לקנות תא סולרי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקנות תא סולרי

shay360

Recommended Posts

מצאתי את זה:

http://cgi.ebay.com/215mA-USB-Solar-Panel-Power-Charger-for-iPod-iPhone-MP3_W0QQitemZ260526971161QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3ca89e1919

למי שקצת מבין בתחום יש לי שאלה:

האם זה עובד כמו מקור מתח לכל דבר? ז"א שאם אני אחבר למשל 2 כאלו במקביל אני אקבל מקור מתח של 5V ו-430mA (במצב האידאלי כמובן)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התא שמצאתה הוא תא סולארי חד גבישי monocrystalline זה תא שעשוי בטכנולוגיה חדישה יותר והוא בעל נצילות גבוהה יותר של 17.5%, והוא גם יקר יותר.

יכול להיות שאם אתה רוצה לחסוך עוד כמה שקלים תנסה לחפש תא שעשוי בטכנולגיה רב גבישית polycrystalline שהיא ישנה יותר אך פחות יקרה והנצילות בה נמוכה יותר (בד"כ 10-14%).

החיבור נעשה כמו בכל מכשיר חשמלי. בטור אתה מגביר את המתח ובמקביל את הזרם.

תבדוק טוב שזה יתאים לצרכן שלך. השמש בממוצע מספקת 1 קוט"ש למטר רבוע, אתה מכפיל את זה בנצילות ובשטח התא.

בנוסף אל תשכח שהתא מספק זרם DC ואתה כנראה צריך AC אז אתה צריך בנוסף ממיר מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 דולר לא נשמע יקר במיוחד

ואמרת שאם תחבר אותם במקביל תקבל 430mA ו5V

אבל מספק 5V גם ככה אם תחבר 2 במקביל תקבל V10 לא?

אם תחבר 2 בטור תקבל 10V...לא במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפורטים בתוך המחשב מחוברים במקביל מהספק

short1.png

אתה מחבר אותם בטור

short2h.png

ויוצר מעגל ישר מ + ל - בספק כוח

short3.png

היית מקבל 10 וולט אם 2 המקורות מתח לא היו מחוברים ביניהם. למשל אם אלה היו פורטים של 2 שעובדים מסוללה ולא מחוברים ביניהם אם כבל (ולפחות אחד מהם לא מקבל אדמה דרך חיבור החשמל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה לא תחבר 2 בטור כי אתה תקצר אותם

לא מדובר על חיבור 2 יציאות של אלא על חיבור של 2 תאים סולריים של 5V.

אז התשובה היא כן כי התאים פועלים כמו רגילה או כמו כל .

התא שמצאתה הוא תא סולארי חד גבישי monocrystalline זה תא שעשוי בטכנולוגיה חדישה יותר והוא בעל נצילות גבוהה יותר של 17.5%, והוא גם יקר יותר.

יכול להיות שאם אתה רוצה לחסוך עוד כמה שקלים תנסה לחפש תא שעשוי בטכנולגיה רב גבישית polycrystalline שהיא ישנה יותר אך פחות יקרה והנצילות בה נמוכה יותר (בד"כ 10-14%).

החיבור נעשה כמו בכל מכשיר חשמלי. בטור אתה מגביר את המתח ובמקביל את הזרם.

תבדוק טוב שזה יתאים לצרכן שלך. השמש בממוצע מספקת 1 קוט"ש למטר רבוע, אתה מכפיל את זה בנצילות ובשטח התא.

בנוסף אל תשכח שהתא מספק זרם DC ואתה כנראה צריך AC אז אתה צריך בנוסף ממיר מתח.

תודה על המידע.

ד"א אני דווקא כן צריך DC.

תודה לכולכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפורטים בתוך המחשב מחוברים במקביל מהספק

short1.png

אתה מחבר אותם בטור

short2h.png

ויוצר מעגל ישר מ + ל - בספק כוח

short3.png

היית מקבל 10 וולט אם 2 המקורות מתח לא היו מחוברים ביניהם. למשל אם אלה היו פורטים של 2 שעובדים מסוללה ולא מחוברים ביניהם אם כבל (ולפחות אחד מהם לא מקבל אדמה דרך חיבור החשמל)

אני דיברתי על תאים סולריים, לא על יציאות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתאים סולריים לא תהיה בעיה. תחבר איך שבא לך

יש לי כמה תאים סולריים + לדים + נטענות + מעגל 555 מהפליקרים האדומים האלה של עבודות בכביש. תלך לאתר בנייה בכביש ותשאל אם יש להם פליקרים דפוקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...