דמוי קוד - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דמוי קוד

sharonp

Recommended Posts

בוקר טוב!

לאלו מכם שיצא להגיש עבודות בתכנות ונתבקשו לצרף גם דמוי קוד לתכנית, מה נהוג לגבי ה- output?

האם output ניתן לכתוב רק בסוף הדמוי קוד? מה אם במהלך התכנית שלי יש הדפסות שצריכות להתרחש בתוך לולאה מסויימת, האם ניתן לכתוב output גם בתוך לולאה במהלך הדמוי קוד?

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודאי, למה לא? אם מדובר בפעולות הדפסה למסך, פשוט כתוב "הדפס X" או משהו כזה. אם מדובר בהחזרת ערך כלשהו מפונקציה, אז כתוב "החזר X", רק תזכור שאחרי זה הפונקציה לא ממשיכה לרוץ (כמו ברוב השפות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז קח לדוגמא את הקוד הבא:

for (j=1; j<c; j++){ /* c=10 */
jump_1=j*((a/b)/c);
x_p=x[i]+(jump_1);
y_p=calc_pol(tmp_x, tmp_y, x_p, n);
printf("x_p:%lf\n", x_p);
printf("y_p:%lf\n", y_p);
}

אני יכול לכתוב אותו בדמוי קוד כך:

for j=1 -> c do
jump_1=..
...
...
output (x_p, y_p)
end do

אפילו שזאת למשל לולאה בתוך לולאה והתכנית ממשיכה אחרי ה output הנ"ל ומוציאה הדפסים אחרים בהמשך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא מיותר. המטרה בפסאודו קוד היא להתמקד באלגוריתם עצמו, בלי התייחסות לכל מיני כללים תחביריים מגבילים של השפה, או פרטי מימוש של פונקציות לא חשובות. לדוגמה, נניח שאתה רוצה לכתוב אלגוריתם שמשתמש במספרים אקראיים. אז אם אתה כותב אותו בשפה אמיתית, אתה צריך לדעת מה התחביר המדויק של פונקציית random, ובשפות מסויימות צריך לקרוא לפונקציית randomize/srand וכו'. בפסאודו קוד, אתה יכול פשוט לומר "הגרל מספר אקראי X" וזה מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שלא ניסחתי את עצמי כמו שצריך, התכוונתי שבעבודה שלי כתיבת הקוד בפסאודו קוד היא ממש לא הכרחית.

אני מבין את החשיבות שבקיום של שפה כללית לכתיבת אלגוריתם כך שיהיה ניתן לתרגמו לשפות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...