אתמול פירקתי וניקתי הכל.

יש לי בביוס אפשרות של QFAN אבל היא לא עובדת (אני מסמן שאני רוצה שיגיע לטמפרטורה 60 לדוגמא והמאוור לא מסתובב מהר יותר). המאוור לא עובר את ה 1600 סיבובים לדקה (לרוב יושב על 1570).

יש לי מאוור אחד בצד שמכניס? אוויר וזהוא. לפי הקריאות שאני מקבל הלוח M יושב על 28-30מעלות.

המעבד נע בין 65 (ממש ממש בתחילה אחרי שאני מדליק את המחשב) בין 70-80 לבין 90-100 (במצב הזה אני מקבל kernel panic (כמו BSOD רק בלינוקס) של machine check exception ומכיוון שאני לא החלפתי את רכיב חומרה ובטוח ב 99.9% שזה לא בעיה של חומרה אני יוצא מהנחה שזה בעיות (אחת מהסיבות ל MCE), מה גם שלפעמים אחרי הדלקת המחשב הביוס צועק משהוא בסגנון "CPU Overheat! Press F1 to resume").

לא החלפתי משחה תרמית מאז קניתי את המחשב (לפני 3-4 אולי 5 שנים).

עוד דבר קטן ששכחתי להזכיר, אחת הרגליים של ה HS של המעבד שבורה. יש שם חרא קטן לבן כזה שאמור לתפוס את ה HS ללוח אם, זה כזה דבר חתוך ל 2 שכאשר הוא נכנס לחור + מורידים את הרגל הוא מתרחב ולא נותן ל HS לצאת, אז בקיצור חצי רגל מזה שבורה ככה שיש מצב שה HS לא יושב צמוד על המעבד למרות שהוא מרגיש דיי צמוד.

הנא תמונה, החלק שמסומן באדום שבור (יענו חצי רגל) (אני לא מתחייב שבדיוק ככה נראה ה HS שלי פשוט מצאתי משהוא דומה באינטרנט).

thermal01a.jpg

תודה רבה רבה על כל עזרה שהיא!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליף ..הקירור שלך פגום ולכן יכולת הקירור שלו לא מספקת ויש לך קריסות..איך עבדת איתו ככה עד עכשיו :-\ :-X

בכל מקרה אתה לא צריך להשקיע יותר מדי..מאורר מסדרת הALPINE של AC במחיר של 50-75+- שקלים (מחליף אחד באחד עם הסטוק)..

לגבי המארז..תתקין את המאוורר בצד בחלקו הקידמי של המארז שיכניס אוויר..ותרכוש עוד מאוורר (50+- שקלים) ותתקין אותו בחלקו האחורי של המארז יוציא אוויר..וזהו.. :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה!

אתה בטוח ש AC ALPINE יעשה את העבודה? הוא נראה קצת זול יחסית ל AC FREEZE 7, ZALMAN ו TT, לא לשכוח זה פרסקוט.

אין לי אפשרות להתקין מאוור שיכניס אוויר מקדימה כי המארז לא בנוי לזה. מה שכן אני כנראה יכניס אחד מאחורה שיוציא אוויר.

תגובות נוספות יתקבלו בברכה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AC ALPINE בהחלט יעשה את העבודה, אל דאגה.

במחשב הישן שלי יש בדיוק מעבד כזה, גם אני החלפתי את הסטוק ל ALPINE 7 PRO, תענוג !

ירידה של 15 מעלות +-.

מקרר מעולה וחרישי.

אגב, ה ALPINE 7 PRO מקרר מעולה גם את המעבד במחשב הנוכחי שלי - Q9550.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...